Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За доброто и злото  (Прочетена 12357 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #60 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 18:57 »

Ако зависи от заобикалящата го среда - човек проявява животинския си характер.
Ако зависи от него - човек проявява духовния си характер ...ей тук е тънкия момент. Wink

Аз под среда визирах родители, семейство, приятели и т.н. Също така е важен и стандарта на живот. И не на последно място гените също са от значение.
Животинското си го имаме всички. Хората сме си животни. Някакви по-висши, но животни.
Говоря от личен опит.
Да вземем едно циганче. Познавах го. Беше умно, ученолюбиво, любознателно и т.н. Доста се различаваше по-поведение от родители, братя и сестри. Невероятно чувство за хумор.  Доколкото разбрах е бил много добър в училище - особено по математика. Но пък и на него му беше интересно и си ходеше с кеф на училище. Обаче на родителите не им дремеше. Спряха го от училище. Мисля, че беше в 5 клас. Някъде са го пратили да работи или проси. Поне така подочух.
  Ама е в едно типично циганско семейство, които половината са завършили 1 или 2 клас. Занимават се предимно с кражби и живеят от държавни помощи. Кажете ми как това дете да успее в живота? Та то се оформя под влияние на средата си. И каквито  заложби да има с годините закърняват. Тъжно е  хора. Това си е пропилян живот.
Мога и с друг пример. Семейството на майка ми и баща ми са коренно различни. Имам черти от баща ми и неговата рода, които хич не ми допадат. Но за щастие те са разведени. И не прекарвах толкова време с тях за да ми окажат такова влияние. Ако бях отгледана от тях щях да съм едно говедо. Убедена съм в това. И то поради още една причина. След развода баща ми отвлече брат ми и една година живя с тях. Резултата беше плачевен. Беше станала мързелив, груб, влошени оценки и т.н. Разликата беше от земята до небето. Беше мъка докатота майка ми го вкара в правия път.
Нещата са комплексни и не зависят само от душата или духа. Затова и ви дадах примери от личен опит.
Абе Исус да дойде, ако не попадне в подходяща среда - спукана му е работата. Grin

Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #61 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 19:55 »

Страшку, това е моето мнение по темата, не съм го прочел от никъде а говоря от житейския си опит.
Ще ти отговоря по моя си начин:

Ами уш успях да разбера виждането ти - разликата между твоето и моето виждане е като черното и бялото.
Но хора всякакви, виждания всякакви. Smiley

Човеците се раждат със злото
И между другото страхотен въпрос засегна с това изказване - на този извод се крепи цялото сегашно човечество - човек е зъл, човек е хищник и затова трябва да бъде контролиран. Всичките политически идеологии са на тоя принцип - капитализъм ли ще е, комунизъм ли ще е и т.н. Да ти кажа, времето на тези които виждат, човека че се ражда със злото започва да отминава - справка индиговите и кристалните деца. Но това да го видиш не става с житейски опит, а с "отваряне" на съзнанието.
« Последна редакция: (Неделя) 23 Декември 2012, 20:12 от Страшку » Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #62 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 20:29 »

...

Това което наричаш душа и дух - те правят околната среда да е подходяща, за да възпиташ едно дете. Околната среда не е подходяща от само себе си. Smiley
Активен

Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #63 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 21:51 »

1.Да ти кажа, времето на тези които виждат, човека че се ражда със злото започва да отминава -
2.справка индиговите и кристалните деца.
3.Но това да го видиш не става с житейски опит, а с "отваряне" на съзнанието.

1.Злото няма очи за злото  Wink.
2.Няма такива филми.
3.Тук съм да бъда и съм човек и черпя от този опит ( метод на проба-грешка  ) а който мисли че може да си "отваря" съзнанието, изпада в голямо заблуждение, е някой сигурно го може но ще е 1 на 1 милиард, ако ти си такъв, радвам се за теб  Smiley.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #64 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 23:31 »

"Индигови и кристални" е поредната  Ню Ейдж боза.Няма лилави ешалони дошли да проправят път за кристалните си събратчета.
Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #65 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 23:35 »

Ами уш успях да разбера виждането ти - разликата между твоето и моето виждане е като черното и бялото.
Но хора всякакви, виждания всякакви. Smiley
А защо не си съгласен с мен?
Това което наричаш душа и дух - те правят околната среда да е подходяща, за да възпиташ едно дете. Околната среда не е подходяща от само себе си.
Не винаги околната среда е подходяща за едно дете. Примери бол.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #66 -: (Понеделник) 24 Декември 2012, 04:01 »

1.Злото няма очи за злото  Wink.
2.Няма такива филми.
3.Тук съм да бъда и съм човек и черпя от този опит ( метод на проба-грешка  ) а който мисли че може да си "отваря" съзнанието, изпада в голямо заблуждение, е някой сигурно го може но ще е 1 на 1 милиард, ако ти си такъв, радвам се за теб  Smiley.

Така де, така. В обмяната на идеи не намерихме пресечни точки по разисквания въпрос. drinks

"Индигови и кристални" е поредната  Ню Ейдж боза.Няма лилави ешалони дошли да проправят път за кристалните си събратчета.

Психея, това което наричаме с думата цвят в своята същност е вибрация с определена честота. Червения, оранжевия, жълтия, зеления, синия, индиговия, виолетовия, белия и т.н. това са все определени вибрации. Всеки един човек може да бъде индигов, виолетов и бял. Това са вибрациите на чакрите и биополето му. Колкото човек е на по-високо еволюционно ниво, вибрациите му се покачват. А тези по-високи вибрации съответстват на индиговия, виолетовия и белия цвят. На по-високите вибрации човек развива сетивност извън рамките на петте сетива.

Даден човек ограничен от петте сетива, няма как да му се покаже нещо, което е извън обхвата на неговата сетивност - той не може да го регистрира. От тук идват разминаванията във вижданията на хората по този въпрос. Приеми казаното като нещо което не ти трябва в момента, но не ги заклеймявай тези неща. По-нататък най-вероятно ще ти потрябват.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #67 -: (Понеделник) 24 Декември 2012, 12:28 »

А така..След като много добре разбираш същността на цветовете,кажи ми може ли да се връзваш тогава на такива пропаганди?!?!Лилави,пембени,соросинкави,небесно кафяви..Има ли значение.
Винаги ги е имало,и винаги ще ги има.Докато съществуваме.Обаче да ми излизат с номерата  неква лилава офанзива..Мноо моля.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #68 -: (Понеделник) 24 Декември 2012, 13:32 »

Хм? Интересна гледна точка. Я ги виж тези малчугани дали са от графа - кретени?
https://www.youtube.com/watch?v=QjIA3LNNzUM - за съжаление е на руски клипчето. Ти ли имаше алергия към руския или Kalan беше, забравих...

Е кво да ги гледам?Аз не съм казала,че всеки се ражда "лош"и"зъл"..Не.Не си ме разбрал..Казах,че всеки се ражда такъв какъвто е.Ни по-малко,ни повече от сформираният вече потенциал.Тва е."Паузата"между животите,не значи 100%разширение на съзнанието и трансформация.Нема такъв филм.Тъп си тука,тъп си си и на оня свят.За това се говори,че отвъдното е ментален топос.И квото мислиш,тва е..
А за индиговитие инвазии,няма смисъл да спорим.Никой не може да ме убеди,че"бог"е впрегнал некви лилави,да дойдат да"помагат"на планетата..МолиМ те!!!!!
За кво да помагат?На кой?Аааааа..да..Забравих,че всичко тряя да стане бяло/добро,че да се загуби баланса на тая планета,да мирясат борците за правда и добро,и Земята да потъне във вечна скука!
Уффффф,ако такова нещо се случи,кракът ми нема да стъпи повече на тая планета!Слава Богу,знамч,е подобно нещо е невъзможно,за мой огромен кеф и ужас на добрите. Laugh
Ако зависи от заобикалящата го среда - човек проявява животинския си характер.
Ако зависи от него - човек проявява духовния си характер ...ей тук е тънкия момент. Wink
Ми тцъъ! WinkТънкият момент е,че ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ЧОВЕКА!Само и единствено от него,т.е.от неговото съзнание и от нищо друго!Нарича се избор.Избор на реакция!Не ситуациите определят нашата същност,а това как ние реагираме в тях.Осъзнайте,че всяка реакция във дадена ситуация зависи само и единствено от вашият избор.
Ще ти дам пример..Отиграваш сценарии при който някой упражнява насилие върху теб.Варианти на реакции..Да резистираш в момента на злото или не.Избор.Втори сценарии..Така или иначе,насилието е упражнено.Варианти на реакции..Да отмъщаваш(като с това автоматично повличаш верига от сходни вибрации)..Да кажеш"майната му"..Уроци..тряя да го приема,простя и интегрирам опита в същността си..Или па да се изживяваш като жертва до края на живота си..Избор на ракция в зададена ситуация.Това е което те определя,не самата ситуация.Ето една хипотетична ситуация,при която три различни избора на реакция,водят до три напълно различни състояние.Отмъстител,смирен и жертва.

Аз съм алергичната Grin
« Последна редакция: (Понеделник) 24 Декември 2012, 14:29 от Psyhea » Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #69 -: (Понеделник) 24 Декември 2012, 15:09 »

Тъп си тука,тъп си си и на оня свят
Дай да се разберем. Може да съм проста, ма не съм тъпа. Grin
Отиграваш сценарии при който някой упражнява насилие върху теб.
Едно е да си представиш, а друго е да ти се е случвало. Може да си представиш реакцията си, но ако се случи нещо да е съвсем друга.
Веднъж като бях на 14 един циганин се опита да влезе вкъщи през прозореца. Бях в леглото и завита през глава. Чувам някакво дрънчене и ми беше странно защото нямаше вятър. Отметнах завивките и видях оня мръсен циганин на перваза да ми се хили ехидно и вече на път да скочи в стаята. Ма не улучи човека. Някой биха само се разпищели и да избягат в другата стая. На мен кръвта ми нахлу в главата. Изпитах само първоначален страх, който бърже замених с бяс. За частица от секундата вече бях до него и го бутнах. Жалко, че бяхме на първия та мина с изкълчване.  Angry
И не съм съгласна, че средата не е важна. Изправени сме често пред различни избори. И понякога стават патови ситуации. Може да имаш избор винаги. Но изборите може да са - лош, по-лош, най-лош, свръх гаден. Grin
Сещам се за филма "Избора на Софи". Скоро трябва да го гледам, че съм го забравила. Но помня, че трябваше да избира м/у едното си дете и другото. Айде кажи какво да прави един човек в такъв случай?
Иначе средата и живота може да смачка психически някого  и в един момент да му е през оная работа. И за нищо да не се бори. Но други правят обратното.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #70 -: (Понеделник) 24 Декември 2012, 16:24 »

Тъп си тука,тъп си си и на оня свят
Дай да се разберем. Може да съм проста, ма не съм тъпа. Grin
Отиграваш сценарии при който някой упражнява насилие върху теб.
Едно е да си представиш, а друго е да ти се е случвало. Може да си представиш реакцията си, но ако се случи нещо да е съвсем друга.
Веднъж като бях на 14 един циганин се опита да влезе вкъщи през прозореца. Бях в леглото и завита през глава. Чувам някакво дрънчене и ми беше странно защото нямаше вятър. Отметнах завивките и видях оня мръсен циганин на перваза да ми се хили ехидно и вече на път да скочи в стаята. Ма не улучи човека. Някой биха само се разпищели и да избягат в другата стая. На мен кръвта ми нахлу в главата. Изпитах само първоначален страх, който бърже замених с бяс. За частица от секундата вече бях до него и го бутнах. Жалко, че бяхме на първия та мина с изкълчване.  Angry
И не съм съгласна, че средата не е важна. Изправени сме често пред различни избори. И понякога стават патови ситуации. Може да имаш избор винаги. Но изборите може да са - лош, по-лош, най-лош, свръх гаден. Grin
Сещам се за филма "Избора на Софи". Скоро трябва да го гледам, че съм го забравила. Но помня, че трябваше да избира м/у едното си дете и другото. Айде кажи какво да прави един човек в такъв случай?
Иначе средата и живота може да смачка психически някого  и в един момент да му е през оная работа. И за нищо да не се бори. Но други правят обратното.

Калан,не съм нарекла никого прост.Говоря хипотетично..Що така все лично отразявате нещата?
И за сценариите пак е хипотетично,бе кви цигани кви 5 лева...И при патовата СИТУАЦИЯимаш избор!Дали ще се смириш пред пат-а,или ще роптаеш!Едното ще ти донесе вътрешен мир и хармония,а другото дискомфорт,противоречия и страдание.
Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #71 -: (Понеделник) 24 Декември 2012, 16:35 »

А бъркаш се тук.  GrinНе съм се обидила хич. Това си ми е личното  лафче - "Може да съм проста, ма не съм тъпа." Просто се бъзиках. Grin Ама май не се разбра.

Иначе хипотетично винаги бихме избрали най-доброто. Но затова казвам в реални условия най-добре може да се говори. И затова предпочитам понякога да давам лични примери. Иначе другото е философия само. И не винаги върши работа.
Имаме няква свобода и някви избори, но са ограничени.
Аз нали затова и споменах и филма. Кажи ми какъв избор трябва да избере Софка за да има мир и душевна хармония?
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #72 -: (Понеделник) 24 Декември 2012, 18:39 »

То стана голяма какафония! Smiley Аз отдавна ви изгубих мисълта. Май си трябва отначало да се почне, но този път да се изложат принципните въпроси, а не житейските примери подкрепящи принципните въпроси. Ето един принципен въпрос от моята гледна точка:
1. Ако изчезне това което наричаме добро, изчезва съществуването, изчезва понятието живот.

Изложете ваши такива.
Понеже темата е малко деликатна, без да конкретизирам на всички пожелавам - Весели празници!
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #73 -: (Понеделник) 24 Декември 2012, 18:41 »

Не е никак само философия,а начин нещата да се прилагат на практика.Калан не избира ситуациите!Ок.Тва ВА го прави и често се чувстваме сякаш ситуациите са наложени от вън/съдбата.Но само и единствено Калан прави избора как точно да постъпи/реагира в дадена ситуация. И това те определя като същност.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #74 -: (Понеделник) 24 Декември 2012, 18:44 »

1. Ако изчезне това което наричаме добро, изчезва съществуването, изчезва понятието живот.

Айде пакотначало ..кат счупен грамофон Grin..Доброто е субективно понятие.Точно както и злото.Та не виждам кво може да изчезне..
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: