Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Интересен форум /по-скоро блог/  (Прочетена 2967 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« -: (Вторник) 03 Септември 2013, 18:13 »

http://broadmind.forumsfree.org/f1-forum
Интересно е. Най - малкото - предизвикателно е. И лично на мен ми допада прямотата на блогъра, който се подвизава под две самоличности /мъжка и женска/. Коментари почти няма. А и да има - не са на висотата на блогъра. За сега. Има неща, с които не съм съгласна, но всеки път ми е интересно да го/я чета. По някои теми мислим абсолютно еднакво. Прекалено е гневна/гневен, това не ми допада, но все пак има какво да се прочете.
 Kiss
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #1 -: (Вторник) 03 Септември 2013, 18:36 »

http://broadmind.forumsfree.org/t296-topic

Само като четох тва и... bad...Няма такива откровени глупости..

"ме озари това Осъзнаване, защо България е тежка кармична дупка.
Защото това е място, където идват най-младите, още непрогледнали Души. Поради тези причини, тук така се вихри чалгата, водим като народ класацията в пушенето, хората са толкова бездуховни, мракобесни, затворени, непроницателни, зли, глупави, завистливи и неинтелигентни. Това са все характеристики на младите Души. За това и българите толкова много ходят на църква. Защото изобщо не разбират истинската вяра, а я търсят само на определени места. За това имат толкова много нужда от тези помощни патерици – църквите, защото не знаят как да проведат разговор с Бога извън тези сгради. За това за българите вяра означава само и единствено, да се помолиш за себе си и за близките си, защото младата Душа е изключително егоистична...и жестока...
Кои са тези – духовните, които все пак идват на тази изключително тежка за живеене територия, защото има и такива. Рядко, но има. Това са старите Души, които идвайки на тази толкова трудна за човешки взаимоотношения територия – България, вземат последния, най-тежкия изпит, своето Последно Причастие. Не случайно Дънов е казвал, че идва за последен път на Земята. Тук, на тази малка територия, наречена България се противопоставят двете крайни Сили, в техния най-концентриран вид. Къде, ако не тук, в тази жестока държава, пълна с толкова много зло, Старата Душа не би поела последния, най-тежкия залък, за да заслужи Голямата Наградата след това..."

Първо..Некой трее го светне тва същество,че няма стари и млади души!!!Щото за всяка една душа(инкарнационна да уточня,ама нали и тя за инкарнираните говори),втори дубъл няма!И Мира,и Психея и "съществото"автор на блога..Има ни само по един единствен път под тази форма и състояние.Втора Психея никога няма да се роди.Може по-добра версия,с повече духовен ъпгрейд,ама 100% да повтори сегашната Психея,няма начин..

Освен тва..

Аман от плюене по българщината бе..Аман!
България била дупка?!?Центъра на Вселенското зло?Ай сиктир..А Тайланд примерно кво е?Духовен център дето се инкарнират само отличниците ли?
Само тук се водят битките на дуалността?!?Е тука вече,се търкалям от смях..Цялата планета е под егидата на контрастите.Не само Бг.
Бе изобщо...Аман от"духовно просветени" Grin
Въпросният автор,дали изобщо е наясно,че нашата планета не е единственият топос с подобна плътност,предразполагаща към такъв изявен контраст на различните аспекти?М?

"Старите души са толкова нежни и крехки, че можеш да ги прекършиш с една лоша дума,"

Нема такъв бисер просто...Ми язък им за "старостта" тогава,щом не са придобили резистентни сили Cool
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #2 -: (Вторник) 03 Септември 2013, 20:00 »

http://broadmind.forumsfree.org/f1-forum
Интересно е. Най - малкото - предизвикателно е. И лично на мен ми допада прямотата на блогъра, който се подвизава под две самоличности /мъжка и женска/. Коментари почти няма. А и да има - не са на висотата на блогъра. За сега. Има неща, с които не съм съгласна, но всеки път ми е интересно да го/я чета. По някои теми мислим абсолютно еднакво. Прекалено е гневна/гневен, това не ми допада, но все пак има какво да се прочете.
 Kiss
   И  не  ти  се  гади?
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #3 -: (Вторник) 03 Септември 2013, 20:59 »

Гади ми се от гнева /агресията/ и от несмлените нехигиенично разпръсквани наоколо емоции на хората, а не от мнението им по този или онзи въпрос.
Авторката/автора има доста такива /гняв, агресия и несмлени емоции/, но като се абстрахирам от тях, намирам интересни попадения.
Активен

Неактивен user2
Sr. Member
Публикации: 296

« Отговор #4 -: (Вторник) 03 Септември 2013, 21:04 »

зачетох това.... :
" ме озари това Осъзнаване, защо България е тежка кармична дупка.
Защото това е място, където идват най-младите, още непрогледнали Души. Поради тези причини, тук така се вихри чалгата, водим като народ класацията в пушенето, хората са толкова бездуховни, мракобесни, затворени, непроницателни, зли, глупави, завистливи и неинтелигентни. Това са все характеристики на младите Души. За това и българите толкова много ходят на църква. Защото изобщо не разбират истинската вяра, а я търсят само на определени места. За това имат толкова много нужда от тези помощни патерици – църквите, защото не знаят как да проведат разговор с Бога извън тези сгради. За това за българите вяра означава само и единствено, да се помолиш за себе си и за близките си, защото младата Душа е изключително егоистична...и жестока..."

И мен ме озари... имам точно обратното схващане на гореизложеното.... дори не мисля, че е необходим аргумент... В почуда съм  Lips Sealed

...За да се родиш тук е нужно да си по-скоро доста стар...
 Казват разните езотерици  Wink , че родените в България са именно стари души, образно бе употребено "Редят се на опашка, за да се родят тук..." - Силна кармична отработка - предполага опит и ИЗБОР за 'ускорение-осъзнатост', т.е дори да е 'трудно', избора е такъв, че предполага Независим дух, по-трудно се обособява в групи, но ефективността е голяма при реални-непредвидени обстоятелства- това не може да се докара на практика от нетърпелив млад дух...
    'Хаоса', който уж съществува в България е от една страна предизвикван, а от друга дразнещо непридвидим за властимащите - и от тук идват разните инсинуации, че сме...'непрогледнали'- обратното е - само опитен дух не се бои от творческия хаос- не търси рамка, докато си рисува платното...
   Колкото до Църквата... - Бог не в сградата се търси. Бог се зове с душата - нашите опити и 'загуби' ни доближават до това разбиране за т.н Бог- това са нашите Големи победи, а не посещението в Църквата.
    Освен това 'ранимостта' на 'Старата душа' е такава, както при опитния или мъдрия - познаваш си изборите и си понасяш последствията - няма място за самомнение и самосъжаление - самите опитности те учат на това, че чистотата се постига с опит-грешка, падане-ставане, а не е чистота, поради 'страх да се накиснеш в реалността'. На скоро отново четох за процеса на алхимичното пречистване и си мислех, че всъщност успешността идва 'неочаквано' при преработка на егото - именно, когато човек не се припознава във всяка своя временна форма - /да речем не се харесва или е зациклил в удобна форма/, а наистина се отдава пълноценно на случващото се в живота му и изследва опитността си, без да се осъжда еднократно или многократно. Просто един и същи процес-житейска ситуация - се повтарят дори напълно еднакви/или типологично/, но това макар и незабележимо измества 'дадена представа' за нас самите. Често се имаме за лоши, обвиняваме се за случващото се, но се оказва, че този път е бил именно нашия път и в края дори не можем сами да се познаем - това ни смирява... Как такава душа е млада??? Кой може да каже това? - Човек се 'преражда' може би постоянно, т.е може да е днес млад утре стар - това е абсолютно лично и относително общо при всички ни...
Активен

Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #5 -: (Вторник) 03 Септември 2013, 21:28 »

Той/тя или тя/той, по-добре първо да реши за себе си какво е, пък тогава да прави публично достояние ''творбите'' си ....... Не се чудете нито на гневът му/и, нито на оплюването на това или онова, а в случая по България....България за нищо не ни е виновна, че сами не можем да си организираме ''къщата''.....ама тва е друга тема и няма да политиканствам.....И ако, това е форума на новото време, предпочитам си сегашното старо време.....Аре нема нужда ...... Smiley
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #6 -: (Вторник) 03 Септември 2013, 21:36 »

Grin Grin Grin  Laugh Видяхте ли? ВСИЧКИ сте провокирани! Умее го тя/той това. На мен като го/я чета, ми стимулира способността да мисля. Подава ми така нещата, че ме изхвърля от коловозите и ми е ИНТЕРЕСНО! Отделно, намирам у нея/него доста дълбоко разбиране по някои въпроси, но отново поднесено по идиотския начин, който наподобява хайку и есе едновременно...Неподражаем стил! Това в блога си е нейната/неговата гледна точка. Не ви кара да станете последователи. Аз истински си почивам като чета блога. Защото ми допада безумния стил на писане. И прямотата. Липсата на предавки.  Wink
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #7 -: (Вторник) 03 Септември 2013, 22:02 »

По  какво  се  различава  от  тези  които  напада,  има  ли  право  да  съди  след  като  е  на  най-долното  ниво  според  изказа  и  начина  й  на  виждане?
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #8 -: (Сряда) 04 Септември 2013, 04:27 »

Пълен глупак е тоя блогаджия, съдейки по цитатите в темата. Няма да си правя труда да отварям блога.
Мира, очаквах повече ...  Wink
Ира го е казала достатъчно ясно ...

В крайна сметка не е чак толкова учудващо, защото със същия идиотски стил и идиотски начин на мислене е и идолът му, Петър Дънов.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #9 -: (Сряда) 04 Септември 2013, 06:23 »

Grin Мноо готино блогче  Grin Grin Grin, баят ги е нацвъкал пича ... веднага си пролича, истината най много боли  Wink.

П.С.На това сме ние плюем всичко и всички само ние сме най убави  Grin.Аз пък се гнуся не от такива а от тези които крият същноста си зад маската на добродушковци.
Активен
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #10 -: (Сряда) 04 Септември 2013, 11:12 »

По  какво  се  различава  от  тези  които  напада,  има  ли  право  да  съди  след  като  е  на  най-долното  ниво  според  изказа  и  начина  й  на  виждане?
Митко, аз няма да ставам адвокат на никого! В думите му/и има много истина, макар и поднесена по безумен начин. Има и разбиране по много от въпросите. Не казвам, че съм на нейното/неговото мнение по всички въпроси, но успявам да оценя дарбата за писане и ясния изказ, както и правото на лична позиция без преструвки от страна на блогъра.
Пълен глупак е тоя блогаджия, съдейки по цитатите в темата. Няма да си правя труда да отварям блога.
След като даже не си даваш труда да прочетеш нещо повече от извадките тук, едва ли имаш право на мнение... Wink
Мира, очаквах повече ...  Wink
Боже, колко е хубаво, че не завися от чуждите очаквания вече... Laugh
Активен

Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #11 -: (Четвъртък) 05 Септември 2013, 00:31 »

Виж, има един прост принцип в математиката и логиката. Ако се намери едно противоречие, това е достатъчно доказателство, че твърдението не е вярно.
Перефразирано, ако се намери една колосална глупост (а в тоя случай дори няколко) в писаниците на някого, то той е кръгъл идиот.
Защото неИдиотите, биха допуснали точно 0 колосални глупости в това, което пишат.
Проста  математика. Мога да го напиша и на лист с математически символи.
Не ми е необходимо да знам 100% за нещо или за някой за да съдя. Достатъчно е да видя колосални глупости, абсолютно недопустими за човек с интелигентност над дебилната. Независимо от каквото и да е, няма нормален човек, който да напише такива неща.
Ти как съдиш коя книга да прочетеш и коя не? Четеш всяка книга от кора до кора?

Освен това ясно казах, че ира се е обосновала много добре. Трябва ли да напиша още веднъж същото, за да имам право на мнение? И как така в демократична държава нямам право на мнение?
Ако наистина се кефиш на такива тъпизми, просто сме от различни вселени и няма да се разберем ...  Grin
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #12 -: (Четвъртък) 05 Септември 2013, 11:12 »

Освен това ясно казах, че ира се е обосновала много добре. Трябва ли да напиша още веднъж същото, за да имам право на мнение? И как така в демократична държава нямам право на мнение?
Tangrata, абе нещо не се връзва? Аз доколкото разбрах Ира (да ме поправи ако греша), тя пише за прераждания на души по нашите географски ширини и дължини  ...за млада душа, за стара натрупала опит и т.н. А ти в същото време твърдиш други работи... Струва ми се, че има противоречие?
Активен
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #13 -: (Четвъртък) 05 Септември 2013, 13:41 »

Виж, има един прост принцип в математиката и логиката. Ако се намери едно противоречие, това е достатъчно доказателство, че твърдението не е вярно.
Перефразирано, ако се намери една колосална глупост (а в тоя случай дори няколко) в писаниците на някого, то той е кръгъл идиот.
Защото неИдиотите, биха допуснали точно 0 колосални глупости в това, което пишат.
Проста  математика. Мога да го напиша и на лист с математически символи.
И аз обичам математиката. НО! Човешките изяви не са винаги точна наука като математиката. Защото човек има много СТРАНИЦИ на които може да се отгърне в даден момент душата му и всяка страница може да звучи като откъсната от съвсем отделна книга.
Човека не е уравнение. Той търпи промени. Има много и различни страни. Има както точни попадения, така и заблуди. Така, че уравнението ти е неприложимо тука. /Нима искаш да кажеш, че ти колосални глупости не си изричал никога ?!/ Wink
Ти как съдиш коя книга да прочетеш и коя не? Четеш всяка книга от кора до кора?
Избирам интуитивно най-вече. И отделно от това, имам способността да уча от абсолютно всичко около мен! Абсолютно от всичко! Чела съм някои книги, само за да намеря в тях едно - две изречения, които обаче да ми дадат такъв материал за размисъл, какъвто не съм намирала другаде. Умея да се абстрахирам!!! Да отсявам. Да филтрирам човешката природа /его, емоции, програми, заблуди/ у пишещия. И да ползвам останалото - ценното. Целево.
Това не значи, че не игнорирам определени хора и постове! Правя го, но от други - от "хигиенни" съображения. Не желая да поемам невъзпитаното его /прекалената емоционалност, както и агресията/, разплисквано безразборно наоколо. Мястото на тия "изблици" е в поезията, в личните блогове, в интимния живот, ако щеш, но не във форумите, където се водят дискусии. /Така мисля аз./

Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #14 -: (Петък) 06 Септември 2013, 11:27 »

Направих си труда да почета още от авторските бисери..
Човекът е във силна фаза на осъждане и неприемане на реалността.Пренебрегвайки факта,че се намира тук,именно заради естеството да тази реалност,а не въпреки него! Нейсе..Ще му мине..Както и друг път съм казвала,еволюцията не подминава никой и нищо..Дет викат.."Бог бави,ма не забравя" Wink

п.п.А откровеното анти-бг настроение на целият блог,изобщо не смятам да коментирам..Повече от смехотворно и незряло..
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: