Ние Българите - история
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ние Българите - история  (Прочетена 39294 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #315 -: (Вторник) 16 Януари 2018, 11:51 »

Grin
Цитат
Мислиш, че Мила търси нещо за някого а не за нея самата? Стори ми се, че и за мен така мислиш.
Колко тъпи трябва да сте да не схванете и да се проверите че ви използват?Квантовия компютър реално са главите ни.Потвърдих ви че има паразит приличаш досушт на този от СГ."Моя" преди да изгори в главата ми беше лудница,хиляда хиляди мисли едновременно и все разглеждат какви варианти има.Айде холан.Откаде съм сигурен,ми един циганин ма изпердаши отзад в тила,докато се обърна и повърна паразита.Колкото копърка е.
Цитат
Според мен това е липсващата информация, чрез която да си "подредя пъзела".
Добре когато липсва инфо как ще го намериш?"Учените" откриха дупка в историята от 300 год.?
Единствения начин да се ориентирате в тоя хаос,а той е умишлен е да се приведете по реда и правилата.И на база истина ваша да получите достъп до инфото в Земята,но ако сте земни.Ако не карате я само на истината за да намалите щетите от присъсвието ви тука.
Оттука нищо не може да се вземе ако не го докарате до инстинкт,и тука е най важно личната енергия,колкото повече е толкова сте по нагоре в "ерархията". Не са парите,а личната енергия,оттам и достъпа до други неща.
Като си пилеете енергията за да им вършите работата за вас няма нищо,и борча ви се увеличава.А тука е луксозно място,и румсервиза е много скъп.Мила вместо да се рови в интернет за историята по файда има да пребърше къщата си 5 пъти.И по някое време ще се докара до виждане по правилата,и ще се разгледа на воля всичкото.
Въртите тяхната мелница и за вас файдата е хич,оттам рев.Нищо даром няма.
Имате ли лична истина тя прави контакт с чистата истина и ви става ясно.
Ваша работа,аз приказвам щото съм им обещал, не  ли се спрат да ми се врат в живота няма да спра да приказвам.А ако се окаже че съм казал истината, са прецакват сами.
Гледайте какво правите,щото за всяко нещо което правите харчите енергията в тялото а тя е дух.И ако я пилеете за глупости без файда за вас някой ден ще съжалявате много.
Тече уплътняване на енергиите,реално се повишават.Колкото е по финна една енергия толкова е по плътна.И ако сте зле със вътрешната енергия се получава същото на дъното на океана,само че при тялото става както се правят толумбичките.Сприцова се АЗ или АЗовете пред дупето.Оттам нещата са зле.Така че не се хабете а трупайте енергия, и колкото по дълго устискате толкова повече истини ще разберете.
 Cool
« Последна редакция: (Вторник) 16 Януари 2018, 12:15 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1209

« Отговор #316 -: (Събота) 20 Януари 2018, 19:22 »

Grin

П.п. А, ето и един подкаст.
Какво се получава когато на Български цар, му пробутат за царица еврейка.Какъв престолонаследник ражда тя.Български или еврейски?
Надявам се да схванеш примера който ти давам.

Цар Иван Александър (1331 – 1371) се жени за еврейката Сара (приела християнската вяра под името Теодора), която е и майка на българския цар Иван Шишман.

Васил Левски пише в „Нареда на работниците за освобождението на българския народ“: „Българи, турци, евреи и др. ще бъдат равноправни във всяко отношение: било във вяра, било в народност, било в каквото и да било...

wikipedia
виж
http://budha2.blog.bg/drugi/2014/01/06/pyrviiat-vyrhoven-predatel-na-bylgariia-evreinyt-ivan-shishm.1225870
http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/Polit/Article/smol_prav.php
« Последна редакция: (Събота) 20 Януари 2018, 19:44 от Мила » Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #317 -: (Събота) 20 Януари 2018, 20:39 »

Grin
Цитат
Българи, турци, евреи и др. ще бъдат равноправни във всяко отношение: било във вяра, било в народност, било в каквото и да било...“
Само ако са по Българи от Българите.Иначе горят!Лайсната е много тънка.Както земята е най опасното място, така е и България Е.Щото е дом на Земята.И от 2007 предупредихме, кокали не връщаме.Знайш ли какво означава?
http://the-truth-isout-there2422446.blogspot.bg/2018/01/13.html
Тва ти е за меровингите.Няма как лилитката да изкарате чаве от земен и да сте вързани със Земята.13= на 1 първа чакра.
Много са хиля.
 Cool
П.п.
Цитат
Цар Иван Александър (1331 – 1371) се жени за еврейката Сара (приела християнската вяра под името Теодора), която е и майка на българския цар Иван Шишман.
Айде бре.Няма как еврейка да роди българин камо ли Български цар.Тея номера бяха.И си плащат балабар с лихвите,а те са огромни.
« Последна редакция: (Събота) 20 Януари 2018, 20:49 от meander » Активен

Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #318 -: (Неделя) 21 Януари 2018, 12:22 »

Grin
Цитат
Българи, турци, евреи и др. ще бъдат равноправни във всяко отношение: било във вяра, било в народност, било в каквото и да било...“
Само ако са по Българи от Българите.Иначе горят!Лайсната е много тънка.Както земята е най опасното място, така е и България Е.Щото е дом на Земята.И от 2007 предупредихме, кокали не връщаме.Знайш ли какво означава?
http://the-truth-isout-there2422446.blogspot.bg/2018/01/13.html
Тва ти е за меровингите.Няма как лилитката да изкарате чаве от земен и да сте вързани със Земята.13= на 1 първа чакра.
Много са хиля.
 Cool
П.п.
Цитат
Айде бре.Няма как еврейка да роди българин камо ли Български цар.Тея номера бяха.И си плащат балабар с лихвите,а те са огромни.

meander:
"от 2007 предупредихме, кокали не връщаме.Знайш ли какво означава?"

- Не. Какво означава?

За меровингите, това, което аз не разбирам е как ако меровингите произхождат от Ахил, а той е  родом свързан с Тракийските земи, то ние българите не сме им роднини.

Из:
Страница за прабългарите. Език, произход, история и религия в статии, книги и музика.
http://protobulgarians.com

TEMPORA INCOGNITA НА РАННАТА БЪЛГАРСКА ИСТОРИЯ 
Автор: Проф. Атанас Стаматов

Издателство: МГУ "Св. Иван Рилски"

БИБЛЕЙСКИ НАРОД ЛИ СМЕ БЪЛГАРИТЕ?

Преди повече от десет-петнадесет години срещнах в статия на Б. Цонев библейската версия за произхода на народа ни. За наш родоначалник бе посочен Булгар - един от синовете на Тогарма. Авторът се позоваваше на писмото-отговор, изпратено от хазарския хаган Йосиф (между 954-961 г. по М. И. Артамонов) до видния сановник в Кордовския халифат, испанския евреин Хасдай Ибн-Шафрут. Последният моли хагана да му съобщи сведения за хаганата и специално да отговори на въпроса как евреите са попаднали в неговите владения. Същото питане Ибн-Шафрут отправил по-рано и до хазарските евреи в Константинопол, за което свидетелствува открит от С. Шехтер (1912 г.) фрагмент в Кембриджската библиотека. В отговора си Йосиф използува еврейските генеалогични таблици, надстроени над библейските генеалогии и заявява, че хазарите са потомци на седмия син на Тогарма, а като девети син споменава Булгар, от който водели началото си българите [Виж Cassel P., Der chazarischen Konigsbrief,Berlin,1877,S.71 -Togarmae: Ugri, Dursu, Avari, Hunni, Basilii, Tarniach,Chazari, Zagora, Bulgari, Sabiri]. Съгласно "Таблицата на народите" (Бит. 10). Яфет е трети син на Ной, а Тогарма трети син на Яфет. С това за мен въпросът беше изчерпан и аз забравих този случай. Години по-късно в съчинението на П. Добрев "Светът на прабългарите"(1994) попаднах на следната мисъл: "На тази легенда са обърнали внимание много изследвачи, но името Тогарма, споменато в нея се е оказало твърде костелив орех и е останало до ден днешен необяснено. А по всичко личи, че Тогарма не е нищо друго освен хазарско име на върховния небесен бог"[с. 95]. Този фрагмент отново ме върна към изложения по-горе проблем. Че Тогарма е библейски персонаж, а не име на хазарски бог е ясно от самия библейски текст. Още повече по това време хазарите официално изповядват юдаизма и те биха могли да имат само един Бог - Йехова(Яхве). И все пак допускането на П. Добрев поставяше един въпрос напълно пренебрегван от историческата ни наука през последните десетилетия по известни на всички причини. Доброволно се бяхме отказали да търсим фактическата основа на библейската география, етнография, историография. Свеждахме съдържанието им до голи митологеми. Бяхме забравили предупреждението на големия културолог К. Мориц, че тълкуването на мита като чиста алегория е неоснователно, защото ако и в него да няма "истинна история", то има и трябва да търсим "историческа истина".

Излиза, че хазарите и българите  са от един род, ала едните са членове на семейството на единия брат, а другите на другия.
Второто, което намирам за интересно е, че Библията обявява някого, в случая Тогарма, прадед на хазари и българи, според горезложените данни, за реално съществувала личност, а според хазарите същия - Тогарма се явява божество...

« Последна редакция: (Неделя) 21 Януари 2018, 12:29 от Мила » Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #319 -: (Неделя) 21 Януари 2018, 12:58 »

meander,
В едно от гностичните евангелия Иисус за своя майка определя Светата Пневма. А на други места казва, че майка и братя са му тези, които изпълняват волята на Бога.
Не намирам евангелието, но се натъкнах на диспут в някой си фирум и цитирам част от изложението:

И ако в ортодоксията Светият Дух е мъжки образ, достъпен чрез вяра, то в гностицизма няма вяра, а гносис. Светият Дух е дарен, поради вяра в разпването, а гносисът е дарът на знанието, че Христос не е бил разпван (не е изпитвал кръстните болки, нямало е страсти Христови). А ако толкова държим в гностицизма да бъде открит аналог на Светия Дух, то това са всички спасители – от змията в райската градина до Христос, – които са низхождали в тленния свят, за да му предадат гносиса, че този свят не е само тленен свят.----

http://www.beinsadouno.com/board/forums/topic/1166-%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D1%8E%D0%B4%D0%B0/?page=8

За 13тия дух се говори в Евангелие на Юда, което го има в нета. И се говори за времената и проявата на този 13 Дух, с когото Иисус нарича Юда. И казано е, че  последните ще бъдат първи.

Исус отговори и каза: ти ще станеш тринайсетият и ще бъдеш отлъчен от другите родове… и един ден ще получиш власт над тях. В последните дни те ще хулят твоето възнесение, при рода свят.

“Евангелие от Юда”
« Последна редакция: (Неделя) 21 Януари 2018, 14:25 от Мила » Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #320 -: (Неделя) 21 Януари 2018, 15:12 »

Grin
Цитат
надстроени над библейските генеалогии и заявява, че хазарите са потомци на седмия син на Тогарма, а като девети син споменава Булгар, от който водели началото си българите
Колко пъти трябва да повторя че Българите сме падналите от небето,заради мангалите които направиха големия взрив.Докато други са паднали от луната.Ние нямаме родоначалник,както се изкарват някои тука.А тука Земята от кол и въже свалени ни направи на/род въз основа на родното право/петра/ придобито от нас тука.А без него няма как да свършим работата за която сме се съгласили,и свършихме.
Еврейските родоначалници са чавета която лилит откраде  от Българите.Е виж иван шишман,еврейката вади дете от царя и за по сигурно го копира,това им е технологията.Аз също тоя живот съм копиран и то от циганите които са коляно на евреите.Даже видях как го правят,но жална им майка.
И ти казах че еврейските писания не ме интересуват,щото си ги нагласят те да са,ама не са.
Мъдрата змия която толкова почитате що са сурне по земята?А каде каде уж по не мъдри си щрапат по Земята.
Дадохме им възможност да бъдат до нас и да работят,в замяна на обещание.Какво стана.Колко са вече племената по Земята и колко лично са придобили тука родно право.Само ние сме.Живот на чужд гръб няма.
Тука би трябвало да има само един род и един език,ма не е така.Що?И какви са последствията?
Майстора/бог тука, има брат,  но е доведен.Не са от една майка.И брат му го предаде на мангалите,и той се занимава с магии.Гледай тор там горе долу е вярно показано.Даже убиха коя и като я погр*баха стана на искри се едно е взривена.А Земята има сестра.Коя е тя? И тя е тука.
Тъй че ви казах дръжте се за реда и правилата там е истината.Или поне колкото можете.
 Cool
П.п.
 А за бъдете духовни трябва да имате личен дух.Но затова трябва да имате постигнато родно право,и то да е лично.Ние можем да даваме парса дух но само при свършена работа,като майстора е Българин.Друг чалъм няма.Минаваме на лична стопанска сметка,за да сте в тяло трябва да имате личен дух,той е време за живот.Ако нямате повече не даваме,щото това срещу което си не можеш да ползваш нищо негово и маса народ са прецакани.Не от нас.

Цитат
За меровингите, това, което аз не разбирам е как ако меровингите произхождат от Ахил, а той е  родом свързан с Тракийските земи, то ние българите не сме им роднини.
Меровингите доколкото се сещам пазят кръвна линия за която смятат че е земна ,но не е.Щото е открадена чрез дете предполагам женско за да се разплодят и да ни имитират.Те доколокото чувам са наследници на дева мария,и пазят нейната кръв.Но лилит няма как да роди дете различно от нея,щото не е от духа родена и не е душа на мъж.Българката ражда българи,еврейката евреи,и т.н..
Само Българката е от духа родена и е душа,само тя може да ражда Земни деца но от мъже със дух.И панаира е пълен,а авантата е безкрайна.
Правете разлика между Българин и български гражданин.Разликата е от небето до Земята.
« Последна редакция: (Неделя) 21 Януари 2018, 15:49 от meander » Активен

Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 733

« Отговор #321 -: (Неделя) 21 Януари 2018, 15:36 »

Цитат
  Тъй че ви казах дръжте се за реда и правилата там е истината.Или поне колкото можете.      
Струва ми се, че масово тук не са наясно какво е ред и правила. Не искам да се заяждам, но има ли ги някъде в писмен вид събрани, освен в народното творчество(песни, танци, традиции, обичаи, празници и пр.)?
Примерно както са 10-те божи заповеди, или нещо такова. hi
Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #322 -: (Неделя) 21 Януари 2018, 15:42 »

Grin
Ми намерете си ги? Иначе не ви вършат работа щото са инфо.
Нищо даром няма.
 Cool
п.п.
Вземи 10те "божи" заповеди и ги разгледай.Колко са по реда и правилата.В живота няма заповеди,има правилно и неправилно.Заповедта е рамка която ограничава.В живота всичко ви е позволено, но си носите отговорноста и последствията.
Активен

Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #323 -: (Неделя) 21 Януари 2018, 15:48 »

Не знам за другите, но моите са:
 -Ако искаш да ядеш и да имаш- работи.
-Живей, и остави и другите да си живеят.
-Ако някой ми пречи, му споменавам майката.
-Обичай и уважавай майка си и жена си.
Имам и други, но това са ми важните.

Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #324 -: (Неделя) 21 Януари 2018, 22:54 »

Цитат
    Вземи 10те "божи" заповеди и ги разгледай.Колко са по реда и правилата.     
Разгледах. Първите четири според мен не са по правилата. Другите изглеждат наред.

Десетте Божи заповеди
1. Аз съм Господ, Бог твой; да нямаш други богове освен Мене.

2. Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята, не им се кланяй и не им служи.

3. Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог.

4. Помни съботния ден (*, за да го светиш; шест дена работи и върши в тях всичките си работи; а седмия ден е събота на Господа, твоя Бог.

5. Почитай баща си и майка си, за да ти бъде добре и за да живееш дълго на земята.

6. Не убивай.

7. Не прелюбодействай.

8. Не кради.

9. Не лъжесвидетелствай против ближния си.

10. Не пожелавай дома на ближния си; не пожелавай жената на ближния си; нито нивата му; нито роба му, ни робинята му, ни вола му, ни осела му, нито някакъв негов добитък - нищо, което е на ближния ти.       

Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #325 -: (Понеделник) 22 Януари 2018, 08:24 »

Grin
Ммммм.
 Undecided
Повечко не са правилните,и някои са, но са извратени.
 Cool
Активен

Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #326 -: (Понеделник) 22 Януари 2018, 13:32 »

Grin
Едно време имаше едни приказки за куцо,кьораво и сакато.Някой сеща ли се как бяха.Щото ма съмнява че са тяхното трибожие.
 Cool
Активен

Неактивен Antistar
Sr. Member
Публикации: 425
Ние сме очите на небето.

« Отговор #327 -: (Понеделник) 22 Януари 2018, 20:16 »

Grin
Едно време имаше едни приказки за куцо,кьораво и сакато.Някой сеща ли се как бяха.Щото ма съмнява че са тяхното трибожие.
 Cool

Християнската религия „в трите си основни форми — католицизъм, православие и протестантство — признава съществуването на един Бог в три лица: Бог Отец, Бог Син и Бог Свети дух. Според християнската теология не става въпрос за трима богове, а за три личности, които всъщност са едно“. („Нова британска енциклопедия“)

Цитат
Марко, цитиран в първата статия, споделя, че учението за Троицата му пречело да се приближи до Бога. Той казва: „Сякаш Бог криеше личността си от мене и това го правеше още по–далечен, загадъчен и недостъпен.“ Но в Библията пише, че Бог „не е далече от всеки един от нас“. (Деяния 17:27) Той не крие личността си. Бог иска да го опознаем. Исус казал: „Ние се покланяме на онова, което познаваме.“ (Йоан 4:22)

Марко споделя: „Когато научих, че Бог не е част от Троица, най–накрая успях да развия лични взаимоотношения с него.“ Ако смятаме Йехова за отделна личност, а не за част от тайнствена Троица, ще ни е по–лесно да го обичаме. В Библията пише: „Който не проявява любов, не познава Бога, защото Бог е любов.“ ( 1 Йоан 4:8 )

Цитат
Исус, Божият син, никога не е твърдял, че е равен на Баща си или единосъщен с него. Вместо това той заявил: „Отивам при Бащата, защото Бащата е по–велик от мене.“ (Йоан 14:28) Също така той казал: „Отивам при моя Баща и вашия Баща и при моя Бог и вашия Бог.“ (Йоан 20:17)

;
Цитат
Дъх, дихание. ( Авакум 2:19; 2 Солунци 2:8 )

Вятър. ( Битие 8:1; Йоан 3:8 )

Жизнената сила, която оживява хората и животните. (Битие 6:17)

Нагласа или склонност. (Числа 14:24)

Духовни личности, в това число Бог и ангелите. (3 Царе 22:21; Йоан 4:24)

Всяко от тези значения се отнася за нещо невидимо, което има видими проявления. Така и Божият дух „също като вятъра е невидим, безплътен и силен“. (An Expository Dictionary of New Testament Words)

Светият дух не е личност
След като в Библията за духа на Бога се говори като за негови „ръце“, „пръсти“ и „дъх“, е ясно, че светият дух не е личност. (Изход 15:8, 10) Ръцете на майстора не могат да действат независимо от неговия ум и тяло; по същия начин светият дух на Бога действа само така, както той го насочи. (Лука 11:13) Библията сравнява също Божия дух с вода и го свързва например с вярата и познанието. Всички тези сравнения показват, че светият дух не е личност. (Исаия 44:3; Деяния 6:5; 2 Коринтяни 6:6)

Библията разкрива имената на Йехова Бог и неговия Син, Исус Христос, но никъде не дава име на светия дух. (Исаия 42:8; Лука 1:31) Християнският мъченик Стефан видял във видение само две личности в небето, а не три. Библията казва: „Изпълнен със свети дух, той погледна към небето и видя славата на Бога и Исус, който стоеше от дясната страна на Бога.“ (Деяния 7:55) Светият дух бил Божията сила в действие, която позволила на Стефан да има това видение.

Погрешни схващания за светия дух
Погрешно схващане: Светият дух е личност и част от Троицата, както се казва в 1 Йоан 5:7, 8 в „Синодално издание на Библията“.

Факт: В „Синодално издание на Библията“ в 1 Йоан 5:7, 8 са включени думите „на небето: Отец, Слово и Светий Дух; и Тия Тримата са Едно. И три са, които свидетелствуват на земята“. Но изследователите са установили, че тези думи не били написани от апостол Йоан и следователно не са част от Библията. Професор Брус Мецгър посочва: „Няма съмнение, че тези думи не са автентични и нямат място в Новия завет.“ (A Textual Commentary on the Greek New Testament)

Погрешно схващане: Библията приписва човешки характеристики на светия дух и това доказва, че той е личност.

Факт: Вярно е, че на места в Библията светият дух е олицетворен, но това не доказва, че той е личност. В Свещеното писание са олицетворени също мъдростта, смъртта и грехът. (Притчи 1:20; Римляни 5:17, 21) Говори се например за „делата“ и „децата“ на мъдростта и се казва, че грехът мами, убива и поражда желание за чуждото. (Матей 11:19; Лука 7:35; Римляни 7:8, 11)

Подобно на това, когато цитирал думите на Исус, апостол Йоан олицетворил светия дух като „помощник“ (утешител), който щял да представя доказателства, да води, да говори, да чува, да известява, да прославя и да получава. Говорейки за този „помощник“, Йоан използвал личното местоимение за мъжки род „той“. (Йоан 16:7–15) Но причината за това била чисто граматическа. Гръцката дума за „помощник“ („пара̀клитос“) е съществително от мъжки род и апостолът трябвало да употреби съответното местоимение. А когато наричал светия дух със съществителното от среден род „пневма“, Йоан използвал местоимение в среден род. (Йоан 14:16, 17)

Погрешно схващане: Кръщението в името на светия дух доказва, че той е личност.

Факт: Понякога в Библията думата „име“ представя власт или авторитет. (Второзаконие 18:5, 19–22; Естир 8:10) Употр*бата ѝ напомня за българския израз „в името на закона“, който в никакъв случай не показва, че законът е личност. Когато някой се покръсти „в името на“ светия дух, той признава силата и ролята на духа в изпълнението на Божията воля. (Матей 28:19)

Погрешно схващане: Исусовите апостоли и други ранни християни вярвали, че светият дух е личност.

Факт: Нито Библията, нито историята подкрепя това твърдение. В „Британска енциклопедия“ се казва: „Определението за Светия дух като отделно божествено Лице ... било прието на Константинополския събор през 381 г.“ Това било повече от 250 години след смъртта на последния апостол.

https://www.jw.org/bg/идания/списания/wp20131101/лъжа-бог-е-тайнствена-троица/
https://www.jw.org/bg/иблейски-учения/въпроси/какво-е-светият-дух/
Активен
Неактивен 13 Годеница на Принца
Newbie
*
Публикации: 21

« Отговор #328 -: (Понеделник) 22 Януари 2018, 21:15 »

Здравейте!
А аз, като Българска рожба, направих следния прочит:

ХРИСТИЯНИН
ХРИСТ (Кръст; Месия, който "меси" четирите стихии) + И (Съюз) + Ин + Ян.

Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #329 -: (Понеделник) 22 Януари 2018, 22:12 »

Grin
Голям панаир.
Ми дръжте се за еврейте, и ши я втасате хубу.На мен не ми пречи,ма и за крачола/шлифера не ми се хващайте.Щото ще получите текме.
Избора си е ваш.
Тва май са думи на господ,или така ми се струва. Wink
 Cool
Активен

Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: