Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Идеи за сайта!!!  (Прочетена 7118 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #15 -: (Неделя) 06 Октомври 2013, 19:37 »

Grin
Админ,имам забележка.Нека раздела лични дневници да си бъде личен,т,е, писаното там няма никаква работа във форума ,иначе става бърдак.
 hi
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #16 -: (Неделя) 06 Октомври 2013, 19:41 »

Аз предлагам да се махне форума и да има само лични дневници!
Така и така на повечето участници във форума не им дреме за различното мнение и държат основно да си изложат техните идеи по дадена тема.
Всеки да си пише там в личната тема и готово!
Всички са доволни. Няма спорове.
 Grin Grin Grin
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен admin
Administrator
Публикации: 537

« Отговор #17 -: (Понеделник) 07 Октомври 2013, 11:25 »

Абе, все едно градушка е минала през форума.

Админ,имам забележка.Нека раздела лични дневници да си бъде личен,т,е, писаното там няма никаква работа във форума ,иначе става бърдак.
Така е по-гъвкавo - всеки има право само на една страничка. Ако човек си пише без да засяга другите участници от форума е в нормата - може да пише каквото иска. Ако почне да прави завоалирани подмятания към другите във форума, намеци и т.н. и впоследствие им трие коментарите ще се коригират нещата. hi
Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #18 -: (Понеделник) 07 Октомври 2013, 11:32 »

Аз предлагам да се махне форума и да има само лични дневници!
Ааа, форума остава. И по-важното: Виждал съм едни табели покрай училищата с надпис - децата няма спирачки! Така и тук - Всеки може да се засили колкото му душа иска! Smiley Форумът няма спирачки! Smiley
Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #19 -: (Вторник) 08 Октомври 2013, 21:05 »

Smiley
Админе,кога ще махнеш,мешерето.Аре по правилата .Потребителя не може да модерира,потребители.В лични да си пишат, като толкова им е акъла, но не и да търкат, когато някой им пише.Нямат право!!!Форума е един,и правилата са за всички!!!
Който са осере,па и макар на лични да си бере гайлето.
 hi
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #20 -: (Сряда) 09 Октомври 2013, 11:59 »

meander, че що да не сме по правилата? Той раздела е направен още от миналата година и така е по-гъвкаво. Аз не ги соча с пръст кой има право, кой няма право. Всеки който си направи тема в раздела може да трие коментарите в страницата си. Това важи и за теб.
Активен
Неактивен x_name41
Sr. Member
Публикации: 499

« Отговор #21 -: (Четвъртък) 31 Юли 2014, 21:16 »

и така във съседния форум си направиха чат по подобие на този във руския форум, тук дали ще има такава възможност? Smiley
http://oi60.tinypic.com/nb1xs.jpg
Идеи за сайта!!!

http://oi61.tinypic.com/w2nnm0.jpg
Идеи за сайта!!!
Активен

"музиката удължава живота"
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #22 -: (Неделя) 03 Август 2014, 13:21 »

Технически може да се направи, не е сложно. Но с добавянето на "чат" ще се прехвърли лимита за позволения трафик, който генерираме на сървъра - в смисъл, няма да може да стане.
Активен
Неактивен Antistar
Sr. Member
Публикации: 425
Ние сме очите на небето.

« Отговор #23 -: (Вторник) 10 Януари 2017, 16:29 »

meander ,

Форумът е това,което е (сералник) Заради Админа.

"Аз бих ви предложил като не ви харесва, пътя."

Точно това трябва да направи Админа.Да порасне,да удари по масата и да каже/напише горното.
Тогаз лично аз ще мирясам.Защото ще се е Заявил като Админ,а не както е сега,внимателно и толерантно да се гъне като мекотело.Да каже,че Той Е Админа,да заяви ясно,че Той решава кой и кога ще получава БАН,а комуто не харесва - да фаща пътя.
Да го каже ясно в прав текст,да скастри всеки,когото сметне,че е нужно(включително и мен).
И тогаз ще си спечели уважение като Админ.
Поне моето ще спечели.

Аdmin, имаш ли решение кой и по какъв начин ще получава бан?
Чрез гласуване, чрез петиция или имаш някакви променливи критерии относно това? Редно е да се обяви и когато има промяна по тези критерии, да се обновява информацията, за да не настава хаус.
 Може да става в лична тема, например, затворена за писане, където да се обявяват новите решения. Може и да се обявяват принципите по които функционира платформата, идеите ти и каквото сметнеш за необходимо.
Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #24 -: (Събота) 14 Януари 2017, 00:15 »

Аdmin, имаш ли решение кой и по какъв начин ще получава бан?
Чрез гласуване, чрез петиция или имаш някакви променливи критерии относно това? Редно е да се обяви и когато има промяна по тези критерии, да се обновява информацията, за да не настава хаус.
 Може да става в лична тема, например, затворена за писане, където да се обявяват новите решения. Може и да се обявяват принципите по които функционира платформата, идеите ти и каквото сметнеш за необходимо.

Antistar, почти всеки един иска да изгони някой, другия има желание да изгони трети, а третия първия и т.н. Ще се получи самоизяждане.

Някои неща не ги споменавам, просто избягвам да ги коментирам, защото не е това начинът според мен. Част от отношенията между участващите във форума са обвързани с омраза, други с ненавист и в по-леките моменти, просто неприязън. Те понякога се проявятват в мълчанието между участващите, проявяват се под формата на привиден хумор, небрежен диалог, задаване на риторични въпроси. Също чрез парадиране на способности, житейски опит за надвиване на отсрещната страна и др.
Начинът по който тези тежки енергии се разпространяват във виртуалната среда на форума e подобен на начина по който се разпространяват в ежедневната среда на реалния живот помежду ни. И това нещо обхваща цялата планета.
Тази омраза се разстила като адска миазма. Тя задушава живота в пряк и преносен смисъл - отнема въздуха на всичко живо. Разрушава из основи и умъртвява зачатъците на всичко добро. Това което остава след нея е по-лошо от пожар - бавно действаща отрова.

Ние като човечество сами сме се ограничили в този свят, именно чрез недобрите отношения които изграждаме помежду си. Ако Земята условно се възприеме като среда за развитие, освен умствените способности които развиваме, основната част през която преминаваме е да не пораждане и да не поддържаме враждебни и рушащи емоции, макар че във виртуалната среда на форума и в ежедневния живот преобладава точно такова рушене. Една част от човеците, все още са подвластни на такива самоизяждащи и подобни емоционални състояния в които преминава по-голямата част от съзнателната им активност. Една част от хората развиват определен обем от умствени схващания, възприемани като критерий за интелигентност, но в емоционален план, те са разнасяни неконтролируемо като откъснато листо от вятър във всички възможни посоки. И това е едно от основните неща според мен, които не позволяват да се възприеме, животът отвъд границите на триизмерната ни действителност и да се осъзнаят и другите полета и сфери на същия този живот, който насища със себе си както нашия, така и другите светове.
Форумът е просто отражение на отношенията във реалния живот - премахването на участници или затварянето на форума не разрешава проблема с омразата - тя ще продължи да се разпространява в реалния живот, както и се случва. А една от идеите на форума е именно това: всеки да може да се прояви, за да види къде и кога е подвластен на деструктивни емоции, които го изяждат него самия, а заедно с него и другите около него.
Активен
Неактивен Antistar
Sr. Member
Публикации: 425
Ние сме очите на небето.

« Отговор #25 -: (Събота) 14 Януари 2017, 00:39 »

Разбирам... но разбирам отчасти.
Ако няма контрол над злобата(няма да давам примери..) това руши и се превръща в основен проблем за участието във форума, поради липсата на морал на дадени авторитети във форума. Някои хора си мислят че могат да определят и да водят мнението на останалите чрез манипулация.
Нали форума е за конспирации все пак, не трябва ли да има някаква обективност  от теб, ставайки въпрос за това, като админ, не искаш ли да осигуриш някакъв поне минимален авторитет на който да се опрат хората.
 Къде си видял в кочина от прасета нещо полезно.

Тъй като нещата във форума се променят постоянно, усещам че и ти се променяш също заедно с форума. И не разбирам тази тотална неактивност не е ли вредна? Първо за теб самия, а след това и за форума, който е тук благодарение на това, че си го създал.
Тогава какво става, защо трябва да си отиват тези хора от тук?

Да въздадеш справедливост, когато видиш че е необходима не е отнемане на въздух, а напротив. Така се създава живот, който не е обременен с проблемите на човечеството.

Дори и едно съобщение не остави през тези изминали няколко дни, за да покажеш някакъв респект.
Този живот, живота на форума не бива да се гледа като експеримент, много е трудно да бъдеш справедлив когато целия свят се руши и всички тръгват по деструктивен път, но едва ли има нещо с по-голяма ценност.

ПС: Ако ти самия все още не знаеш докъде стига омразата, то тогава има доста дълъг път до достигането на някаква разумна среда. За мен например не е интересно докъде стига омразата, защото живота е прекалено кратък, а капана на омразата прекалено ограбващ.
 Най-хубаво е да разберем докъде стигат свободата, основана на добродетели и тази която не допуска злото в себе си.
В името на това са умрели всички, които са се посветили на по-велики каузи от това да бъдат подвластни на омразата, за да бъдат пример. За нещо повече..

« Последна редакция: (Събота) 14 Януари 2017, 00:53 от Antistar » Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #26 -: (Събота) 14 Януари 2017, 02:12 »

Авторитетът е правете добро. Без значение дали е във виртуалния форум или в реалния живот. Но често се получава не точно това.
От едни хора има какво да научи човек, от други има от какво да избяга - и двете неща са еднакво ценни. И затова форумът е така шарен, което може би те товари извънредно много.

Ще ти опиша случка от реалния ми живот: В момента е партийно обвързан, има свой бизнес и като работодател, дава работа на не малко хора. Неговото виждане е, че цялото човечество са паразити (това са думите, които той употреби, както и следващите, които споменавам), че ние човеците сме вируси на тази планета и е необходими всичките да бъдем премахнати и заличени от лицето на земята. Когато го питам - Добре, но с родителите си същото ли ще направиш? (има силна привързаност към майка си и му е най-святия човек). Тогава очите му започват да шарят наляво и надясно, понеже усеща, че е в противоречие. Не ми отговори нищо. Виж, не се шегува, а наистина ги вярва тези неща. Умът му е добре развит и е като бръснач. Ликвидиране на хора, цени за поръчкови убийства - тези неща ги обсъждат като за Добър ден с тези от обкръжението си, а когато се виждам с него ме товари и мен с тях.
Всеки човек има добро в себе си, но според моето виждане, ние сме изправени пред големи проблеми и нещата от виртуалният форум са бели кахъри пред случващото се в реалната среда тук и сега, където се намираме. Форумът не е експеримент, а показва част от действителността която е между нас без да бъде филтрирана, заедно с положителните и отрицателните неща.
Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #27 -: (Събота) 14 Януари 2017, 02:28 »

Дори и едно съобщение не остави през тези изминали няколко дни, за да покажеш някакъв респект.
Този живот, живота на форума не бива да се гледа като експеримент, много е трудно да бъдеш справедлив когато целия свят се руши и всички тръгват по деструктивен път, но едва ли има нещо с по-голяма ценност.

Прощавай за отсъствието, ще се старая да не се получават такива паузи без да съм на линия. Но точно това се стремя да не правя: не желая да респектирам. Моментите когато респектирах и налагах волята си върху хората около мен, не донесе нищо добро.
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #28 -: (Събота) 14 Януари 2017, 10:27 »

Абе, admin... твоите очи дали не шарят наляво-надясно когато аз ти показвам очевидни противоречия, а? И какво правиш по въпроса с противоречията, да не би същото като този, за който разказа?

Щото ето на - не желаеш да респектираш, до нищо добро не било довело в миналото. Това обаче не те е спряло да направиш платформа, която ТОЧНО около това се върти, защото архитектурата на тази форумна платформа именно на авторитета разчита. Нещо добро ли си мислил да направиш с нея?

Шарят ли ти очите или не ти шарят?
Активен

Неактивен Dorssay
Sr. Member
Публикации: 264

« Отговор #29 -: (Събота) 14 Януари 2017, 11:11 »

Админ

====== Неговото виждане е, че цялото човечество са паразити (това са думите, които той употреби, както и следващите, които споменавам), че ние човеците сме вируси на тази планета и е необходими всичките да бъдем премахнати и заличени от лицето на земята.=========

Също имам подобен случай. И също бизнесмен мастит   хи хи хи хи ....
Cool

В една подобна дискусия признах , че е абсолютно прав и му предложих,  да започне "прочистването" на Света със Себе си. т.е. да вземе модерния си "Зиг" , дето му го подарих на един юбилей и да си пусне един проектил през "Аджана Чакра".

Интересното при подобни Личности е , че виждат "прочистването" предимно що се отнася до всички останали.
А своето място виждат в съществуването си в един "прочистен" Свят , в който са останали само жените и благата на "паразитите" и собствената си възможност и компетентност да управляват "правилно" тези блага и жени.

"Пътя към Ада е покрит с благородни НАМЕРЕНИЯ" - както се казва в клишето.

Той има "Зиг" и аз имам "Зиг".
Остава да видим кой-кого ще прочисти.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: