Страници: 1 [2] 3 4 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Миротворческата" дейност на САЩ - справедливо или не справелдливо са очерняни  (Прочетена 17289 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Улична лампа
Newbie
*
Публикации: 7

« Отговор #15 -: (Вторник) 08 Октомври 2013, 22:36 »

Aз мисля, че Америка е управлявана от масонска ложа или нещо такова. На 11 септрември нема загинали евреи, а и защо Ай Кайда ще прави нападение в неделя? Те биха искали да убият възможно най-мноу хора. За 1 война се съди по резулата и, а от тази война резулатата е бой по враговете на Израел и засяване на маковите полета отново, след като са били унищожени от талибаните.От войната е спечелила мафията, свързана с хероина.Тва го четох некъде, не е моя идея, но ми се струва разумно. unknown
Активен
Неактивен x_name41
Sr. Member
Публикации: 477

« Отговор #16 -: (Вторник) 08 Октомври 2013, 22:49 »

Улична лампа, наистина не е изключено да така както смятате, на мен също ми са минавали подобни мисли. За наркотиците съм чувал че с  парите от тяхното разпространение обслужват военнопромишленият им комплекс, или по точно ВИИК (Военния Извънземен Индустриален Комплекс), поне от това което съм чел за Фил Шнайдер и базата в Дълси Smiley
Активен

"музиката удължава живота"
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #17 -: (Сряда) 09 Октомври 2013, 06:37 »

Атентата на 11 септември 2001 г. е във вторник не в неделя.
Активен
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #18 -: (Сряда) 09 Октомври 2013, 09:38 »

На 11 септрември нема загинали евреи,

И аз така си мислех, но съм грешил. Има загинали евреи. Ето тук на снимката се вижда еврейско име на мемориала в Ню Йорк....

Аркадий Залтцман .....
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6896
мислите определят съдбата ти

« Отговор #19 -: (Вторник) 29 Октомври 2013, 20:55 »

След разкриването на данните за подслушване на ръководителите на 35 страни, в-к "Гардиън" пише:
      "Сложно е да се върви срещу очевидните факти. Съюзническите дипломатически отношения са сериозно подкопани. САЩ са на крачка от скъсване на отношенията с Европа. Америка сама си копае гроба. Струва ли си получената информация тези последствия?"
http://anna-news.info/node/12702    
               А и със Саудитска Арабия нещата тръгнаха на криво!
« Последна редакция: (Вторник) 29 Октомври 2013, 21:20 от bojinkata » Активен

bojinkata
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #20 -: (Вторник) 29 Октомври 2013, 21:35 »

Нещо не ми се вярва Европа да скъса отношенията със САЩ, ама знае ли човек..... Undecided.....Пък и голями лицемери се оказаха европейските лидери......когато слушат гражданите си, уж било за нашата сигурност.....А когато тях ги слушат риват като витошки мечки.....ми така де.....Обамамама да им каже, че са ги слушали за тяхната сигурност.....С тяхните камъни, по тяхната глава....ей тва е.... Grin
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #21 -: (Вторник) 29 Октомври 2013, 21:41 »

Нещо не ми се вярва Европа да скъса отношенията със САЩ, ама знае ли човек..... Undecided.....Пък и голями лицемери се оказаха европейските лидери......когато слушат гражданите си, уж било за нашата сигурност.....А когато тях ги слушат риват като витошки мечки.....ми така де.....Обамамама да им каже, че са ги слушали за тяхната сигурност.....С тяхните камъни, по тяхната глава....ей тва е.... Grin
Бе поизнервиха се водещите политици. Кой знае какво са си говорили? Добре че ЦЕЦОухото не ги беше подслушвал, че цял свят щеше да знае какво са си хортували. Всичко е дипломация. Сега Обамата е в клинч и малко ще го притиснат. Малко шум и пак по старому.
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #22 -: (Сряда) 06 Ноември 2013, 14:01 »

Новият Хитлер!
Автор: aliya

"Лекари и други професионалисти от здравната област са били съучастници на прояви на малтретиране и изтезания на задържаните в затворите на Пентагона и ЦРУ", се казва в независим доклад, цитиран от Франс прес.

"Министерството на отбраната и ЦРУ са изисквали от своите професионалисти в здравната област да сътрудничат при операции за сигурност и изтръгване на информация по начин, който е причинил тежки страдания у задържаните", се казва в доклада.

Изследването е изготвено от 20 правни, медицински и военни експерти.

Сред практиките на малтретиране то изброява "планирането, участието в и прилагането на изтезания и друго жестоко, нечовешко и уронващо достойнството отношение" спрямо задържани лица в американските затвори в Афганистан, в Гуантанамо и в тайните затвори на ЦРУ. (http://www.vesti.bg/sviat/amerika/lekari-sa-syuchastnici-v-iztezaniia-v-tajnite-zatvori-na-cru-5997599)

САЩ са новият Хитлер.

Там, където се подвизават на върха на пирамидата Рокфелеровци, Ротшилдовци и прочие ФЕД съдържатели друго освен фашизъм не се излюпва.

Навремето те създадоха Хитлер с тайните си планове за създаване на държавата Израел, с финансирането и оръжията си. Хитлер имаше задачата да подгони с плашещи мерки евреите от Европа и техните европейски домове, и да ги накара да се изселят в новосъздаващата се еврейска държава насред Арабския субконтинент. Срещу участието си в този пъклен план Хитлер получи еднолична власт, финансиране и най-модерно оръжие от клана Рокфелер.

Днес новите хитлеровци САЩ създават Новия неолиберален фашизъм - Нов световен ред на:
- тайните затвори и мъченията,
- банките и техните подопечни съдия-изпълнители,
- правителствата на конци, дърпани от наднационални евро и прочие съюзи на монополната зависимост,/ дали не става въпрос и за нашето правителство?/
- неолибералната демокрация на социалните служби - ССовците, отнемащи деца от родителите им и принуждаващи жени да проституират с утробите си в името на сурогатството от тях изфабрикувано,
- гей "семействата" на перверзията и садо-мазото, подкрепяни с държавни помощи и преференции,
- излъганите и подведени с отровата на омразата и елитарността студенти и младежи,
- антидуховността и богоборството на самозабравили се учени и лекари на тайните военни служби.

Винаги, когато на тази хубава земя се създаде поредният политически фашизъм, това говори за страх, огромен страх у властимеющите и глобализиращи завоалирани интереси, че човечеството пораства и нараства и ще ги помете от троновете им на глинени крака.

http://aliya.blog.bg/novini/2013/11/05/noviiat-hitler.1201178

Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #23 -: (Четвъртък) 21 Ноември 2013, 15:45 »

Звено от една верига: САЩ подготвят гражданска война в Украйна.
Звенья одной цепи: США готовят гражданскую войну на Украине
      Това е реч на депутата Царев пред Върховната Рада на Украйна. От гледна точка на ставащото в България няма нищо ново и затова няма да я превеждам. Пак "специалисти" от САЩ подготвят лузери за протести, атаки, провокации и тн.
http://anna-news.info/node/12859
      Такава е и ролята на /частното лице/ пърдю в Бг.
      Но има едни интересен коментар под темата: Ако в страната се строят заводи, има икономика и равноправие, поне относително, то тези провокатори няма да имат почва за развитие. Да, но тя почвата е подготвена отдавна чрез приватизации и откровено разграбване на народното имущество. Сега идва ред и на директните атаки. Отчита се още, че времето на "нежните революции" вече е отминало и затова на сцената излизат калашниците и танковете. Засега картонени!
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #24 -: (Петък) 29 Ноември 2013, 13:18 »

След авиоудар на НАТО в Гилгамеш-Афганистан са убити пеленаче и две жени.
http://www.bbc.co.uk/russian/rolling_news/2013/11/131129_rn_nato_afghanistan_investigation.shtml
           Големи хуманисти са това американците.
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #25 -: (Събота) 11 Януари 2014, 23:04 »

Мдаа, колкото и парадоксално да е, че десен човек като мен и внук на легионери ще го каже, но след като чаках някъде да се каже истината за края на ужасяващите американски бомбардировки над София, май ще трябва да припомня… Истината е, че по молба на Георги Димитров пред Сталин, който после говори с американските и английските си съюзници, бомбардировките над София са прекратени!

И се питам, толкова ли е трудно поне да се опитваме да казваме нещата такива, каквито са били и са?!? Толкова ли е срамно и за “леви”, да не говорим за “десни”, просто да кажат с две думи, че Георги Димитров спасява столицата на България и страната от американските и английските бомбардировки?!?

Това е положението…

Проф. Людмил Георгиев

http://afera.bg/pozitsia/54789.html

Паметник на американските летци, бомбардирали София, построихме. На убитите и осакатените от тези бомби - НЕ. То бива нагаждачество, ама това ми идва в повече! Не е бил засегнат нито един военен обект! Чист геноцид. Англосакците обичат да хвърлят бомби там, където няма съпротива. А СММ скриха и този факт - София била бомбардирана, но от кого - тайна!

И малко факти за тези бомбардировки:
10.01  - 70 години от най - зверската бомбардировка над София....
На тази дата е извършена една от най варварските атаки над мирната ни столица.

От 12 ч. на обяд до 12 ч. през ноща над София на повече от 10 вълни минават общо над 400 американски и британски самолета - 143 B-17 Flying Fortress, 37 B-24 Liberator) 110 изтребителя P-38 Lightning и над 80 британски "Уелингтън"

Над София нашите летци свалят общо 14 бандита и губят 10 самолета и 7 летци.

Това са кървави 12 часа в които загиват общо 947 човека и са ранени 710.

Тежкко ударени са 3731 сгради - разрушени 93 държавни и 3211 частни сгради и 427 са полуразрушени. Хвърлените бомби над София са общо 1784.

Познавате ли това място...

А това....

А това............. на 400 м. от нашата къща....

Това отгоре вече е забравено...щото е неудобно...или, щото е удобно забравено.

Какво са около 1750  цивилни жертви / лека им пръст / и още неизвестен брой осакатени.....за около 2 години?

Почетни гости: Сергей Игнатов, Йорданка Фандъкова и Меглена Кунева.....

Не зная дали в Дрезден или в Ковънтри има такива паметници на такива герои....?

п.п. бе, на какво ви прилича стеклата се по паметника на храбреците вода...?

http://theeconomist.blog.bg/politika/2014/01/10/70-godini-ot-nai-zverskata-bombardirovka-nad-sofiia.1226934
« Последна редакция: (Събота) 11 Януари 2014, 23:42 от bojinkata » Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #26 -: (Вторник) 14 Януари 2014, 22:16 »

МИСИЯ СОФИЯ
Публикувано на 14.01.2014 / 20:34 ч. от afera
Не беше дипломатическа мисия, беше бомбена мисия. Англо-американските бомбардировки бяха през зимата на 1943-44 година. Опитвайки да повдигне духа на столичани, кметът на София инженер Иван Иванов публикува стихотворение: “Ще ни бият с огън с бомби, ще се крием в катакомби”. Софиянци добродушно казваха, че по време на бомбардировките една тухла го ударила по главата; той беше много добър кмет. Стихотворението ме направи предубеден към поезията. Поетите са глупаци, казвах и до края на живота си, който вече наближава, не написах, нито преведох един-единствен стих. С годините човек трупа предубеждения. Предубеден съм към ловджиите: как могат да изпитват наслада от убиването на животни? Ревнивците, биещи жените си, са по-лоши от животните, ако кошутата отиде при друг елен, еленът не бие кошутата, бие се с другия елен. Предубеден съм към всички, които гледат тв шоу и сериали, четат просташките вестници. Към осквернителите на гробове и паметници. Тези, които гърмят с пищови, пиратки, фойерверки, ги презирам от бомбардировките 1943-44 година.

В нощното небе над София лъчите на прожекторите опираха в облаците, кръстосваха се да напипат бомбардировач и да го осветят за мишена на зенитчиците от “флака” (Flugzeugabwehrkanone). Бомбардировачите пускаха “flares”. Висящи на парашутчета от коприна, те падаха бавно, превръщаха нощта в ден, за да вижда втората вълна бомбардировачи къде да пуска бомбите. Феерия! Който от нас хлапаците намереше копринено парашутче, после носеше ушита от парашутчето ризка и се фукаше. Шик беше също да имаш немско фенерче не с батерия, а палеца ти на лостче, помпаш лостчето, въртящо на висока предавка мъничко динамо и колкото по-бързо помпаш, толкова по-силно свети фенерчето, докато ти отмалее ръката. Нашата кооперация беше на булевард “Фердинанд” номер 37, който после стана булевард “Толбухин”, а сега е булевард “Левски”. Визави на Попа, а отсреща сиропиталище. Мето, Славчо и другите сирачета притичваха през булеварда при нас, понеже над нашето бомбоубежище в мазето имаше пет етажа с бетонни плочи, а приютът беше в стара триетажна къща, нямаше бетонни плочи, а гредоред. Заедно отивахме и се връщахме от училище “Свети Седмочисленици”, което бомбите сринаха и там сега е Спортната палата. Мето после стана преподавател по правоговор в театралното училище, Славчо нищо не стана, понеже намери една писалка, по-хубава от “Паркер”, но не разбрах дали е “Кавеко” или “Пеликан”, понеже, докато й отвинтваше капачката, писалката гръмна и му откъсна палеца и показалеца на дясната ръка. После всяка нощ сънувах Славчо. В съня ми нищо му нямаше на ръката. Чакахме двамата в училищния медицински кабинет да ни дадат бележка, че сме болни, а бяхме здрави и аз успокоявах Славчо: “Аз ще лъжа, че сме болни, щото съм по-голям и по-хубаво лъжа. Тогава четях “Мнимият болен” на Молиер.”
Бомбардировките продължиха три месеца. US SAC (Strategic Air Command) бомбардираше денем с фугасни бомби, пробиващи няколко бетонни плочи. RAF (Royal Air Force) нощем със запалителни бомбички, опожаряващи само тавана. Нашите недоумяваха. Не знае ли английското разузнаване, че в София няма толкова много стари къщи както в Лондон, Хамбург, Мюнхен, където може да се причини стихиен пожар?

Аз, пикльото, изказвах собствено мнение: англичаните бомбардират по-хубаво, понеже нощем е феерия.

От US бомбите цъфваше като букет взрив бяло-жълто-оранжево-червен отдолу нагоре, земята се тресеше. Серия от взривове се чуха приглушено, без да отекне ехо. Кратерите от тях, загладени от годините, още личат и ще ги видите като конусовидни вдлъбнатини, ако се разходите в гората зад по-късно построената телевизионна кула. Незнаен US бомбардир пуснал бомбите си в гората, за да не убива хора. Недисциплиниран бомбардир в “Мисия София”.
Студена беше зимата 1943-44 година, улиците бяха заледени, не смогваше да ги почисти добрият софийски кмет и лош стихотворец. Това беше добре за бягащите от града софиянци; те изобретиха креватните шейни. Двоен креват, желязната рамка на пружината като плазове на шейна, натоварена с денкове, бохчи, легени, всякаква покъщнина, а под пружината две дъски накръст, за да не се влачи по заледената улица. На една такава шейна върху покъщнината седяха две деца и се смееха, понеже им беше весело да ги возят. “Шейната” я влачеха старец, старица и жена, вероятно майката на децата. Те не се смееха, а пъшкаха, теглейки шейната. Тази картинка си я спомних след години, когато турците бягаха от България и с моята лада Кеворк и аз ги изпровождахме до границата. Багажниците на покривите на турските москвичи също бяха натоварени със сахани, бохчи и покъщнина. Турците не ги съжалих; те не се бяха впрегнали в шейни да си влачат покъщнината.
Вкъщи се завърза спор между трима български офицери може ли два пъти на едно и също място да падне бомба или артилерийски снаряд. Всички знаехме, че Рузвелт казал да не се бомбардира повече София, но Чърчил му писал “Лекарството върши работа, нека да получат още дози, докато София бъде изравнена със земята и земята се засее с картофи.” Знаехме кой какво казал, понеже слухтяхме скупчени около радиото. В Царство България радиоапаратите бяха с пломбирано с червен восък копче за настройка, за да слушаме само радио “София” или немската радиостанция “Донау”. Имаше малки радиоприемници само с едно копче, от което включваш и настройваш на станция. Властта и тях запечата; който има такова радио, да го включва и изключва, вкарвайки и вадейки щепсела от контакта. Върху радиото с много копчета вкъщи нашите поставиха заявление без дата: “Днес детето, както си играело, счупило пломбата.” Готов бях да лъжа, но се обидих, че ме наричат детето. Развинтих задния капак на радиоприемника от златната серия на “Телефункен” с разлети къси вълни, показах как с пръсти мога да извадя кордата от жл*ба на шайбата и да я въртя и да улавям всякакви станции, без да счупя пломбата. Но тъпите англичани емисията на радио “Лондон” я започваха с четири удара на тъпан като началото на “Петата” на Бетовен. Ниските тонове проникват през стените, комшиите германофили ги чуваха и донасяха на копоите.
Трима офицери на гости вкъщи спореха може ли на мястото, където падне артилерийски снаряд или авиобомба, да падне втори снаряд или авиобомба. Майор Стоименов от инженерни войски, който беше с жена си Кръстинка, каза, че не може; най-доброто убежище за пехотинеца е в кратера, изровен от току-що паднала бомба или артилерийски снаряд. Майор Минев, авиоинструктор, който беше с жена си леля Кичка, каза, че не му се вярва да може. Кръстникът ми Спайч, подпоручик Димитър Списаревски, който беше с гаджето си Фроса Каблешкова, каза, че всичко може. Надделя майор Стоименов, който вече беше убедил компанията, че не може София да се изравни със земята и да се засеят картофи, както иска Чърчил, защото нищо няма да поникне върху развалините.

Обзаложиха се на една месечна заплата, нищо че на подпоручик Списаревски му беше по-малка заплатата, отколкото на майорите. Никой от тримата нямаше доказателства, но доказателството дойде само. Върху нашата кооперация в малък интервал паднаха две бомби през януари 1944 г. Има архивни снимки в сайта “Изгубената България”.
Спайч не научи, че е спечелил облога. На двайсети декември 1943 година Фроса ми каза по телефона, че Спайч паднал край Панчарево. После казаха, че той треснал водача на ескадрила четиримоторни US “летящи крепости Либерейтър”. После негов приятел летец изтребител ми каза, че последните думи на Спайч по бордовата рация били “Удариха ме в краката тяхната мама”. Приятелят летец не знаеше, аз още по-малко знам какво точно е станало. Дали Спайч връхлетял Либерейтъра, защото с покосени крака е загубил управлението на машината, дали като видял, че тя и без това вече пада, я е насочил към корпуса на челния “Либерейтър b-17″ ?

Но простакът всичко знае. Простаци, знаещи, че Спайча сразил US летци, потрошиха металния му барелеф на гробището на българските летци в София. Не го откраднаха за вторични суровини, потрошиха го.

Путьовци, казваше Спайч, когато се развърташе с някой стол. Той предпочиташе да се бие със стол или нещо друго подръчно, не с юмруци, за да не са натъртени, когато пилотира.

Българските политически путьовци се правят на ударени с тухла по главата за хилядите жертви на англо-американските бомбардировки.

Само партия “Атака” почете жертвите.

Аз негодувам срещу путьовците, които счупиха паметника на Спайч; направиха пред US посолството паметник на US летците, които бомбардираха София. Негодувам срещу сервилността. Про-US форумци миналата сряда се усъмниха, че англо-американците са пускали гърмящи писалки от небето. Без да са помирисвали Вавилон и Багдад, ми обясниха, че US рейнджърите не били разграбили музея в Багдад, те го били пазели от крадци.
Багдадският крадец от едноименния филм ли пренесе на летящото килимче откраднатите от музея експонати да ги продава в нюйоркския клон на Sotheby’s?

Vae victis. Горко на победените. На българите им късали от залъка за репарации, откъснали им земи. Маршал Жуков не на летящо килимче; на два товарни влака изнесе културни ценности от победена Германия.
Жуков приел на бял кон парада на победата в Москва, не Сталин, който се страхувал да не падне от коня. Вярно ли е?
Питайте радиожурналистките бързострелки – те се съревновават в бързоговор, щото Мето не им е преподавал правоговор. Питайте политолозите всезнайковци – обучени са в Харвард или в партийна школа в Горна баня. Ш-ъ-ъ-ъ-т! Тихо! Те сега анализират “Атака”.

Димитри Иванов

В. Сега
http://afera.bg/pozitsia/55004.html
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #27 -: (Сряда) 19 Март 2014, 14:09 »

Процент на хората по света, които имат положително мнение за САЩ (2013г.)
Мюсюлманските страни Турция, Пакистан и Египет не обичат много САЩ.

http://stoyanski.blog.bg/lichni-dnevnici/2014/03/19/procent-na-horata-po-sveta-koito-imat-polojitelno-mnenie-za-.1248998
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #28 -: (Събота) 22 Март 2014, 21:04 »

Внимание! Това видео не е подходящо за деца и за хора със слаби нерви!

Шокиращи кадри, които разтърсиха света. Всичко, което армията на Сащ не иска да виждате, не иска да знаете, не иска да се замисляте.

Разтърсващата истина за американците такива каквито са! Повече от 200 военни операции ,от които 50 са войни… и това е статистиката до 2007г. – изводите оставяме на вас!
Видео: http://vbox7.com/play:9d615aa3&start=2
Кадрите са ужасяващи, не се препоръчва за лица под 21 години!!!!!! Убийства на деца и животни, за "разтоварване"!!!!!
https://www.facebook.com/permalink.php?id=499614513409246&story_fbid=10202375816693403
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #29 -: (Вторник) 25 Март 2014, 00:14 »

Премиера на екслузивния документален филм за войната на НАТО срещу Югославия:
http://www.fondsk.ru/news/2014/03/24/premera-dokumentalnogo-filma-o-vojne-nato-protiv-jugoslavii-rtd-26598.html
Активен

bojinkata
Страници: 1 [2] 3 4 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: