Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сол - рафинирана и нерафинирана  (Прочетена 9552 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #15 -: (Неделя) 28 Юли 2013, 11:49 »

ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ ТРАПЕЗНАТА СОЛ

Поради неествествената и инертна структура на бялата (рафинирана) трапезна сол, организмът се стреми да я изхвърли. В резултат на това се получава киселинен оток или с други думи – натрупване на излишни течности в тъканите. Организмът използва 23 пъти клетъчната си течност, за да изхвърли само 1 г натриев хлорид. Когато той не може да се справи с излишното количество натриев хлорид, се опитва да капсулова тези неестествени и киселинни елементи далеч от жизненоважните органи под формата на пикочна киселина и целулит. Пикочната киселина се свързва с още натриев хлорид, след което кристализира. Впоследствие тези кристали се натрупват около костите и ставите. Обикновено това е основната причина за появата на ревматизъм, артрит, подагра и камъни в жлъчката или бъбреците. Тези натрупвания след време започват да тровят организма, тъй като не могат да бъдат изхвърлени.

СТРУКТУРА НА ХИМАЛАЙСКАТА СОЛ
Солта има кубична кристална структура, изградена от светлинни кванти или фотони, които са чиста светлинна енергия. Когато слънцето изсушило първоначално създадените океани преди 250 милиона години, светлинната енергия се заключила в кристалната мрежа и се консервирала. С разтварянето на кристалната сол във вода, кубичната структура се разпада и съхранената в солта енергия се освобождава. Йонизирането на минералите ги прави подходящи за усвояване. Кристалната сол съдържа също и всички енергийни честоти, необходими на организма от биофизична гледна точка, които могат да балансират даден енергиен дефицит.

СОЛЕНИЯТ РАЗТВОР - ОСНОВАТА НА ЖИВОТА

70% от нашата планета са покрити от океани, комбинация от вода и 3% сол. Древните келти наричали Първичните океани  SOLE, синоним на SOUL (душа), тъй като са разбрали, че животът е произлязъл от морето - Душата на Земята. Сместа от вода и Хималайска кристална сол има същия състав, като древния океан където е възникнал животът. Този разтвор на сол и вода, известен като солен разтвор, съдържа основните елементи и енергията, необходими за създаването на живота. Течноста в женската утроба, в която се развива зародиша, е еднопроцентен солен разтвор (1 част сол към 100 части вода).
Хималайската кристална сол се е образувала преди 250 милиона години чрез огромни геоложки сили, разразили се в Хималаите. Тя съдържа 84 микроелемента в същата пропорция като в клетъчната течност и кръвната плазма при човека. Тези елементи са в йонна форма, което означава че са готови за усвояване от клетките на тялото. Ежедневното пиене на малки количества “SOLE” балансира телесните функции (включително кръвното налягане и киселинността) и подпомага елиминирането на отпадните продукти, калцирането и тежките метали (живак, олово, арсен), като ги разгражда на молекулярно ниво.
Другите каменни соли не притежават тази първична кристална структура, поради което не могат да свържат елементите в своята структура, нито пък да ги направят достъпни за клетките в организма.
Геоложко налягане е позволило на кристала да обедини тези ценни минерали и микроелементи и ги е йонизирало – състояние, необходимо им да преминат през клетъчната стена.
Минералите са безполезни, ако не се усвоят от клетката.
Хималайската кристална сол, в своето натурално органично и йонно състояние, заедно с естествената си симбиоза, представлява един точно балансиран и бионаличен продукт.
ХИМАЛАЙСКА КРИСТАЛНА СОЛ има безспорни лечебни свойства. Употребява се за:
Регулиране на кръвното налягане
- Хората, страдащи от високо кръвно налягане неизбежно се опитват да избягват обикновената
трапезна сол.
- Кристалната сол доказано понижава кръвното налягане до 15 минути.
- Соленият разтвор не е лекарство за високо кръвно налягане, а по-скоро има способността да го
регулира.
- Проучвания, проведени в САЩ, сочат, че хората със слаба концентрация на кристална сол в
организма си, са 4 пъти по-склонни към сърдечни заболявания.
Пречистване на синусите
Гаргара – при инфекция на гърлото
Вместо паста за зъби
- заедно с Йонна четка за зъби Соладей еко - най-добрият начин за отстраняване на зъбната плака и профилактика на пародонтоза и гингивити.
Инхалация – да отстрани мукозата от дихателният тракт
Промиване на очите
Маска за лице – смесете соленият разтвор с глинена маска за лице (Регулира натрупването на мастна тъкан и балансира рН на кожата)
Натривки на тялото – смесете фината сол с натурални масла
Облекчаване на болки – нагорещена торбичка с едра сол
Лекарство при гъбички на краката
За кожни проблеми, травми, ухапвания от насекоми, болки и наранявания 1 - 8% солен разтвор.
За детоксикация на организма

източник: http://badetezdravi.com/products/18/himalayska-kristalna-sol
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7220
мислите определят съдбата ти

« Отговор #16 -: (Понеделник) 29 Юли 2013, 18:04 »

"Поради неестествената и инертна структура на бялата (рафинирана) трапезна сол, организмът се стреми да я изхвърли. В резултат на това се получава киселинен оток или с други думи – натрупване на излишни течности в тъканите. Организмът използва 23 пъти клетъчната си течност, за да изхвърли само 1 г натриев хлорид."
           Това дали не се отнася и за рафинираната захар? Организмът не я припознава и се стреми да я изхвърли или натрупа в депа?
Чного добра извадка Bobi! hi
Активен

bojinkata
Неактивен Страшкоу
Administrator
Публикации: 1586
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #17 -: (Сряда) 31 Юли 2013, 12:40 »

Прочетох го това от линка, ама ми се струва, че с хималайската сол е малко надуване на балона. Те от толкова хвалене и суперлативи по хималайската сол, още малко ще напишат че я вадят директно от Шамбала...
Миналата година бях забелязал по прозорците на магазинчетата с едни бели плакати, надписани с флумастер - вече продаваме хималайска сол. Викам си каква ще да е пък тази хималайска сол? Отивам и какво да видя - 12лв струва килограма  ...боже, боже  ...но това беше миналата година, сега не знам как е, може цената да се е очовечила.
Ако ме питате мен, намерете си морска-натурална, нерафинирана, нейодирана, нефлуорирана, без антислепващи вещества и т.н.  ...вземете едно чувалче и това е. hi
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #18 -: (Сряда) 31 Юли 2013, 17:55 »

Grin Страшко,не са се сетили за Шамбала-не са го написали на етикета.Прав си да си резервиран.И аз съм резервирана към всичките "чудеса",които ги има в изобилие,но ми продават в пакетче или пластмасова бутилка.
  За мен най-добрата сол е най-близката до мен-т.е. черноморската.Но пък,замисли се,чисто ли е морето?Пранаяма-хубаво,ама чист ли е нефтохимския въздух?Изворна вода-отлично,но и тя е отровена.....Какво ни остава-остава ни да изберем по-малкото зло.Или да сменяме планетата
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #19 -: (Сряда) 31 Юли 2013, 18:17 »

Божинка-рафинирана захар не се среща в природата.Организма си набавя достатъчно количество от плодовете и зеленчуците.За наше нещастие,обаче съществува индустрия,произвеждаща вкусни торти,пасти,близалки,бонбони,"натурални" сокове и ред други изкушения.Захарната индустрия,на която всички сме абонати.
  Докато близнеш захар,мозъкът ти получава импулс за навлизащо сладко,което на неговия език значи,че в тялото постъпва енергия.Тогава се задействат механизми по освобождаване на захарта от организма.Но фактически нова ,полезна не постъпва.
Активен
Неактивен M37_Unseen
Newbie
*
Публикации: 38

« Отговор #20 -: (Вторник) 20 Август 2013, 13:56 »

Божинка-рафинирана захар не се среща в природата.Организма си набавя достатъчно количество от плодовете и зеленчуците.За наше нещастие,обаче съществува индустрия,произвеждаща вкусни торти,пасти,близалки,бонбони,"натурални" сокове и ред други изкушения.Захарната индустрия,на която всички сме абонати.
  Докато близнеш захар,мозъкът ти получава импулс за навлизащо сладко,което на неговия език значи,че в тялото постъпва енергия.Тогава се задействат механизми по освобождаване на захарта от организма.Но фактически нова ,полезна не постъпва.

Сигурен ли си, че с плодовете и зеленчуците си добавяме сол.От две седмици съм спрял всякаква сол.Чувствам се чудесно, отслабнах.Но се питах дали не трябва по малко да се консумира все пак.
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #21 -: (Вторник) 20 Август 2013, 16:30 »

Сигурен ли си, че с плодовете и зеленчуците си добавяме сол.От две седмици съм спрял всякаква сол.Чувствам се чудесно, отслабнах.Но се питах дали не трябва по малко да се консумира все пак.
  Сол трябва да се консумира около половин чаена лъжичка на ден,заедно с достатъчно количество вода,което зависи от килограмите ти.Но тук говорим за вредата от трапезната сол.Полезна е морската сол.Като си спрял напълно солта-няма кое да задържи водата в организма ти-за това отслабваш.Тоест губиш вода.Внимавай да не се обезводниш.А се чувстваш чудесно, защото се чистиш от токсините.
Активен
Неактивен M37_Unseen
Newbie
*
Публикации: 38

« Отговор #22 -: (Сряда) 21 Август 2013, 09:12 »

Да разбирам ли, че мога да си карам така без никаква сол?
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #23 -: (Сряда) 21 Август 2013, 14:33 »

Без сол не може!

Има един лаф, ако не умреш от гъби ще е от удар  Grin.А за да жиеем в тази отровна среда в която сме ние трябва да приемаме антидот или по друг начин казано, от всички отрови но умерено по малко.

П.С. Навремето заради кръвното ограничих солта сиреч намалих я до някакъв минимум, кръвното ми беше същото сиреч от зле та по зле ... но да не пълня със спам повече, сега си похапвам но умерено солено и ползвам морска или хималайска ( определено втората я харесвам повече ) купил съм си мелачка и си посолявам колкото ми душа сака  Grin.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7220
мислите определят съдбата ти

« Отговор #24 -: (Сряда) 21 Август 2013, 14:53 »

Без сол, кръвното пада, опасно - главоболие и тн. Опитано на собствена глава. Дозата прави отровата! Всичко да е умерено. Успехи!
Активен

bojinkata
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #25 -: (Сряда) 21 Август 2013, 16:03 »

Unseen,аз ли криво го написах,ти ли криво ме разбра Smiley
  Сол задължително трябва да се консумира,но не трапезна,а морска или хималайска,както дадохме предложения в темата.Вода задължително трябва да се пие-нея не можеш да си набавиш от плодовете и зеленчуците.За организма плод и зеленчук са храна,нужна му е вода ,но не бутилирана в пластмасови бутилки и не минералната,която е на пазара,а изворна.Даже обикновената чешмяна вода е за предпочитане,пред тази с висока минерализация и бутилирана.
Активен
Неактивен Страшкоу
Administrator
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #26 -: (Сряда) 21 Август 2013, 16:52 »

Да го уточним още веднъж това с водата, че все се получават разминавания: Вода се налива директно от извора. Там където е извора, някой каменоделец е направил чешма с чучур и е написал името си и годината когато е построена. Smiley За да не звучи прекалено простовато, че наливаш вода от чучура, за по-представително може да се казва - Пия изворна небутилирана вода... Smiley  ...да сме малко по-вейстелешоп!
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #27 -: (Сряда) 21 Август 2013, 16:59 »

Вода се налива директно от извора. Там където е извора, някой каменоделец е направил чешма с чучур и е написал името си и годината когато е построена. Smiley

Ти луд ли си  Grin. Тука до нас на няма и 600-700м надолу в дерето има такава чешма и все разправят, че не била за пиене ама аз си пия от нея като разхождам понякога кучето натам. Обаче спряхме да ходим - кучо го мързи та две не вижда и надолу си бяга ама нагоре трябва да го нося ако искам да се прибера, а то е гюленце и доста тежи. Затова и чешмянка най-добре - цялата менделеева таблица си има за да не би да ти залипсва некой елемент  Grin Grin Grin...
Активен

Неактивен Страшкоу
Administrator
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #28 -: (Сряда) 21 Август 2013, 17:19 »

Абе то има чешми и чешми, съгласен съм.

------------------------------------------------------
  За мен най-добрата сол е най-близката до мен-т.е. черноморската.Но пък,замисли се,чисто ли е морето?Пранаяма-хубаво,ама чист ли е нефтохимския въздух?
Освен в Бургас, солници има и в Поморие. Smiley Аз тая година или другата ще ходя пак да взема едно чувалче...
« Последна редакция: (Сряда) 21 Август 2013, 17:25 от Страшкоу » Активен
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #29 -: (Четвъртък) 22 Август 2013, 16:46 »

И Страшко,да не забравиш да си направиш кална баня на едно от двете места ok

А дали да пием направо от извора-ами както на Диоген му е светнало,че щом кучето може,значи и той е способен-така и ние можем да почерпим от неговия опит Wink
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: