Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Идеи за сайта!!!  (Прочетена 4403 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен liuba4e
Newbie
*
Публикации: 3

« -: (Понеделник) 17 Декември 2012, 19:01 »

Първо, честито на всички потребители, които сте тук. Надявам се да станем още повече и с общи усилия да се разраснем. Искрено го пожелавам. Между другото, кефи ме жълтия цвят на сайта.

С един съфорумник се заприказвахме в съседската махала и от дума на дума започнахме да лафим за този сайт. Имам някой идеи, които се надявам да не се натрапят на потребителите.

Тъй като потребителите на този сайт са твърде малко, мисля, че е добре да помогнем за разрастването му. Една от идеите ми е да внесем информацията от съседската махала в този форум. Раздели като ' 'Коспирации''; ''НЛО и Извънземни''; ''Наука и Технологии'' и ''Мистика и Мистерии'' да влязат тук. Тази информация е актуална и тя няма как да се промени. Заради това е хубаво да влезе и при нас. Естествено това ще отнеме седмици, месеци... Та хубаво е, админът да даде раздел на всеки потребител, който да развива. Така, ако регистрираните потребители са 14 и само половината от тях са редовни, на двама човека се пада по един раздел, който да разработва. Естествено няма да вливаме в този форум и коментарите, а само информацията дадена за съответната тема.Това няма да стане от днес за утре, заради това админът ако желае, можем да обсъждаме тази идея.
Втората ми идея е да направим facebook - страница, защото всички знаем, че това е социалната мрежа, която се посещава най - много от потребителите в цял свят. Хубаво е да направим общност там, където всички ще могат да се запознават с идеята на сайта и целта на форума.
Третата ми идея е всеки да дава в коментарите си в други сайтове линк с картинка към сайта или да сложи едно малко банерче на подписа си, така че повече хора да се запознаят със сайта. Ясно е, че нямаме пари за огромна реклама, каквато имат съседите, но реклама може да се прави и без много ресурси. Изисква се малко място в подписите ви в други сайтове, където пишете са банерче и от време на време да подсказваш на някого за този форум.
Четвъртата ми идея е сайта да се открои с нещо. Не просто да бъде ''Алтернативния сайт'', а да има своя индивидуалност и облик. Да бъдеш протеже на някого не е най - доброто. Хубаво е да имаме нещо, с което да се откроява форума. Това е първото нещо, което трябва да се направи преди промяната и преди прехвърлянето на информацията от съседната махала. Нещо, което го прави изключителен, нещо семпло, но доста силно. По този начин от ухо на ухо, от коментар на коментар форума да стане нещо голямо. Нещо, с което да кажем да другите - ''Ей, знаеш ли, има един форум, който...'' Като за начало с малко свеж и коледен дух, сложете един жълт Дядо Коледа върху хедъра ( главната картинка на сайта), а върху сайта да вали сняг. Не е детско, нито просташко. Това е начин да покажем на другите, че сме едно забавно и много готино семейство, което в същото време обаче се интересува от актуалните теми.
Петата ми идея е да се напишат специално правила, защото тук очевидно ги няма като тема. Тук обаче не бива да вливаме от съседната махала. В един форум, хората така бяха направили правилата, че никой не им се противопоставяше. Ще дам спойлер с правилата от този сайт. Правилата са добри и доста добре формулирани.

Цитат
[spoiler/] Подробни правилa
1 . Споровете с Екипа са забранени!
- Всякакви спорове с член на Екипа относно работата, функционирането на тракера и Форума са забранени, както и оспорване на решение, взето от член на Екип. Забранено е едитването на пост, редактиран от Модератор или Администратор. Това също се счита за спор с Екип.

2 . Преди да питате за нещо, погледнете FAQ за информация.
- Както се казва в една стара мъдрост, "Който търси - намира". Преди да се обърнете към Екипа или създадете нова тема, погледнете както FAQ, така и настоящия раздел "Въпроси и проблеми", в зависимост от възникналия въпрос. Почти винаги отговорът се крие в някоя от Важните теми или вече е бил дискутиран в друга подобна. За целта ползвайте търсачка.

3 . Некултурно, грубо и неприлично поведение в постовете или коментарите ще е последвано с предупреждение. Ще получите само едно предупреждение!
- Дръжте се прилично, когато пишете във Форума. Уважавайте хората, които коментират заедно с Вас, дори да не сте съгласи с изказаното от тях мнение. Не използвайте обидни и нецензурни епитети! Всеки може са сбърка. Писането само с главни букви се смята за викане и не се толерира.

4 . Навсякъде в сайта и във Форума се пише ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на кирилица! Всички постове, както и заявки, написани на латиница, ще бъдат санкционирани незабавно!
- Живеем в България и имаме прекрасен език. Пишете на него, а не с 4-ки и 6-ци.

5 . Всякакъв вид СПАМ е забранен!
- Ако не сте запознати с термина СПАМ, ето ТОВА ще ви помогне да разберете за какво иде реч. Не започвайте диалог с потребителите във Форума. За тази цел използвайте ЛС.
- "Прецакващи линкове" и "Верижни писма" се наказват с изключване на акаунта!
- Използвайте емотиконките разумно. Не прекалявайте с тях!

6 . Тема, която е пусната в грешен раздел на Форума, ще бъде заключвана, след като бъде забелязана!
- Това се прави с цел по-лесно ориентиране на потребителите къде и какво да търсят. Понякога е възможно тема, която е пусната в неправилен раздел, да бъде преместена там, където й е мястото, вместо да бъде заключена. :63:

7 . В този сайт НЯМА място за расизъм и той по никакъв начин няма да бъде толериран
- Бъдете толерантни към расовия, религиозен, етнически или идеологически характер на торентите или разискваните теми във форума. Спазвайте благоприличие и се въздържайте от язвителни коментари на расова, етническа, идеологическа или религиозна основа. Неспазването на това правило води до най-тежки наказания!

8 . Всякакви опити за реклама без знанието и разрешението на Администратора на сайта са забранени!
Всякакви добавяния на рекламни банери, линкове в коментарите под торентите и във Форума са строго забранени.
Който пожелае да рекламира, да посети тази страница.
Линкове към БГ магазини с написани цени ще бъдат считани за реклама!

9 . Ограничение в емотиконките!
Повече от 5 емотиконки да не се постват.Правилото не важи за игрите с емотиконки.[spoiler/]

Шестата ми идея е да има подраздел, където всеки потребител може да даде малко инфо за себе си. Така ще имаме по - ясна представа за другите.
Другата ми идея е да има тема, в която можем да изкажем проблемите си. Било то с инерфейса на сайта, някакъв проблем с разделите или спор незабелязан от админите между двама души

Това са идеите ми. Ако потребителите ги искат да влязат в сила. Това е. Успех съфорумници.

Активен
Неактивен admin
Administrator
Публикации: 487

« Отговор #1 -: (Понеделник) 17 Декември 2012, 22:19 »

Здравей liuba4e и добре дошъл.

Добри идеи даваш, аз лично нямам нищо против нещата които си изброил и не виждам някъде във форума да има спънка за нещата, които предлагаш.
Само един съвет с копирането от интернет - запознавайте се с правилата дали могат да се разпространяват свободно материалите, които искате да споделите и дали има някакви ограничения. Не става дума за "съседната махала" а по принцип. Конкретно за съседната махала, това са правилата в които се регламентира копирането на дадено съдържание от сайта:
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.bg
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/legalcode
Давам го като съвет просто.

Аз бих добавил следното:
Ако има хора, които все пак имат желанието и амбицията да представят нещо, някакъв труд и т.н. може да се направи дадения потребител да има своя собствена страничка, той ще си пише вътре, ще я модерира, оформя, редактира и т.н., дали ще е някакъв научен труд, изобразително изкуство, художествени произведения, някакви разказчета на тема която смята, че е интересна, някакви събрани материали по дадена тема и т.н. Мисълта ми е няма проблем - който иска да ми пише.
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1662

« Отговор #2 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 11:36 »

Да  не  забравяме,  че  Шерлок  Холмс  без  доктор  Уотсън   нямаше  да  може  да  блесне!!

Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #3 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 13:53 »

Защо няма бутон "Маркирай съдържанието като прочетено"?
Активен

Неактивен admin
Administrator

« Отговор #4 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 15:48 »

Щото админа не ползва тази опция и не е видял, че липсва. pardon
...вече я има.
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #5 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 16:21 »

Абе то и аз рядко я ползвам, ама на няколко пъти влизах без да се регна и после пак трябваше да повтарям и ме хвана нервата  Tongue.
Активен

Неактивен liuba4e
Newbie
*
Публикации: 3

« Отговор #6 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 23:26 »

admin, прав си за авторското право, но в случая не можем да говорим за такова. След като съседния сайт копира информацията от уйкипедия, то значи копирането от там е абсолютно по правилата. Дали ще я копираме от уйикипедия, дали ще вземем от youtube някое видео... Информацията е общодостъпна. Не прекрачваме границите. А за правилата по - горе, които изброих, са от един сайт, чиито админи са ми приятели и не мисля, че има проблем ако ги вземем, но ако искате да е по - сигурно мога да взема съгласието им.

Колкото до оформянето на странички... Имах предвид да редактираме разделите в сайта. Всеки раздел да си има модератор, който да оформя и да следи. Това е.  Smiley
Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #7 -: (Сряда) 19 Декември 2012, 21:01 »

Да ти кажа според мен няма нужда от организирани целенасочени действия. Има поле за изява в разделите на форума, има лични страници за всеки потребител ако иска, където може да синтезира определена информация и т.н. Т.е. всеки индивидуално може да се изяви както намери за добре.

А по другия въпрос - концепцията на форума е малко по-друга и за това нещата ти се струват недонагласени относно: правила за писане, модератори, следене и т.н. Засега от тази гледна точка - всичко е ОК.

Иначе си напълно прав за - уйкипедията. clap
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #8 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 12:03 »

Админ, в стария сайт имаше чудесната опция като добавиш някого в списъка с игнорираните от теб потребители, като си влезеш с юзъра и паролата, не му четеш писаниците. Тука дали може да направиш  възможно същото? Много е хубава тази опция, ще съм благодарна ако я има и тук.
 Smiley  good
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #9 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 17:17 »

Ще трябва да потърся. Не знам дали го има като модификация за инсталиране към форума или админа от стария сайт сам е писал кода. ...ще го имам предвид.
Ако във виртуалното пространство пускаме опцията игнориране, в физическото пространство където живеем, копче-игнор май няма?  hi-hi1
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #10 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 17:57 »

Админ, как да няма копче игнор?
Аз ползвам туй  http://vbox7.com/play:78a22770  :P
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #11 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 18:10 »

Точно и аз щях да кажа, че съществува опцията и в живота. Аз съм го правила и съм изпробвала може би най-болезнения от всички варианти...Мога го. И щом него го мога, какво остава за форум и за някой в него...
Така правех и в стария форум: не четях, ама НАИСТИНА не четях когото не исках и усещането на енергийно ниво е просто зашеметяващо. Говоря от личен опит. Изкушиш ли се да прочиташ от време на време постовете: губиш това усещане. затова и наистина не го правя.
Тук съм за собствено удоволствие. И да уча, когато видя възможност за това.

Админ, ако няма - няма - не е проблем, както вече казах.
Благодаря ти за поддръжката на форума! Всичко е чудесно и както му е реда!
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Martin
Full Member
Публикации: 102

« Отговор #12 -: (Понеделник) 04 Март 2013, 16:17 »

Здравейте, да се включа и аз с 1-2-3 предложения. Wink
Подкрепям идеята да няма строго формулирани правила, но нещото, което аз веднага бих променил, е ръчната активация на акаунтите. Smiley Това е нещо, което и в xnet никога не приех, а го нямаше в най-силните години на форума (Ако не се лъжа?), също и в чуждестранни конспиративни форуми не съм го срещал. Smiley
Според мен това може да бъде доста стряскащо и изпращащо погрешни послания - може да откаже доста хора. Както по-"напреднали" с материала, които са свикнали с по-разчупена и свободна среда, така и новаците, много от които няма да могат да се аргументират "добре" (То си е относително) и може първоначално да не допринасят с нищо, но все пак всеки е тръгнал от някъде и не бива да бъдат съдени строго (Е, освен, разбира се, при очевидни проблеми - откровен спам/флууд, враждебни намерения към форума и други юзъри...това е ясно), тъкмо обратното - по-приветливата среда е необходимо условие, за да се задържи човек и да напредне в материята. Smiley

Също бих предложил даже да се направи общ раздел (Конспирации, мистика, актуални събития и т.н.), в който да могат да пишат нерегистрирани потребители (Даже бих го предложил и за всички раздели, но знам, че няма да има особена подкрепа. Grin )

Ами засега май е това, успех с форума и лично аз поне засега ще се задържа и дано нещата потръгнат. Cool
« Последна редакция: (Понеделник) 04 Март 2013, 16:26 от Martin » Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2732
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #13 -: (Понеделник) 04 Март 2013, 19:37 »

Здравейте, да се включа и аз с 1-2-3 предложения. Wink
Подкрепям идеята да няма строго формулирани правила, но нещото, което аз веднага бих променил, е ръчната активация на акаунтите. Smiley Това е нещо, което и в xnet никога не приех, а го нямаше в най-силните години на форума (Ако не се лъжа?), също и в чуждестранни конспиративни форуми не съм го срещал. Smiley
Според мен това може да бъде доста стряскащо и изпращащо погрешни послания - може да откаже доста хора. Както по-"напреднали" с материала, които са свикнали с по-разчупена и свободна среда, така и новаците, много от които няма да могат да се аргументират "добре" (То си е относително) и може първоначално да не допринасят с нищо, но все пак всеки е тръгнал от някъде и не бива да бъдат съдени строго (Е, освен, разбира се, при очевидни проблеми - откровен спам/флууд, враждебни намерения към форума и други юзъри...това е ясно), тъкмо обратното - по-приветливата среда е необходимо условие, за да се задържи човек и да напредне в материята. Smiley

Също бих предложил даже да се направи общ раздел (Конспирации, мистика, актуални събития и т.н.), в който да могат да пишат нерегистрирани потребители (Даже бих го предложил и за всички раздели, но знам, че няма да има особена подкрепа. Grin )

Ами засега май е това, успех с форума и лично аз поне засега ще се задържа и дано нещата потръгнат. Cool

АМи ето златна среда... Нека да си остане ръчното одобрене на регистрацията,ама пък може верно некъв раздел да има  в който да може да пишат гости.Е,наистина.. Малко повечко работа на админа,щот секви ше има..АМа пък и шанса да се споделя повече инфо,също нараства..
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #14 -: (Понеделник) 04 Март 2013, 22:39 »

Аз пък никога не съм разбирала това с ръчните одобрявания на регистрации. Ами то някак си е ясно, че щом се регва човека се интересува.
То все едно в замунда да ме питат що се регвам. Grin
Ама пък съм против външни лица да пишат. Да си се регистрират. Не боли. Smiley
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: