Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За доброто и злото  (Прочетена 11495 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #75 -: (Понеделник) 24 Декември 2012, 21:26 »

Мда....абе всичко е относително дет се вика Grin

Весели празници на всички  drinks
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #76 -: (Сряда) 26 Декември 2012, 16:59 »

Мисълта ми беше да го пробваме с едно изречение да го кажем, че иначе все отиваме в трета глуха. Smiley
Психея, с по едно изречение за доброто и злото, как ще ги формулираш?
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2720
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #77 -: (Сряда) 26 Декември 2012, 17:55 »

Прочете тази статия.Препоръчвам също и филма.Много е добър.
http://www.parallelreality-bg.com/index.php/statii/ezoterika/442--v-nine11even.html
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1655

« Отговор #78 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 13:06 »

Добро  и  лошо,  а  в  средата  нашият  избор!  Баланс  не  може  да  има  защото  ще  се  разпадне  системата  (дуалноста)
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #79 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 13:39 »

Добро  и  лошо,  а  в  средата  нашият  избор!  Баланс  не  може  да  има  защото  ще  се  разпадне  системата  (дуалноста)

Да, Митак,

прав си! Ама замислял ли си се, че просто някои хора искат да напуснат матрицата и именно баланса е техният избор  Wink...
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #80 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 14:31 »

Това, че щом злото съществува, то е полезно и правилно да го правим, е очевидно грешно.
Напротив. Съществува, за да можем да си направим свободния избор като пичове, и да му покажем среден пръст на злото. Ако имаше само добро, не виждам какъв свободен избор щеше да има. Изобщо и каква дуалност.Това, че светлите били агресивни. Не знам дали съзнателно или несъзнателно въвеждаш аудиторията в заблуда. Тези хора изобщо не са светли. Минали са само покрай светлото. Чаршафи, туй онуй, светло бельо и тн. Хайде да не отъждествяваме сериозните духовни течения с тях. Просто не е нито коректно, нито изобщо адекватно.
Колкото някое бездомно хипии или скинхед, облечено в кубинки, кръстове и черепи е пример за тъмните, и доказателство, че са агресивни, толкова и тия "бели" могат да бъдат някакъв пример.
За свръх егото при висшите сили. Ако твоите идоли имат его, то изобщо не означава, че и Бог има. Изобщо и не означава, че трябва да се стремим към свръх его, за да се развиваме. Освен ако не търсим сатанинско развитие. То може да е твоя път, но не генерализирай лекомислено за всички. Напротив. Именно освобождаването от егото движи духовно човек напред.
Е именно де!Нали за тва говорим.Обаче за да направиш адекватен избор тряя да познаваш същността и на двете алтернативи.А това както сме говорили става чрез емпиризъм.
А за светлите..Значи тука говорим,за"светли"в кавички.От онези дето крещят денонощно че трябва да бъдем "добри".Онези дето не толерират,нищо и никой различно от тях,онези дето си счупват тоягата в гърба на детето с възпитателна цел,да го направят"добро".Онези дето са решили,че планетата е пред умирачка,човечеството е шайка жалки неудачници и тряя да бъде унищожено едва ли не,с лечебна цел..И още,и още,и още..Примери за"светли",та чак тъмни,колкото щеш.  
А за егото..Не става въпрос за его съизмеримо с човешкото.То не знам дали може и да бъде наречено его..Но..Ако приемем,че Абсолюта е самоосъзнаваща се информация,то тогава..Като какво се самоосъзнава?Всеки космически атом,е самоосъзнаваща се единица.Като как се самоосъзнава?
В дълбочината и същината си всяко нещо,стига до неизменното Аз.Его е гръцка дума и буквалният превод е АЗ.
Убедена съм,че всяко нещо има своего рода ЕГО/АЗ или иначе казано,това е отправната точка на самоосъзнаване.
Просто нещата са несъизмерими.Все едно да кажа,че моето Аз е еднакво с това на някоя клетка от черният ми дроб.

Добро  и  лошо,  а  в  средата  нашият  избор!  Баланс  не  може  да  има  защото  ще  се  разпадне  системата  (дуалноста)
Да, Митак,
прав си! Ама замислял ли си се, че просто някои хора искат да напуснат матрицата и именно баланса е техният избор  Wink...
И двамата сте прави.МИТКО,как ще стигнеш до средата ако все движиш по единият край?
Освен това..Понятията добро и зло както и друг път съм казвала са субективни.И мисля,че тези в 3Д са някви вариации на понятията от другите плътности.Също така смятам,че колкото "по-висша"плътност е,толкова "по-висши"са и тези понятия.
До степен сведена накрая само в две посоки.Активност и пасивност.
« Последна редакция: (Неделя) 30 Декември 2012, 14:44 от Psyhea » Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1655

« Отговор #81 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 17:47 »

Да, Митак,

прав си! Ама замислял ли си се, че просто някои хора искат да напуснат матрицата и именно баланса е техният избор  Wink...

Е,  когато  си  права,  си  права - така  е! hi
     Константин,  има  трета  точка  горе  на  махалото  --   тази  точка  е  за  наблюдателя,  Вещичка  го  бе  обяснила    по-добре  от  мен!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #82 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 17:50 »

Е,  когато  си  права,  си  права - така  е! hi

Моята гледна точка е тази на желаещия да напусне матрицата. Ама си мислех, че досега сте го разбрали  Grin...
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #83 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 18:03 »

Добро  и  лошо,  а  в  средата  нашият  избор!  Баланс  не  може  да  има  защото  ще  се  разпадне  системата  (дуалноста)

Да, Митак,

прав си! Ама замислял ли си се, че просто някои хора искат да напуснат матрицата и именно баланса е техният избор  Wink...

Е,  когато  си  права,  си  права - така  е! hi
     Константин,  има  трета  точка  горе  на  махалото  --   тази  точка  е  за  наблюдателя,  Вещичка  го  бе  обяснила    по-добре  от  мен!
Ми именно де.Ма за наблюдаваш всичко,то трябва и да допускаш всичко.За да съществува третата точка,тряя да ги има предните две.И те да са в баланс.Иначе третата точка се измества.
Активен
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #84 -: (Петък) 08 Февруари 2013, 09:26 »

Зло    -   Баланс   -   Добро

Ако човек се намира по средата на тази права и смята,че е балансиран-лъже се!
  Права е Вещичка,като казва,че Баланса е на върха на пирамидата,а доброто и злото са в основата.Ако се намираш по средата на права-не можеш да имаш поглед над цялото.За това  се нарича  израстване,тръгвайки от основата се сблъскваш с добро и зло и едва тогава започва изкачването до точка Баланс.Има хора ,които изживяват престоя си в основата,други достигат върха,но не знам за случай някой да е кацнал отгоре Grin
  И така..Баланс в този случай не значи да си по средата,а да виждаш цялото.Виждайки цялото не можеш да го разделиш на добро и зло-просто го приемаш като едно цяло и толкова.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #85 -: (Петък) 08 Февруари 2013, 10:15 »

Мдам..Баланс може да се постигне само когато А се трансформира в Б и обратното.
Едната енергия трябва да се трансформира в другата.Това е баланс.Когато вденеш,че са едно и също нещо,а не две различни и отделни.
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #86 -: (Петък) 08 Февруари 2013, 11:22 »

А що си мислите че трябва да има или изобщо има баланс Wink.
Активен
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #87 -: (Петък) 08 Февруари 2013, 17:06 »

А що си мислите че трябва да има или изобщо има баланс Wink.
Аз въобще не си мисля,че има добро и зло Wink,просто "баланс" е хубава дума.
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #88 -: (Петък) 08 Февруари 2013, 18:12 »

просто "баланс" е хубава дума.

Съгласен  good.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6195
мислите определят съдбата ти

« Отговор #89 -: (Петък) 08 Февруари 2013, 18:41 »

А как стои въпроса с любовта и омразата? В същност омразата не е само липса на любов, а нещо повече, защото липсата е най-малко безразличие.
Активен

bojinkata
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: