Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Интересен форум /по-скоро блог/  (Прочетена 3115 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #15 -: (Неделя) 08 Септември 2013, 01:22 »

Освен това ясно казах, че ира се е обосновала много добре. Трябва ли да напиша още веднъж същото, за да имам право на мнение? И как така в демократична държава нямам право на мнение?
Tangrata, абе нещо не се връзва? Аз доколкото разбрах Ира (да ме поправи ако греша), тя пише за прераждания на души по нашите географски ширини и дължини  ...за млада душа, за стара натрупала опит и т.н. А ти в същото време твърдиш други работи... Струва ми се, че има противоречие?
Какво съм твърдял, че не се сещам? Че не знам дали има прераждане?
Ами ако има, то по нашите географски ширини повечето са стари души. Има логика.
Сега по-доволен ли си? Smiley

Също, и аз вярвам в принципа на чистотата. Независимо дали има, или няма прераждания, да живееш живота си по един и същи начин. Най-добрия!
Никъде не съм прокламирал хедонизма, яж пий и така докато умреш.

Наистина не знам какво имаш предвид под това, че "твърдя други работи". Затова и предполагам ...
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Tangrata
Hero Member

« Отговор #16 -: (Неделя) 08 Септември 2013, 01:30 »

Виж, има един прост принцип в математиката и логиката. Ако се намери едно противоречие, това е достатъчно доказателство, че твърдението не е вярно.
Перефразирано, ако се намери една колосална глупост (а в тоя случай дори няколко) в писаниците на някого, то той е кръгъл идиот.
Защото неИдиотите, биха допуснали точно 0 колосални глупости в това, което пишат.
Проста  математика. Мога да го напиша и на лист с математически символи.
И аз обичам математиката. НО! Човешките изяви не са винаги точна наука като математиката. Защото човек има много СТРАНИЦИ на които може да се отгърне в даден момент душата му и всяка страница може да звучи като откъсната от съвсем отделна книга.
Човека не е уравнение. Той търпи промени. Има много и различни страни. Има както точни попадения, така и заблуди. Така, че уравнението ти е неприложимо тука. /Нима искаш да кажеш, че ти колосални глупости не си изричал никога ?!/ Wink
Ти как съдиш коя книга да прочетеш и коя не? Четеш всяка книга от кора до кора?
Избирам интуитивно най-вече. И отделно от това, имам способността да уча от абсолютно всичко около мен! Абсолютно от всичко! Чела съм някои книги, само за да намеря в тях едно - две изречения, които обаче да ми дадат такъв материал за размисъл, какъвто не съм намирала другаде. Умея да се абстрахирам!!! Да отсявам. Да филтрирам човешката природа /его, емоции, програми, заблуди/ у пишещия. И да ползвам останалото - ценното. Целево.
Това не значи, че не игнорирам определени хора и постове! Правя го, но от други - от "хигиенни" съображения. Не желая да поемам невъзпитаното его /прекалената емоционалност, както и агресията/, разплисквано безразборно наоколо. Мястото на тия "изблици" е в поезията, в личните блогове, в интимния живот, ако щеш, но не във форумите, където се водят дискусии. /Така мисля аз./

Ако щеш вярвай, но и аз имам инстинкт какво да чета и какво да не чета.
И когато нещо е "мръсно", имам инстинкта, че то ще ме омърси и повреди енергийно.
Е, точно цитатите на тоя автор на това приличат. Така че, това няма да го чета, пък ти ме набеждавай, че си изпускам нервите колкото искаш. Щом ти е кеф, чети си го по  5 пъти на ден. Но не ни го пробутвай.

Дай някой пример какво конкретно ти хареса, та да го обсъдим.
Така ще се фокусираме на позитивното ...
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #17 -: (Неделя) 08 Септември 2013, 09:35 »

...това няма да го чета, пък ти ме набеждавай, че си изпускам нервите колкото искаш. Щом ти е кеф, чети си го по  5 пъти на ден. Но не ни го пробутвай.

Ето пак /относно болднатото/. Пак ми казваш какво да правя и какво да не правя. Тангра, чувал ли си приказката: "Не ми казвай какво да правя, за да не ти казвам къде да отидеш"? Wink
 Ето нещо, което ми допада от блога:
http://broadmind.forumsfree.org/t289-topic
Ето ти още:
http://broadmind.forumsfree.org/t291-topic
дори в това има маса верни неща:
http://broadmind.forumsfree.org/t209-topic
С това съм напълно съгласна:
http://broadmind.forumsfree.org/t280-topic
Това освен, че е вярно е и увлекателно написано:
http://broadmind.forumsfree.org/t272-topic
Това също е напълно вярно като наблюдение:
http://broadmind.forumsfree.org/t260-topic
Тук също има страшно много истина:
http://broadmind.forumsfree.org/t295-topic
...
И това е само от първата страница на блога.
Естествено има и неща с които съм на диаметрално противоположно мнение...
И на тях ли да направя списък, Тангра?
 Wink

Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен mechka5
Newbie
*
Публикации: 38
The only limit is my imagination.

« Отговор #18 -: (Понеделник) 09 Септември 2013, 01:17 »

Авторката на блога е тъпа и досадна. Самият блог е пълна простотия, размисли и страсти на една овца. negative
Активен

The only limit is my imagination.
Неактивен Tangrata
Hero Member

« Отговор #19 -: (Понеделник) 09 Септември 2013, 03:58 »

...това няма да го чета, пък ти ме набеждавай, че си изпускам нервите колкото искаш. Щом ти е кеф, чети си го по  5 пъти на ден. Но не ни го пробутвай.

Ето пак /относно болднатото/. Пак ми казваш какво да правя и какво да не правя. Тангра, чувал ли си приказката: "Не ми казвай какво да правя, за да не ти казвам къде да отидеш"? Wink
 Ето нещо, което ми допада от блога:
http://broadmind.forumsfree.org/t289-topic
Ето ти още:
http://broadmind.forumsfree.org/t291-topic
дори в това има маса верни неща:
http://broadmind.forumsfree.org/t209-topic
С това съм напълно съгласна:
http://broadmind.forumsfree.org/t280-topic
Това освен, че е вярно е и увлекателно написано:
http://broadmind.forumsfree.org/t272-topic
Това също е напълно вярно като наблюдение:
http://broadmind.forumsfree.org/t260-topic
Тук също има страшно много истина:
http://broadmind.forumsfree.org/t295-topic
...
И това е само от първата страница на блога.
Естествено има и неща с които съм на диаметрално противоположно мнение...
И на тях ли да направя списък, Тангра?
 Wink

... Smiley ...
Май няма да стигнем до консенсус по тоя спор.
Само за протокола ...
Първо, не аз съм този, който казва на теб какво да правиш, а ти си тази, която казва на нас всички какво да правим "така и така, тоя и тоя блог, вижте какви глупости/умности има вътре"
Второ, да си съгласна с част от истината в нещо, това не е колосално постижение. То няма човек на земята, дето поне нещо да не казва вярно. И сляп да е (духовно и образно казано), все нещо ще уцели напосоки. Особено като стреля с калашник (да се чете безспирна пледоария и обем).
Аз ако така трябва да меря кой да чета ... ми по-добре да се застрелям (не буквално).
Трето, за цитирането на позитивните неща, имах предвид да извадиш самия текст, и по-синтезирано. А не линкове към цели блогове. Ми в час по литература не са ли ви учили да се обосновавате? В едно елементарно есе се искат 3 аргумента, за да се подкрепи теза. Може да има и линкове вътре, но не и за сметка на самите аргументи, а в допълнение.
Примерно:
"човекът от блога казва, че Земята е кръгла! След това малко неистини и буламачи, а малко по-натам в блога пише, че слънцето изгрява от изток."
Нещо ей такова очаквах. Ама ако не ти се занимава, карай. Не го приемай като комсомолско поръчение.
Активен

Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #20 -: (Понеделник) 09 Септември 2013, 10:18 »

Тангра,... Sad
Тук е форум. В правилната тема съм. Публикувам линк. Не ти натрапвам нищо. Ако искаш го четеш, ако не искаш - не го четеш.
Но виж, твоята реплика: "не ни го пробутвай "...е меко казано  неуместна. Защото аз на никого нищо не "пробутвам", публикувайки този линк. /Пак казвам: в правилната тема съм, и публикуването на линк не е "пробутване"!!!/... Но виж, твоята реплика към мен: "не ни го пробутвай" е СПАМ. И "даване на наклон"...което е неприемливо за мен и не ти го позволявам.
Ай със здраве.
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #21 -: (Понеделник) 09 Септември 2013, 11:23 »

Авторката на блога е тъпа и досадна. Самият блог е пълна простотия, размисли и страсти на една овца. negative
Кратко,точно,ясно! good

Тангра,що се хабиш?
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #22 -: (Сряда) 07 Септември 2016, 18:26 »

Grin Grin

Я,къде ме завя вятъра..
Въпросния автор на блога мaже маргаринче с Мира, а с останалата си компания ни плюят кви сме пpости и недорасли да разберем писанията му ..

Но пък Мира благородно ни " защити"...
 bop  ....

Обръщение към форум XCOM.BG!!!

http://broadmind.forumsfree.org/t359-topic

Enjoyed

« Последна редакция: (Сряда) 07 Септември 2016, 18:50 от Psyhea » Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #23 -: (Сряда) 07 Септември 2016, 20:00 »

Сега го виждам това... Явно съм изпуснал епизода, понеже тъкмо съм се регистрирал тук по онова време.

Мисля че си заслужава проекта на онзи сайт да се започне отначало. Със сигурност за това време е имало положително развитие във визията за начинанието, основата му си заслужава усилието по реставрацията.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #24 -: (Четвъртък) 08 Септември 2016, 00:16 »

Хм... Сега разбирам, докато чета, че всъщност централната фигура в онзи форум е умряла? Починала ли е, или е умряла от вирус?

Твърде жалко, мисля че написаното там си заслужава. Не само че си заслужава, ами е нужно да се продължи. Тук има ли читатели от там? Някой знае ли какво е положението на онази платформа, има ли кой да я продължи или да поеме щафетата й?
Активен

Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 733

« Отговор #25 -: (Четвъртък) 08 Септември 2016, 09:41 »

Първо "шапката" на тоя блог/форум е смущаваща– "Човечество, себе си можеш да заблудиш- мен не!"
Странно същество на тъмен фон, гледащо лошо.
Още първото отваряне на страницата ми донесе неприятно усещане. Определено не бих споделял мисли на подобно тъмно място, колкото и "светли" да са темите, които обсъждат.
И според моето нескромно мнение, нивото е доста под това на xcombg. Разгледах им темите, и определено не открих нещо интересно, което да привлича внимание. Най-обикновен ню ейджърски форум.  Smiley
Пълно е с подобни в мрежата.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #26 -: (Четвъртък) 08 Септември 2016, 10:45 »

Ти остави, ами как лицемерно си общуват..Смях пълен.. Тука поне не се правим на света вода ненапита.. Е, има и такива де, ама и те лъснаха вече Smiley P.p.А най- обичам когато някои говори за човешеството сякаш самият той не е част от него..
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #27 -: (Четвъртък) 08 Септември 2016, 11:00 »

Не съвсем.

Първо - естествено, че нивото на Xcombg е над нивото на "Форум на новото време", това е понеже съм го вдигнал, публикувайки на тази платформа оттогава до сега. Преди, обаче, за периода преди Март 2013, съм съвсем съгласен с техните критики към това място... такова каквото е било. А днес Xcombg е доста променен в сравнение с периода до Март 2013г. Никога не съм криел и на няколко пъти съм го казвал открито и директно, че да донеса промяна ми е осъзната, планирана и организирана цел.

Визията наистина е ужасна. "Форум на новото време" просто не е направен да функционира като форум, защото абсолютно всеки визуален елемент пречи на четенето на текст, на общуването между участниците, пречи на ориентацията в съдържанието, както и на прекарването на дълго време в интерфейса.

Знаеш ли обаче защо? Защото той не е направен да бъде форум. Той е направен да бъде шоурум. Водещата фитура (ще го наричам така заради противоречивата информация от какъв пол е и колко псевдонима има там, въпреки че аз мисля, че е жена) е направила онова място с идеята на направи изложба на схващанията и настроенията си. Емоционалната мотивация зад този проект е била да бъде един творчески себеизраз, опит за творческо споделяне с другите... но не като паметник. Водещата фигура е искала да извърши творческо дело, изразявайки себе си по визуален и звуков начин, но е искала да създаде нещо живо, не просто неодушевено изкуство. Така че тази творческа платформа е трябвало да има някаква ФУНКЦИЯ, някаква практическа насоченост - когато едно нещо върши работа, то е по-близо до живото.
И функцията на тази художествена скулптура, практическата й насоченост, е била да бъде социален център за общуване - да се оживява чрез присъствието на живи хора. Но това е ВТОРИЧНАТА цел, заради което форумната функционалност е на второ място. На първо място е изложбената функционалност, като шоурум на нечий вътрешен свят.

И тук идва другия момент.

Разбирам тези неща, защото аз самия съм ги правил и съм осъзнал недостатъците им, коренящи се в неподходящите ми подбуди, мотивация и очаквания. Правил съм много повече опити за блогове, отколкото съм имал (всичките са изтрити и затворени, освен онези, на които съм забрвавил паролите), защото само част от тях стигнаха до работеща версия и публичен достъп в нета.

И следващия проблем е, че това не е свободно творчество. Всеки един елемент е предварително подаден като възможен избор от онзи, който предоставя хостинга. Както виждаш, това е някакъв безплатен хостинг - forumsfree.org. Точно затова нещата са толкова ужасни. Те казват - ето ти този и този и този фон, избирай си, като за без пари - толкоз. Тази ужасия с мигащите звезди е твърде вероятно да е била ЕДИНСТВЕНИЯ черен фон. Най-вероятно е дори това да е бил ЕДИНСТВЕНИЯ тъмен фон въобще, сред всичките птички и пчелички. Или го взимаш, или духаш на пчеличките и птичките.

За свободен себеизраз дори платените хостинги на фирмите за форуми или блогове не вършат работа, защото основите им са ограничени. Даже и да си платиш, свободата на творческо изразяване е мизерна. За да има пълен свободен себеизраз в цвят, звук, форми и прочие, трябва да се създаде свой личен сайт и да се плати за хостинг към фирма за хостинг, а не на фирма за блогове и форуми. За това обаче е нужен програмист или познания за езиците и протоколите за направата на интернет сайт. НЕ какви да е познания - а добри познания и опит. Без добри познания и достатъчно опит не можеш да имаш свобода на себеизраза, както не можеш да нарисуваш онова, което искаш, ако не умееш да рисуваш.

Така че ужасията е продукт от тези проблеми - отсъствието на програмистка грамотност, мизерната ограниченост на безплатните вариации на хостинг-провайдъра... и неузрелите вътрешни мотивации.

Това е може би първия опит на Водещата фигура за нещо такова? Нормално е, че е бил зарязан. Защото всеки, който върви по този път, трябва да зареже и да погребе много от децата си. Така, както е създаден, продължителността на онзи сайт е заложено да е много кратка. Давността му няма потенциал. Архитектурата на концепцията му е от ЗАТВОРЕН тип. Човек влиза там, и може да разгледа всичко за кратко време, и да излезе. Това е един ТЕСЕН ШОУРУМ - влизаш, видждаш няколкото неща, и вече след като се запознаеш с тях, е време да излизаш защото няма какво ново да видиш. И е нормално да е така. Защото когато мизерно малката част, която човек може да демонстрира от себе си заради ограничените инструменти и средства, може да се организира МУЛТИ-ОБРАЗНО... точно както е направил автора там... Един мулти-образен, сбит, компактен пакет. И колкото е по-лесен за разбиране, по-отворен и по-лесен за възприемане - толкова по-бързо някой може да го разгледа, да го поеме, да си отиде... и да го забрави също.

Така че когато влезеш там, бързо виждаш всичко от изложбата, шоурума, когато се изчерпи, започва да става натоварващ, защото потенциала на любопитството се изчерпва. И ПЪРВИЧНАТА цел изпълнява функцията си и отмира за мигове. Така ВТОРИЧНАТА цел - да бъде форум - влиза в сила преждевременно, вечно в тягостната сянка на мъртвия си предшественик - първичната цел - с която си пречат, а не се насърчават.

И е нормално да е така. Защото това са архитектурни грешки, на които човек се учи и които човек отработва с всеки следващ опит.

Аз разбирам тези послания. И то много добре. В първите моменти се учудих в каква степен този човек (автора на онзи сайт) прилича на мен и дори станах подозрителен към приликата. "Човечество, себе си можеш да заблудиш- мен не!" е нещо, което бих казал с готовност във всеки един момент. И мисля всъщност, че е много добре казано. Същото се отнася и за останалите "постулати", които разгледах там.

Всеки един от тях обаче се отличава с незавършеност. Всичките сентенции и постулати се отличават с това, че не са финалната фаза на изкристализирането на смисъла. Забелязва се, че те са ТОЧНО върху траекторитята към целта, но са сентенции в развитие. Знам, защото аз самия бях на същото разстояние от целта преди години, и моите собствени опити за синтезиране на кратки изказвания водеха до сентенции със същия подобен привкус на специфично недоузрял плод.

Затова казвам, че това е един безупречен опит. Това е един идеално изпълнен опит... тест... Този успех абсолютно задължава автора да осъществи следващия си опит, който да е по-близо до целта, по същата безупречна траектория.

Що се отнася до темите... Да, има ню-ейджърско съдържание. Но виж времевата рамка - 2012-2013-та година ВСИЧКИ бяхме на това ниво. Това беше информацията в България, това беше и наследството от синия Хнет, от Паралелна Реалност и другите сайтове. Тоа бяха времената на последното дихание на Ню-ейдж културата в България и възникването на Паралелна Реалност от почвата на Хнет напълно онагледяваше и демонстрираше еволюцията в обществените езо-настроения.

Оттогава насам мина време. Времената не са същите. Този сайт - Хcombg - в момента е в авангарда на новите времена в българското интернет пространство за езотерика.

Разбираш ли какво ти намеквам. Набирането на сила на този форум, Хcombg, съвпада със залязването на онзи форум "Форум на Новото време". Просто разгледай датите и матрицата на събитията. Сравни дати от онзи форум с дати на теми, отворени в този форум.

Забележи как приключват нещата. mira отива там през Март. Минава Април, и Май месец автора уж умира. Юни месец уж се навършват 40 дни. http://broadmind.forumsfree.org/t362-topic

Много символично, бих казал. mira може да доведе до отчаяние и самоубийство абсолютно всеки... Но... Опитай се да сглобиш картината на събитията. Очевидно нещо е дърпало публика, която потенциално е можело да отиде там. Едно от нещата, които са дърпали потенциалната публика, е бил нашия форум, Хcombg, и вероятно и други. Развиващата се, но още недоузряла архитектура на онзи проект пък е създавала излишна пречка на новата публика, отблъсквайки я (но е създавала и неизбежен, нужен и много ценен опит на автора).

Дърпането на публика започва с моята регистрация тук, в Xcombg през Март 2013г. Точно в този същия момент започва отчаянието на автора на "Форум на новото време" от mira, която мигрира там през Март 2013г, и се започва задълбочаващата се депресия от това, че нещата не се развиват. Авторът си говори сам, както се вижда, няма човешки материал, а единствените, които се появяват, са тъпизми с аспирации, като mira.

Точно когато аз самия си правя извода за себе си, че човешкият ресурс трябва да се създаде от нулата, авторът на "Форум на новото време" изглежда започва да обмисля същия проблем - липсата на оживяващ шоурума ресурс, липсата на сила, която да направи от артистичния израз нещо живо с практическа насоченост. Така Хcombg и "Форум на Новото време" се оказват от двете различни страни на един и същи проблем, по едно и също време преди няколко години.

Затова питам умрял ли е автора. Нещо в картината на нещата ме кара да си мисля, че това не е съвсем правдоподобно.

Така че, ще ти противореча, paci1 - според личното ми мнение, това е сайт, който се отличава от подобните в мрежата. Там има нещо, което си заслужава - сега повече, отколкото преди.
« Последна редакция: (Четвъртък) 08 Септември 2016, 11:16 от форум » Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #28 -: (Четвъртък) 08 Септември 2016, 11:51 »

E, iavno sum ucelila 10 - ka.

Ne sum chela drugo ot saita, samo statiata deto sme komenentirali i vchera popadnah na " obrushtenieto"..
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: