Страници: 1 ... 81 82 [83] 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Войната в Сирия.  (Прочетена 123921 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен galapagos
Jr. Member
**
Публикации: 90

« Отговор #1230 -: (Събота) 14 Април 2018, 20:12 »

Хайде стига простотии !!!

Цитат
Джеймс Мэттис днес заяви, че САЩ няма да се месят в гражданската война, а ще се борят с ИДИЛ, но Русия им пречела. Нито дума за "химтаката" измислена от тях.
Источник: http://rusvesna.su/news/1523548964

Докато има граждански войни и войници, конфликтът няма да спре и ракетите.

Няма Русия , няма Америка - взаимно ще се самоунищожат.

А божинката да им се кефи с резултатите .

А Тръмп и Путин са под контрол.
« Последна редакция: (Събота) 14 Април 2018, 21:06 от galapagos » Активен
Неактивен Vale
Jr. Member
**
Публикации: 98

« Отговор #1231 -: (Неделя) 15 Април 2018, 08:07 »

Няма Русия , няма Америка - взаимно ще се самоунищожат.

Абе стига сте сели паника с атомна война между Русия и Америка. Няма да има такава война. Както е казъл шопа "такова животно нема". Сега америкосите ще се преориентират на Иран. Ми то е много просто за разбиране - почукаха на вратата на Северна Корея, а от вътре се обади един луд и те си обраха крушите, сега почукаха на вратата на Сирия, и Руснаците им обясниха, че е затворено и влизането е строго забранено. За това гледат от далеко само през прозореца. И кой остава, дето не са му чукали на вратата - Иран. На добър път.
Активен
Неактивен galapagos
Jr. Member
**
Публикации: 90

« Отговор #1232 -: (Неделя) 15 Април 2018, 09:31 »

A, Vale като пиша тия неща нямам предвид  самоунищожение от атомни войни, то си има унищожение и по мирен път.
Просто " таково животно" - като днешния човек на два крака ..да ходи на войни и да се самоизбива, в бъдеще на земята няма да има  Smiley

( просто извънземните все още не са си свършили  работата по проекта - по мирен път и без войни).. Grin
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7220
мислите определят съдбата ти

« Отговор #1233 -: (Неделя) 15 Април 2018, 10:12 »

Vale, според мен следващата закачка ще е тлеещия конфликт в Донбас. Пораженко го е страх да направи крачката, но краварите ще го принудят, още повече, че заради СШ по футбол, опциите на Путин са ограничени. А Тръмп е под огромен натиск заради многото компромати. Та ще видим. Колкото до ТСВ - прав си, няма да има!
Активен

bojinkata
Неактивен tito
Jr. Member
**
Публикации: 79

« Отговор #1234 -: (Неделя) 15 Април 2018, 12:57 »

интересно!
https://ria.ru/analytics/20180415/1518678200.html?referrer_block=index_only_ria_1
Активен
Неактивен Vale
Jr. Member
**
Публикации: 98

« Отговор #1235 -: (Неделя) 15 Април 2018, 14:37 »

galapagos, с тази твоя позиция съм абсолютно съгласен. В допълнение само ще кажа, че това което в Библията наричат 'Апокалипсис' в кабала се нарича 'тикун' и означава поправяне. Обяснено е много ясно, малкото дете (човечеството) е тръгнало по лош път и ще яде пердах, докато не се оправи. Мога даже да обясня лошия път - нема нищо по тъпо и неефективно от демокрацията. При това ни я пробутват заедно с частна собственост върху средствата за производство. Веднъж на 4 години си избираме кой да ни граби. И ще пращаме частни космически кораби да докарват полезни изкопаеми от астероидите. Понеже усрахме земята, ще ни пуснат да усерем и небето.  Grin. Ще ядем бой докато не намерим правия път. При това ония от горе нема да се месят директно. Природни катаклизми и войни. И после ще се вразумим. Ако и това не помогне, ще ни почват от начало.
И с bojinkata съм съгласен, че Донбас е на дневен ред. Там ще нападнат точно като стане преврата в Москва с надеждата докато има бъркотия да се справят със опълченците, ама ще си счупят тиквите. Обаче америкосите нема да се месят в Донбас. На тех им се пада път в Персия. Evil
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #1236 -: (Понеделник) 16 Април 2018, 11:52 »

Накратко по Сирия. 15.04.2018

Израел и бандитите, подкрепяни от САЩ, недоволни от ударите на Коалицията! Нулева ефективност отчитат на атаката. Тръмп обаче доволен. Пентагона също! На върха на славата е! /Очевидна съгласуваност на целите, времето и маршрута на топорите, даже височината с ПВО-то на РФ/САР/. Имаше опит /в навалицата/ и за атаки на летища, военни бази, възможно несъгласувани, но ракетите бяха свалени/ Руските РЛС откриваха целите, извършваха подсвет и в реално време ги подаваха на сирийската ПВО. Там вече сирийските ракетчици Ел-Иванов, Ел-Петров и т.н. си свършиха работата.

САР започна офанзива срещу лагера Ярмук, южно от Дамаск и Ал-Растан, северно от Хомс.
 С посредничеството на РФ е подписано споразумение бандите да напуснат градовете Dumayr & Ruhayba & Naseriyyah & Mansoura & Jebal Petra в Източен Каламун - последният голям анклав, държан от джихадистите. https://twitter.com/IvanSidorenko1/status/985618238397730817
Достатъчно беше един сирийски МиГ-23 да мине на бръснещ полет над Рухайба и бандюгите клекнаха!https://www.youtube.com/watch?v=UN088z4TvhQ

Митинги в САЩ, Англия и Франция срещу войната на САЩ срещу Сирия. /Фото и видео/
https://colonelcassad.livejournal.com/4123742.html?page=1#comments
https://militarymaps.info/
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #1237 -: (Четвъртък) 19 Април 2018, 12:35 »

МОСКВА, 19 апр — РИА Новости. Руските  специалисти са благодарни на Сирия за предадените две крилати ракети,   использовани  в хода  на  удара  на США.  Так те ще  могат да узнаят  последните западни разработки и усовершенствоват своята система  за  противоракетной обороны и радиоэлектронной борьбы, заявил РИА Новости член экспертного совета коллегии Военно-промышленной комиссии РФ Виктор Мураховский.
Мы сможем подробно узнать последний западные наработки, конструкторам будет интересно посмотреть на эти ракеты", — заключил эксперт.

НЕ ЗНАМ ДОКОГА ЩЕ Е ВЪЗМОЖНО РУСИЯ ДА ГИ ВЪЗПИРА, ДОРИ С ЦЕНАТА НА САМОУНИЖЕНИЕ. НО ЩЕ НАПРАВИМ КАКВОТО МОЖЕМ..." Путин.
автор: hadzapi
Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bgПостингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
ДУМИТЕ НА ВЛАДИМИР ПУТИН, ЗАЩО Е НЯМАЛО ОТГОВОР НА АМЕРИКАНСКИТЕ РАКЕТИ В СИРИЯ -
"Подиграват ни се, че не сме отговорили. Русия е смешна, изложиха се.
Но искате ли атомна бомба в двора си? Искате ли да убия 20 милиона души в Ню Йорк.Това ли искате? Кажете го! Защото аз точно това НЕ направих."
По този начин руският президент Владимир Путин коментира ситуацията около Сирия, след 2 дни мълчание. Това стана по време на среща в Кремъл с военни кореспонденти, част от които - макар и руснаци, споделяха общата покруса от липсата на отговор.
"Вярно е, че създадохме големи очаквания. Заплашихме с контраудар, дори доставихме оръжията там, и американските спътници ги заснеха. Разгърнахме флота и американските кораби бяха прихванати, и те го знаеха. 14 самолета бяха във въздуха, въоръжени с противокорабни ракети. И американците ги виждаха. Направихме всичко това ЗА ДА ПРЕДОТВРАТИМ УДАРА. Искахме със заплаха да върнем здравия разум у противника ни. Целта беше не да убиваме американците, а да ги накараме да стоят мирно. Но противникът ни очевидно е изгубил ума си. И натисна спусъка. Тези хора не са наред, да знаете..." - обясни Путин.

След това добави:

"Нямаше начин 2 кораба, от които стреляха, да удържат атака на нашите над 50 ракети "Калибр", плюс торпеда от 3 подводници. Можехме да ги довършим за минути. Но мислите ли, че щяхте тогава да сте по-доволни? Аз не мисля. Защото нямаше да съществувате. Ако Русия беше отговорила достойно, вие нямаше да сте живи, за да сте доволни, че сме "натрили носа на наглите американци". Вие и още 7 милиарда души щяхте да свършите. Защото хората, които натиснаха спусъка, въпреки нашите заплахи, те щяха да натиснат и другия спусък. Това преценихме с моите генерали, и решихме да замълчим. Знаехме, че е унизително за Русия, но бихме ли убили 7 милиарда души? Ние американци ли сме? Или бездушни англо-саксонци? Спасихме света, с цената на част от нашето достоинство".
След тези думи, в разговора се включи и началникът на генералния щаб. Той показа записи как американските кораби са прихванати и брой секунди до удара. Показа и най-добрите теоретични възможности на защитните им системи, и стана ясно, че няма как да отбият атака на десетки ракети. Показа прихващането и на 4-те британски изтребителя "Торнадо".
Впоследствие той потвърди думите, че 70% от ракетите "Томахоук" са свалени от силите на Башар Асад и показа няколко записа на подобни прихващания.
"НЕ РУСИЯ Е ПРОБЛЕМЪТ НА СВЕТА В МОМЕНТА. ПРОБЛЕМ СА ЗАБРАВИЛИТЕ СЕ БЕЗДУШНИ ХОРА, КОИТО УПРАВЛЯВАТ ЗАПАДА.
УТРЕ ЩЕ ИЗМИСЛЯТ ОЩЕ НЕЩО.
ТОВА СА НЯКАКВИ "ЗОМБИТА", КОИТО САМО СЕ СТРЕМЯТ ДА РУШАТ.
НЕ ЗНАМ ДОКОГА ЩЕ Е ВЪЗМОЖНО РУСИЯ ДА ГИ ВЪЗПИРА, ДОРИ С ЦЕНАТА НА САМОУНИЖЕНИЕ.
НО ЩЕ НАПРАВИМ КАКВОТО МОЖЕМ..."- завърши Путин.

Кирил Кертиков

В анклава Растан  бандитите поискаха примирие след като отстъпиха няколко селища на настъпващата САА, съответно и понесоха ударите от въздуха. Водят се преговори, с посредничеството на РФ за изтеглянето им в Идлиб. Там те ще преминат по турско влияние, като излязат от влиянието на Саудитска Арабия, както са в момента.
   САА започна активни действия и в другия голям анклав - Източен Каламун.
https://colonelcassad.livejournal.com/
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #1238 -: (Неделя) 22 Април 2018, 09:27 »

Сирия - 21.4   Трофеите от Източен  Каламун. Видео.

Започва извозването на джихадистите от района. Част от тях, заедно с командуването преминаха към САА.

САА настъпва и в лагера Ярмук, държан от "черните". Няма да им се размине и на съседните "зелени".

https://militarymaps.info/
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #1239 -: (Понеделник) 30 Април 2018, 20:15 »

Израелски самолети нанесоха ракетни удари по ирански обекти в Сирия. Засегнати са и обекти на сирийската армия. В Иран гибелта   своите прокси (по данни на York Times  загинали са  16 човека, 11 от тях  свързани  с Иран) прокоментира самият Хаменеи.

«Времето, когато нас ни атакуваха, а  ние бягахме, завърши.  Вашите удари  ще бъдат   посрещнати с удари ».

Продължава  эскалацията в отношенията между Израел и Иран.
Нетаняху обяви безполетна зона в северен Израел. В 20.00 часа ще прави официално заявление.

В Ярмук, зелените подписаха съглашение и се изнасят за Идлиб. В западната част на лагера остават ИД и Ал Кайда. Те са атакувани от Републиканската гвардия. "Тигрите" се концентрират на север от Хомс, за разбиване на Растанския анклав.

Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #1240 -: (Сряда) 02 Май 2018, 09:24 »

След примирието джихадистите в Растанския котел подписаха и споразумението за изнасяне в Идлиб на тези,  които откажат да се присъединят към правителствените сили.
    В срок от 24 часа ще се изнесат.

Продължава щурма на Ярмук. Освободени са няколко квартала.

https://twitter.com/MIG29_/status/991405256159449089

NBC: Израел  е готов да атакува Иран, — военные США (ФОТО)

http://rusvesna.su/news/1525191285

САЩ убиха Садам Хюсеин и Ирак стана васал на Иран.
 САЩ и Израел създадоха ИДИЛ и нападнаха Сирия. Иран е вече до границите на Израел! Shocked
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #1241 -: (Петък) 04 Май 2018, 10:57 »

Продължават преговорите по  капитулацията на   Растанския  котел.
Групировките в големите градове вече са се съгласили да се изнесат с лекото си оръжие в Идлиб  и Джаларбус, където попадат  под влиянието на Ердоган, който за сега изпълнява договореностите от Сочи.  Местните жители също са изиграли съществена роля, т.к. не желаят селищата им да станат арена на безсмислени битки. Вече се работи по разблокиране на пътя  Хомс-Хама.
Част  от радикалите отказват да се предадат, но  с тях въпроса вече е решен. 
Красноречиво свидетелство за това  - прехвърлянето на частите "Тигри" под Абу-Кемал, където ще вземат участие в зачистката на  трерористите в  триъгълника - Дейр-эз-Зор - Маядин - Т2. Центърът на бойните действия се измества в този район.

Заплахата от настъпление стана по-силна от самото настъпление.

Днес отбраната на ИД в Ярмук/южно от Дамаск/ започна да се разпада. На бандитите не достигат ПТУРС и друга тежка техника и са принудени да отстъпват от добре укрепените позиции. В предградието практически няма  цивилни жители.
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #1242 -: (Понеделник) 07 Май 2018, 20:11 »

Пътят Хомс-Хама е разчистен. Първите автобуси, които ще извозват радикалите от Растан в Идлиб пристигнаха.

Котелът Ярмук е разцепен на две части. Съпротивата на терористите отслабва.

Белият Дом спря парите за "Белите каски". Ще се търсят други "артисти".https://colonelcassad.livejournal.com/
https://twitter.com/sayed_ridha/status/993392988549070849
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #1243 -: (Четвъртък) 10 Май 2018, 18:02 »

Размяна на удари в   района   на Голанските височини. Последствия
Той стана по  инициатива  на Израил, който нанесе удари по позиции  на иранските прокси, получи ответен удар по Голанските  височини   и след това започна истерично да вие за "агресията на Иран", за
  да  сфабрикува повод за авиоудара, който очевидно готвел по отрано.
С този акт на агресия  Израил се опитва да оправи последствията от провалената политика на   Нетаняхну, която  доведе до засилване на  "Хезбала" /тя спечели изборите в Ливан/ и пристигането на
  иранските военни сили до границите на Израил по причина на това, че залогът на   ИДИЛ и другите джихадисти   не се оправда. 

Това вече го коментирах в предишните постове!
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #1244 -: (Петък) 11 Май 2018, 13:19 »

Чудовищните лъжи на Запада за Сирия! Репортаж на Карла Ортиз (ВИДЕО)
автор: grigorsimov
Представяме ви интервю на Карла Ортиз, филмов продуцент, която е прекарала две години в Сирия. Ортиз разказва за връзките на “Белите каски” с терористични организации, за финансираните от САЩ и Западна Европа разклонения на Ал-кайда, за изопачаването на истината за Сирия от големите западни медии и за пълното информационно затъмнение около действителната ситуация там. Интервюто е дадено за Джими Дор, водещ на предаване в онлайн телевизията TYT Network. Видеото има субтитри на български език, както и пълна стенограма на разговора.

– Добре дошли във втора част на нашето интервю с Карла Ортиз. Карла Ортиз е актриса и филмов продуцент, която прекара голяма част през последните две години в Сирия, най-вече в Алепо и има много интересни истории, които да разкаже. Тя има и видео, което е заснела в щабквартирата на белите каски и сега ще го сподели с нас. Ето я Карла Ортиз. Искам да Ви покажа едно видео. Тук си ти, когато си в Алепо. Кажи сега на хората, какво видя, когато отиде в Алепо?
image

– Бях на няколко места в Алепо, включително по време на битката за Алепо, през декември 2016, това беше второто ми отиване, но за първи път в зона на истински конфликт, тъй като бях там преди, когато бунтовниците контролираха района, но тогава нямаше истински бойни действия. Когато бях там през декември, станах свидетел на действителното освобождаване на Алепо, за което ние на Запад направихме такъв скандал, че Алепо пада, и Алепо гори, и ние трябва да отговорим, и Обама трябва да бомбардира, и че Обама трябва да предприеме действия.

Бях там, без интернет връзка, и всички активисти, които твърдят, че са били в източната част на Алепо, това не е вярно, защото там нямаше интернет. Те казваха, че умират, че изгарят, а аз видях истинските коридори, които сирийската армия образуваше с телата си, за да могат хората и цивилните да напуснат. Документирала съм всичко това, имам записи на видео и докато хората напускаха, аз бях достатъчно глупава по това време, с цялата си невинност исках да интервюирам прочутите бели каски, които ги спасяваха. На първо място, никой в Алепо не ги познава.

Всички казваха „Не, ние не знаем кои са те“. Когато започнах да им показвам снимки, те казаха „О, те са терористи, те работят с Ал Нусра, те са гражданска защита, но за въоръжените групировки“. Те казаха „Те са заедно, работят заедно.“ Тогава срещнах журналисти, които вече правеха разследвания за това и когато им съдействах с тази информация, си казах, Боже мой, защо не им зададох повече въпроси, трябва да събера повече информация и поисках позволение да отида, но битката продължаваше и още не беше ясно за различните оръжия.

Намерих също и места, които бяха освободени, където намерих оръжия, които ние, Съединените щати, сме осигурили за Ал Нусра, съдружниците на Ал Кайда в Сирия. Не само това, по-късно, когато се върнах още два пъти през март и после отново през юни 2017, специално поисках да се разходя през квартала Сахур, където е основната база на белите каски, където са заснели филма, който спечели Оскарите през 2016, което не можех да повярвам, това просто не е вярно, докато гледах по телевизията всички тези бели каски, за които ми казаха, че не съществуват. Както и да е, аз влязох в щаба.

– Влезе в щаба на белите каски в Сирия? В Алепо?

– Да, това е в Алепо, в квартала Сахур, в централата на белите каски.

– Нека го покажем.

– Здравейте, аз съм Карла Ортиз и съм тук в град Алепо, намираме се в щаб-квартирата на белите каски. Виждате тук емблемата на белите каски. Тук виждаме инструкции за начина, по който белите каски трябва да помагат и точно над тях…

– Какво беше това, какви са тези инструкции? Белите каски трябва да убиват ли?

– Да помагат. Има постери за това как те помагат и с тяхна помощ привличат нови хора. Разбирате ли, слагат ги из квартала, ако искате да помагате, да бъдете в гражданската защита… ако сте в Сирийската армия, получавате 50 долара на месец, за да се борите срещу тероризма. Ако сте обикновен гражданин, трябва да работите 16-18 часа, за да изкарате 50 долара. Ако работите за белите каски или за Ал Нусра, получавате 1500 долара на месец. За сирийците това е много и много хора отиват като доброволци.

Знам това, ако хората ме попитат, аз интервюирах девет бивши бели каски по време на това пътуване. Имам интервютата. Говоря това, което те казаха. Много хора са станали доброволци основно защото са мислели, че ще помагат на хората, казаха ми „Не знаех, че ще трябва да бъда актьор, не знаех, че много неща ще бъдат нагласени, а ако задавахме повече въпроси, нямаше да си получим парите.“ Трябва също да разберете, че с тези постери те набират хора и както виждате на същата стена заедно с постера (печатни обяви) е и емблемата на ИСИС.

– Много добре, нека видим още.

– Тук слизаме надолу по стълби, това е училище, мисля че основно, което е взето за щаб-квартира на белите каски. Много места са напълно изгорени, те са напуснали и са изгорили всичко след себе си, за да не оставят никакви улики. Но в една от стаите имаше две знамена на Ал Нусра. Защо, ако сте бели каски, наричащи себе си доброволци с благотворителна цел, които са неутрални и невъоръжени, защо имате знамена на Ал Нусра? Долу, където работите?

– Да, много добър въпрос.

– Ето флаг на Ал Нусра. Тук има и втори флаг на Ал Нусра. А това са жилетките на белите каски. Много от съседите казаха, че са чули…

– Така, ти казваш, че това е щаб-квартирата на белите каски и в нея навсякъде има знамена на Ал Нусра и Ал Кайда?

– Точно така. Ще попитам следното нещо, защото ми задаваха такива въпроси, „Ами ако тези неща са били там отпреди?“ Добре, аз съм гражданска защита, нали така, ако участвам доброволно в нещо, ако съм сирийка, аз бях в Сирия две години, и съм видяла какво ИСИС и Ал Кайда направиха на моя народ, те изнасилваха жените ни, убиваха децата ни, убиха и обезглавиха братята ми, ще искам ли да държа емблемата им там, където доброволно работя и спасявам хора, ще ми бъде ли добре да гледам тази емблема на хората, които донесоха само убийства и смърт на страната ми?

Още по-лошо, в този район Ал Нусра беше най-мощната въоръжена група в Сирия и особено в Алепо, те контролираха всичките останали 47 въоръжени групи. Така че, защо би ми било приятно да имам знамената им и защо бих изгорил това място със знамената? Това просто не се връзва, тук няма никаква теория на конспирацията, аз бях точно там и вие видяхте, повдигнах знамето, не исках да го пипам, но вие видяхте, че то беше там преди това. Докато се разхождах в квартала, точно това ми казаха гражданите. Че те са сирийска гражданска защита, но че са бойци на въоръжените групировки.

– Белите каски?

– Белите каски, те спасяват хора, нали така, спасяват хора, но от бойците. Те не обслужват обикновени цивилни, те обслужват само въоръжените групировки.

– Терористите?

– Терористите.

Ал Нусра, Ал Кайда, Исис – тях обслужват и спасяват, белите каски, а не цивилното население?

– Точно така. Там отиват нашите пари. Защото в пресата, нашите брифинги в пресата казват, че правителството на Обама и на Великобритания са съгласни и го казаха, признаха, че са дарили милиони, мисля че досега са близо 200 милиона долара, само за белите каски. Само! Нашите данъци се употребяват за тях, за да обслужват терористи.

– О! Добре, нека видим още малко.

– Те не се грижат за цивилни, а само за бойците, които носят оръжие. Направете си заключенията. Тук е щаб-квартирата на Ал Кайда и само два метра встрани е щаб-квартирата на белите каски.

– Казваш, че щаба на белите каски е само на няколко метра от щаба на Ал Кайда?

– Да. В съседство е друго училище, мисля че гимназия, което е взето за ползване от Ал Нусра, щаб-квартира на Ал Нусра. Ако съм пожарникар, ако съм гражданска защита, как ще си общувам добре с най-силната и зловеща сила на тероризма в Алепо? Те са точно там, разделени само от една стена, едидния двор от другия, това е лудост. Не можех да повярвам на очите си, когато бях там. Как стигнахме дотук?

– Защото имаме много добре контролирани медии. Така стигнахме дотук, защото сме облъчвани с пропаганда, никой не казва истината и хората, които я казват, се опитват да ги дискредитират, точно както теб и Робърт Фиск, опитват се да ги сплашват, както се опитват да сплашат теб, нали така. И затова стигнахме дотук. Нека видим още малко.

– Това тук е училището, на което пише ИСИС „Ислямска държава“. ИСИС за Ирак, Сирия, Палестина, Йордания, Ливан. Виждате, че всичко е на една крачка. Това са умерените бунтовници, които ние от Запада спонсорираме…

– Когато въоръжавахме Ал Нусра, защото от много време те се отделиха от Ал Кайда, нарекоха се Ал Нусра и бяха умерени в началото и ние ги въоръжавахме, защото бяха добри. Продавахме им оръжие и пращахме помощ на белите каски от едната врата до другата. И нямаме идея къде отиват нашите данъци.

– Това е дрес-кодът (задължителният начин на обличане) за жените. Тук пише, че не може да има нищо прозрачно, че трябва да бъдат напълно покрити, нищо не може да се показва, не може да се носи парфюм.

Това е входът, виждате, че това е червен полумесец, като Червения кръст. Това е Червеният полумесец. Сградата е защитена от НАТО като цивилна зона за сигурност. Сега ще направим малък брифинг. Показах ви щаб-квартирите на белите каски, на Ал Нусра. Това тук…

Най-важното от този надпис, за да не се налага да гледаме докрай, е че тази сграда, Червеният полумесец, който е еквивалент на Червения кръст в Близкия Изток, защото полумесецът представлява исляма, е била защитена от НАТО. От Обединените нации. Това е била зона без самолети. Била е изискана защита за точно тази сграда, която е непосредтсвено до щаб-квартирата на Ал Нусра и виждате флагове и стикери на Ал Нусра точно там. Как е възможно да си от САЩ и да имаш разузнаването, което имаме, и да не знаеш, че Червеният полумесец е превзет и Ал Нусра има достъп до това място.

Не казвам, че Червеният полумесец работи с Ал Нусра или с друга терористична група, казвам, че тези три сгради са били взети и когато една от тях беше атакувана, ние казваме, че Русия бомбардира училища и болници. Кой е бил в училищата, кой е бил в болниците? Това са неща, които жителите на Алепо ми казаха. „Нашите деца нямат училище от 4 години, защото терористите дойдоха, затвориха всички училища, децата ни не могат да ходят вече да учат“,  и познайте какво, точно там са терористите. Освен това, там има голям остров, болница от 16 сгради, в центъра на Алепо, тези 16 сгради са най-голямата болница в Близкия Изток.

Това беше главната точка на боевете за ИСИС и Ал Нусра, защото искаха да я запазят. Това е в центъра на Алепо, там беше базата на Ал Нусра. Хората може би ще видят това видео в следващите няколко дни, в което един човек, бивш боец на Ал Нусра ми казва, че те са слагали хора в клетки, цивилни граждани в клетки и са ги поставяли на покривите на болницата, за да не могат сирийската армия и руските самолети да бомбардират мястото, за да не убият цивилните.

– Ние сме виждали видео, в което хора в клетки са разкарвани с камиони и ти говориш за това?

– Точно така. Терористите се движат с цивилни граждани в клетки. Ако сте от малцинството, особено ако сте християнин, или алауит, защото на първо място тези терористи дори не са сирийци. И това е първото недоразумение, което повечето хора не знаят. Тези терористи са наемници от всякакви други страни, но не и от Сирия. Така че, първите жертви на тероризма тук са самите сирийци.

– Точно така. Ти имаш видео как сирийците отварят коридори за хората. Искате ли да поговорим за това, което ще видим?
.........................
http://grigorsimov.blog.bg/politika/2018/05/11/chudovishtnite-lyji-na-zapada-za-siriia-reportaj-na-karla-or.1607975
Активен

bojinkata
Страници: 1 ... 81 82 [83] 84   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: