Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За доброто и злото  (Прочетена 12474 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #135 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 16:14 »

Безмислено е да се оцветяват постъпките с думите добро и зло...

Ей момичето с метличката, те това от поста ти за мен е истината  Wink, другото опитности, мопитности, висши, нисши ....  блалалалала ....

Олд,никой ли не ти е пречил?Щото на мен са.Като се роди детето,ми се накачулиха една камара тетки,да помагат.Освен,че тряяше да се съобразявам с присъствието им,и мноо се изнервих(сякаш самото раждане не е достатъчен стрес!),после бях и"неблагодарницата"дето не е оценила жеста Grin
Хехе да не си мислиш че само на теб са давали съвети .... моята родна майка като и казах истината тръгна да се самоубива ... казах че от артисти ми е писнало и до там бяха чалъмите Wink, никога не съм обичал хора врящи се в живота на другите и такива ги "плюя" с удоволствие.
Но да помогнеш със съвет, понякога и с нещо материално за мен това е добро дело ( при условие че ти е намекнато за това тъй като свестните човеци се срамуват да искат ) ... никога не чакам а и даже нямам мисла че жеста ми трябва да се върне  Wink.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #136 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 16:34 »

Кви съвети бееее..Едни тетки от прованса,ми се натресоха у  дома,пък аз със секцио и бебе на 20 дни..Как да е..
Непоискан съвет,си е налагане на мнение.Непоискано добро също!
Знаеш колко ме грее,че няква си решила да се отърве от старите си парцали и да ги"благодари"баш па на мен.Примерно казано,ма съм имала такива случаи с детето ми.Идва ми няква,и ми вика..Е тука едни дрешки за малкия..Че нали си сама.. Grin
И аз глеам кат 3 лева на цяло..Че то само цаките ми струват колкото нейното цялото облекло..Камо ли детето ми да облече дрипи. Huh?А да не говорим,че магазин за детски дрехи имах и тва се знае.
Та няколко пъти ми се случва..И все се чуделя..Тея хора не ме ли виждат?Не ми ли виждат детето как ходи облечено?Щот аз остави друго ми съм си парче сноб и все"табелките" гледам..Просто е очавадно,че не изнемогвам за малко,а изнемогвам за много Grin
Как да е..И аз тряя да имам грижата да ги отърва от техния боклук,че и чинно да им благодаря?Признавам..Тва и правех,със ясното съзнание,че съм баси лицемерката,ама понеже всичко се развива на площадката пред блока,дето сме постоянни 30 живущи дечурлига,само от нашия блок и неква пълна лудница.Ща не ща,мрънкам"благодаря",после се чудя,как да отговарям на нелепото"Ама що не носите еди кво си дет ви го дадохме?"..Па аз и идея нямам за кво иде реч,щот още на другия ден всичко е у кофите.И се правя на 6 без 10,щото детето ми играе там,и  неща да е аутсайдер заради мен.То не,че не е де Cool..Ма се старя на некво лицемерие и флашиво благоприличие.Само чавето да дръпне още малко,че да не се налага да вися с него и да гледам"простолюдието".Едвам ги изтрайвам вече,да не им кажа кво мисля..
И всичките тез дертове защо?Щото някой си решил да прави"добро"и да трупа активи на мръсната си съвест.
Както казано,не делата а техните мотиви са важни.

А па тва да откажеш,гат насреща просто"ИСКАТ"да дадат,ма хич не ги е грижа,ти имаш ли желание да вземеш,е такова гадно нарушаване на волята..И а посмей да откажеш,а си *баси неблагодарника..
« Последна редакция: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 16:41 от Psyhea » Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #137 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 16:57 »

Кви съвети бееее..Едни тетки от прованса,ми се натресоха у  дома,пък аз със секцио и бебе на 20 дни..Как да е..

Ами ти "сливи" ли имаш в устата че не ги натири ами си седнала да "ревеш"  Wink. Май никой от вас не се замисля върху това което е писано от другите, кой ти е говорил за непоискано и тинтириминтири ....

Това прочете ли го
никога не съм обичал хора врящи се в живота на другите и такива ги "плюя" с удоволствие.

или трябваше и съветите да са в кавички ама надали пак щеше да ме разбереш .... с две думи давам на този който искам без да се меся в живота му и който се е наврял в живота ми с рогите бива моментално изритан, ако вие неможете да го направите виновни сте си вие  Wink.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #138 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 17:03 »

Ами ти "сливи" ли имаш в устата че не ги натири ами си седнала да "ревеш"  Wink. Май никой от вас не се замисля върху това което е писано от другите, кой ти е говорил за непоискано и тинтириминтири ....

Това прочете ли го
никога не съм обичал хора врящи се в живота на другите и такива ги "плюя" с удоволствие.

или трябваше и съветите да са в кавички ама надали пак щеше да ме разбереш .... с две думи давам на този който искам без да се меся в живота му и който се е наврял в живота ми с рогите бива моментално изритан, ако вие неможете да го направите виновни сте си вие  Wink.
Олд,май не схвана картинката.Като натиря овцете,детето ми го отнася.Пробвах в началото.Той страда,щот го игнорират,когато майка му си показва рогите.Кво правиш в тези случаи?Как се постъпва?Аз лично не знам,честно.Д
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #139 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 17:07 »

Добро-зло, добро-зло, ама ще ви питам пак:
Вие с времето подобрявате ли се или не се подобрявате? Smiley
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #140 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 17:20 »

Ставам по-лицемерна със сигурност.По-рядко си отварям плювалника за квото и да било.
Добра за съжаление никога не съм била.Откак почнах да си правя дисекция,заключих,че черните ми камъчета са повече от белите.Честно. Lips Sealed Angry

Едно е да знаете пътя,друго е да вървите по него!

Всички говорим за баланс,но аз моите 36 години,човек"балансиран" според моите критерии за баланс не съм видяла.
Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #141 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 18:38 »

Така като ме "гледаш" подобрявам ли се  Grin, ами той всеки е болен от нарцизъм даже и да пише не, вътрешно се харесва повече от всички на света, с две думи другите трябва да кажат  Wink.

П.С. На 53 съм а акъла ми се е мумифицирал от 18, а може и от седмата година  Grin.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #142 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 19:38 »

Така като ме "гледаш" подобрявам ли се  Grin, ами той всеки е болен от нарцизъм даже и да пише не, вътрешно се харесва повече от всички на света, с две думи другите трябва да кажат  Wink.
Учудваш ме..Никога ли не си срещал човек на когото искаш да приличаш в нещо?Аз например,..жената дето идва да помага за баща ми,гледам го прави с такава Душа и Сърце(и тука го казвам,щот не е първата с която си имам работа)..Та тая жена го обгрижва така всеотдайно,че на няколко пъти съм си викала.."Баси,дали някога ще мога и аз така,и то за чужд човек Shocked"...Иначе да..Аз съм по-умна,по-интелигентна..Ама духовните вибрации не вибрират само в менталната сфера.Те са навсякъде.А там където не се влиза с ум,се влиза с Душа.Така,че ..Ето..тъповата,простовата,селска женица с Душа и Дух,какъвто аз интелектуалката,мога само да мечтая да притежавам.
Разбираш ли..Не е вярно,че всеки харесва най-много себе си.Ако беше така,никой нямаше да иска да се променя и надгражда.
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #143 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 19:41 »

Дааааа, аз проблеми със себе си нямам - другите имат проблем с мен, но това не е мой проблем...  rofl2 rofl2 rofl2
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #144 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 19:45 »

Какво,  ще  стане  когато  двата  избора  си  противоречат!  
      Да,  аз  съм  избрал  да  бъда  наркоман,   но  дали  са  избрали  околните  да  ме  търпят,  какво  ще  стане  с  хората  които  ни  обичат??  Майната  им  нали?  Да  така  е  лесно!!  
      Избрал  съм  да  сложа  край  на  живота  си,  а  децата  дали  са  избрали  да  бъдат  сираци!   Да  така  е  лесно  създаваш  дете  и......   Майната  му!
      Чета  и  си  мисля,  къде  е  чувството  за  отговорност,  чувството  за  съпричастност,  човещината?
      Когато  си  отидем  от  този  свят,  ще  ни  пита  съвестта  -  Защо???  Уверявам  ви  не  може  да  изтъкнете  за  свое  оправдание  довода  -  Виж  сега   съвест  моя,  това  е  чужд  избор   защото съвестта  ни  не  се  интересува  от  чуждите  избори,  а  как  сме  реагирали  в  ситуациите  създадени  от  тези  чужди  избори!   Зад  фасадата  на  това  е  чужд  избор  усещам  как  искате  да  скриете  егоцентризъма  си!  

Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #145 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 20:14 »

Учудваш ме..Никога ли не си срещал човек на когото искаш да приличаш в нещо?

Не, аз мога да бъда само себе си  Wink.
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #146 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 20:19 »

Зад  фасадата  на  това  е  чужд  избор  усещам  как  искате  да  скриете  егоцентризъма  си!  

Абе аз не виждам тука някой да се крие  Grin Grin Grin...
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #147 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 20:31 »

Учудваш ме..Никога ли не си срещал човек на когото искаш да приличаш в нещо?

Не, аз мога да бъда само себе си  Wink.
Блазе ви..Аз па все виждам у другите,неща дето бих искала да бъда. Иначе па съм си самодостатъчна.Шашава работа..

Хехе..Май току що описах образ на егоцентрик crazy crazy

Митко прав,си,че изборите могат да се конфронтират.Ма аз за тва казвам,че грешен избор няма,и всеки избор си е урок.
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #148 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 21:26 »

Последните реплики от последната серия на филма Time of Dog and Wolf:

В сумрака... Когато всичко се обагря в червено.
И в този момент, от далечният хълм, се приближава силует...
Кучето, което съм отгледал или вълк, готов да ме нападне.
Време, когато не можеш да ги различиш.
Това е време, когато и добро, и зло могат да бъдат само в червено!

Червеният цвят е цветът на базисната чакра, която е символа на земята. Тоест сами си направете извода  Wink...
Активен

Неактивен user3
Full Member
Публикации: 163

« Отговор #149 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 12:54 »

Добро е, когато лицемера каже - лицемер съм, мой е избора - смелостта му го превръща в Човек. Лошо е кроткия да каже - Кротък съм, аз съм за пример - моето е доброто. Неведоми са пътищата.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: