Страници: 1 ... 4 5 [6]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ирационалния свят и възможностите за опознаването му  (Прочетена 5945 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #75 -: (Четвъртък) 26 Януари 2017, 22:15 »

Малко от мен по Отговор #70 на МИТКО.

За това,че решението за инкарнация е лично ,а също и нещо като зависимост.

Донякъде има сходство с казаното от Робърт Монро.
Разбира се аз не мога да твърдя,че той знае пълната истина,просто е от авторите,които са ме впечатлили.
Според него инкарнирането е по лично решение,но постепенно се получава зависимост към човешките преживявания,той направо го сравнява с наркомания/пристрастеност.Което би могло да се опише и като емоционален глад,да речем.
И тази пристрастеност ни кара да се рециклираме постоянно.Та може и да я наречем карма.Но не настоявам да се съгласявате с мен.

Докато се чудех дали да почна да превеждам тези клипове,някой вече го е направил.
Това е една лекция от 9 части.При мен поне, като кликна на първия клип # 1 / 9 - Лекция...,после автоматично следва # 2 / 9 и т.н.

https://www.youtube.com/watch?v=GjsYbMvSNtg

А като кликнете на Path Help ще видите всички клипове на канала.

Може би всички различия (или поне част от тях) м/у различните автори идат от това,че съзнанието им създава различни "астрални джобове"(аз бих казал,че и "мехур на възприятието" става),както беше описано в темата за Съзнанието,Етера.Астрала и Компютърния модел.

"Разсъждаваш  като  единствено  дете  в  семейството"

Е,МИТКО,това е съвсем вярно заключение.Мога да си представям какво би било,ако имах брат,сестра,двама-трима,но все пак нямам знание какво точно е реалното преживяване.
Така както си написал за сестрите,които взаимно си помагат,дават съвети - принципно съм съгласен.

Сетих се за една книга - "Повече от човешки" от Теодор Стърджън.Там е описана група от петима,които са с различни способности(в случая парапсихологични),които постепенно се събират и стават психически едно цяло,но без да губят индивидуалната си личност.
Наричат го "гещалт".Но те се свързват не в астрала,а тук на земята.
Гледах "Доктор Стрейндж",интересен ми беше,а сега само две изречения,които ми се струват подходящи за ПСЗ,както го разбирам/възприемам.

"Не можеш да се бориш с течението.Трябва да се предадеш на силата му и да я използваш като своя."
Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #76 -: (Четвъртък) 26 Януари 2017, 23:17 »

"Не можеш да се бориш с течението.Трябва да се предадеш на силата му и да я използваш като своя."
     За  да  пиеш  от  извора  трябва  да  бъдеш  силна,  че  да  плуваш  срещу  течението.   Там  е  истината.  Цял  живот  това  съм  правил.

Не  съм  гледал  клиповете  на   Монро,  но  съм  чел  една  негова  книга  през  далечната  95 година,  и  там  намерих  едно  упражнение  за  зареждане  с  енергия  -  много  е  ефикасно.  Сега  мисля  да  намериш  още  един  източник  и  тогава  ще  можеш  да  си  правиш  изводи  за  достоверност. 

Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 544

« Отговор #77 -: (Петък) 27 Януари 2017, 00:51 »

Хоумър, тук нещо ме присърбя:
Цитат
  За  да  пиеш  от  извора  трябва  да  бъдеш  силна,  че  да  плуваш  срещу  течението   
Мярна ми се някакво женско, високо, слабо(в лице и тяло), с къса коса май беше.
Греша ли? Wink
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #78 -: (Петък) 27 Януари 2017, 10:17 »

МИТКО,относно първите две изречения,едното от филма и твоята мисъл под него,аз не намирам противоречие между тях.
Понеже  влагам различен смисъл в израза "по течението".

За репликата от филма - течението,това е ПСЗ.Той е нещо като "поток",в който "плуваме" със своите житейски избори.Не можем да го спрем/отменим,защото всеки наш избор създава последствия,които ще трябва да понасяме.
Но ако осъзнаваме това,ще можем да избягваме разните плитчини или подводни камъни,в които можем да заседнем или съответно да се ударим.
Това е едно образно сравнение.И разбира се,ако в това плаване човек претърпи някоя злополука,има шанс,ако е осмислил това,че настоящата ситуация е резултат от неговите действия,да се измъкне от плитчините или да закърпи повредата от удара,и да продължи "плаването",до следващата грешка си вече по-внимателно...до следващия път,до следващата грешка(която носи и шанса за поука/корекция,ако разбира се бъде осмислена правилно).
И е по-лесно да се напише,отколкото да се прилага.
      А сега за твоето изречение за плуването срещу течението.Ще се опитам да го съвместя с горното.
Ако един човек,който по принцип е доброжелателен и се стреми да бъде почтен,но не му достига вътрешна устойчивост,се пусне по течението на доминиращите тенденции,следвани от тълпата,и така допусне компромиси със съвестта си,рано или късно ще бъде ударен от ПСЗ.
      Не знам доколко успявам да се изразя ясно,ще опитам така.
Активното(осъзнато) плуване по течението на ПСЗ (което не можем да спрем) може да включва и плуване срещу течението на разните опошляващи тенденции в обществото,например стремеж към успех с непочтени средства,присламчване към силните на деня,разни такива неща( и намирането на (само-)оправдания за тях).
      Срещу тези течения трябва да плува,ако иска да бъде по-успешно плуването му по течението на потока на ПСЗ.

А в случай,че някой си е безсъвестен тип,то какво ли ще види при прегледа на живота...може би няма да почувства злините ,които е причинил на другите и в следващата инкарнация ще си продължи със същата тенденция.
А сега малко встрани от темата,но виждам че МИТКО е употребил за втори път дума в женски род: "трябва  да  бъдеш  силна".
 Аз това от кой пол съм всъщност,го написах шеговито към Меандър,но няма да ви въвеждам в заблуждение.
За известно време ми стана интересно дали бих могъл да създам впечатление(съмнение) ,че може и да съм жена,но макар че идеята ми е интересна,би било отклоняваща ме занимавка.А и не мисля,че имам нужните умения,също и търпение за поддържане на определена роля.
Това би се получило при някой сталкер(което е  за друга тема),евентуално,а аз не съм.

Така че,paci1,

Ако имаш мен предвид,удебелил съм нещата,които са верни,в това,което ти се е мярнало,както казваш.

"Мярна ми се някакво женско, високо, слабо(в лице и тяло), с къса коса май беше."
Е,високо,колко високо ти се струва около 1.78 , не знам.

« Последна редакция: (Петък) 27 Януари 2017, 10:24 от HomerCat » Активен

Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #79 -: (Петък) 27 Януари 2017, 10:42 »

Ми Хоумър, ти си човекът с големият килер. Пък и напоследък си звезда по тия земи.
При мен е образно казано шкафче за пантофи.
Не се коси. От време на време ми се мяркат разни нещица, ей тъй за разнообразие.
Ако се сещаш. Wink
Активен
Активен meander
Hero Member
Публикации: 1579
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #80 -: (Петък) 27 Януари 2017, 11:12 »

Grin

Що си усложнявате живота? Течение, река води към живота.Живота е като река бавна и спокойна.
Т.е. не се борете със живота,щото има едно правило, това срещу което си, не можеш да ползваш нищо негово.Бая не са наясно със това правило, но ще им се изясни.

Втората част е клопката,не се надявайте да ви дадат истината.Да се предадеш, си е предаване или предателство. Но както е написано, да се предадеш на силата му? Кому? Май не е уточнено, ма та светват да я използваш като своя.Е такъв чалъм няма щото е деяние тежко и е кражба.
Накрая след филма казаха нещо със което съм съгласен.Проблема на земята е че има много магьосници/ползвачи на техники,които крадат от силата и,и със деянията си водят до последствия от които бягат и са надят тялото което е на разпятието/в което сме, да им го носи.Няма чалъм,АЗовете си берат кахърите,и както на филма ще им се случи случка.

Паци за пореден път показваш кофти отношение към другите,което не е добре за тебе.Ако го можеш сам иди дойди ,но ако вкарваш трети човек е деяние.Не участваш със твое мнение, а показваш друго.Но ти си береш кахърите.По добре е намери си друго хоби,примерно да косиш сено,да пасеш патки или нещо от тоя род.Поне ще ти е от полза.
Ако не схващаш, нещо не си читав,ма си е твой проблем.

Митко

Там във стаичката ти ми стана ясно че си безполов,но ми е чудно що са пробва да са направиш на полов.Зададох си въпросите подредено,и чакам отговор ако благоволиш.Като го получа да мяза ще ти отговоря и аз.А след писаниците ти, що пак не ме призовеш във стаичката ти?Ще се опитам да докопам на мама тигана и да ти направя тиквата на палачинка, хем да видим дали няма да станеш тъжен?Между другото стаичката ти е много бедна,даже няма и тоалетна.Призовавали са ме къде къде във по луксозни и избарани стаички.

Това със което се пъчите ви е във главата,и ако си я ударите или някой ва изпраска по тиквата дали няма да сте тъжни?Мойто можене не е във главата ми,и ако се ударя най много да ми стане джонга,но тъжен няма да бъда.
 Cool
« Последна редакция: (Петък) 27 Януари 2017, 12:28 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #81 -: (Петък) 27 Януари 2017, 12:25 »

Сега ми е малко нервно(няма връзка с форума),затова по-късно ще коментирам отговора на Меандър,защото според мен в него има неща,заслужаващи внимание(да видя доколко съм го разбрал).Само ще отбележа ,че това изречение:

"Това със което се пъчите ви е във главата..."

го приемам за себе си,има(м) го тоя момент.

За paci1 не виждам да показва кофти отношение,но ако нещо ми убягва,в Дневника ми,който мисли,че съм пропуснал нещо,там е място за евентуално изясняване.Сега ще метна една вметка там.

Активен

Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #82 -: (Петък) 27 Януари 2017, 13:06 »

Да се предадеш значи да осъзнаеш, че света не се върти около и заради теб; да осъзнаеш силата, която върти света заедно с теб, и че тя не твое притежание; да осъзнаеш колко си нищожен и слаб, и заблуден в опитите си да мериш сили с нещо, което не ти е по силите. И докато си мислиш, че си се борил с течението-ти всъщност си се борил със себе си. И това изтощава; и изморява; и боли; и се предаваш, давайки си ясна сметка, че си плюнка в океан. А океана го има не за да разхожда плюнки.
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #83 -: (Петък) 27 Януари 2017, 13:30 »

Митко, тъй като говориш за групи, както в ирационалното, така и в рационалното(прозира страх от самота), та би ли споделил дали членовете на групата ти са посещавали прословутата стаичка?
Активен
Активен meander
Hero Member
Публикации: 1579
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #84 -: (Петък) 27 Януари 2017, 14:46 »

Grin
Боби
Цитат
Да се предадеш значи да осъзнаеш, че света не се върти около и заради теб; да осъзнаеш силата, която върти света заедно с теб, и че тя не твое притежание; да осъзнаеш колко си нищожен и слаб, и заблуден в опитите си да мериш сили с нещо, което не ти е по силите. И докато си мислиш, че си се борил с течението-ти всъщност си се борил със себе си. И това изтощава; и изморява; и боли; и се предаваш, давайки си ясна сметка, че си плюнка в океан. А океана го има не за да разхожда плюнки.

Ще ти дам един пример,който не е стока но явно се нуждаеш от нещо разтърсващо/тонизиращо.Осъзнаването Боби  би трябвало да ти е ясно че е женско качество,и става на база видяно със очите ти(от мъж).Това би трябвало да ти го покаже мъжа ти,и той да ти отвори очите.Мъжете развиваме разбиране.Кое,как и какво е.И женското като нещо го усъмни праща мъжкото да го огледа ,като женското гледа през очите на мъжкото, вижда какво е и се съобразява със  разбирането/мнението на мъжа.Това ми се случва в момента като ходя да видя нещо във енергийното.Нямам никакъв мерак за там,щото мъжете си гледат работата във материалното а жените във енергийното,но понякога се налага и мъж да погледне женските работи.

Тъй по някаква причина сме заедно като сме се разбрали да те браня,пазя  и при нужда да заставам пред теб за да не може нещо да те достигне.И както си вървим и срещаме група мъже които ти са мераклии.Какво ще стане ако аз се предам, дигна ръцете, и ги оставя да стигнат до тебе.Наясно си какво ще стане,и на въпроса ти защо,ти изнеса тая тирада-

Цитат
Да се предадеш значи да осъзнаеш, че света не се върти около и заради теб; да осъзнаеш силата, която върти света заедно с теб, и че тя не твое притежание; да осъзнаеш колко си нищожен и слаб, и заблуден в опитите си да мериш сили с нещо, което не ти е по силите.
Със сигурност няма да си съгласна.
А плюнката/пяната океана я изплясва на някоя скала,щото явно мястото и не е там.
Не съм на ясно дали ще разбереш смисъла на казаното от мен но поне опитах.
 Cool

« Последна редакция: (Петък) 27 Януари 2017, 15:09 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #85 -: (Петък) 27 Януари 2017, 15:02 »

Митко

Там във стаичката ти ми стана ясно че си безполов,но ми е чудно що са пробва да са направиш на полов.Зададох си въпросите подредено,и чакам отговор ако благоволиш.Като го получа да мяза ще ти отговоря и аз.А след писаниците ти, що пак не ме призовеш във стаичката ти?Ще се опитам да докопам на мама тигана и да ти направя тиквата на палачинка, хем да видим дали няма да станеш тъжен?Между другото стаичката ти е много бедна,даже няма и тоалетна.Призовавали са ме къде къде във по луксозни и избарани стаички.

Това със което се пъчите ви е във главата,и ако си я ударите или някой ва изпраска по тиквата дали няма да сте тъжни?Мойто можене не е във главата ми,и ако се ударя най много да ми стане джонга,но тъжен няма да бъда.
 Cool

Меандре,
       Никого,  никога  не  съм  призовавал  в  стаята  си.  Не  съм  влизал  там  от  месеци,  но  всеки  който  дойде  може  да   влезе,  но  при  едно  условие.  За  да  няма  спекулации  кой  къде  е  бил,  описах  стаята  на  един  човек  тук  във  форума.  Този  човек  не  е  от  онези  които  са  приятелски  настроени  към  особата  ми.  
       Така,  че  вместо  да  правиш  свободни  съчинения  опиши  стаята  подробно.  
       Тоалетна  в  такава  стая,  ти  си  се  тотално  объркал,  да  не  би  да  ти  се  е  приходило  и  да  не  си  се  омазал,  провери  ли  чаршафите?
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #86 -: (Петък) 27 Януари 2017, 16:45 »

Цитат
  Що си усложнявате живота? Течение, река води към живота.Живота е като река бавна и спокойна.
Т.е. не се борете със живота,щото има едно правило, това срещу което си, не можеш да ползваш нищо негово.Бая не са наясно със това правило, но ще им се изясни.

Втората част е клопката,не се надявайте да ви дадат истината.Да се предадеш, си е предаване или предателство. Но както е написано, да се предадеш на силата му? Кому? Май не е уточнено, ма та светват да я използваш като своя.Е такъв чалъм няма щото е деяние тежко и е кражба.
Накрая след филма казаха нещо със което съм съгласен.Проблема на земята е че има много магьосници/ползвачи на техники,които крадат от силата и,и със деянията си водят до последствия от които бягат и са надят тялото което е на разпятието/в което сме, да им го носи.Няма чалъм,АЗовете си берат кахърите,и както на филма ще им се случи случка.

Знанието прави хората арогантни и плуващи срещу течението. Трудното е да знаеш и да се носиш по него без съпротива. Или е нещо като синдром на начинаещият знаещ. Клопката в началото на пътя. Или пък може би е проверка дали си готов за дълъг път. А може би от всяко дърво свирка не става. Особено след момента, в който бях използван като помагало в урока на Меандър как не трябва да се плува.
Не знам, само си разсъждавам пишейки разни неща.
Има и друго, но вероятно няма да е днес.

Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #87 -: (Петък) 27 Януари 2017, 17:24 »

Не се надявайте да ви дадат истината.

И аз ще се съглася,поне както го разбирам.Защото приета наготово,без да е изпитана лично,дори да е истина(а може и с етикет "истина" да пробутват и по някое ГМО),тя първо е нещо "в главата",с което човек дори и без лош умисъл е склонен понякога да се "пъчи".
В тая връзка аз не мога да се изключа от синдрома на начинаещия.

Един руски психотерапевт(а конкретно от Дагестан)  - Хасай Алиев,има такава мисъл:
"Всяка истина трябва да бъде постигната".
Значи,лично,така го разбирам,знанието в главата трябва да "придобие плът" в живота на конкретния човек.Да бъде изпитано/тествано чрез прилагане.

paci1,

Споделянето е една от функциите на форума - разсъждавайки,пишейки разни неща човек може и без да е гуру,да напише нещо,което в даден момент да се окаже полезно за някого от четящите.А и като види написаното от себе си може да си доизясни собствената мисъл.
Продължавай,ако не днес,когато дойде - тогава.

Дали да не обърнем малко внимание и на споменатите власт и служене?Има ли там някои подмолни течения...струва ми се че заслужават някой и друг коментар.
Активен

Страници: 1 ... 4 5 [6]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: