Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мудри  (Прочетена 9792 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #30 -: (Неделя) 18 Октомври 2015, 17:46 »

Не знам, може да съм малко крайна в твърдението си, но, ако тоя "будист" е с очила с диоптри... nea явно има вътрешни нерешени дилеми и проблеми /като всеки обикновен човек/...Някак съм свикнала като се каже "будист" и да си представям АСКЕТ...отшелник, майстор - медитатор, който прекарва 50% от времето си "от другата страна"....Човек, наясно с неписаните закони на инкарнирането, човек, наясно с истинската си същност....Тоя като го гледам е...ШОУМЕН....
Луиз Хей е дала в табличен вид в една от книгите си връзката между неправилните убеждения на човека и съответните болести на физическото тяло /изключваме тези по рождение или инциденти - травми, говорим за т.нар. "хронични болести", за които традиционната медицина няма нито обяснение как се зараждат, нито може да ги лекува, и за които същата знае само как се проявяват симптомите им и как да ги подтисне тях..../Та....Няма как един истински будист да е с диоптри. За часовника му - отделен въпрос и това...доколко на един будист /аскет, отшелник, медитатор/ му трябва часовник, камо ли пък толкова голям, лъскав и шарен...
Изобщо...маймунска му работа ми се струва /без да го познавам и без да съм чувала изобщо за него/.
/извинявам се за оф топика/
 hi
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #31 -: (Неделя) 18 Октомври 2015, 18:28 »

Мира,радвам се,че се включи.Много ми хареса поста ти,виждам в него възможност за тема/дискусия относно будизма,от който съм взел някои ценни(за мен) идеи.Бих искал(ако позволиш) да те цитирам изцяло в нова тема за будизма,за да не става офтопик тук/само да ѝ измисля заглавие/.
Приветствам те да си крайна,ако това е автентичното ти чувство,харесвам твоя стил.

"Изобщо...маймунска му работа ми се струва"
А какво ли ще кажеш за една друга негова снимка,която имам,лелее...
Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1209

« Отговор #32 -: (Неделя) 18 Октомври 2015, 21:19 »

Мира,
Какво ще кажеш за 14тия Далай Лама - Тензин Гяцо? С диоптри е  Wink
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BD_%D0%93%D1%8F%D1%86%D0%BE

Тук също се коментира - Защо просветен човек като Далай Лама носи очила...:
https://touch.otvet.mail.ru/question/27273658

http://www.yoga108.info/veliki-uchiteli-lichnosti/dalai_lama
Интервю с Далай Лама (извинявам се, че го помествам тук)... Интересен цитат:
"- Но не става въпрос само за политика. За тибетците вие сте живия Буда…
  - «Живия Буда» – това е грешен превод от китайски. Така те преведоха тибетската дума «лама», «учител», т.е някой, който има много знания и затова заслужава уважение. Понякога на Запад срещам обяснения, че далай-лама – това е Бог. Това абсолютно погрешно! Но като такива учители на дхармата  далай ламите могат да продължат да се превъплащават.  Наистина, аз мисля, че не всички инкарнации на далай-ламите са били истински. Що се отнася до мен, то аз съм уверен само в едно – че съм въплъщение на петия далай-лама, тъй като в детството имах много спомени, свързани с този предишен живот.
Освен това, аз бях доста мързеливо момче, а много философски текстове  знаех не по зле от моите учители, което може да се обясни само с наличието на спомени от минали животи."
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #33 -: (Понеделник) 19 Октомври 2015, 08:40 »

Мира,
Какво ще кажеш за 14тия Далай Лама - Тензин Гяцо? С диоптри е  Wink
...ами....позицията ми е принципна, така, че ще кажа съвсем същото и за Далай Лама - шоумен!
 Sad
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: