Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Причина за масовите разстрелвания?  (Прочетена 2603 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« -: (Петък) 14 Декември 2012, 23:07 »

Поредната трагедия за съжаление, която от сега знаем че няма да е последната и никой не е застрахован, че няма да му се случи. Ето за това става дума Sad
http://btvnews.bg/svetut/dvama-otkriha-ogan-v-nachalno-uchilishte-v-sasht.html

Имате ли идея защо точно в щатите това явление е най-често? Могат да се изкарат още куп такива случаи за САЩ. Има го и в други определени държави - в Германия, в скандинавските държави и др. може би. На какво се дължи?
Аз имам едно предположение, но ще го споделя после. Вие как мислите?
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2730
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #1 -: (Събота) 15 Декември 2012, 00:05 »

Elf?
Активен
Активен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1659

« Отговор #2 -: (Събота) 15 Декември 2012, 13:12 »

Според  мен,  причината  е  липсата   на  духовност!  Някои  смятат,  че  причината  е  във  възможността  всеки  да  има  оръжие,  но  не  е.  Ум  който  е  ориентиран  само  към  материални  ценности,  не  може  да  съчетава  в  себе  си  и  висок  морал.  Просто  тези  ценности  са  в  двата  края  на  махалото  и  възможността  да  се  постигне  баланс  е  по  силите  на  малцина.       
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6210
мислите определят съдбата ти

« Отговор #3 -: (Събота) 15 Декември 2012, 18:18 »

Да, липсата на духовност е една основна причина. Мисля обаче, че има още една - просто убийците от Ирак, Афганистан и други горещи точки, в които САЩ изпращат войници се завърнаха в къщи. А един убиец какво е свикнал да прави? Това е един вид наркотик.
                 В случая, разбира се, става въпрос за 20-т годишен младеж, с пъпчиво лице и уж психически отклонения, като не изключвам да има намеса и майндконтрола. Но в много от предишните стрелби бяха замесени бивши войници.
                 Та това е също една основна причина. Този синдром се забелязва и в много наши рейнджъри, след връщане от мисии, но тк не са убивали им избива в други области. И добре, че само 6 месеца са на жаравата и то в тила, докато американчетата стоят с години и участвуват в реални бойни действия и там просто изперкват. Там човешкия живот няма стойност, те така се и възпитават. Какъв войник ще е ако жали врага, неговите деца, жени и тн.
                 Да не забравяме и масовата култура, която насажда омраза и жестокост, разбира се съвсем целенасочено.
                 Та това са резултатите.
                 Вселената вижда всичко и нищо не забравя. Жалко за децата.
« Последна редакция: (Събота) 15 Декември 2012, 18:49 от bojinkata » Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6210
мислите определят съдбата ти

« Отговор #4 -: (Събота) 15 Декември 2012, 21:24 »

Малко статистика за убийствата в САЩ:
              През последните 7 години на всеки 6 дни в САЩ стават масови убийства с повече от една жертва, съобщи “Дейли бийст”.

Данните са на неправителствената организация “Брейди”, която се бори за увеличаване на контрола върху огнестрелните оръжия в Америка. По данни на “Брейди” от 2005 г. насам всеки ден в страната от огнестрелни оръжия умират средно по 87 души, а по 183-ма оцеляват, но с наранявания.
Активен

bojinkata
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #5 -: (Събота) 15 Декември 2012, 21:39 »

Наистина най-вероятно няма една причина - всичко е навързано и отделните причина създават един проблем. Става дума за нещо друго - т. нар. хапчета на щастието - антидепресантите. Принципа по който действат тези хапчета е същия по който действат и всички останали хапове - потискат симптомите, а не лекуват болестта и причината за нейното появяване. В дадения случай антидепресантите потискат емоционалния живот на човека. Всичките тези - депресии, безпокойства, тревожности, панически разтройства и т.н. се притъпяват с хапове. Другия момент е с пристрастяването - виждайки веднага положителния резултат, човек започва да ги употребява системно. Страничните ефекти също са фактор и са доказани че при продължителен прием, разтройват цялата психика на човека. Друго важно нещо е, че човек губи обратната връзка - тревога, безпокойство, потиснатост и т.н., това са нещата, чрез които човек разбира че нещо не е наред и съответно започва да търси причината за тяхното появяване и как да отстрани проблема. Използвайки хапове, човек единствено притъпява тези симптоми - проблема и причините остават - просто докато е под въздействието на хаповете не долавя симптомите. Като резултат, човек не само че не изпитва тревожност, безпокойство и т.н., ами също така губи усещанията за съчувствие и съпричастие - а това са характерните симптоми на психопатите.
И в крайна сметка колкото повече човек притъпява емоционалните си проблеми, толкова повече ги натрупва и съответно има нужда от все по-голяма доза антидепресанти. Ами в крайна сметка това си е бомба със закъснител. Всеки един който не успее да излезе от тоя омагьосан кръг - дали сам, дали някой ще му подаде ръка, рано или късно просто му гърмят бушоните.
Забележете, че съединените щати са нацията където антидепресантите са най-широко разпространени - прозак, ксанак, паксил, золофт и т.н. - индустрия за над 1-2 млрд. долара годишно. Не мога да посоча източник, карам по спомени, но над 70млн. американци са им изписвани антидепресанти. Това не означава, че всички са шизофреници и психопати, но един е достатъчен, няколко са достатъчни и виждаме резултатите. Във всички държави с напреднала фармацевтична промишленост и медицина, където тревоги, безпокойства, потиснатост и т.н. се лекуват медикаментозно, рано или късно се появяват такива хора.
Има и друг важен фактор - постоянно падат забраните във все повече държави за рекламиране на лекарства по телевизиата. В щатите както се рекламират вафли и дъвки, така можеш да рекламираш всяко едно лекарство което пожелаеш - пазарен принцип - имаш пари, рекламираш. В България все още има някакви забрани, но едва ли ще удържат още дълго време. Засега рекламите за лекарства са безобидни и са само за простудни заболявания и кашлици - болки в гърлото? неоангин потушава пламъка в гърлото ...или нещо такова беше. Но такова е било и полжението в САЩ - първо с леките хапчета, после и с останалите.
Сега дали само и единствено от свръх доза антидепресанти се случват тези разтрелвания не знам, но според мен чрез антидепресантите се "отключва" една голяма част от нужното, за да му изгърмят на човек бушоните.
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #6 -: (Понеделник) 24 Декември 2012, 19:00 »

Без да давам коментар, ще следя развитието и после ще си покаже какво се получава като краен резултат:
Ето я първата предприета стъпка след разстрелванията:
http://bnt.bg/bg/news/view/91557
Активен

Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #7 -: (Понеделник) 24 Декември 2012, 21:51 »

Пил съм 3 години антидепресанти ( под надзора на психиатър ) и мога да ви кажа че никога не ме е избило на агресия  Wink, чувството е като във вица, докторе мноооого добри апове, сега се насирам ама не ми пука  Grin. Моето мнение за тези идиотчета е че се тъпчат със анаболи и стероиди и нам ти нациски сдружения и разни "богоугодни" секти а да не говорим за прекрасните им филмечета натъпкани с насилия .... на оттам идва агресията товарищи.
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #8 -: (Понеделник) 24 Декември 2012, 21:59 »

Тия дни точно това си мислех. Защо все в Америка стават тия работи?
Но пък и те се мисля над 300 милиона души. Може би затова стават такива работа.
И все пак хората изперкват. Това момче четох, че страдало от аутизъм. Имало проблеми с общуването.
Антидепресантите може да се една от причините наистина. Не решават проблемите. Наскоро това ми каза и един познат учил психология. Че с подтискане на симптомите не става. Трябва да се открие откъде идват тия симптоми. Да се говори, ама много. И затова трябва психолог, а не психиатър. Там е разпространено ходенето по психиатри. Хубаво провеждат някакви разговори, но почти винаги им предписват и лекарства. Поне така съм чувала от познати живели там.
Чух, че в Сащ човек под 21 години нямал право да си купи бира. Но имал право да си купи оръжие. Е пълна простотия.
И сега ще се въвежда закон за оръжията.  Huh? Къде блееха досега? Ама какъв ще е този закон? Кой ще ограничава? На кой ще се забранява да има оръжие? Само полицаите ли ще имат право?
И напълно е възможно чрез майндконтрол и такива предизвикани действия да искат да въведат закона. На всичкото отгоре ще имат пълна подкрепа от гражданите. Те сами ще си искат.
Абе няма да се учудя ако тези убийци са подставени лица - шпиони или малоумници с промит мозък.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #9 -: (Сряда) 26 Декември 2012, 16:43 »

Пил съм 3 години антидепресанти ( под надзора на психиатър ) и мога да ви кажа че никога не ме е избило на агресия  Wink, чувството е като във вица, докторе мноооого добри апове, сега се насирам ама не ми пука  Grin. Моето мнение за тези идиотчета е че се тъпчат със анаболи и стероиди и нам ти нациски сдружения и разни "богоугодни" секти а да не говорим за прекрасните им филмечета натъпкани с насилия .... на оттам идва агресията товарищи.
old4, струва ми се, че си малко непукист. Wink Не е задължително да е проява на агресия. Всеки го избива в различна посока. Един става бъбривко, друг иска да се самоубива, трети избива на агресия и т.н. Добре, че си ги спрял тия хапове и според мен недей никога да ги започваш отново.

Сетих се за един много интересен случай, точно на място за темата.
Имаше едно предаване за това как хора се оплакват от това че кучетата им полудявали. Започвали безпричинно да скачат да гонят и да бягат от "невидими" обекти, да лаят, скимтят, вият и т.н. В крайна сметка се оказа от гранулите (кучешка храна) с които хранели кучетата. Гранулите са онези малки топчета и подобни с които се хранят кучета, котки и т.н. Когато сменили храната на кучетата, те се оправили от раз, без да се повторят симптомите след време, което ясно е показало, че е било заради храната. Търсили производителя, жалби подавали, единственото което получили е, че било фирмена тайна какво съдържат гранулите и че те (производителя на храната) не смята, че има връзка между поведението на кучетата и тяхната храна. Smiley
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #10 -: (Сряда) 26 Декември 2012, 18:22 »

1.old4, струва ми се, че си малко непукист. Wink
2.Не е задължително да е проява на агресия. Всеки го избива в различна посока. Един става бъбривко, друг иска да се самоубива, трети избива на агресия и т.н. Добре, че си ги спрял тия хапове и според мен недей никога да ги започваш отново.

1.Това например как ти хрумна  Sad.
2.Пил съм ги както писах под лекарски контрол защото не е могло без тях, това че ги отказах е че можах да го направя, другите остават зависими за цял живот но не от хапчетата а от разбитата си психика.

Много ми се иска да се запозная с такива като теб Танграта , млади мъже които си мислят че знаят всичко, да им покажа снимки на човек пиел по литър концентрат пушил по почти 3 кутии цигари на ден в момента вдига щанги бяга като кон  и ..... та много добре съм запознат със ситуацията и съм "изгорен" от хора които не са пили антидепресанти а това което писах горе, стероидите наркотиците и сектите правят това за което си пуснал темата, от мен да го знаеш!
« Последна редакция: (Сряда) 26 Декември 2012, 18:39 от old4 » Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #11 -: (Сряда) 26 Декември 2012, 18:55 »

1. С такова впечатление останах. Ако съм те обидил, ти се - извинявам. hi
2. Но аз имам преки наблюдения от такива хора, не е нужно да ми ги показваш на снимки. И не знам защо оставаш с впечатлението, че се опитвам да налагам какъв да е мирогледа ти? Това че хора злоупотребяват с алкохол, цигари, наркотици и т.н. и въпреки всичко не се поболяват, не означава че не си вредят. Самата материя е вид енергия и човешкото тяло е също енергия. Здравословното състояние е резултат от това колко енергия вкарваш и колко изразходваш. Цигари, алкохол и т.н. изразходват енергията. Ако човек попълва загубите на енергия, баланса се запазва ...както и да е, пак ще кажеш че съм излетял в космоса. Grin Мисълта ми е - не е нужно да ми показваш такива хора, които злоупотребяват и въпреки това са все още здрави. Нищо ново няма да ми покажеш.

Ще се хвана за нещо друго обаче: И в предишната тема и тази изтъкваш житейския си опит като единствен показател за истинност. Ще ти дам една идея, пък виж дали ще ти хареса:
Ако умният се учи само от грешките си (житейски опит), мъдрият се учи и от грешките на другите (чете, слуша, гледа другите, разсъждава и т.н.)
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #12 -: (Сряда) 26 Декември 2012, 19:26 »

Няма човек който да злоупотребява с тези неща в такива количества и да е още здрав.Този човек бях аз, сам си го направих стигнах дъното, после едни "добри" човеци ме "изгориха" до кокъл и в момента съм това което бях преди 33г., сиреч дъртак който не се дава и на 20 годишните по здраве и сила Grin! Давам примери само със себе си, уча се само от моите грешки то така и трябва да бъде, грешките на другите са си техни и нека те се учат от тях, аз не съм човека който да каже кой кога греши, а и не съм мъдрец  Wink.

П.С.Та това е, за да не спамя по темата повече щот виждам че съм ти доста "интересен"  Grin, последно мое потретващо мнение е :
За да се получвават тези грозни неща са виновни секти, филми, наркотици, стероиди. Но щом масата от пишештите са решили че вината е в антидепресантите ... ваша воля  Smiley.

Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #13 -: (Сряда) 26 Декември 2012, 19:34 »

Олд, и не на първо място липсата на мозък също е важна. Иначе сектите, наркотиците, филмите, стероидите ги има навсякъде. Просто трябва да си мега тъп и безмозъчен и мега луд психопат за да влезеш в училище и да изтрепеш сума ти деца и учители.
Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #14 -: (Сряда) 26 Декември 2012, 19:48 »

Многооо имате да се учите, тук е същото но се стига до убийството на единични лица ама кой да се замисли с нож ли ще влезе да коли 50-60 човека ? Снабди се с автоматично оръжие да те видя ама не само на думи , купи си Калашник и ще дойда да го видя увас. Мафиотите само някой могат да претижават огнестрелно оръжие .... ама за какво ли да пиша като и да ви го кажа вие вашата си знаете ... вижте статистиката на убийствата в България и после .....  dash2.

П.С.Ние сме 6.5 милиона и се изтрепахме а ще говорим за страни които градовете им са с по 12 -14 милиона .Ако и тук всеки може да се снабди свободно с оръжие като в другите страни ще видите какво могат родните психопати ... ще ви спомена и за разфасованите деца колко вече станаха и то от 20 годишни,  или това изобщо не ви пука  dash2
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: