Страници: [1] 2 3 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Законите на Привличането  (Прочетена 7941 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен M37_Unseen
Newbie
*
Публикации: 38

« -: (Неделя) 01 Септември 2013, 06:43 »

Преди няколко години, популярен в България стана филма "The Secret".Почти всеки от познатите
ми го е гледал, но малко са тези, които вярват в законите на привличането.Мисля че тук ще намеря повече хора, които са на различно мнение.
Използвате ли закона на привличането?Какво се опитвате да привлечете- пари, любов или нещо друго?
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #1 -: (Неделя) 01 Септември 2013, 08:56 »

Постоянно го използвам. /Той постоянно си работи, дори и да не го използвам целенасочено!/...
Имам безброй доказателства от собствения ми живот, че това е така. За да го видиш, обаче как работи този закон /ЗЗП/, се иска да си пределно наясно със себе си...Да си прозрачен за себе си. Иначе все ще ти се струва, че друг ти дърпа конците.
Онова, което не се казва във филма, и в ченълинга на Абрахам /на който е базиран филма/ е нещо много, много важно...
И без него все едно, че нищо не ти казват.
Казват ти, че ТИ можеш всичко, което поискаш. И е точно така. НО! Не ти казват кой точно ТИ имат предвид.
А имат предвид не инкарнационния ТИ, а постоянния ТИ. Онзи който наистина си, отвътре, т.е. душата ти.
Не ти казват също, че душата си идва със свои планове, често съдържащи някои доста неприятни преживявания. Тя си ги е планирала и се е обградила с всички нужни и "декори и статисти" за да си ги случи. Е, в някои случаи можеш да си прецакаш плановете на душата, но в някои случаи - не става!
Не ти казват и още нещо /може би защото то се подразбира, знам ли?!/...А именно, че тук не си единствен играч на терена!!! Тук си в КОНСЕНСУСНА реалност с още доста такива като теб. И се налага да съобразяваш намеренията си с техните.
И последното, което не ти казват /може би за да не те отчайват съвсем!/ е, че съществуват ЕГРЕГОРИ /невидими играчи в нашата консенсусна реалност/, които често изкривяват резултата от всяко човешко намерение. Можеш да видиш хора /фаворити на някой егрегор/, които да объркаш с успели със собствени сили хора....А истината е , че те просто са в сделка с някой егрегор и разплащането тепърва предстои....
ЗЗП си работи! Горивото с което работи са човешките желания. Но не всички човешки желания се продуцират от правилния продуцент.... Wink И докато се научиш да ги отсяваш....Си си строшил главата 100-тина пъти поне...И току виж си решил, че ЗЗП не работи... Grin
 hi
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #2 -: (Неделя) 01 Септември 2013, 10:00 »

Закона  за  привличането  действа  когато  душата  импровизира,  тоест  урока  не  е  заплануван  преди  раждането,  и  противоположностите  се  привличат  а  не  подобностите!

За да го видиш, обаче как работи този закон /ЗЗП/, се иска да си пределно наясно със себе си...Да си прозрачен за себе си. Иначе все ще ти се струва, че друг ти дърпа конците.
Онова, което не се казва във филма, и в ченълинга на Абрахам /на който е базиран филма/ е нещо много, много важно...
И без него все едно, че нищо не ти казват.
Казват ти, че ТИ можеш всичко, което поискаш. И е точно така. НО! Не ти казват кой точно ТИ имат предвид.
А имат предвид не инкарнационния ТИ, а постоянния ТИ. Онзи който наистина си, отвътре, т.е. душата ти.
Не ти казват също, че душата си идва със свои планове, често съдържащи някои доста неприятни преживявания. Тя си ги е планирала и се е обградила с всички нужни и "декори и статисти" за да си ги случи. Е, в някои случаи можеш да си прецакаш плановете на душата, но в някои случаи - не става!
Не ти казват и още нещо /може би защото то се подразбира, знам ли?!/...А именно, че тук не си единствен играч на терена!!! Тук си в КОНСЕНСУСНА реалност с още доста такива като теб. И се налага да съобразяваш намеренията си с техните.
И последното, което не ти казват /може би за да не те отчайват съвсем!/ е, че съществуват ЕГРЕГОРИ /невидими играчи в нашата консенсусна реалност/, които често изкривяват резултата от всяко човешко намерение. Можеш да видиш хора /фаворити на някой егрегор/, които да объркаш с успели със собствени сили хора....А истината е , че те просто са в сделка с някой егрегор и разплащането тепърва предстои....
ЗЗП си работи! Горивото с което работи са човешките желания. Но не всички човешки желания се продуцират от правилния продуцент.... Wink И докато се научиш да ги отсяваш....Си си строшил главата 100-тина пъти поне...И току виж си решил, че ЗЗП не работи... Grin
 hi
       hi
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #3 -: (Неделя) 01 Септември 2013, 11:33 »

Закона  за  привличането  действа  когато  душата  импровизира,  тоест  урока  не  е  заплануван  преди  раждането,  и  противоположностите  се  привличат  а  не  подобностите!
Привличат се не само противоположностите, но и подобностите!!!!! И противоположности и подобности могат да се привличат. Единственото условие две неща да се привлекат взаимно е да са на една и съща честота.
И заплануваното от душата преди инкарнацията, и случващото се тук по време на инкарнацията се случва именно ЧРЕЗ закона за привличането. Дори кармата /непроменимото, предварително твърдо заплануваното от душата/ се случва ЧРЕЗ закона за привличането.
Защо ли? Защото живота се ИЗЧИСЛЯВА предварително. Нито за миг не спира да действа свободната ни воля, но не можем ефективно да я управляваме, в това е проблема.
Пример - аналогия: гравитацията. Има я, действа си, може предварително да се изчисли, но не може да се управлява в процеса на падането ни от нас.
 hi
« Последна редакция: (Неделя) 01 Септември 2013, 11:38 от mira » Активен

Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #4 -: (Неделя) 01 Септември 2013, 11:54 »

Защо ли? Защото живота се ИЗЧИСЛЯВА предварително. Нито за миг не спира да действа свободната ни воля, но не можем ефективно да я управляваме, в това е проблема.

good2

Моля да ми обясниш по подробно колко тита сме всъщност.

П.С.Според мен говорите за законите на желанието а не на привличането но може и да бъркам.
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #5 -: (Неделя) 01 Септември 2013, 12:21 »

Закона  за  привличането  действа  когато  душата  импровизира,  тоест  урока  не  е  заплануван  преди  раждането,  и  противоположностите  се  привличат  а  не  подобностите!
Привличат се не само противоположностите, но и подобностите!!!!! И противоположности и подобности могат да се привличат. Единственото условие две неща да се привлекат взаимно е да са на една и съща честота.

С  противоположен  знак!
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #6 -: (Неделя) 01 Септември 2013, 12:38 »

Закона работи на 100% и дори ВА няма сила да му влияе!Воля във волята и закон за свободната воля!
Онова което никой не изяснява е финтата да влезеш в съответната вибрация!
Щото..Ай влез във вибрация на перфектно здраве,щастие и пълна хармония,като са ти казали"Последна степен рак,3 месеца живот",а имаш невръстни деца пеленачета и си самотен родител..Мнооо трудно,да не кажа непостижимо за едно инканрационно съзнание.

По-същият начин,просяк няма как да вибрира във вибрациите на милионер.Еле па ако е роден беден и си няма и идея кво е,да имаш пари в джоба..Ще завибрира ама друг път.

А тва реално е единственият начин.За да постигнеш(привлечеш)нещо,трябва да трептиш с неговата честота.Елементарно е,и никви Азове,Мазове нямат сила върху законите на Мирозданието.
Активен
Неактивен Ключарят
Full Member
Публикации: 187

« Отговор #7 -: (Неделя) 01 Септември 2013, 15:13 »

Със сълзи от смях на очите ще кажа, че аз се чувствам използван от закона. :D Добре, че я няма ‘ironiq’ все още, че като забие един философски въпрос от рода на „ние ли използваме закона или той нас” – темата ще замре тотално. :)) А аз ще трябва да питам ironiq дали би желала да се любим, че темата да се раздвижи. :)

С първия коментар на mira съм почти съгласен. Хубаво написан е – сбитичко и синтезирано. :) Вместо егрегорите можеше директно да напишеш за двете полярности, които използват егрегорите и други техники за контрол и манипулация. Кармата и прераждането влизат в инвентара с манипулативни техники (за шок и ужас на някои вярващи и ‘практикуващи’ :D).

Думите ти за горивото също са правилни, но ако издигнеш разсъжденията (или просто имаш опита) ще видиш как мисълта стои зад самите желания. И самата мисъл е истинското гориво. Но онази, рафинирана и концентрирана мисъл, излъчваща онези балансирани и чисти емоции и чувства, които малцина проявяваме в живота си, след като свърши детството ни. :)) В такова състояние и пет пари не даваш за закона за привличането, защото чувстваш и преживяваш директно цялата Вселена, приемаш и изживяваш всякакви преживявания. Дори тези с ниските вибрации, които те изпълват с болка.

Ако ти трябва доказателство за мисълта като гориво, прочети първия ми коментар, където съм описал как използвам Енергията от всичко (но не и да паразитирам от другите същества). И под ‘използване’ нямам предвид консуматорство, а просто ставаш проводник. Енергията е безкрайна (вътре и вън от нас) и от по-голяма перспектива даже е безсмислено да се гледа кой колко е дал на кого. Това, mira, разбереш ли го – ще спреш във всеки твой коментар да пишеш за егрегорите и как хората подсъзнателно вършат нещата, за да се нахранят с енергия. Не всички са такива. :) Под егрегора да говориш за егрегорите си, mira. :)

Авторът на темата също да хвърли един поглед на този мой коментар, където описвам как се привлича Здраве .... ;) Не е една стъпка, както ти го казват на филмчето.

Първият ми коментар във форума - http://xcombg.net/index.php?topic=449.msg9909#msg9909

Като второ доказателство за мисълта като гориво – самата Вселена е на ментален принцип. Това си проличава най-вече от пета плътност нагоре. :) Ще дойде време и ще го преживеете и разберете, стига да се научите да контролирате необузданите емоции в астрала (и на земята) и освободите ли се от всички зависимости и привързаности.

~

old4, повярвай ми – отговорът на този въпрос е оргомно число, което НЕ е фиксирано и статично. Ще дойде време и ще искаш да си удариш плесница по челото как е възможно всичко това. :)) И аз искам да науча много неща как функционират, но всичко с времето си. :) Сега се наслаждавай на преживяванията на земята, пък ако Душата ти даде поне бегла представа за бройката с едно-две екзотични преживявания извън тялото – се радвай, че си научил преди тялото да е умряло. :)

~

Закона работи на 100% и дори ВА няма сила да му влияе!Воля във волята и закон за свободната воля!

Psyhea, няма нещо, което да е на 100%. Аз затова отдавна съм се отказал от фиксирането и стопроцентовата истинност на каквото и да е. :)
Конкретно за думите ти: Висшият Аз си ти самата, така че ти самата можеш да си подскажеш на (друга част от) себе си (духа в тялото) или да промениш сценария, ако вече си имала преживяването и не желаеш пак да го привлечеш като инкарниран дух (защото може да провали останалата част от плана ти).
Помисли над това, но най-добре ще е когато сама го преживееш. Но се иска голяма доза Осъзнатост като инкарниран Дух и стъпка от Душата (Висшия Аз) по „правилата на играта”. :)

А тва реално е единственият начин.За да постигнеш(привлечеш)нещо,трябва да трептиш с неговата честота.Елементарно е,и никви Азове,Мазове нямат сила върху законите на Мирозданието.

Тук също не съм съгласен. :)) Нямала си явно такъв род екзотични и нетрадиционни преживявания. Повярвай ми, възможно е да се намираш на дъното като вибрации и тежки преживявания, и в същото време Душата ти да ти даде такъв ценен подарък като преживяване и вибрации, че и идея си нямаш. :)

Думите ми са с неутрален тон, макар да има и една вътрешна радост от споделянето на информацията. (Пък и за първи път си пиша с konstantin2007 и повечето, които само съм ви четял в стария форум през годините. :) )
Никого не критикувам, а просто споделям неща. Някои от тях са много дълбоки и интимни и не бих ги споделял конкретно (затова думите ми изглеждат като хвърчащи и недоказани тези), защото трябва да се преживеят от четящите, за да може евентуално разговорът да продължи. :) (Или просто ще седим, ще се усмихваме и ще се радваме, казвайки си вътрешно: „Сега разбрах какво е имал предвид другия! :) ”)

Не съм привърженик на нагласата „в спора се ражда истината”. Това е глупав и незрял начин на водене на разговор. :) Само споделяне на гледни точки, базирани на опит или казване кои неща са само интуитивни знания, разсъждения (дошли отвътре или провокирани от външен източник) – и евентуално обогатяване на участващите в разговора. :) В противен случай по-добре да практикуваме любов, отколкото да говорим. Ще има обогатяване и комуникация на по-дълбоко ниво. :))

Активен

Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #8 -: (Неделя) 01 Септември 2013, 15:58 »

Тоя закон е храна за наивници....Самия филм ''Тайната'' е в ''Топ 5 начина как сами да си хакнем мозъка''...Zeitgeist и той е в тази класация...

Нещата ако се случваха със силно желание за нещо и визуализация, отдавна да съм загаджен с Анджелина Джоли....А аз още не съм я виждал и на живо. Сигурно повече от 10г. си мечтая за нея и си я представям(визуализирам), и нищо до сега.....Ама от както си отряза циците, вече не я искам....даже и свалих и всички плакати от стените... Sad
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен Страшкоу
Administrator
Публикации: 1586
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #9 -: (Неделя) 01 Септември 2013, 16:21 »

ARRI, енергията следва мисълта, и ако човек успее да насочи достатъчно ясно мисълта си, посредством желанието това което мисли го реализира. Не си се загаджил с Джоли защото не е била достатъчно ясна мисълта ти. Smiley Това ти го пиша сериозно. Все пак го споделям като идея, не искам да го налагам.
А за филма който спомена M37_Unseen си е манипулация. Манипулацията е в това, че ти предлагат полуистината. Ако е 100% лъжа всеки ще я засече, но ако е полуистина е по-трудно да се отсее. Правилно си се ориентирал че филма е за наивници - споделям мнението ти. hi
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #10 -: (Неделя) 01 Септември 2013, 17:00 »

old4, Сега се наслаждавай на преживяванията на земята,

hi

Точно това правя, сигурно си чел някои от моите изцепки, ако не ето, тук съм и съм земен, това съм аз.
По темата, филмчето си е бъзик за наивници както повече от нещата примерно 99,9% от езотеричните книжки.Но като цяло знанието как да управляваш своя си Свят, това вече е друга бира както казва едно момче младо  Wink.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #11 -: (Неделя) 01 Септември 2013, 17:14 »

Kлючар,това,че ВА може да ти "направи подарък" е едно,а друго е самото инкарнационно съзнание да предизвика определено събитие.
А не изключва Б и обратното.

А че,нищо не е 100% ,това е така.Просто исках да кажа,че закона си бачка,и то мноо добре.

Иначе за самият филм "тайната"..Пълна боза за дебили.Друго нямам кво да кажа.
Ама основната идея е вярна.

Арри,преди да отхвърлиш една идея,първо я обмисли!
Освен това..Не се знае..Може па да се загаджиш с двойничка на Джолито,макар с оригинала да не те огрее Grin
Има си ред причини,да не стават току-така нещата,особено когато намесваш чужда воля.В случая тая на Джолито..

Активен
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #12 -: (Неделя) 01 Септември 2013, 17:58 »

Моля да ми обясниш по подробно колко тита сме всъщност.
Същностно /като индивидуалност/ - ТИ-то е само едно. ФУНКЦИОНАЛНО, обаче, по време на инкарнацията се оформя една фалшива /временна, инкарнационна/ самоличност, /посредством амнезията и ограничаването на вниманието ни посредством 5-те материални сетива в 3Д/ която съществува само до физическата ни смърт. ФУНКЦИОНАЛНО, не същностно. За целите на експеримента, за целите на мероприятието "живот". И само до толкова.
 hi
С  противоположен  знак!
С цялото ми уважение към теб, Митко: "НЕ"! И по - точно: "Не винаги, не задължително"....
 hi
Активен

Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #13 -: (Неделя) 01 Септември 2013, 19:15 »

Арри,преди да отхвърлиш една идея,първо я обмисли!
Освен това..Не се знае..Може па да се загаджиш с двойничка на Джолито,макар с оригинала да не те огрее Grin
Има си ред причини,да не стават току-така нещата,особено когато намесваш чужда воля.В случая тая на Джолито..

Аз съм оптимист по повод Анджи....Сега от както е плоска ще и падне рейтинга яко....та може да падне и до мойто легло....Знае ли човек......Може този закон да проработи като качулка след дъжд..... Grin......Ама аз ша се надувам и нЕма да я огрее....  Smiley
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #14 -: (Неделя) 01 Септември 2013, 19:27 »

С  противоположен  знак!
С цялото ми уважение към теб, Митко: "НЕ"! И по - точно: "Не винаги, не задължително"....
 hi
      Спорехме  по  понятията  искам  и  трябва  повече  от  година  време,  ако  не  и  повече  и  ти  реши  спора  по  много  елегантен  начин,  даже  не  се  усети!  Сега  да  почваме  ли  отново  един  спор  който  ще  дотегне  на  всички  както  предишният?  Всяка  система  се  стреми  към  равновесие,  което  ще  рече,  че  ще  привлича  неща  които  ще  задоволяват  двете  страни  на  уравнението.   На  жадният  му  трябва  вода,  на  гладният  храна.
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: