Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мудри  (Прочетена 9629 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #15 -: (Понеделник) 30 Септември 2013, 13:50 »

Гледам тия снимки на мудри, и ми се струва че ти я няма една. Образно, представлява щръкнал среден пръст,а другите са свити покрай него.Много използвана мудра по наш'те ширини.Не знам точно какво значи,но съм чувал че става, за ядене,тургане  и т,н.Ако знаеш нещо за нея,ще го прочета с радост.
Така е, липсва комбинацията със щръкналия пръст.
Преди време се бях опитал да узная нещо повече в тая връзка, но единствено си спомних, че когато бяхме в Русия, аналога на българския вариант, който се използва там беше юмрук с палец показан между показалеца и средния пръст. Мисля, че символизира женския орган.
Но това с щръкналия пръст всъщност не е мудра. Може в стаята или в гората, и сам да направиш мудрата. Ама ако отидеш в гората и започнеш да си показваш щръкнал пръст на себе си  ...работата не е никак на добре.  Tongue
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #16 -: (Понеделник) 30 Септември 2013, 14:00 »

Ето още нещо по темата. Дланите с пръстите са проводник на енергията. Ходилата и пръстите на краката също.
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #17 -: (Понеделник) 30 Септември 2013, 16:10 »

Психея-може би се бъркаш с бог Шива -шесторъкия.Буда не е имал по 6 пръста. Wink
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #18 -: (Понеделник) 30 Септември 2013, 17:29 »

А мани го Шивата...

За Буда знам..6 пръста и ципи между тях.Може и да бъркам с някой друг,ма не е многоръкия..
Активен
Неактивен silveto
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #19 -: (Събота) 12 Октомври 2013, 11:44 »

Здравейтееее! От няколко дена знам за мудрите, попаднах на списъка с тях. Започнах да ги правя някои от тях за много кратко време - към 5 минути. Много ми харесва  СВАДХИСТАНА , коята активизира втората чакра според списъка. Получавам възпаления на пикочните пътища и след нея се чувствам чудесно. Вчера правих една и за проблеми с очите и невероятното е, че имаше един период, в който зрението наистина ми се подобри.  happy Чувствам се много добре, от когато ги правя. Работата е там, че аз съм напълно невежа за работата с енергиите и винаги съм имала страхопочитение към тях(особено в частта със страха). Понеже съм си достта любопитна започнах да се ровя, за да намеря още информация за тях. Първо попаднах на статии и форуми, в които просто ги изброяват и казват ползите от тях. Колкото повече се ровех из нета, толкова повече започнах да намирам и на материали, които си личи, че са написани от хора, с по-сериозни познания с енергиите и обасняват не само ползата, но и риска от тези техники. Започнах да чета за събуждането на кундалини и се наплаших да не съм направила нещо, което не трябва  Shocked Не искам нищо да събуждам или размествам, просто искам да се чувствам добре и да не ме боли. Единствено вчера се поолях и направих няколко различни мудри подред и за кратко ми се появиха искрици пред очите, защото май ми падна кръвното, но това беше за кратко и повече не се повтори, но и аз спрях да ги правя, след като прочетох, че трябва да ги правят хора с повече знания. Моля ви, кажете на невежата мен, дали може да съм сбъркала нещо в тялото си с няколко мудри и не мога ли да си правя поне един вид от време на време, без да предизвиквам сериозно потоците енергия. Само да добавя, че и когато правя СВАДХИСТАНА усещам кога да спра, сякаш съм се презаредила.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #20 -: (Събота) 12 Октомври 2013, 12:01 »

Моля ви, кажете на невежата мен, дали може да съм сбъркала нещо в тялото си с няколко мудри и не мога ли да си правя поне един вид от време на време, без да предизвиквам сериозно потоците енергия. Само да добавя, че и когато правя СВАДХИСТАНА усещам кога да спра, сякаш съм се презаредила.
Здравей. Не се притеснявай, нищо не си объркала в тялото си, освен че си събудила още по-здраво любопитството си. Smiley Ако нещо ти създава неприятни усещания - не го прави. Самата идея, че искаш да подобриш здравословното си състояние е по-важното. Начин на хранене, движение, дишане, потоци енергия - нещата според мен си идват от само себе си. Мен никой нищо не ми е казвал какво да правя, пък си оправих сам доста болежки. hi
Активен
Неактивен ladonnae
Sr. Member
Публикации: 319

« Отговор #21 -: (Събота) 12 Юли 2014, 17:40 »

http://zashto-kak.hit.bg/kompleksi.htm

Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1775
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #22 -: (Неделя) 13 Юли 2014, 11:29 »

Undecided
ladonnae
Посиня ми пръста да натискам ,отвори.Той не ще. Ако искаш продумай нещо да стане приказка.А?
 Wink
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен admin
Administrator
Публикации: 535

« Отговор #23 -: (Неделя) 13 Юли 2014, 13:04 »

Така трябва да се отваря от всички браузъри: http://www.zashto-kak.hit.bg/kompleksi.htm

--------------------------------------------------
ladonnae, навреме, благодаря ти! ok  Понеже има такава тема от Бобито, ще ги слея.
Активен
Неактивен ladonnae
Sr. Member
Публикации: 319

« Отговор #24 -: (Неделя) 13 Юли 2014, 16:37 »

И за мен се оказа навреме, иначе вчера щях да прибегна до услугите на лекар...имах нещо като хранително отравяне.
След измъчено изпълнение на няколко мудри, болката отшумя дотолкова, че се унесох в сън, а не бях спала изобщо предната нощ.
Днес съм без оплаквания Smiley
Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1775
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #25 -: (Неделя) 13 Юли 2014, 17:46 »

Grin
ladonnae
Цитат
И за мен се оказа навреме, иначе вчера щях да прибегна до услугите на лекар...имах нещо като хранително отравяне.
Аз не съм за мудрите.Не ги ща.Щото ми се струват статични.И ми мязат на ключове,а от рейкито не ща да вида ключове.
Преди време ме бяха яко набрали по разни задачи.И са видях в чудо.Бях на ръба да се срина енергийно.И зех да се оглявам за някаква помощ.Дадоха ми акъл да стана малко егоист,че така ако я карам ще се разпилея.Ама аз дебела глава,и нещеш ли отварям един вестник и там обява за рейки.Ухилих се ,отивам.Десет сеанса само успях да си направя,пускат ти музичка ,аз си дремя,а една пълничка рейки мастер ма заряда.Кеф.Обаче към края,имаше един пациент,дето му беше зле работата,и мастерката вика да помедитираме та да му помогнем.Я сме му помогнали я не,ма тъй като и аз балабар петко с мъжете медитирах,тя ми са хили и вика и ти можеш рейки.Дай парата и ще те инициирам,и когато имаш нужда си правиш рейки сам.Викам си ударих джакпода,дадох и парите и ми хакна двете нива за 15 дена.Сетне разбрах че между нивата минимум трябва да мине поне година.
Кат са разтекох(енергийно) ,са притесних(мъж съм).И взех да се чудя какво да правя.Хем да не става зян енергията.Един път са докарах кат пекън праз,ма ухилен.Работата ми беше тогава много безсънна и мога ли да дремна дремя.Хем дремя хем съм притеснен че тека,и тея ръце са чудя де да ги навра.
И ти да видиш,намерих два начина.
Единия е лежиш по корем,върху кръстосаните си ръце,и чакрите на дланите да са срещу зърната.Ококорих са набърже,енергията взе да се върти в тялото ми и са изкефих.
Почесах се тва ми хареса,чай са да са обърна по гръб.Речено, сторено, само че ръцете трябва да са всяка ръка на зърното от нейната страна.Стоплиха ми се, и краката, и тялото ми живна.И оттогава съм ухилен,.Оказа се че тялото може само да си регулира потока енергия,и да я филтрира,и няма как да си навредиш.
Като си по корем се заземяваш,като си  по гръб се лекуваш.
Има и още, ма ши ми са смеете много,а и ще се похилите и на вас си.
Ако стане приказка ще ви дам възможност да ми се похилите.
 hi
П.п. И аз прекарах подобно нещо,майче е заради енергиите.Минаваме на други енергии които не могат да се крадат,и симптомите са като натравяне.По два три дена не мога да хапна нищо щото се затърчавам директно към нужника.И кат вида какво излиза,басси.Ма после се наперавам здраво с мръфки.Да съм в баланс.
« Последна редакция: (Неделя) 13 Юли 2014, 18:07 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #26 -: (Неделя) 13 Юли 2014, 18:10 »

Ма после се наперавам здраво с мръфки.

Ей тая "мудра" най ми аресва, всеки ден я изпълнявам по няколко пъти  Grin.

Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #27 -: (Сряда) 14 Октомври 2015, 21:02 »

Гледам тия снимки на мудри, и ми се струва че ти я няма една. Образно, представлява щръкнал среден пръст,а другите са свити покрай него.Много използвана мудра по наш'те ширини.Не знам точно какво значи,но съм чувал че става, за ядене,тургане  и т,н.Ако знаеш нещо за нея,ще го прочета с радост.
Така е, липсва комбинацията със щръкналия пръст.

Е,вече не липсва.

http://ayurveda.clan.su/blog/mudry_joga_palcev_zdorove_vsegda_s_soboj/2013-01-17-29    - най-отдолу,вляво.

Чогям Трунгпа:

Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #28 -: (Неделя) 18 Октомври 2015, 15:06 »

Е,вече не липсва.

http://ayurveda.clan.su/blog/mudry_joga_palcev_zdorove_vsegda_s_soboj/2013-01-17-29    - най-отдолу,вляво.

Чогям Трунгпа:

Хоумъркат, човек трябва да може да я насочва и към самия себе си мудрата, а това за което се използва в съвремието средният пръст е като оръжие за стрелба.
---------------------------------------
Mерси за снимката и коментара. drinks
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #29 -: (Неделя) 18 Октомври 2015, 16:10 »

Мислех си дали няма да бъда смъмрен за неприлично съдържание.Преди време,интересувайки се от Трунгпа попаднах на тази снимка и се зачудих защо адж*ба прави този жест предвид будистката му принадлежност.А на сайта,на който я има и тази мудра попаднах наскоро.
Може пък да е наистина мудра,но будистките учители да я избягват заради различния културен контекст на Запада.А Трунгпа понякога е бил малко неординарен будист.

А за този жест съм чел,че освен ОК(на Запад),в Япония значи "пари",а в някои части на южна Европа човек може да си изпроси боя с него,защото символизира доста неизящна дума за "изявен нехетеросексуалист",тъй да се каже.

Въпрос на контекст.

"Хоумъркат, човек трябва да може да я насочва и към самия себе си мудрата, а това за което се използва в съвремието средният пръст е като оръжие за стрелба."

То има израз,че като посочваш някого с пръст,три пръста сочат към теб,демек тройно напомняне,че всяко действие поражда карма,особено пък,ако се насочва оръжие. drinks

Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: