Страници: 1 [2] 3 4 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ние Българите - история  (Прочетена 34875 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #15 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 01:32 »

Златната  книга -  600години  преди  Христа
 Явно някой много се страхува от тази книга, щом й е отредено толкова малко внимание. Вместо  в самостоятелна зала с фотографирани страници, а те са само 6-ст  и  поставени за общ достъп за  разглеждане, книгата е сбутана и й е отредено съвсем  незабелижимо  място.
   Питам се, защо за тленните останки на св. Йоан, Божидар  Димитров беше така ревностен защитник за общодостъпен показ. Помните, колко много се шумя миналата година, а при този артефакт е направено всичко възможно, тя да остане забулена в тайнственост. Все пак книгата си е самодостатъчна да предизвика интереса и без неговата "защита", но и малкото, което би могло да се направи не е сторено... Кой е против "Златната книга" и защо? Аз поне не открих в нета никакви илюстрации или каквато и да е друга  информация за нея.

Излела ми стара майка

Излела ми утъ сарае,
Фъ десна хи рока ясна борница
Ясна борница ясенъ огънь,
Фъ лева хи рока бела книга 5
Бела книга царну писму,
Рукнала са подрукнала,
Гласумъ рука песна пее
Песна пее бела книга
Бела книга царну писму...

http://dolsineq.blog.bg/history/2011/06/22/quot-zlatnata-kniga-quot-syzdadena-600-g-predi-hrista.770099
« Последна редакция: (Неделя) 30 Декември 2012, 01:41 от МИТКО » Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #16 -: (Петък) 04 Януари 2013, 00:49 »

Много интересни работи говори този човек: Фарга Габдул-Хамитович Нурутдинов Тухчи ал-Булгари. Историк-българист.
Едно от нещата които заявява е, че българи = славяни. Обяснява и целите на ционистите. Изгледайте интервюто и начина по който представя нещата:
https://www.youtube.com/watch?v=giKqJ-48qRQ
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #17 -: (Понеделник) 07 Януари 2013, 19:28 »

В връзка с древния календар на българите, направих няколко кръчмарски сметки и излезоха много интересни резултати. Но преди това няколко думи за тези които за първи път разглеждат особеностите на българският календар.
Дължината на тропическата година е със средно времетраене - 365 дни, 5 часа, 48 минути и 45 секунди. Така са го сметнали и старите българи.
Записано като число с десетична запетая изглежда така - 365,2421875

Календара на българите се подрежда по следния начин:
(30+30+31)   +   (30+30+31)   +   (30+30+31)   +   (30+30+31) = 364 дена + 1 добавъчен ден (Игнажден) = 365 дена

Идеята е, че каледара е от 365 дена, а продължителността на годината е 365,2421875 и затова трябва да се изработят механизми, чрез добавяне и отнемане на време, за да може календара да се синхронизира.

По моите сметки нещата излезоха така:
осатъка от 365 дена е - 5ч. 48мин. и 45сек. За четири години това прави точно 23ч. 15мин. изоставане на календара.
Въпреки че не достигат 45мин. за едно цяло денонощие, на всяка четвърта (демек високосна) година в календара добавяме един допълнителен ден. Т.е. вместо (364+1), ще имаме (364+2). Т.е. на високосна година, Игнажден ще го празнуваме два поредни дни, а в останалите невисокосни години ще го празнуваме само един ден.

Но добавяйки на всяка четвърта година един допълнителен ден, календара избързва с по 45мин. Т.е. на четвъртата година избързваме с 45мин., на осмата година избързваме с 90мин., на дванайстата ще избързваме с 1ч. 35мин. и т.н.
Продължавайки да натрупваме избързванията, за 128 години ще получим избързване точно 24 часа!
Това означава че веднъж на 128 години, няма да празнуваме Игнажден. Т.е. вместо (364+2) ще бъде (364+0).
След такава корекция календара ще е напълно синхронизиран със тропическата година!

Казано по-просто:
1. Веднъж на 4г. празнуваме Игнажден - два дни
2. Веднъж на 128г. няма да празнуваме Игнажден

Така както съм го сметнал излиза, че моя календар е по-точен от юлианския и грегорианския взети заедно! Smiley
Активен

Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6749
мислите определят съдбата ти

« Отговор #18 -: (Вторник) 08 Януари 2013, 19:20 »

А откога е календара на древните българи?
Активен

bojinkata
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #19 -: (Вторник) 08 Януари 2013, 20:00 »

Мен ми е много странно как тия цифри излезоха без остатък? Няма часове, няма секунди, излизе точно 24 часа на 128 години...

Да ти кажа от скоро го следя тоя календар. Най-смелите изказвания, които съм срещал са +30 000г.  Smiley
По-важното е че 681 няма нищо общо с началото на българите. Някъде доста по-назаде във времето трябва да се гледа.

Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #20 -: (Вторник) 08 Януари 2013, 20:13 »

7521  години  -  съвпада  с  Черноморският  потоп  с  голяма  точност!
Активен

Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6749
мислите определят съдбата ти

« Отговор #21 -: (Сряда) 09 Януари 2013, 15:56 »

Това пък какво означава и в каква връзка? Мите, малко пояснение ако обичаш? То и аз съм чел, че тази 681 година е измислена като календара на маите. Roll Eyes
Активен

bojinkata
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #22 -: (Сряда) 30 Януари 2013, 19:32 »

Това пък какво означава и в каква връзка? Мите, малко пояснение ако обичаш? То и аз съм чел, че тази 681 година е измислена като календара на маите. Roll Eyes
      Един  календар  винаги  започва  с  някакво  запомнящо  се  събитие.  За  начало  на  Българския  календар  също  е  валидно!   Историческото  ни  летоброене  започва  преди  7521 години -  оттогава  сме  на  историческата  сцена!  Направи  съпоставка  с  летоброенето  на  други  народи  и  ще  разбереш  например  защо  ни  мразят  евреите  и  кой  народ  е  богоизбран!   Потърсих  какво  събитие  е  станало  в  този  период  и  изскочи  потопа  в  черноморският  регион!   Това  е  принудило  жителите  да  тръгнат  на  път  в  източна  посока  и  681 г  се  завръщат!  Това  обяснява  и  сходството  с  тракииската   култура  и  с  безпроблемното  ни  приемане  отново  на  балканският  полуостров  от  местното  население!           
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #23 -: (Сряда) 30 Януари 2013, 20:24 »

Аааа...За потопа спор няма

http://www.varna-bg.com/museums/archaeology/reference_library/potbibel.htm

http://www.io-bas.bg/

Другото Митко го е казал!Аз обаче пак се въртя около Сириус,Йеховата,кучето..и Българите!
Начи че не сме спонтанно еволюирала маймуна,не сме!Тва няма сила дето да ме убеди в противното!
Споделяме общи гени обаче.
Все някой е извършил генетичната манипулация!
С този някой имаме връзка и ние и евреите!
Още мисля върху този въпрос..Вече няколко месеца търся инфо..Трудно е..Такова почти няма.
Обаче...Аре па мислете!!!!!!!!
Около евреите се върти съвременната световна история!ЩО?С кво са толкоз важни?Що библето говори за тях като за"богоизбрани"?
От друга страна..Световната история свидетелства за небивали усилия да се унищожат българите!!!Що бе?Че ние сме само шепа народ?С кво сме толкоз значими?Що сме трън в окото? ЩО?ЩО?ЩО? dash1 dash1 dash1

Тряя ли да се казва,че почти всички управници имат еврейски корен?Кат почнеш от Борето Хазара,Българския вероубиец и палач,та до оня мухльо Симеончо Ко-Бурга..Който бидейки все още е жив казвам..ДГД маймуно нйедна продажна!
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #24 -: (Сряда) 30 Януари 2013, 20:59 »

Начи че не сме спонтанно еволюирала маймуна,не сме!Тва няма сила дето да ме убеди в противното!
Споделяме общи гени обаче.

Около евреите се върти съвременната световна история!ЩО?С кво са толкоз важни?Що библето говори за тях като за"богоизбрани"?

Какъв  е  проблема  ако  сме  потомци  на  някакъв  клон  маймуна? 
      Библията  е  писана  от  евреи? 
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #25 -: (Сряда) 30 Януари 2013, 21:59 »

Ааааа..Ма никъв.Нали тва викам.Делим общи гени с маймуна!Факт!!Както и с мишките и свинете междувпрочем!
Но няма сила дето на ме накара да повярвам,че за милиони години маймуните не са еволюирали,а после само за някви си 40 000 години,неандерталецът става кроманьонец!Тц.Нито са открити преходни свързващи звена,нито има данни за кръвосмешение между двата вида!Сякаш тоя кроманьонеца се е пръкнал от нищото!
Същата работа,като със звеното на прехода от люспи към пера!Такова няма!
Значи...4,5 млрд,години планетата не е създала неокортекса и фроналните лобове,обаче после за 40 000 год.viola..Мтц..Нито има логика,нито се връзва.
И що на днешните шимпанзета не им  се увеличат фроналните лобове?Кво им пречи да еволюират? dash1 dash1 dash1 dash1 dash1
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #26 -: (Четвъртък) 21 Февруари 2013, 16:57 »

http://www.varna-bg.com/museums/archaeology/reference_library/potbibel.htm
http://bolgari.net/okeanologyt_petko_dimitrov:prodylzhavame_da_tyrsim_atlantida_v_cherno_more-h-556.html

http://www.bono-shkodrov.narod.ru/ziv01/index.htm

Библ.потоп

http://thracianatlantis.blog.bg/

Атлантида-Тракия

http://vazrecheni.blogspot.com/p/blog-page_25.html

http://freeforum.politolozi.com/index.php?PHPSESSID=afd57bb4ccdf4bd715d976215eb877c4&topic=332.15

http://sparotok.blog.bg/politika/2011/03/20/trakiecyt-ziezi-ot-koito-proizliazoha-bylgarite.712425

Зиези,потомец на Ной

https://docs.google.com/document/d/1nwFhqjNC5VCeYeysUDVHIoWWacIXxSXFcb8aPdHyNNU/edit?pli=1

хронология за потомците на Сит
(Сит-библ. и Сет-Еигпет).Сет е изобразяван като куче!Сириус!-бел.Психея

Българите са преки потомци на Ной!Зиези е внук на Ной от  сина му Сим
Ако се разселваме от Африка,то Гибралтар едва ли е най-удачния път.Дарданелите и Босфора са били суша.От тук са минали първите европейци.По устието на Марица.
« Последна редакция: (Четвъртък) 21 Февруари 2013, 17:04 от Psyhea » Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1523
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #27 -: (Вторник) 05 Март 2013, 19:14 »

Здравей Страшку
Те това, ми направи впечатление-
Цитат
Календара на българите се подрежда по следния начин:
(30+30+31)   +   (30+30+31)   +   (30+30+31)   +   (30+30+31)
Бря мяза ми на (раз два трии)+(раз два трии)+(раз два трии)
Това съм го учил в училище,като ръченица,и са кляка и са вика иихууу.  Laugh
Само си изкавам впечатлението.
Живи и здрави. hi
« Последна редакция: (Вторник) 05 Март 2013, 19:53 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #28 -: (Вторник) 05 Март 2013, 20:50 »

Не  обърнахте  внимание  на   публикацията  за  златната  книга! 
    600  години  преди  христа  и  1300  години  приблизително  преди  идването  на  Аспаруховите  българи  се  е  говорело  на  език  който  е  разбираем  за  съвременните   родопчани!

Излела ми стара майка

Излела ми утъ сарае,
Фъ десна хи рока ясна борница
Ясна борница ясенъ огънь,
Фъ лева хи рока бела книга 5
Бела книга царну писму,
Рукнала са подрукнала,
Гласумъ рука песна пее
Песна пее бела книга
Бела книга царну писму...
      Родопски  диалект  600  години  преди  Христа!!!!!!!!!!  Това  говори  ли  ви  нещо?Huh?Huh??? 
     А  медната  книга  която  присвоиха  македонците?Huh???
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #29 -: (Петък) 24 Май 2013, 15:55 »

Наръшкият надпис е български граничен надпис на гръцки език от началото на 10 век.
     История  -   Издълбан е на мраморна колона, открита край село Наръш (днес Неа Филаделфия) на около 20 километра северно от Солун, край река Галик (Галикос). За него пръв съобщава датският археолог Карл Фредерик Кинх. За пръв път надписът е обнародван през 1898 г. почти едновременно от българския учен Георги Баласчев и от директора на руския археологически институт в Цариград Фьодор Успенски.

Надписът е ценен извор за българо-византийската граница в началото на 10 век. Редица историци като Васил Златарски и други разглеждат информацията от надписа в светлината на други източници за опитите на цар Симеон да завладее Солун и Солунско. Според някои сведения наред с този надпис на север от Солун са били намерени още гранични надписи (край село Вардаровци (днес Аксиохори) и други), но днес те са недостъпни за науката.

Надписът се съхранява в Археологическия музей в Цариград.

Превод на надписа [редактиране]„ Лето 6412 [904 г.] от сътворението на света, индиктион 7.
Граница на ромеи и българи

при Симеон, архонт от Бога на българите,

при Теодор Олгу таркан и

при Дристар комита

6412 + 2013 - 904 =  7521г
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: