Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: АЗът или другата ни същност  (Прочетена 3318 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #30 -: (Понеделник) 02 Септември 2013, 16:29 »

Чакай, чакай, ти все с рогата напред значи, питам учтиво. Smiley

Разберете,че всеки ВА/Душа е част,от друг още по-висш АЗ/Душа.
Човека като единица е жив организъм, цялото човечество като единица е жив организъм и т.н. по веригата. Този ли смисъл влагаш в цитираното изречение?

Точно както душата се прибира при ВА,така и ВА един ден се прибира при друг ВА,после при друг..И така докато най-накрая цялостната енсенция/лъч, не се прибере обратно в Монадата.
Тази Монада как им вдъхва живот на тия всичките ВА-сковци? И Монадата ли е фрагментирана?

Активен
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #31 -: (Понеделник) 02 Септември 2013, 16:39 »

Страшко,разрежи един домат на две и гледай внимателно-там ще откриеш същото,за което ти говори Психея.
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #32 -: (Понеделник) 02 Септември 2013, 17:40 »

Страшко,разрежи един домат на две и гледай внимателно-там ще откриеш същото,за което ти говори Психея.

Къв да е домата, сръбски, турски, гръцки или български  Grin.
« Последна редакция: (Понеделник) 02 Септември 2013, 17:51 от old4 » Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #33 -: (Понеделник) 02 Септември 2013, 19:00 »

Тази Монада как им вдъхва живот на тия всичките ВА-сковци? И Монадата ли е фрагментирана?

Монадата(истинският еманатор на Космоса)не е фрагмент.Тя фрагментира,части от себе си и този холографски процес,наричаме Мироздание.
Човешката монада е копие на оригинала.Но не човешката монада излъчва Космоса.Макар да има пълният потенциал да го направи "някой ден" Grin

п.п.Забележете не казвам да стане Абсолют,а да еманира свой собствен Космос.

Преди смятах,че всеки човек е една монада.Сега не мисля така..
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #34 -: (Сряда) 04 Септември 2013, 13:42 »

Преди смятах,че всеки човек е една монада.Сега не мисля така..
Да, забелязал съм го. Smiley Просто ми стана любопитно и исках да ти проследя мисълта, но пък ти все нещо се изопваш.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #35 -: (Сряда) 04 Септември 2013, 13:51 »

Ами разрязах домата (за протокола - пловдивска консерва), обаче гледам, че там всичко си върви комплект - тяло, душа, дух, a Psyhea само за ВА-сковците обясни и ми стана любопитно просто. hi
Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 763

« Отговор #36 -: (Петък) 08 Януари 2016, 22:04 »

Това което си мисля за Аз-а е, че е това което ни прави индивидуални личности и е еквивалентно на Егото. За така наречения Висш Аз си мисля, че е точката при която се постига съзнателен достъп до скритото, несъзнаваното от Аза. Приемайки тезата, че нещата съществуват в своята цялостност и крайната цел е синтез между двете. Съзнателноста на его-аза в будно състояние и достъпът на "другото аз" до скритото знание. Взима се от двете - знанието на капката за себе си като индивидуалност и същевременно преживяването на капката като самия океан в неговата цялост. Един вид реализация на тезата за световната душа, където се събира опита на всички души.

Absolute Idea + The Visible God = Absolute Mind
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1531
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #37 -: (Събота) 09 Януари 2016, 17:16 »

Grin
bg2
Цитат
За така наречения Висш Аз си мисля, че е точката при която се постига съзнателен достъп до скритото, несъзнаваното от Аза.
По твоята логика щом има висш Аз ,трябва да има и нисш Аз.
Какво можеш да кажеш по въпроса.Надям се да няма от каде да прочетеш за такъв. Wink
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: