Страници: 1 [2] 3 4 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: България ще се оправи?  (Прочетена 37501 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 422

« Отговор #15 -: (Четвъртък) 12 Септември 2013, 09:03 »

Тва са глупости... приказки за балами. Ако само чакаме да се оправим то значи и сега сме оправени...Кой от където ни мине се на оправя.
Цитат
..С поорязана територия но щели сме да се оправим....
Ето типичния пример... Grin
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7047
мислите определят съдбата ти

« Отговор #16 -: (Четвъртък) 12 Септември 2013, 10:12 »

ARRI , точно така. Много инфо и съм се объркал. За русата жена Севрюкова беше казала - така беше. Бе русо гладно няма. Но на хоризонта нищо русо не се вижда, така че ще чакаме. hi

umbra, докато оправят нас, оправят и себе си. Що милионери и милиардери се навъдиха.
Активен

bojinkata
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #17 -: (Четвъртък) 12 Септември 2013, 13:20 »

Их начи umbra как ме е изпреварила... Sad нещо в този тон ще се опитам и аз да отбележа.

Преди това. "божинка" сигурен ли си, че не се държиш малко "остро" с един все пак непознат и нов потребител?
Отговаряш прекалено ...комплексарски. С риск да те обидя, но ако ти не се усещаш, отстрани поне ти казвам как изглежда и хич не е в твоя полза вярвай ми! Комплексарски, защото така би се държал човек, който очевидно се притеснява, че собствените му източници не са особено полезни с точна, ясна и интересна информация, поради което да изпревари евентуални критики и коментари се държи необосновано агресивно и заядливо.
Усещането не е приятно, схващаш ли? Хората, ако искат да слушат и гледат някакви подобни невротични изблици значи са или мазохисти или крайни екстремисти ... Моля те, вземи си бележка.

По темата.
Необходимо е да се дадат някакви по-ясни насоки за вашите критерии или на разни политолози, социолози, дерматолози, психолози... за "оправена държава"? Някакви "пойнтове" за сравнение. Спрямо кои държави, и спрямо какво? Население, безработица, БВП, образование, спорт ... и т.н.

Защото ...нека вземем спорт. Не се шегувам. Скоро гледах световното, знаете в Москва,по лека атлетика.
И там има едно българско рекордче, всъщност не е едно два са. На Йорданка Донкова и на Стефка Костадинова.
Тези две жени са живяли по времето на социализма. Този така ужасен и отвратилен строй. Подготвяли са се при не особено комфортни и луксозни условия. Живяли са не в палати с басейни и са се возили не на скъпи коли. Едва ли са получили и много за медалите си. Е? Как е ставала това? Да не са извънземни? Нем. Българки (от своге  Cool)
Тогава сравнено с други (нека са пак) социалистически държави, не сме били в челни позиции,но са чували за нас.
Сега? Какво имаме? Боксьори! Браво на нас! Баш си показваме облика и с нивото на интелигентност на министър-председател и с водещите дисциплини, в които сме печеливши...
Излиза, че трябва да се върнем в онези години. Но понеже не можем реално, да разберем какво е това, което ни е правило "оправени" ... среднисти, тройкаджии, т.е. да се върнем в онези години, то се налага да помислим, какво от другите успешни държави е много напред, което при нас липсва. Не са управниците очевидно, щото всички са маскари, но нещо друго ... какво ли?

Иначе и аз съм чела какво ли не за баба Ванга. Баща ми даже е ходил при нея ... ама ни му е казала числата от тотото, ни че на стари години ще работи в Испания. И това за края на света в уикито пише, че го е казала за 2011, ама кой е написал пък това в уикито и колко запознат е бил е отделен въпрос за автентичност на информацията. Отделно и книгите писани от стринки, були и други разни. Що Ванга, не се е научила да чете и пише? И тя да напише нещо? Слепотата не е оправдание. Дори и на по-напреднала възраст Брайловата азбука е измислена още 1829 г. ...

На някои места пише, че екшъна ще почва 2050- тогава се надявам да съм годно за военна служба и действия запазено бабе, което ще опука сички лоши!!!!  Cool
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен Spirit
Sr. Member
Публикации: 256

« Отговор #18 -: (Четвъртък) 12 Септември 2013, 15:47 »

Не са управниците очевидно, щото всички са маскари, но нещо друго ... какво ли?
Смятам,че всичко зависи от народа.Но веднага ми изниква една мисъл, за която вероятно ще има недоволни, но пък това от друга страна би показало ,че съм прав.
Помня през комунизма как се крадеше.Всичко живо крадеше, каквото добараше от работа най-вече.Комшийте си направиха вила, от на мъжа работата, които работеше тогава строител. Крадеше се безумно.Сега също се краде, но този път не от работата, а от държавата, няма колата в данъчното да регистрираш или ще я регистрираш 2 години по късно, щото тогава данъка ти ще падне с 80 лв, няма осигуровки да платиш, криеш каква ти е заплатата, крадем ток, вода, парно, билетчета за градския транспорт, а наскоро присъствах на гледка в която една дама беше навлякла 5 блузи и 1 панталон под собствените си дрехи и то познайте от магазин за 2 употр*ба. Крадем колелета като безумни, телефони и тн. Ще кажете бедни сме, затова крадем, е да ама не е в това въпроса, защото ако си научен да караш с това което имаш, колкото и малко да е няма да си и помислиш да крадеш. За едрите риби не ми се мисли какви суми се присвояват.Преди няколко години правиха ново крило на една детска градина,2 млн лева, а крилото е на 2 етажа и има общо 6 - 7 стай.Как струва това 2 млн,хората 5 етажен блок строят с тези пари, те някво никакво крило.Пазарите които ги ремонтират сега, от 3 месеца са в застой, чак от седмица се раздвижиха, понеже края на срока е септември.Та значи, 3 месеца им се плаща за работа, която не вършат.И е такива,но все пак промените започват от малките неща, от обикновения човек, няма да тръгнат от големите риби.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #19 -: (Петък) 13 Септември 2013, 13:26 »

Помня през комунизма как се крадеше.Всичко живо крадеше, каквото добараше от работа най-вече.Комшийте си направиха вила, от на мъжа работата, които работеше тогава строител. Крадеше се безумно.
Spirit, вилите по лозята никнеха като гъби!!! Комшията на лозето на дядото добарваше материали за вилите на всички комшии около неговата вила. Всъщност почти не съм живял в това време, но имам спомени от малък. Най-голямото чудо на комунизма за мен беше следното - в магазините нямаше нищо, но всички имаха всичко. Въпреки че имаха всичко, повечето крадяха. Независимо че повечето крадяха, пак оставаше и за другите 'дето не крадат  ...ей те т'ва ме смайва и до ден днешен.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #20 -: (Петък) 13 Септември 2013, 13:36 »

Споко, и сега се краде, но на едро. Директно пак от държавата и тн., какво да го коментираме. Нищо не се е променило. С последните си безумни назначения и това правителство показа, че не може да разчитаме на добрата му воля за оправяне. Няма да конкретизирам, че е опасно за здравето. Мафията пак си има държавата, просто се сменя посоката на паричните потоци. Едиственото успокоение, е това което е написал Страшкоу - за разлика от управлението при ГРОБ, има трохи и за обикновените люде. Спазва се до някъде принципа на ТЖивков - да има баланс на интересите. Необразован, но хитър човек. Неговият ученик - бб иска да е като него, но алчността и простотията го провалиха.
Активен

bojinkata
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #21 -: (Петък) 13 Септември 2013, 13:57 »

Че горния коментар ми е пълен офтопик:
Сегашния модел на системата е кон*урирането.
България ще се оправи? ...Ако хората вместо да си съперничат, започнат да си сътрудничат. Поне аз с хората с които си сътруднича ми се получава, с другите с които се кон*урирам - или аз или те  ...все има ощетени и поражения след това.
Активен
Неактивен Spirit
Sr. Member
Публикации: 256

« Отговор #22 -: (Петък) 13 Септември 2013, 14:24 »

В Бг има два девиза единия е Прееби другарче, другия е Ако можеш да крадеш от държавата го прави.  Undecided това последното колко пъти съм го чувал със съпровод - какво ми е дал на мен държавата.  Angry Как да си сътрудничат ,като си завиждат. Как да стане като които и да добара малко власт оправя роднини и приятели до 9 коляно.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #23 -: (Петък) 13 Септември 2013, 14:28 »

Как да си сътрудничат ,като си завиждат. Как да стане като които и да добара малко власт оправя роднини и приятели до 9 коляно.
Личния пример към другите е най-добрия начин. Ти сам го каза:
...но все пак промените започват от малките неща, от обикновения човек, няма да тръгнат от големите риби.
drinks
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #24 -: (Петък) 13 Септември 2013, 16:48 »

Че ние всеки ден си губим територия,но без бой и за това не се забелязва.За турците е ясно,че са отдавна здраво стъпили на българска земя.А в последните години що руснаци и англичани купуват земи,вили и апартаменти..не е истина.
 А за другата част от предсказанието-просто не се харесвам руса-за това се бави оправянето
Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1719
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #25 -: (Петък) 13 Септември 2013, 18:28 »

Grin
Да сте чували за тая приказка-Че престъпника винаги се връща на местопрестъплението???
Има такова правило,но има два варианта,или да замаже(с лъжи,или холокоста(кръвни магии,атентати))деянията си или да започне изкупуването им.
Тука ги чака второто.  Laugh  Защо?
Ми всичките ни беди идват от намеса в енергийната ни част,в тая част е и кръвта ни(нашата кръв не става на вода,има за какво)."Изплатихме"кръвната им карма, която ни натресоха,обаче те я пуснаха по земята,щото са много хитри,следва който пролива кръв я гушка,а по страшното е, че за сега, от нея по страшно няма ,така че да им е честито!!!
Не сме държава от вчера,навремето "тракийците" от сегашната ни територия са "влияели" на 1/2 от земята, а това е цялата суша.
Кадето е текло пак ще тече!!! Вече потече.Не напразно дават тая година за край на нещо,13 е числото на истината(13 чакра),Земята(мама) я отвори,какво следва???
Живи и здрави.
П.с. А за жената която щяла да ни оправи ,не е руса, а е черна(с кафяви очи),и ще стои до Мъж, а не да ни "оправя".А, и двамата са в наличност,ма един ден ще е.  Tongue.
А, и за златото, не добавих че е на територията на, Б.Г. Държавата ни.В нея влизат всичките ни Държави,отдавна са единени енергийно. Embarrassed
Приказката -че тоя мъж има златна душа-означава нещо огромно.А те, са бая !!!
« Последна редакция: (Петък) 13 Септември 2013, 19:29 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #26 -: (Петък) 13 Септември 2013, 21:40 »

BGПрограмата е изключително силна и опасна.

Нещо страшно идва към България. Това разкри самият писател, психолог и философ

Мирзакарим Норбеков в предаването “Преди обед” на телевизия Би Ти Ви. Норбеков, който за пореден път гостува в страната ни открито заяви, че българите са изправени пред огромна заплаха.

“Създадена е специална програма с наименованието “Златен милиард”, чиято цел е тоталното унищожение на българската нация. Тя работи като създава едно изцяло изкуствено поведение у хората, което няма нищо общо с традициите и естествения ход на живота”, каза Норбеков.

Той обаче не пожела да разкрие истинските имена на хората или организациите, стоящи зад унищожението на страната.

“Не разполагам с въоръжена армия, половин планета, както и 90% от всички пари на света, за да си позволя да предизвикам тези хора. Имам семейство, за което трябва да се грижа, а проговоря ли, животът на всички ни би бил твърде кратък”, открито призна психологът.

По думите му, намалява не само българската нация, а населението в цяла Европа. И единственото спасение биха били националните традиции, предавали се от поколение на поколение с хилядолетия.

Жените трябва да станат по-женствени, а мъжете по-силни и мъжествени, за да се върне равновесието в природата и да успеем да устоим на целенасочената атака, категоричен е Норбеков. Само така ще дойдат следващите поколения и нациите ще започнат да се възстановяват.

Той сподели, че по този начин само за три месеца е успял да помогне на 68 души да си намерят половинката чрез експеримент, в който просто всеки бил себе си – типичен мъж или жена.

Източник: razkritia.com
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #27 -: (Петък) 13 Септември 2013, 22:30 »

“Златен милиард” е програма за целия свят, не само за Европа или Бг, но нищо чудно ние да сме в епицентъра й като най-опасни! Това е без шега! Пък кой стои зад нея е много ясно. Стотици пъти сме ги писали във форума, пък и теми сме им посветили.
Активен

bojinkata
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #28 -: (Неделя) 13 Октомври 2013, 12:58 »

Искам да дам лекарството, чрез което болна България ще се вдигне на крака... Grin...... Не е смешно, сериозно говоря.....

1. Първо и единствено лекарство е, че системата на представителната демокрация, трябва да се смени в пряка демокрация.....Ето защо....

Кризата на представителността

Истинското лице на представителната демокрация все по-ясно ни се разкрива. Въпреки че защитниците на тази система постоянно се опитват да ни убедят, че общото мнение на обществото се изразява от водените политики на техните правителства на практика не виждаме това.

Примери за това може да намерим в настоящата сирийска криза. Въпреки че в България протести против евентуална интервенция в Сирия имаше в 11 града и преобладаващото обществено мнение е против, правителството предостави военни бази на САЩ при евентуални военни действия. Според социолози около 60% от населението на САЩ е против такава намеса. Във Франция две трети от населението са против военна операция в Сирия. Въпреки това техните правителства усилено подготвят и обсъждат евентуални военни действия. Дори и световните сили да откажат да атакуват Сирия, това няма да се случи заради исканията на техните народи, а заради властови, икономически или други задкулисни интереси. Все по-очевидно е, че правителствата действат независимо от настроенията и исканията на обществото.

И това не е от днес. Барак Обама спечели първия си мандат през 2008 с обещания за социална справедливост и прекратяване на войните. След встъпването си в длъжност не изпълни нищо от обещаното. Въпреки масовите протести на „99-те %“ Обама предприе действия, които са именно в полза на 1-ния %. През юнските протести у нас хората издигаха различни искания, с насоченост към повече граждански контрол и промяна в изборния кодекс. Българският политически елит отново остана глухи за гласа на народа.

Примерите са много, от различни места по света и от различни времеви периоди. Напълно нормално и логично е вследствие на оглушките на своите управници хората да се разочароват и да започнат да изпитват недоверие към своите правителства. Кризата на представителността, която се поражда от това става все по-ясно изразима в съвременните протести по целия свят. Протестиращите, дори и в много случаи подсъзнателно, отхвърлят всеки авторитет.

Наблюдават се две характеристики на съвременните протестни движения, които  манифестират кризата на представителността:

В символ на протестите в световен мащаб се превърна една маска (тази на Гай Фокс от филма „В като вендета”), а не  личност (като например Че Гевара), каквато до скоро бе протестната практика по света. С нея протестиращите по своеобразен начин заявяват, че отхвърлят култът към личността и амбициозните трибуни и се обръщат към идеи и принципи.
Промени се структурата на протестите. Старите комитети и организации, определящи предварително маршрутът и исканията на протеста бяха заменени от пряко-демократични асамблеи. На тях могат да участват всички, без значение социалния им статус, пол, етнос, религия и т.н. Виждаме гигантски асамблеи, съставени от хиляди, да формират исканията на протестиращите в Испания, САЩ, Гърция и други. Този процес не подмина и България, в която през юнските протести се сформира подобна асамблея, която продължи цели два месеца и взе множество решения, които повлияха на протестите у нас като цяло.
 Кризата на представителността породи обществен д*бат относно  истинското лице на представителната демокрация като авторитарен режим, все по-зле прикрит от електорален цирк. На дневен ред излезе въпросът за пряката демокрация. Исканията за истинска, пряка демокрация белязаха исканията и практиките на социалните движения по целия свят.

Има и друг начин

Хората, научавайки за асамблеите по площадите, започнаха да се питат дали тези хоризонтални структури не са алтернатива на представителството. Вследствие на практиките на тези протести се зароди и един трети сектор в икономиката – Солидарната икономика. Много протестиращи отнесоха демократичните практики от площадите в своите общности, където започнаха да се борят с кризата заедно със своите съседи, изграждайки колективи, кооперативи, времеви банки, социални центрове и други подобни  хоризонтали структури. Бум в този тип икономика виждаме особено в силно засегнатите от кризата Испания и Гърция, но също и в САЩ. В България след масовите протести от февруари насам се зародиха такива структури в цялата страна, които включват в себе си пряко-демократични практики и солидарност. Кулминация на това е фестивалът „Бъди промяната”, който е организиран и представя подобни структури и практики от страната и света.

Въпреки че политическият елит у нас ни плаши, че сме в период на криза на представителността, не бива да изпадаме в паника. Точно обратното, в условията на тази криза започна един диалог в цялото общество относно пряката демокрация като алтернатива. Дори бяха предприети стъпки в нейното реализиране.

Никой, било то експерт или трибун, не може да предвиди какво ще излезе от всичко това. Важното е, че диалогът е вече започнат. Търсене и практика се преплитат в широки обществени кръгове и това може да доведе до радикална промяна на статуквото и на света, такъв, какъвто го познаваме. От нас зависи да участваме в тези процеси и заедно да търсим изход от кризата на представителността.

Автор: Явор Тарински от проект Живот след капитализма . Съставител на сборника “Пряката демокрация на 21 век”. При своите преводи използва псевдонима Mechanic955 .

Препоръчвам Ви книгата

"Пряката демокрация на 21 век" от Явор Тарински

Ръководство за гражданска група функционираща чрез Пряка демокрация
« Последна редакция: (Неделя) 13 Октомври 2013, 13:11 от ARRI » Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #29 -: (Неделя) 13 Октомври 2013, 13:21 »

Продължавам с пряката демокрация..... Днес съм настроен на политическа тематика.... Grin......Ще Ви ''заразявам'' и Вас.....Требе да се разберем веднъж за винаги, че до като не сменим политическата система ще ни тровят с Chemtrails ...ХААРП...ще има войни и пр. идиотщини....За това ПЪРВАТА и ЕДИНСТВЕНА КРАЧКА, която трябва да направим е ПРЯКАТА ДЕМОКРАЦИЯ....!!!!

Проблемът на демокрацията днес (Корнелиус Касториадис)

Гърчулята яко се замислят дали да не сменят пол. система и все повече гледат към Швейцария..... Wink.....
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Страници: 1 [2] 3 4 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: