Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За доброто и злото  (Прочетена 11496 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #45 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 00:50 »

Това е естествения ход на еволюцията, според мен. Ние сами си създаваме понятията за добро и зло. Еволюирайки, като следствие се получава че доброто е победило злото.
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #46 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 07:09 »

И най накрая *уршума .... еее момичета пак изхвърчахте в космоса  Wink, когато отвърнеш на лошото с лошо става още по лошо не сте се сблъскали с истински зъл човек  Wink. Знаете ли че ако ви нападне дрогирана ( нахакана със стероиди ) мутра 130 кила и ви трясне един шамар и вие ще му отвърнете ... хахаха смешно, такъв го биеш (ако можеш ) до смърт иначе на другата сутрин си във вестника че един примат изпратил в "рая' един човек  dash2.

Ще питате ами като си отворко я кажи какво да направим, ами като сте по слаби или избирате политиката или оръжието, те приматите не нападат по примати от тях те нападат по слаби и незащитени, та така по примерите за лошите човеци а за да победиш злото трябва да го изкорениш в зародиш а не когато е станало необуздано, тогава няма спасение.

Човеците се раждат със злото ( отидете в една детска градина и гледайте ) и когато родителите им не са наясно по въпроса, стават още по зли това е истината.А пък че нямало добро и зло си е пълна глупост тази теория.

П.С.Някой беше писал по напред че в във всеки човек има и добро и зло, да така е но процента на доброто и злото е различен .

П.С.2 Ужас! Всеки трети българин бит от жена си  Shocked! http://skandalno.net/%d1%82%d0%be%d0%bf-%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%b0%d0%bb%d0%bd%d0%be/%d1%83%d0%b6%d0%b0%d1%81-%d0%b2%d1%81%d0%b5%d0%ba%d0%b8-%d1%82%d1%80%d0%b5%d1%82%d0%b8-%d0%b1%d1%8a%d0%bb%d0%b3%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%bd-%d0%b1%d0%b8%d1%82-%d0%be%d1%82-%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b0-%d1%81-109186

П.С.3 Подготвил съм си пакетче кърпички, можете да почнете с плюките  Grin.

« Последна редакция: (Неделя) 23 Декември 2012, 07:36 от old4 » Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #47 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 10:09 »

Ще питате ами като си отворко я кажи какво да направим, ами като сте по слаби или избирате политиката или оръжието, те приматите не нападат по примати от тях те нападат по слаби и незащитени,
Затова в моите варианти го има и "бягаш"...
Човеците се раждат със злото ( отидете в една детска градина и гледайте ) и когато родителите им не са наясно по въпроса, стават още по зли това е истината.
Съгласна съм с това, и аз съм виждала как е в детската градина. Нещо повече: виждала съм ехидност в очите на бебе...От което тръпки ме побиват...Сякаш най-долната измет на света ме е гледала през тези очи...Но за щастие съм виждала и детска невинност в погледа на много възрастен човек, което ми връща баланса...
Ще кажа само, че живота си знае работата. Той има грижата да те срещне с точните уроци и с точните хора /"преподаватели"/ така, че да си получиш именно това което търсиш /това, което излъчваш с вибрацията си, съзнателно или несъзнателно/.
П.С.3 Подготвил съм си пакетче кърпички, можете да почнете с плюките  Grin.
Е, глупости сега, идват празници, а ти...плюнки... Grin
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2720
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #48 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 11:34 »

Това е естествения ход на еволюцията, според мен. Ние сами си създаваме понятията за добро и зло. Еволюирайки, като следствие се получава че доброто е победило злото.

Естественият ход,е да разберем,че и двете са лица на една и съща монета.Ама не и цялата монета да придобие само една страна.Тогава няма дори да е монета де..Бе ето ти го символа ин и ян.Аре махни черното!Кво ще остане?Ако всичко се белне,(доброто вземе превес)черното кво?

Човек се ражда ни-повече,ни по-малко себе си!Със всичките чувства и емоции.Няма бебе,няма дрът..Квото си,тва си.И в тоя ред на мисли,никога не съм харесвала дечурлигата.Най-обикновена сган,както и повечето народ.Кат почнат да ми се превъзнасят,ангелчета били,невинни..дрън-дрън,Мършата си е мърша,ако ще току що родена да е..А денят винаги се познава от сутринта
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #49 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 12:19 »

П.С.2 Ужас! Всеки трети българин бит от жена си  ...
Карма Олд, карма. Grin Tongue - И Нютон го е казал - Всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие. Явно тоз закон е валиден не само за физическия свят.
Ама така си е. Колко мъже са били жените си. Сега е наш ред. Абе насилието не е хубаво.
Мъж да бие жена си - слабаци. Що не отидат да се бият с други мъже като тях. Да видим кой ще посмее.
Ама жена да бие мъжа си - браво на нея.  Tongue
Абе въпреки всичко туй домашното насилие не е никакво решение. Просташка работа.
Впрочем Олд имам познат беше за година в скандинавските страни. Швеция ли та Швейцария беше - не помня. Та ми разказваше как там  почти няма случаи мъж да бие жена си. Като се случва такова нещо им изглежда странно, както тук е странно жена да бие мъжа си. Там жените ми разказваше, че бият мъжете си. В тези държави имало най-много домове и центрове за мъже пострадали от домашно насилие. Казваше, че повечето мъже имали един такъв леко гейски вид. Не че са гейове, но са меки мари. А жените им излъчвали сила. Та имали следната приказка мъжете там " Вкъщи всички заедно обсъждаме проблемите, но каквото каже жената това става" Grin
Колкото за бебетата. Абе едно новородено няма как да го разбереш добро ли е или зло. То си е бебе. Яде, спи и сере.
Казват, че всички бебета са много сладки и невинни, но то е защото просто имат безпомощен вид.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #50 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 12:59 »

Колкото за бебетата. Абе едно новородено няма как да го разбереш добро ли е или зло. То си е бебе. Яде, спи и сере.
Казват, че всички бебета са много сладки и невинни, но то е защото просто имат безпомощен вид.

Не е така Калан.Очите са портала към душата.За тва Мира казва,че е видяла  в очите на бебе,ехидност.В очите..Не в усмивката,не в излъчването..В очите.Винаги там гледай,те не лъжат!Виждала съм в очите на дете,толкова злоба и лошотия,че буквално настръхнах!Малко беше..Не повече от 3 год.И много сладко на пръв поглед.Ма като влязох в контакт с тва дете и ми призля.Честно.Буквално станах и се изнесох от мястото където бяхме.Тва беше преди няколко години,и тогава не разбирах кво точно става с мен.Още бях под въздействието на мантрата,че всички се раждаме"бели и добри".После разбрах от де тая неприязън към децата.То не точно неприязън..Ми някак..Мислех,че съм дебил некъв,щот не мога да се прехласвам пред малките човечета..Отношението ми към децата винаги е било такова каквото е и към възрастните.Кат не ме кефи,не ме кефи и тва е!Чак сега разбрах.що така реагирам..
Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #51 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 14:13 »

Абе щом казваш. Аз от бебета не разбирам много. Не съм имала често контакти. Нито с малки деца.
Но съм срещала и много лигави. Което пък не значи непременно лошо.
Иначе ти това дете си го срещнала на 3 годинки. Аз се чудя дали същите чувства би изпитала ако го видиш минути след раждането. Тогава вече може да се каже ражда ли се зло или добро. Иначе едно 3 годишно е минало вече през някакъв период на развитие. Та идеята ми е дали имате наблюдения в/у току що родени бебета.
Иначе това 3 годишното какво точно е направило, че така ти е призляло? Самото излъчване или имаше и някакви постъпки?
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #52 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 14:29 »

Лигаво не значи лошо.Както и възпитано не значи добро.

За детето..Няма смисъл от подробности..За мен просто беше отвратително,малко злодилче.С мноо гадни очички.И накрая като ми идеше да стана и да му ритна един в злобната муцунка..Станах и си тръгнах
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #53 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 14:36 »

Човеците се раждат със злото ( отидете в една детска градина и гледайте ) и когато родителите им не са наясно по въпроса, стават още по зли това е истината.А пък че нямало добро и зло си е пълна глупост тази теория.
Не става дума, че няма доборо и зло. Става дума за това, че доброто и злото, не е това което си мислиш. Не виждам някъде някой да е казал, че на лошото трябва да отвръщаш с лошо. Тука поне мисля, че сме на едно мнение - когато отвърнеш на лошото с лошо става още по лошо.

Човек не се ражда със злото! -> От тук идва едно голямо разминаване във вижданията. В човека има две начала - "животинско" и духовно. От етапа на човешката еволюцията в която се намираме в момента, ние поставяме "въображаемата нула", между животинското и духовното и си създаваме една въображаема дуалност, но от нашата позиция на наблюдение, тя си е напълно истинска тази дуалност. В животинската си същност, поведението на човек е резултат от околната среда. Т.е. създадената реалност го моделира. Той се явява като реакция на околната среда. Духовната същност е точно обратното - не околната среда го моделира, а човека създава реалността около него. Нали за това всъщност става дума - човек да започне да твори, да създава собствената си реалност. Целта не е да балансираш между животинското и духовното ...както и да е, пак същото повтарям.
Но изложи твоята идея за добро и зло? Целта на форума е да обменим идеите, ако ги уеднаквим -> уеднаквим. Ако не -> здраве да е. Smiley
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #54 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 15:16 »

Абе глупости..Ражда си се кретен,и ако не успее да се трансформира,пак си умира кретен!И съответно при следващото раждане,па си е кретен.. И те така,докато  не превъзмогне кретенията.
Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #55 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 16:00 »

Не става дума, че няма доборо и зло. Става дума за това, че доброто и злото, не е това което си мислиш. Не виждам някъде някой да е казал, че на лошото трябва да отвръщаш с лошо. Тука поне мисля, че сме на едно мнение - когато отвърнеш на лошото с лошо става още по лошо.

Принципно е хубаво на лошото да не отвръщаме с лошо, но не във всички ситуации върши работа. Както по-назад дадох пример ако бъдем нападнати. Нормална защитна реакция е да нападнем и ние. Инстинкт за самосъхранение.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #56 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 17:22 »

Абе глупости..Ражда си се кретен,и ако не успее да се трансформира,пак си умира кретен!И съответно при следващото раждане,па си е кретен.. И те така,докато  не превъзмогне кретенията.

Хм? Интересна гледна точка. Я ги виж тези малчугани дали са от графа - кретени?
https://www.youtube.com/watch?v=QjIA3LNNzUM - за съжаление е на руски клипчето. Ти ли имаше алергия към руския или Kalan беше, забравих...

Принципно е хубаво на лошото да не отвръщаме с лошо, но не във всички ситуации върши работа. Както по-назад дадох пример ако бъдем нападнати. Нормална защитна реакция е да нападнем и ние. Инстинкт за самосъхранение.
За принципа става дума - баш самия принцип обсъждаме.
Активен

Неактивен user
Hero Member

« Отговор #57 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 17:44 »

Аз не съм алергична към руския, но бъкел не схващам от него. На английски да беше ще се оправя.
---
Дали ще стане един добър или зъл зависи от него, но и от заобикалящата го среда.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #58 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 17:47 »

Ако зависи от заобикалящата го среда - човек проявява животинския си характер.
Ако зависи от него - човек проявява духовния си характер ...ей тук е тънкия момент. Wink
Активен

Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #59 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 18:14 »

1.Не става дума, че няма доборо и зло.
2.Става дума за това, че доброто и злото, не е това което си мислиш.
3.Не виждам някъде някой да е казал, че на лошото трябва да отвръщаш с лошо.

Страшку, това е моето мнение по темата, не съм го прочел от никъде а говоря от житейския си опит.
Ще ти отговоря по моя си начин:

1.Точно затова става дума и темата е затова.
2.Доста съм наясно какво е добро и какво е зло, аз изобщо не съм добър човек и всячески се мъча да поправя това.
3.Просто не си чел всики отговори по темата.
4. Това за животинското няма да го коментирам защото пра ...пра ...пра баба ми и дядо ми са били човеци и такива са се пръкнали от "нищото" , без да се обиждаш но ако ти имаш нещо общо с животинската природа това е отделен въпрос.

П.С. Доста време се занимавам с отглеждане на кучета, имал съм помиярчета ... една булонка и в момента си другарувам с 60кг. ротвайлер. Всиките съм ги отглеждал по един и същи начин но по злобно нещо от булонката съм нямал , ти я храниш , тя ти отхапва пръста .... та закакво ги пиша тези неща както казва Psyhea, кретена злото се ражда зло и си остава кретен за цял живот, има малко разлика за човеците щото това го прикриват, някои доста успешно но хвани един ама супер кротичък добричък напий го ( така ще разбереш що за "птица" е ) и му гледай сеира, та така по въпроса за злото и доброто, тук сме за да го разберем какво е  Wink.

П.С.Малиииийййй толкова голяма тирада не съм писал от 4 клас  Grin.
« Последна редакция: (Неделя) 23 Декември 2012, 18:36 от old4 » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: