Страници: 1 ... 14 15 [16] 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Филми  (Прочетена 21564 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 733

« Отговор #225 -: (Понеделник) 12 Февруари 2018, 11:37 »

Мила,
Нешънъл Джиографик кой му е стопанина?
Тя същата работа като с книжките им, само че с екстра - видео. Wink
Сега остава да ми кажеш, че им вярваш на индоктринациите/внушенията?
Тиражира ли се, особено по телевизията, имай не едно, а две наум.
Че то по-хубуу гледай дневниците на уфолога.  Laugh Оня е по-навътре с матряла. Tongue
Активен
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1209

« Отговор #226 -: (Понеделник) 12 Февруари 2018, 12:03 »

paci1, Многообразието, разгръщането на Съзнанието е смисъла. Многото форми, които Съзнанието възприема. Във филмчето бяха дадени интересни примери за това. Пак казвам една ябълка може да се разглежда и като пример за поука и като повод за изкушение. Въпрос на избор е кое състояние на възприятието ще избера и какво ще видя. Затова е личната воля, която човека се учи да усвоява. Няма лоша информация, но може да съществува погрешен извод.
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #227 -: (Понеделник) 12 Февруари 2018, 12:55 »

Бря!
Ново двадесет. Тоя път "родно".
Имаме чисто нов "български" джендър филм Лили - рибката.
https://www.youtube.com/watch?v=RFa90ojD8v0
Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #228 -: (Сряда) 14 Февруари 2018, 16:04 »

Grin
Пак гледах тор.Бая са се потрудили потайно.
Сакаар са сетих кво е.Земята както и човека са от най високо място.И в момента са три земи.долната-сакар,средната и горната.Като са с главата надолу.И са пукнах да са хиля щото гласа са пъчеше че с права лопата се оправял живота.Демек да пресече корените на дървото.Само че Земята е с главата надолу и вместо корените и, като на черница и кастрят клоните .А бубите си папат листенца и праят коприна.Земята си свърши работата долу и се прибира горе откъдето е.
Хубу са похилих.
Големия анус е слънцето.А големите женски са 3 в 1.Слънце,черна дупка и черно слънце.А планетите в слънчевата система са просто портали към другите светове.Зодиака е портали,и в зависимост с кой имаме връзка с него и енергията му работим.
Направи ми впечатление героите погр*бани под двореца и дето ги съживява.Май показват склада в който ни бяха прибрали оригиналните тела.Отдавна е празен,а и мила рече че вълка е се едно дракон,значи и нея са я *урдисали там.
Само кражбата на меча не им се получава.И всичко което е на сакар ако не се оправи се рециклира.
Между другото бяха барникали по слънцето и си го ползваха за портал,ма отдавна е оправена намесата ,и са обикалят кат канджи и не могат да избягат през него.
Та постарали са се добре.Но съгласие няма.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #229 -: (Сряда) 14 Февруари 2018, 17:56 »

Grin
Пак гледах тор.Бая са се потрудили потайно.
Сакаар са сетих кво е.Земята както и човека са от най високо място.И в момента са три земи.долната-сакар,средната и горната.Като са с главата надолу.И са пукнах да са хиля щото гласа са пъчеше че с права лопата се оправял живота.Демек да пресече корените на дървото.Само че Земята е с главата надолу и вместо корените и, като на черница и кастрят клоните .А бубите си папат листенца и праят коприна.Земята си свърши работата долу и се прибира горе откъдето е.
Хубу са похилих.
Големия анус е слънцето.А големите женски са 3 в 1.Слънце,черна дупка и черно слънце.А планетите в слънчевата система са просто портали към другите светове.Зодиака е портали,и в зависимост с кой имаме връзка с него и енергията му работим.
Направи ми впечатление героите погр*бани под двореца и дето ги съживява.Май показват склада в който ни бяха прибрали оригиналните тела.Отдавна е празен,а и мила рече че вълка е се едно дракон,значи и нея са я *урдисали там.
Само кражбата на меча не им се получава.И всичко което е на сакар ако не се оправи се рециклира.
Между другото бяха барникали по слънцето и си го ползваха за портал,ма отдавна е оправена намесата ,и са обикалят кат канджи и не могат да избягат през него.
Та постарали са се добре.Но съгласие няма.
 Cool

Черна и Бяла дупка, са противоположните полюси на едно собствено взаимодействие, с противоположен спин...от едната страна те всмуква, а от другата те изплюва... Червиева дупка. Времето е енергия, ала в центъра, помежду двете, всичко се концентрира в един единствен застинал миг. Юпитер е второто контролно тяло в Слънчевата система. И в някакво свое движение проявява качиестна на всмукване и изплюване..., на черна и бяла дупка, на червеев проход, защото порето му един път прихваща и изглежса почти безразборно и връща прихванатото, все едно играе с топки, кото обикалят около него...

Това се присетих, поради тези ти думи:
meander:

...

Зодиака е наричан и животински кръг, то е като матрични възможности за проява. 12 на брой...колкото са и подвизите на Херкулес, бележещи символно прехода на Душата през Съзвездията на Зодиака, когато сме инкарнирани в плът. Целта е да се излезе извън Животинския кръг..Затова и се представят като подвизи в Тракийската Астрология. И всеки може да надрастне тази астрална матрица още тук и да бъде над животинското влияние, което е попил. Но както казва meander, който си го отработи сам.

Активен
Неактивен The Dark Lord
Full Member
Публикации: 132

« Отговор #230 -: (Сряда) 14 Февруари 2018, 21:42 »

И всеки може да надрастне тази астрална матрица още тук и да бъде над животинското влияние, което е попил. Но както казва meander, който си го отработи сам.
Което става чрез "ред и правила", нали? Меандър го споменава доста пъти в публикациите си. Мисля, че това е единственото нещо което не мога да разбера от този форум - кои са тези ред и правила? Написани ли са накъде? Аз започвам да си мисля, че самите ние трябва да ги открием. Ами открием "грешните"? Как да ги различим от истинските?
Моля да ме извините за невежеството.  Undecided
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #231 -: (Четвъртък) 15 Февруари 2018, 08:39 »

Лорде,
Цитат
   Което става чрез "ред и правила", нали? Меандър го споменава доста пъти в публикациите си. Мисля, че това е единственото нещо което не мога да разбера от този форум - кои са тези ред и правила? Написани ли са накъде?    
Ми примерно да си изкарваш прехраната с труд, а не да живееш на гърба на другите. Питай някой възрастен дядо или баба от село как са живеели едно време и ще се сетиш.
За такива ред и правила се има предвид тук/форума според мен.

п.п. Вчера джендърите и те имаха празник. Saint Vaseline.
Редно е да ги поздравим, макар и на "патерица".  
« Последна редакция: (Четвъртък) 15 Февруари 2018, 08:53 от paci1 » Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #232 -: (Четвъртък) 15 Февруари 2018, 09:30 »

И всеки може да надрастне тази астрална матрица още тук и да бъде над животинското влияние, което е попил. Но както казва meander, който си го отработи сам.
Което става чрез "ред и правила", нали? Меандър го споменава доста пъти в публикациите си. Мисля, че това е единственото нещо което не мога да разбера от този форум - кои са тези ред и правила? Написани ли са накъде? Аз започвам да си мисля, че самите ние трябва да ги открием. Ами открием "грешните"? Как да ги различим от истинските?
Моля да ме извините за невежеството.  Undecided

Не е тази темата да го обсъждаме, но си спомням навремето присъствах инцидентно на лекция по Философия в Софийския У., където ме замъкна една моя приятелка, която възхитено ми сподели, че лектора бил невероятен и от всички потоци посещавали лекцията и. Преподавателя бе една изключителна жена, която преподаваше материала си мъдро, и чрез обстоен анализ на филм.
 Бе буден човек и ползваше много прости думи, и до днес помня всичко, което онзи ден каза, и това се случи, защото успях да го чуя през опита ми, а впоследствие и да надстроя връз този опит.

В известна степен всеки идва невеж тук на Земята. "Реда и правилата" могат да бъдат осъзнати чрез наблюдение от действията и резултатите, които следват порядъка на проявената ни "лична воля". Тези сили, които представят "дуалната игра", са работни сили... ! Тези сили осигуряват "правилата" само и единствено на Играта на дуалност! Точно както го представи paci,  "Игра на шах". Те нямат нищо общо със същинската ни природа, защото докато играем играта, винаги неизменно съществува махалото, което ни праща в осезание за добро или зло, живот-смърт, но на база на личното възприятие. Същото махало, представлява серпента, който ни държи вклещени в тази "реалност". Но Истината стои безмълвно и без дрехи, невидима от тези черно-бели сенки. И става осезаема, когато спре това състезание на силите в нас. Човека е като акомулатор за тази битка. Да притихне вътрешно може ако приема, че целта не е победа над тъмното...или почитане на бялото... Защото всяка крайност отново ни задвижва махалото и съмненията в нас... Тогава ще види в тишината, че всичко това е било плод на непознаване на Същинската си природа, която не може да бъде заблудена, но не може и да бъде обяснена с думи. Човекът просто в един момент ще провиди матричния принцип на астралните проблясъци и ще ги надрасне, и така тази илюзия ще се съдере напълно. Както н приказката за новите дрехи на царя... Ще лъсне празнотата.

И простете ми тук Библейското сравнение, но е казано, че "Завесата на Храма" се раздира. Тази Завеса на Храма олицетворява Астралната пелена.... Това раздиране на Завесата е следствие от освобождаване от Един, който е преминал, отворил е Пътя. Защо? и койъ тогава пречи на останалите и те стоят под шапката на собственото си опианение от астралните форми аз не зная...и това искам да разбера и разбирам вече. Нужно е било време, заради другите...
И затова и казвам, че човека следва да гледа през своите очи, колкото може за себе си, да се учи чрез своите "грешки", да уважава и осезава опита, който получава всеки миг. И ще разпознае правилата... Да бъде буден, за да види одвъд картината, която му се налага от матрицата всеки ден. Защото има сили, които са само астрални, което показва, че те са нечии проекции, още не въплътени, а и въплътени, те не биха били истински и биха отпаднали, освен ако чрез страха си не ги изпълним със съдържание, защото само човека може да доведе астралните образи до живот, никое друго създание/съзнание. Защо е казано, ме човека има власт над Животинското Царство!  Всичко друго, демони, ангели и пр. са помощни сили, но не съдържат ключ, нито за организацията си, нито за съществуването си...

И отново за правилата и реда. Ако един човек всеки ден минава отнякъде и там има падащи камъни, да речем, няма ли в един момент да се сети и да мине от друг път. Същото е и с правилата. Научаваме ги, защото са единствените, които наистина ни помагат да живеем будни, да сме живи тук и сега, понеже ни указват кое е полезно за нас и кое ни "помага" да станем храна в играта. Всеки миг се учим. Не може да ни научи никой. Можем само да обменим опит и да се докоснем до възприятията, на някой минал от там. И накрая сами да видим.

Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #233 -: (Петък) 16 Февруари 2018, 13:21 »

Моля да ме извините за невежеството.  Undecided

Привет на всички!

Dark Lord,
Писах за
реда и правилата
в предходния си отговор тук в тази тема. Но се сетих един по-елементарен пример, от филм, който наскоро гледах. Търсих линк, но не помня заглавието,  ако някой се сети по описанието, нека да напомни кой е  въпросния филм.

Ето на кратко съдйржанието:
 Решавайки да предотвратят тоталното изчезване на населението, вследствие на бедствие (не хванах началото в подробности) група от "елита", наричащи себе си "архитектите", създават сложна система за оцеляване, като населват с дузина подбрани подземен град, в пълна изолация от надземния свят. Експеримента ще трае 200 години, докато през това време избрани  ще управляват населението, в качеството си на кметове. На тях дадоха една кутия, съдържаща таен план за "Изход" и евакуация,  като кутията бе прогромирана да се отвори сама, след приключване на периода от 200 години.  Светлината, енергията, се осигоряваше от генератор, храната от складове....
200 години по-късно харата не помнеха нищо, кутията бе забутана някъде, а кмета бе присвоил склад за храна, изобщо обществото, както  го познаваме. За хората Генератора бе всичко и те с ужас наблюдаваха "края" на своя свят, при всяка авария, когато "звездите" - осветителните тела гърмяха... Развитието на действието е оставено в ръцете на две деца, които си позволиха да рискуват и да преосмислят и да нарушат правилата на общността, защото усетиха и видяха корупцията и зависимостта им от генератора, който явно не можеше повече да бъде източник на нищо освен на смърт... Пропускам подробности, ...накрая децата се появиха на повърхността на Земята и видяха  мрак, понеже бе нощ, когато стъпиха "горе", и бяха отчаяни, че са се лъгали, че има спасение, а видяха още по-голям мрак ...на сутринта видяха Слънцето...
...
Правилата, които са истински осигуряват живота ни. Те се преоткриват самостоятелно! Всичко друго са правила, осигуряващи Ползата на "Експерименталната установка", в която ни поставят "архитектите"...кукловоди.
Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 814

« Отговор #234 -: (Петък) 16 Февруари 2018, 20:06 »

Нямам идея за какво е дискусията и за какви правила и ред става дума, затова само ще напиша, че филмът City of ember (Тайната на скрития град) отговаря на описанието от горното мнение на Мила.

Ето и линк към сайта imdb.com, където има галерия с видео и снимки.

http://www.imdb.com/title/tt0970411/
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #235 -: (Петък) 16 Февруари 2018, 20:53 »

Нямам идея за какво е дискусията и за какви правила и ред става дума, затова само ще напиша, че филмът City of ember (Тайната на скрития град) отговаря на описанието от горното мнение на Мила.

Ето и линк към сайта imdb.com, където има галерия с видео и снимки.

! Съвсем вярно, bg2! Това е филма! Благодаря ти!
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #236 -: (Събота) 17 Февруари 2018, 13:28 »

И аз гледах Тор повторно. И установих, че оная хела преди да се бие си приглажда косата. Wink
А косата какво е? Май беше нещо като антена или приемо - предавателен уред.
Активира "уреда", и паякът се свързва/залепва за главата и.
Кой беше паякът?
Изида!
Хела ползва/краде силата и за да е непобедима в битките. Дали "паякът" не е набеден за паяк? Много вероятно.
Защо Изида е "забулена"?
Ми щото не се вижда, а се вижда булото и.
На кого виждаме булото тук?
На Слънчица! А може и да е Земята.

п.п. В продължението ако се сетят да и вържат ръцете, ще я победят.
Може и да греша, но така ги виждам аз нещата.

п.п2
За мъжа на Изида нищо не се споменава. Какво ли е станало с него?
Корана и тората на мятат/лъжат с образите на аллах и мардук/тамуз, лунните.
« Последна редакция: (Събота) 17 Февруари 2018, 13:51 от paci1 » Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #237 -: (Събота) 17 Февруари 2018, 20:26 »

И аз гледах Тор повторно. И установих, че оная хела преди да се бие си приглажда косата. Wink
А косата какво е? Май беше нещо като антена или приемо - предавателен уред.
Активира "уреда", и паякът се свързва/залепва за главата и.
Кой беше паякът?
Изида!
Хела ползва/краде силата и за да е непобедима в битките. Дали "паякът" не е набеден за паяк? Много вероятно.
Защо Изида е "забулена"?
Ми щото не се вижда, а се вижда булото и.
На кого виждаме булото тук?
На Слънчица! А може и да е Земята.

п.п. В продължението ако се сетят да и вържат ръцете, ще я победят.
Може и да греша, но така ги виждам аз нещата.

п.п2
За мъжа на Изида нищо не се споменава. Какво ли е станало с него?
Корана и тората на мятат/лъжат с образите на аллах и мардук/тамуз, лунните.

Тамуз е смятан за съпруг на Инана, Ищар. Ето тук цитирах:
http://xcombg.net/index.php?topic=2602.msg50046#msg50046

Изида е половинка на брат си Озирис. Техен син е Хор. Озирис е измамен от брат си Сет да влезе в ковчег, направен тъкмо по мярка на Озирис, и по този начин пленен от Сет. Това силно напомня аналога на подмамените ангели, които влезли в глинени тела, (Тайното Е., Апокриф)... също духове, прихванати в бутилки и пр. Но историята продължава по различно за Изида и Озирис.

Нещо интересно за лунния бог Син (Нанна, Суен), наричан "осветителят". Направих аналог с "Генератора", който захранва подземния град, във филма "Тайната на скрития град "(2008) - City of Ember (original title), за който bg2 даде линк:

Син/Нанна/Суен:

Наричан Син във Вавилон и Асирия и почитан в Харан, той носел брада, направена от лапис лазули и яздел крилат бик. Негова съпруга била Нингал („Великата Дама“), която му родила син – Уту („Слънце“) и дъщеря – Инанна (Инанна се смята да е шумерското име на богинята Ищар). Други символи освен полумесеца са крилатият бик (идва от името на баща му, Енлил, „Небесният бик“) и триножникът, който вероятно е статив за лампа. Важен шумерски текст („Енлил и Нинлил“)[3] разказва за слизането на Енлил и Нинлил (бременна с Нанна/Суен) в подземния свят/ада. Там се показват три „замествания“ за да се позволи на Нанна/Суен да излезе на бял свят. Историята има сходство с друг текст известен под името „Слизането на Инанна“.

Това слизане на Нинлил бременна с лунния бог Син/ Нанна е еквивалент на историята за слизането на Инанна в подземното царство. Отново има подземие, и "три замествания" (напомня на преминаване през три преходни, междинни, енергийни състояния), които "позволяват" на Нанна/Суен да "излезе на бял свят". Интересно е да се разгледа от гледна точна на реалната възможност да представлява и митологична алегория за историята, отразяваща Появата на Луната...Ето аналогичната история за слизането на Иннана в Подзезното Царство на сестра и Ерешкигал:
http://www.mythology.tribak2007.com/shumer-mythology2.htm
Тук в снемането на накитите и дрехите на Ищар имаме аналог с прехода на телата (дрехите) от едно енергийно състояние в друго. Ако това е аналогичното представяне на космологията - Раждане, появата на Луната ( в образа на лунния бог Син/Нанна), то е аналогично на преход през, доколкото ги изброих - седем състояния. Макар, че присъства изображение на Богинята с разпален светилник, поставен върху главата и,  аналог за същото седмично образуване на телата, което явно е в успореден ред на Лунната поява...

От всичко това, отново намирам, че човеците са имали съвсем друга душевно-телесна организация, преди появата на небесното "светило" - Луна.

Освен това е възможно бетствие да е съпътствало този космичен момент, а хората вероятно да са слезли "под земята"... Светлината, когато е изкуствена, силно нарушава процеса на вътрешно осъзнание.

Главното светилище на Нанна в град Ур се е наричало E-гиш-шир-гал („дом на голямата /великата/ светлина“). Син, впоследствие идентифициран с Нанна, имал светилище край Харан (Харран) наречено E-кхул-кхул („дом на радостите“). На печати той е изобразяван като старец с падаща брада и със символ полумесецът[1]. В астрално-теологичната система е представян от числото 30 и от луната. Това число вероятно се отнася до средния брой дни в един лунен месец (точният брой всъщност е ≈29.53 дни), премерен между две последователни новолуния.

Бележка:... Тези 30 дни, число 30 ми напомнят символиката на 30-те сребърника - плата, получавана при предоставяне на жертвено животно, доколкото помня козел.

Отделно календарната зависимост, отмерване на цикъл, време, смяна на процесите.

Отново, във връзка с култа към бог Син правя асоциация за опитност, вписана в митологичната памет на човеци, които като че ли са живели под земята.

Друго. Символа на бога е полумесецът, от което правя връзка с формата на съд, чаша, и отново... кръвни ритуали.

« Последна редакция: (Събота) 17 Февруари 2018, 21:00 от Мила » Активен
Неактивен 13 Годеница на Принца
Newbie
*
Публикации: 21

« Отговор #238 -: (Вторник) 20 Февруари 2018, 01:14 »

Мила рече:
"И отново за правилата и реда. Ако един човек всеки ден минава отнякъде и там има падащи камъни, да речем, няма ли в един момент да се сети и да мине от друг път. Същото е и с правилата. Научаваме ги, защото са единствените, които наистина ни помагат да живеем будни, да сме живи тук и сега, понеже ни указват кое е полезно за нас и кое ни "помага" да станем храна в играта. Всеки миг се учим. Не може да ни научи никой. Можем само да обменим опит и да се докоснем до възприятията, на някой минал от там"
Край на цитата

Един човек (не е сигурно) непрекъснато бърника в едни и същи теми със засукани иностранни имена, но така и не открива Началото (на края) на тази драматична игра: Кой и защо възлага (разните му) правилата в реда?!
Все рови, рови.
Живеели сме били будни "тук и сега", но накрая пак се превръщаме в нечия отговорна храна, все по чужди правила. Възможностите се свеждат до две: или си Творец на вселени, или играеш по нечий ред и правила - пъзел, кръстословица. Каквото им скимне да ти дадат.

Доколкото наблюдавам, децата напускат домовете на родителите си и гледат да си свиват свои. Пък кокошката нека си рови, додето не стане на супа с лимон, фрикасе. Нейсе.

Имам директен въпрос: Защо не се ползваш от български източници? Ако ли няма такива, къде са?
Активен
Неактивен 13 Годеница на Принца
Newbie
*
Публикации: 21

« Отговор #239 -: (Сряда) 21 Февруари 2018, 18:21 »

BRITANNIA (2018)

http://filmi7.com/filmi/ekshani/28740-britannia-season-1-britaniya-sezon-1-2018.html

О - ПИСАНИЕ:
Събитията в сериала разказват за началото на новата ера, когато Британия е населена предимно с войнствени келтски племена, които изобщо нямат намерение да се подчинят, нито да бъдат управлявани от чужденци, дошли от далечния юг. По време на римското завоевание Британски враждуващи кланове решават да се обединят, в името на победата над нашественика. Обединените им сили трябва да се изправят срещу предводителя на врага - легионерът Авла Плавтия.

В - СЪЩНОСТ:
Как Боговете се бъзикат с двукраките, или те сами се бъзикат със себе си Smiley

Аз щях да измисля нещо къде по-красиво от кръвожадния човек и безкрайната хранителна верига.

*** О-писанията не са за вярване.

По-чувствителните да си слагат сериозни защити, ако решат да гледат сериите. Много демони, много ритуали и кръв, много нещо.
Но пък ще се запознаят с Пино, Богът на ботушите. Разправят, че емиграционните не му издали работна виза за Египет.

Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: