Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За доброто и злото  (Прочетена 11568 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #30 -: (Четвъртък) 20 Декември 2012, 22:03 »

Така де, така ...таман бяхме сложили точката, но след това поразпалихме огъня. Grin
Но все си мисля, че са различни нещата - то добро/зло ще излезе цяла наука - има какво да се обсъди.
А да втълпяваш насила морал и кой какво да прави, наистина е тънка границата и лесно се става "пишман светъл". hi
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2732
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #31 -: (Петък) 21 Декември 2012, 12:39 »

Станахме трима!  Sad

Абсолютно.Страшку,светлия  фанатизъм например,с нищо не се различава от тъмният.За справка библията и християнството!!!И двете са форма на насилие."Лошият"човек трябва да бъде оставен да бъде себе си.И да му се благодари,за същността му.Щото все някой тряя да го играе лошият отбор.Как моята инкарнация,ще научи/разбере/изпита/преживее/ войната,ако няма кой да почне тая война?М?Как бих разбрала,какво е насилие,ако нямаше насилник който да упражни насилието върху мен?Как бих знала,какво е шамар,ако нямаше кой да ме удари?Как ще разпозная лъжата,ако никога не съм лъгана? Ако нямаме учител по математика,няма как да научим цифрите!
Балансът не е въображаем!Вземи един родител,който много си обича детето и прави всичко за него.Но...Родителят е строг и амбициозен.И макар да желае най-доброто за детето си,често пъти се получава родителят да съсипе детската психика!!!Верно..родителската любобв е отговорна..Ма нали любовта е вибрация заредена с +?Е,как тогава се получава,че резултати от действията са сзаряд?Уж за хубаво,па то излезе лошо..Ето ти го примера..
За доброто и злото иначе си прав.В дневника си писах за антиматерията и светлината.Мрака е сгъстена светлина!!!Лошото е "сгъстено" добро!Онова което ги отличава е процесът!Разгръщането на същината по вектора.
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #32 -: (Събота) 22 Декември 2012, 13:48 »

"Лошият"човек трябва да бъде оставен да бъде себе си.И да му се благодари,за същността му.Щото все някой тряя да го играе лошият отбор.Как моята инкарнация,ще научи/разбере/изпита/преживее/ войната,ако няма кой да почне тая война?М?Как бих разбрала,какво е насилие,ако нямаше насилник който да упражни насилието върху мен?Как бих знала,какво е шамар,ако нямаше кой да ме удари?Как ще разпозная лъжата,ако никога не съм лъгана? Ако нямаме учител по математика,няма как да научим цифрите!
Точно! Но това е само 50% от причината "лошият" да бъде оставен да бъде себе си. Другата половина от причината е, че, ако не бъде оставен да бъде себе си, той няма да може да изчерпи необходимостта си да бъде "лош". Защото зорлем еволюция не става! НЕ СТАВА! Както насила хубост също! Човека трябва да расте с естествената си скорост, иначе не се получава растеж, а ПСЕВДО растеж. "Добър" ставаш когато вече си бил "лош", а не когато нямаш представа какво е да си "лош". Схващате ли ми идеята? Това е нещо като разликата между "невинен" и "наивен". ... Wink

Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #33 -: (Събота) 22 Декември 2012, 14:20 »

"Добър" ставаш когато вече си бил "лош", а не когато нямаш представа какво е да си "лош".

Е, това е много важно!
Активен

Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #34 -: (Събота) 22 Декември 2012, 14:25 »

Мира, как да оставим лошия да бъде себе си. Значи ли да му помагаме в простотиите?
Ако някой ни нападне и ограби - да му се оставим ли?
Това много не го схващам.
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #35 -: (Събота) 22 Декември 2012, 15:13 »

Не, как така "да му се оставим"?! ...Хапеш, риташ, бягаш, връщаш му ритника, и т.н. всичко както му е реда. НО! През цялото време си даваш сметка какво правиш... че този лошият, просто още не е станал добър и, че ти като му отвъртиш един звучен шамар ще му дадеш нужната му обратна връзка за растежа му...
Това с бездействието не е за Земята. ...Е, може и да става, но сигурно е висш пилотаж. За момента за мен е предостатъчно това да си давам ясен отчет сама на себе си за естеството на случващото се между мене и "лошият" и, ако може - да не вредя. Ако не може...правя каквото ми диктува ситуацията. Единственото , повтарям - ясният отчет сам на себе си! Да не се изживяваш като спасителят на човечеството, като онзи, дето ще оправя другите, като единствения борец за истината и светлината, или онзи, дето знае кое е най-правилно... rolleyes2

Нещо такова.
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #36 -: (Събота) 22 Декември 2012, 15:21 »

Абе Калан, никакво оставяне - ритник в междукрачието и тиган по главата! И балансът във Вселената е възстановен  Laugh.
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #37 -: (Събота) 22 Декември 2012, 15:46 »

Мира, как да оставим лошия да бъде себе си. Значи ли да му помагаме в простотиите?
Това много не го схващам.

Не разбира се.Ще дам пример който съм давала във старият форум.Ставаш свидетел на насилие.И имаш избор.Дали да се намесиш и да се опиташ да предотвратиш насилието(упражнявайки свободната си воля)или да гледаш безучастно.Тук е момента за реакция.Да седнеш да отмъщаваш след това,обаче си=на зло.И след дъжд качулка.Повличаш веригата на тази вибрация. Разликата между смирение и примирение както сме казвали е много тънка.
Танграта май го беше определил така.С мира=В едно с мира,в хармония

Абе Калан, никакво оставяне - ритник в междукрачието и тиган по главата! И балансът във Вселената е възстановен  Laugh.
Точно..Ама за да го ритнеш,демек да резистираш на"злото",е нужно да притежаваш и от"черната"енергия.Демек от злото.Черната точица в бялата половина от символа на Ин и Ян.Ако нямаш"злото"в себе си,тогава си еднополюсно зареден.И не балансиран.Прекаления светец и Богу не е драг,нали? Wink
« Последна редакция: (Събота) 22 Декември 2012, 16:00 от Psyhea » Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #38 -: (Събота) 22 Декември 2012, 17:09 »

Абе има принципни, основополагащи неща по които се разминаваме и от там използването на всякакви поясняващи примери от живота, от битието, стават безпредметни и необективни.
Аз като дървен философ още един път ще кажа абсолютно същото което казах и до сега, но този път ще включи и неща извън темата за добро/зло.

Емоциите и страстите свързани с 2012 година не са края на света. Можем да го наречем с думите - начало на трансформация на човешкото съзнание - т.е. следващата (да се надяваме, че е вече настоящата - да ни е честита drinks) толкова дългоочавана стъпка от нашата еволюция. Аз няма да се наемам да обяснявам как всъщност се случва процеса в детайли (а дори и не мога на този етап), но с няколко изречения: блокираните нишки от ДНК-то ще започнат да се възстановяват. От информацията, която "тече" в целия космос, чрез възстановените нишки, нашето съзнание ще бъде сетивно за все по-голяма част от тази информация). Излизайки от ограниченията на това което постъпва като информация от петте сетива (зрение, слух, обоняние, вкус, осезание), т.е. разполагайки с все повече и повече информация, която минава през нашето съзнание, в крайна сметка ние ще стигнем до етапа в който ще разберем:
- кои сме всъщност?
- къде се намираме?
- на какво сме способни?
И в крайна сметка ще започнем да реализираме този потенциал, който е заполжен в нас - а именно да създаваме собствената си реалност - да творим. Някак си това последното изречение за някои изглежда много префърцунено - ама то как да го каже човек по друг начин?

'Ta мисълта ми беше такава: Част от еволюцията, от трансформацията на човешкото съзнание е да излезем от модела на дуалността (добро/зло, светло/тъмно, топло/студено и т.н.) Аз искам да ви кажа, че еволюцията е да излезем от дуалността, вие дефинирате какво всъщност е дулността - аз съм напълно съгласен с вас - това което казвате е така - аз се подписвам и с двете си ръце, че сте прави за дефинирането на дулаността. Но идеята е да излезем от тази дуалност. SmileySmiley Нали говорим за еволюция? Трансформация на съзнанието? Да дефинираме явлението - дуаност не е еволюция. Smiley
'Та мисълта ми е такава: мине ли успешно този "урок" на земята, няма повече дуалности. Вместо урок може да се каже и по-научно му: стъпка от еволюцията. Сегашния урок е да осъзнаем, че злото не е противоположно на доброто както сме се лъгали, а че всъщност злото е липса на добро. Същото е и със светлината: тъмното всъщност е липса на светло, но и двете са с един знак - те не са противоположни. Топло/студено, светло/тъмно, добро/зло винаги са с положителен знак, до момента на абсолютната нула - там голямата нула от предишната страница на графиката. Е, там в голямата нула, добро/зло и т.н. вече не може да се каже, че са с един и същ знак, просто защото те престават вече да съществуват.
Може да се каже и по друг начин:
Това цялото нещо което определяме като добро/зло и т.н., като здрав/болен, беден/богат, висок/нисък, умен/глупав и каквото ви дойде още на ум - всичкото това са градации на вибрациите. Голямата нула от графиката е липса на вибрации, а всичко останало са градации на вибрациите и са с положителен знак, вдясно от голямата нула. Няма как да съществуват минус вибрации. За да съществува нещо, трябва да има плюс вибрации. ...спирам, че като станат много дълги коментарите, после никой не ги чете, дори и аз. Smiley
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #39 -: (Събота) 22 Декември 2012, 17:37 »

Е ти може да си философстваш до безкрай.Факт обаче е,че за всяко действие има противодействие.И зад всяко понятие съществува негов антипод.Не два,три или 15 контрапункта,а един единствен.Т.е.определен тип вибрация,има точен тип"антивибраци"( rolleyes2сори за думата).Градацията на един от двата типа вибрации е онова което дава възможността за многото гледни точки/контрапунктове.Но в основата си нещата са по двойки.

Дай пример за антипод на зло.На думата зло в нейният общоприет буквален смисъл.Кое е антипода?С една дума?
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #40 -: (Събота) 22 Декември 2012, 17:53 »

Аз за антипод на злото ще ти дам пример веднага с една дума - добро!
Но я сега ти ми дай пример за антипод на вибрацията - номера с анти-вибрацията не минава. rolleyes3
Дай пример за вибрация, оново другото което ще му е противоположното и ми покажи след това къде ще му е баланса? Smiley
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #41 -: (Събота) 22 Декември 2012, 18:02 »

Не.Вибрацията няма антипод.Има различен динамис/сила/динамика.Аз за тва сложих думата в кавички и се извиних.Отсъствието на темпо/ритъм/пулс/динамика,елиминират понятието вибрация по дефолт.
Може би...Имаш предвид замисълът заложен в даден ритъм?Да бъде..еди кво си..Точката,от която вибрацията се раздвоява в своята двойнствена същност?Това ли е?Един замисъл с две възможности..Ама то всъщност тва отразено и в материята и антиматерията.И двете в същината си са едното и също нещо,разгърнато в противоположната посока на вектора
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #42 -: (Събота) 22 Декември 2012, 21:48 »

'Ta мисълта ми беше такава: Част от еволюцията, от трансформацията на човешкото съзнание е да излезем от модела на дуалността (добро/зло, светло/тъмно, топло/студено и т.н.) Аз искам да ви кажа, че еволюцията е да излезем от дуалността, вие дефинирате какво всъщност е дулността - аз съм напълно съгласен с вас - това което казвате е така - аз се подписвам и с двете си ръце, че сте прави за дефинирането на дулаността. Но идеята е да излезем от тази дуалност. SmileySmiley Нали говорим за еволюция? Трансформация на съзнанието? Да дефинираме явлението - дуаност не е еволюция. Smiley
'Та мисълта ми е такава: мине ли успешно този "урок" на земята, няма повече дуалности. Вместо урок може да се каже и по-научно му: стъпка от еволюцията. Сегашния урок е да осъзнаем, че злото не е противоположно на доброто както сме се лъгали, а че всъщност злото е липса на добро. Същото е и със светлината: тъмното всъщност е липса на светло, но и двете са с един знак - те не са противоположни. Топло/студено, светло/тъмно, добро/зло винаги са с положителен знак, до момента на абсолютната нула - там голямата нула от предишната страница на графиката. Е, там в голямата нула, добро/зло и т.н. вече не може да се каже, че са с един и същ знак, просто защото те престават вече да съществуват.
Може да се каже и по друг начин:
Това цялото нещо което определяме като добро/зло и т.н., като здрав/болен, беден/богат, висок/нисък, умен/глупав и каквото ви дойде още на ум - всичкото това са градации на вибрациите. Голямата нула от графиката е липса на вибрации, а всичко останало са градации на вибрациите и са с положителен знак, вдясно от голямата нула. Няма как да съществуват минус вибрации. За да съществува нещо, трябва да има плюс вибрации. ...спирам, че като станат много дълги коментарите, после никой не ги чете, дори и аз. Smiley

Замириса  ми  на  наука!
Спинът е едно от квантовите числа, описващи микроскопичните обекти като (елементарни частици, ядра, атоми), характеризиращо закона за преобразуване на вълновата функция при смяна на координатната система.  
    Нещата  трябва  да  се  разглеждат  на  ниво  спин!  При  нулев  спин  значи  няма  вибрация.  В  дясно  и  в  ляво  имаме  обратни  спинове  така  че  извода  е  има  противоположни  по  посока   вибрации.  Излизането  от  дуалноста  е  края  на  съществуването  за  душата!  

Силите които усукват торсионните полета на дясно и способствуват за съхранение на информацията са позитивни, а силите които разсукват торсионните полета (въртят на ляво) са негативни, вредни,защото изтриват или изкривяват информацията.   
« Последна редакция: (Събота) 22 Декември 2012, 22:08 от МИТКО » Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #43 -: (Събота) 22 Декември 2012, 23:45 »

Познанието е - ЕДНО! Дали наука, дали езотерика и т.н., ние хората, го разделяме условно. Дали пак заради дуалност. Smiley ..или нещо друго може би, не знам.

Аз с този "модел" на разглеждане на нещата се запознах -> Т.е. двете противоположни по посока вибрации. Опитах се да го проследя този модел, но не успях.
Изхождайки от принципа, че и най-гениалните неща са прости, то в гореспоменатия модел, аз винаги стигам до логаритмично нарастваща главоблъсканица, което противоречи на принципа на простотата, която използвам за обратна връзка и като ориентир за посоката в която се движа.

Нещата  трябва  да  се  разглеждат  на  ниво  спин!  При  нулев  спин  значи  няма  вибрация.  В  дясно  и  в  ляво  имаме  обратни  спинове  така  че  извода  е  има  противоположни  по  посока   вибрации.
Аз обаче имам една друга идея. Я виж дали ще ти допадне: електрическия ток не протича при +5V и -5V волта. Електрическия ток може да протече при +5V и 0V. Но по-важното е, че той ще протече и при +5V и +2V. Това че ние като "наблюдатели" в този случай (+5V;+2V) ще видим единия край като противоположен на другия не означава, че той в неговата същност, действително е такъв! Наблюдателя е винаги субективен в наблюдението и преценката си.

За да победи злото, човек трябва да го изпълни с добро.
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #44 -: (Неделя) 23 Декември 2012, 00:31 »

А що едното тряя да побеждава?!?!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: