Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Активиране на Кундалини  (Прочетена 2564 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен stillfree
Jr. Member
**
Публикации: 71

« -: (Петък) 27 Септември 2013, 18:26 »

Как се активизира енергията кундалини?Какви са ползите и недостатъците?Нужна ли е специална подготовка и опасно ли е да се практикува?
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #1 -: (Петък) 27 Септември 2013, 19:33 »

Stillfree, hi Първо трябва да си отговориш на въпроса защо ти е да си активираш Кундалини.
  Ползата е,че ще достигнеш просветлението.
 Вредата е,че може да полудееш.
 И да-нужна е специална подготовка.Ако не си подготвен и ти се изсипе всичката благодат-ще те смачка барабар с Кундалинито.Представи си,че ти си най-обикновена крушка,работеща на 220 волта и изведнъж през теб премине мълния-ето това ще се получи-ще изпушиш. Smiley
Активен
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #2 -: (Петък) 27 Септември 2013, 20:09 »

OffTopik

Знам, че не съм по темата, за което се извинявам.
Понеже гледам, че тук се говори за активиране на това и онова, та реших да попитам нещо. Преди време си поръчах около 1,80 м. статуя на Фортуна. Ясно е защо нея...... Grin Да, ама нещо не ми ''работи''.....та като прочетох, че енергиите се активират и реших да питам, някой дали има идея как да и активирам енергията и на моята Фортуна, та да ми ''проработи'' ...... за ся само ''спи'' и и бърша прахта....?

Поздрави  hi
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #3 -: (Петък) 27 Септември 2013, 20:52 »

Метър и 80-предполагам е гумена-виж в пакета няма ли помпа-активатор.А ако има електроника по нея,препоръчвам да натиснеш "ON" бутона и ще тръгне
Активен
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #4 -: (Петък) 27 Септември 2013, 21:16 »

Не се бъзикай...сериозен съм.....Как се активират енергиите на богините.... Grin
Сигурно има някакво ала-бала, ама не го зная....
Ето я моята хубавица, не е гумена....

Правиха ми я по поръчка....Много се поръчвали ми казаха от студиото....Даже прекалено много....Правели по над 100бр. всеки месец и във различени размери....
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #5 -: (Четвъртък) 19 Февруари 2015, 09:52 »

Arri,  препоръчвам ти да се позаинтересоваш и разровиш как се активират и деактивират  Инкуби  и Сукуби, отнася се и за колежката ти Боби!
Кой ги активира и как?
Тази богиня, дето се опитваш да активираш с вързани очи ми прилича на кастриран Масон, очакваш посвещение от медиите  Grin и децата  им...... Grin
« Последна редакция: (Четвъртък) 19 Февруари 2015, 10:30 от galaxsis » Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #6 -: (Четвъртък) 19 Февруари 2015, 20:22 »

Arri,  препоръчвам ти да се позаинтересоваш и разровиш как се активират и деактивират  Инкуби  и Сукуби, отнася се и за колежката ти Боби!

Активен
Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #7 -: (Неделя) 23 Август 2015, 18:34 »

С музика /мантри/, визуализации / цветове/ , дишане, физ. упражнения.

Мантрите са от този тип:

https://www.youtube.com/watch?v=8CCeFRs5T6Y

всеки трябва да си намери своята /която му действа най-добре/.
Останалото е въображение, как ще си представяте чакрите, как ще вплитате цветовете им, ще ги издигате по гръбначния си стълб.

п.п. Боби, не знам някой да е полудял  Smiley аз едва ли съм я активирал, но имам много повече енергия, а това е достатъчно човек да положи усилия в тази посока  Smiley
« Последна редакция: (Неделя) 23 Август 2015, 18:45 от Веско » Активен
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #8 -: (Вторник) 25 Август 2015, 14:59 »

Веско, виж Форум какво си е причинил-описал го е най-подробно в първия коментар от темата "Тяло, ум, емоции". Питам аз, колко хора биха се справили със ситуацията без да посегнат към хаповете и без да загубят разсъдъка си?
 Какво искаш да ми кажеш с половината на Сенсей?
Активен
Неактивен Веско
Hero Member

« Отговор #9 -: (Вторник) 25 Август 2015, 20:02 »

Боби, споменахте защото пишеш глупости,  като не можеш да направиш нищо, защо пречиш на другите да проучат въпроса в по-голяма дълбочина и да достигнат до съответните изводи. А именно, че и тук смърди, като навсякъде. Колко човека познаваш „ просветени” /според теб/  Smiley които са събудили въпросната енергия, която тека или иначе циркулира в тялото ти? Да разбереш, че не са никакви „просветени”, а просто имат в пъти повече енергия, защото са положили усилия да направят нещо по въпроса. 
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #10 -: (Сряда) 02 Септември 2015, 16:09 »

Веско, разбирам, че си изградил у себе си представа за едно вълшебно, красиво и романтично пробуждане. Ако се чувстваш комфортно с тази представа- просто не чети коментарите ми. Бъди възвишен и подмини " глупостите" със спокойствието на будистки монах, стоейки невъзмутимо пред четирите двойки житейски вятър.
   Обръщам внимание на скромно звучащите ти думи -"Аз едва ли съм я активирал". Звучат ми като "Малко съм бременна"-едно такова плахо, несигурно и скромно, в контраст с непоколебимото отсичане-"говориш глупости". Аргументирай се.

Колкото и да смяташ(ти, който продължаваш да четеш), че си ментално чист, емоционално балансиран, психически силен и в пъти по-енергизиран от "стадото", сред което си се издигнал на пиедестал- силата, наречена Кундалини няма да бъде по-благосклонна към теб и няма да ти спести несъвършенствата, които се мъчиш да прикриеш, седейки в поза "лотос" и поглъщайки поредната си тлъста порция самозаблуда.
   Когато Кундалини се "активира"- тя осветява огромното сметище, в което си се превърнал. Стоварват ти се абсолютно всички страхове, потискани емоции и нерешени проблеми НАКУП. Не един по един, не постепенно, а НАКУП.
  Духовното пробуждане започва със страдание- това е признака, по който разбираш дали си "бременен" със себе си.
  Духовното пробуждане не започва с визуализиране цветовете на дъгата и слушане чуруликането на птички.
 Това всяка втора "кифла" го умее.

Кундалини не е подвластна на твоите желания.
Това е сила, за която ти трябва да станеш достоен, а това се постига единствено чрез страданието.
   Другото е мода.

Кундалини активира центрове в мозъка, за които не си подозирал. Това те прави свръхчувствителен- обикновената дневна светлина сега те заслепява до болка, обикновеният уличен шум сега те побърква, обикновената тълпа сега те задушава, обикновените ти движения сега изискват неимоверни усилия, за да ги извършиш, обикновената гравитация сега те смазва и те кара да се чувстваш безпомощен да запазиш равновесие. Изведнъж се оказваш поставен против волята ти между два свята- левият ти крак стъпва в предишния, обикновения свят; десният- в един мъглив,непознат, плашещ те свят.
  Колко дълго ще продължи ужаса, паниката, страха и чувството, че полудяваш, зависи от това кога най-после ще се изтощиш от неравната борба. Изтощението ще ти покаже, че трябва да се отпуснеш, а не да се капсулираш, че трябва да се "предадеш", доверявайки се на нещо невъобразимо по-мощно от теб.
  Може да ти отнеме години, за да го разбереш. Може да ти отнеме още толкова, за да си дадеш сметка, че това е Кундалини.
  Може да има моменти, в които да си мечтаеш да се върнеш в предишното си състояние и да заспиш сладкия си сън- фармацевтичната мафия е създала антидепресанти за подобни цели, но може и да избереш трудния начин- да останеш буден и да приветстваш страданието.
  Постепенно ще се научиш да се доверяваш на силата, която е извън твоя контрол. Ще се научиш да не се страхуваш от непознатото.

Тук, обръщам внимание, не говорим за просветление, а за пробуждане. Между тях има много работа да се свърши.
  И за да няма неразбрали- Кундалини не причинява ужаса на неподготвения, а осветява всяко негово кътче, за да му покаже над какво има да работи.

Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #11 -: (Сряда) 02 Септември 2015, 17:21 »

Grin
Веско
По принцип съм казал мнението си за туй кундалини.Специално за тебе ще ти кажа че са два вида.Оригинал и змия кундалини.Змията кундалини е енергиен паразит който е готов да шунтира оригинала за да не можеш да стигнеш до него.Но  пък наличните практики са за да помогнеш на паразита.Знам защото го разградих.Та кундалинито е пряка връзка между мъжко и женско.Оригинала е като разликата между 6 волта и 6 киловолта.Паразита има за цел да достигне до контрол и използва директно енергията.Него не го интересува вътрешната чистота защото за него е вредна.Т.е. ако решиш ти да си я активираш,гориш.
Оригиналната кундалини е постигане на проводимост на костите ти,като слабото ти място е гръбнака.,и главата.Гръбнака ти е от малки кости,а главата ти е топка.И всичкото това трябва да стане проводимо заедно.Такъв шанс с техники няма,техниките са за да се активира паразита.Ако дораснеш за това то ще си стане само,ако ползваш техники ще си обладан ма яко.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Веско
Hero Member

« Отговор #12 -: (Сряда) 02 Септември 2015, 21:14 »

Боби, Меандър ще взема най-доброто от съветите ви  Wink
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: