Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ирационалния свят и възможностите за опознаването му  (Прочетена 5947 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #60 -: (Неделя) 22 Януари 2017, 20:03 »

На мен тази дискусия ми е интересна.И не намирам повторенията за банални.
Психея,МИТКО,ще ми се да ви пожелая да не превръщате идеологическите си различия,така да се каже,в междуличностни заяжданки.

Бих искал,ако се получи,да срещнем мненията си,да видим имаме ли / и доколко / някакви допирни точки,да видим различията си,и евентуално да приемем,че имаме някои възгледи,от които не сме склонни да отстъпим.
Да приемем това и да не произвеждаме конфликт от различията си.

Ако можете да приемете горното, в това,което е вече написано,аз виждам потенциал за интересна(поне за мен) дискусия.
Трябва да прекъсна сега.Психе,ще ти отговоря после,да огледам отново написаното от МИТКО.
Изречението с червено е важно,ще опитам да обясня с какво не съм съгласен.
Приблизително,някъде след 21.00 ще се включа пак.
Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #61 -: (Неделя) 22 Януари 2017, 21:30 »

Да,  ти  и  твоя   Постоянен  АЗ  сте  едно  цяло,  но  ти  си  много  малката  частица  от  цялото,  може  би  хилядна  а  може  и  по-малка.  
        "Душата  е  диамант  и  всяка  инкарнация  е  фасета"  Психея    Ти  не  си  диаманта  и  не  можеш  да  бъдеш!  

Има  едни  хора  които  са  осъзнали  докъде  стига  свободата  им  и  други  които  просто  не  разбират,  че  са  фрактали  и  свободата  им  е  като  на  такива.   Има  и  трети  които  смятат,  че  всичко  им  е  позволено  -  това  са  глупаците. 

Мога  да  ти  обясня  по-подробно  когато  си  във  фаза  да  възприемаш  чуждо  мнение.  
        Относно  зеленчука,  радвам  се,  че  познавам  и  свободни  плодове.  
« Последна редакция: (Неделя) 22 Януари 2017, 21:40 от МИТКО » Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #62 -: (Неделя) 22 Януари 2017, 21:51 »

МИТКО,за да продължа,първо трябва да ти кажа,че може да ти стане неприятно,но
Истината не се страхува от изпитания.Иначе казано,"Колкото по-гадна е проверката..."

Ако ти си сигурен в истината на своя възглед,значи аз съм заблуден и би било логично да понесеш моята критика към твоите възгледи.
Критика не към Теб,а към това,което считаш за истина.
Истината не се страхува от чуждите заблуди,те не могат да я отменят.

Като цяло,съгласен съм с тезата на Психея от последния ѝ пост(но без епитетите).

За да продължа,бих те помолил да прецениш готов ли си да прочетеш моето виждане,някои неща от което могат да бъдат,как да кажа,нараняващи.За да избегна този момент,досега се самоцензуруирах,понеже виждам,че наставниците ти са много важни за теб.
Не претендирам,че знам истината ,но отстоявам своето мнение и правото си да греша и да съм несъвършен.

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #63 -: (Неделя) 22 Януари 2017, 22:20 »

Казах,че ще Праскам по свое усмотрение.
Правя го Сега.

Това е предният пост на Психея до МИТКО /копирах/редактирах го и го пускам отново ,защото има право на съществуване,а и съм съгласен.
Това е пример за Закона,Психе.Можеш да пишеш каквото си искаш,не мога да те спра.
А ти не можеш да спреш модерирането ми.
Прави каквото искаш,ще се изпълни Законът на Причината и Следствието.

Модерирането на твоя пост е мое право.
Прилагам го като следствие от твоето неотменимо право да пишеш каквото си поискаш.

Редактираният от мен пост на Психея:

Цитат на: МИТКО в Днес в 19:21

"Може  и  да  е  банално  вече,  но  въпроса  е  защо  се  налага  да  го  повтарям?  И  не  е  никак  смешно  ама   никак."  

А,голям въпрос ше знаеш..Едно си баба знае,едно си бае...
(...)

И освен това,Димитре,понеже Аз и Аз сме едно цяло и не се разграничавам по никакъв начин от Себе Си,а и така знам,че е при хората с индивидуалност(...)
А истината е,че и двамата сме прави.
Има такива на които зорлем им случват всичко,от инкарнирането,до смъртта,но и има хора които сами случват живота и съществуването си.
Ти си от първите,това е ясно на всеки в този форум.
(...)
Чудесно.Поздравления.Но това е твоя път на развитие и той не е общовалиден и меродавен.Не.Той е пречупен през личната ти призма.Не,че няма и други като теб,напротив..Масата от стадото са така..Дресират ги или с морков или с тояга...
Но има и свободни индивиди които както казах сами случват съществуването си.
С което за протокола,приключвам тази "дискусия" и отбелязвам факта, че има хора/съзнания,които са Себе си,а не сянка на Себе Си ,тези хора случват съществуването си волево и осъзнато.
Другите са тези на които съществуването просто им се "случва"..
Никога не е късно за вторите,да се осъзнаят че имат право на избор и да го направят.

Пак казвам,за аурата сме го дъвкали,и не нямам единомислие с теб,просто така си стоят нещата с аурата.
Не е като да откриваме топлата вода. ..

Психе,на мен ми беше досадна тази занимавка.Ако и на теб не ти се нрави,тогава като пишеш, не създавай Причина,чието Следствие ще бъде Модериране/в случая Редактиране/
Но си свободна да не се съобразиш.Това е твое право.
А моето си е мое.
Такъв е Законът.

« Последна редакция: (Неделя) 22 Януари 2017, 22:30 от HomerCat » Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #64 -: (Неделя) 22 Януари 2017, 22:40 »

МИТКО,за да продължа,първо трябва да ти кажа,че може да ти стане неприятно,но
Истината не се страхува от изпитания.Иначе казано,"Колкото по-гадна е проверката..."

Ако ти си сигурен в истината на своя възглед,значи аз съм заблуден и би било логично да понесеш моята критика към твоите възгледи.
Критика не към Теб,а към това,което считаш за истина.
Истината не се страхува от чуждите заблуди,те не могат да я отменят.

Като цяло,съгласен съм с тезата на Психея от последния ѝ пост(но без епитетите).

За да продължа,бих те помолил да прецениш готов ли си да прочетеш моето виждане,някои неща от което могат да бъдат,как да кажа,нараняващи.За да избегна този момент,досега се самоцензуруирах,понеже виждам,че наставниците ти са много важни за теб.
Не претендирам,че знам истината ,но отстоявам своето мнение и правото си да греша и да съм несъвършен.

Да  се  страхувам  от  дабронамерена  дискусия,  не,  стига  да  не  се  превърне  в  заяждане.
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #65 -: (Вторник) 24 Януари 2017, 13:15 »

Ирационалният  свят  има  строга  йерархична  система,  мястото  на  всяка  душа  в  нея  се  определя  от  аурата  й.  Същото  важи  за  правата  и  задълженията.  Разбира  се  това  не  са  затворени  общности,   всяка  душа  може  да  пътува,  но  контактите  се  затрудняват  от  самата  вибрация,  това  се  отнася  за  душите  посещаващи  по-горни  нива,  в  обратното  движение  няма  проблем.   Затова  казват,  че  по-развитият  интелект  може  да  слезе,  но  по-слабият  не  може  да  се  качи.
       Ето  тук  във  форума  когато  стават  дрязги  виновният  е  по-умният,   понеже  умният  иска  от  другия  да  се  качи  при  него,  което  е  невъзможно,  правилно  е  по-знаещия  да  слезе  долу  и  да  обясни.  Да  ама  пуста  гордост.  По-добре  е  вместо  да  обясняваме,  да  изгоним  човека,  като  го  накичим  с  епитети  като  коледна  елха. 
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #66 -: (Вторник) 24 Януари 2017, 18:38 »

Ето какво предлагам ,МИТКО:

Да напишеш още някои неща,които намираш за важни,поне в основни линии,нищо че си ги писал и в други теми.Тук ако са по-компактно подредени ще ми е по-удобно,защото иначе трябва да се ровя из темите.
Е,може някой да изрази недоволство,че предъвкваме предъвквани неща,но ако му е досадно,то не е задължително да чете.
Така че опитай да не отделяш много внимание на критиката,а да си гледаме темата и да видим какво ще се получи като развитие.

Тези идеи в общи линии са ми познати,но постепенно придобих някои резерви и съмнения,но както казах,ако имам критика към някои от тези идеи,това не е критика към теб.А с някои неща съм и съгласен принципно,различията може да идват от различното ни тълкуване.

Като казваш йерархична система,аз както го разбирам е,че разликите са не в резултат от директивите на някакви авторитети,а от различната степен на развитие и наистина никой не може да надскочи текущото си ниво.
Но според мен има заинтересовани,дали тук,или "там"/или на двете места/,които прокарват идеи за авторитети и йерархия в стил "Господари на кармата",което намирам за абсурдно.

Сега за това изречение:
 "Владеенето  на  двете  части  от  причинно-следственият  закон  се  позволява  само  на  доказалите,  че   могат  да  носят  отговорност  за  изборите  си."

В смисъл,позволява се от кого?А и владеенето на споменатия закон ми е неясно какво означава тук.
Причинно-следствената връзка е това,което много хора наричат карма,макар че думата е само половината от израза "действие-резултат",но другата санскритска дума все я забравя.
Става ли за целта на темата да се уточним,че причинно-следствения закон/за кратко ПСЗ / е същото като карма - действие-следствие/резултат/?

Ако да,тогава не ми е ясно как може някой да владее ПСЗ.Понеже всички са му подвластни,могат само чрез разбирането му да го използват,да речем -конструктивно.
Понеже понякога спор се получава и заради несъгласие,породено от неуточняване/неразбиране на понятията.

Гледам последния ти абзац:съгласен съм,че зорлем никой не може да бъде издърпан "нагоре",дори да иска,а пък мнозина не искат/и не трябва да бъдат обвинявани.Няма полза просто.Но някои представители на Светлите сили всъщност манипулативно се опитват да подвеждат хората,като им вменяват едва ли не задължение /къде по-забележимо,къде по-скрито/ за някакво духовно развитие,че даже и усъвършенстване.Начинът по който го правят го намирам за дразнещ,меко казано.
Така,мисля засега да спра.Продължавай по твоя преценка,после пак аз и така полека да върви обсъждането.

Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #67 -: (Вторник) 24 Януари 2017, 22:32 »

Въпрос  от  Хомър
  Като казваш йерархична система,аз както го разбирам е,че разликите са не в резултат от директивите на някакви авторитети,а от различната степен на развитие и наистина никой не може да надскочи текущото си ниво.  
      Точно  така  е,  и  нивото  ти  на  развитие  се  демонстрира  от  цвета  на  аурата  нито  повече  нито  по-малко.  Ти  си  това  което  виждат  всички.  Ако  искаш  да  напреднеш  по-бързо  избираш  трудни  /гадни/  инкарнации.  

Въпрос  от  Хомър
      Но според мен има заинтересовани,дали тук,или "там"/или на двете места/,които прокарват идеи за авторитети и йерархия в стил "Господари на кармата",което намирам за абсурдно.

В  ирационалният  свят  това  е  безсмислено,  защото  ти  виждаш  кой  стои  пред  теб  и  този  някой  не  може  да  ти  откаже  отговор  на  какъвто  и  да  е  въпрос.  Друг  е  проблема,  ако  ти  не  можеш  да  го  разбереш.  
      Господари  на  кармата  -  чиста  глупост,  както  казваш  абсурдно  е  защото  понятието  власт  горе  значи  съвсем  друго.

Въпрос  от  Хомър
      Сега за това изречение:
     "Владеенето  на  двете  части  от  причинно-следственият  закон  се  позволява  само  на  доказалите,  че   могат  да  носят  отговорност  за  изборите  си."  В смисъл,позволява се от кого?А и владеенето на споменатия закон ми е неясно какво означава тук.

Това  се  отнася  само  за  ирационалният  свят.  Там  Постоянният  /Вечният/  АЗ  когато  взема  решения  за  бъдещата  си  инкарнация  ако  е  доказал,  че  може  да  носи  отговорност  може  да  взема  самостоятелно  решения  за  себе  си  като  инкарнация,  ако  не  е  готов  решенията  се  вземат  колективно  от  групата.  В  групата  като  нейни  членове  участват  и  двамата  наставници  които  са  от  по-горни  нива.  Подчертавам  те  са  от  групата,  не  са  някакви  началници,  просто  приятели  но  по-опитни Приятели  които  също  могат  да  се  инкарнират  даже  заедно  с  някой  от  групата.    
      Тук  на  Земята  като  инкарнация  на  никого  не  му  е  позволено  да  владее  двете  части  на  закона,  защото  тогава  се  губи  автентичността  на  емоциите  /преживяванията/  
      Горе  се  определя  нивото  на  опитност  което  може  да  започне  да  оперира  с  двете  части  на  ПСЗ,  а  не  се  действа  индивидуално.   Например  всяка  инкарнация  може  да  притежава  интелект  от  3%  до  10%  в  тези  параметри  идваме  тук  на  Земята  и  изключение  никому  даже  и  на  Бог.      

Въпрос  от  Хомър
  Става ли за целта на темата да се уточним,че причинно-следствения закон/за кратко ПСЗ / е същото като карма - действие-следствие/резултат/?
        Ако да,тогава не ми е ясно как може някой да владее ПСЗ.Понеже всички са му подвластни,могат само чрез разбирането му да го използват,да речем -конструктивно.

Карма,  съдба,  орис,  са  понятия  произтичащи  от  ПСЗ.   Всеки  който  владее  закона,  го  владее  за  себе  си,  и  не  може  да  го  налага  на  друг,  независамо  от  разликата  в  нивата.  Затова  е  филма  за  който  съм  ви  говорил  толкова  много.  Ти  преживаваш  това  което  си  причинил  на  другите  и  никой  освен  теб  няма  достъп  до  тези  преживявания.  Такава  ретроспекция  елиминира  всякакъв  субективизъм,  защото  тя  изгражда  и  бъдещата  ти  аура.  Следователно  от  другите  зависи  бъдещата  ти  аура.

Въпрос  от  Хомър
       Гледам последния ти абзац:съгласен съм,че зорлем никой не може да бъде издърпан "нагоре",дори да иска,а пък мнозина не искат/и не трябва да бъдат обвинявани.Няма полза просто.Но някои представители на Светлите сили всъщност манипулативно се опитват да подвеждат хората,като им вменяват едва ли не задължение /къде по-забележимо,къде по-скрито/ за някакво духовно развитие,че даже и усъвършенстване.Начинът по който го правят го намирам за дразнещ,меко казано.

Всеки  който  не  иска  да  продължи  остава  в  астрала  и  се  превръща  в  тъжен.  Но  групата  никога  не  се  разрушава  и  членовете  са  винаги  загрижени  един  за  друг.  Липсата  на  някого  се  възприема  болезнено,  защото  групата  се  възприема  за  едно  цяло.  
         Единственото  за  което  ни  подтикват  наставниците,  това  е  да  изпълняваме  това  за  което  сме  дошли  тук  да  не  се  отклоняваме  от  волята  на  Постоянния  ни  АЗ  и  да  положим  успешно  изпитите  -  а  те    са  най-много  четири.   За  останалото  сме  волни  като  птички.    
         Всеки  който  иска  от  нас  и  в  същото  време  ни  предлага  нещо  в  замяна  може  спокойно  да  го  сложиш  от  тъмната  страна  и  да  дразнещо  е.    
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #68 -: (Вторник) 24 Януари 2017, 23:39 »

Ето  какво  съм  писал  преди

http://forum.xnetbg.net/index.php?topic=14622.160;wap2  

--- Цитат на: mitko в Юли 28, 2010, 14:16:46 pm ---
--- Цитат на: Aarxe в Юли 28, 2010, 11:47:49 am ---
--- Цитат на: mitko в Юли 27, 2010, 20:23:35 pm ---Aarxe  какъв  процент  от  интелекта  си  използваш!
    Там,  йерархията  се  изгражда  не  на  правото - роден  във  фамилията,  а  на  способността  да  използваш  по-голям  процент  от  интелектуалният  си  потенциал!!  Питам  се  дали  ще  се  опиташ  да  ме  опровергаеш?

--- Край на цитат ---

Въпросът ти е труден за отговаряне, без да съзнаваш защо. Хората боравят твърде смело с твърденията за съществуването на потенциал на мозъка. Съществува подобно нещо, но е е това, което вие мислите, че знаете. Потенциалът на мозъка ви намалява от всичко, което научавате, не се увеличава. Повече знания - не значи по-умен, противно на логиката ви - определено не значи и по-мъдър.
Развитието ви на интелектуално ниво е дадено за всеки, но е второстепенно, дори - третостепенно.

--- Край на цитат ---

Въпроса  ми  е  труден,  но  аз  съзнавам  и  знам  защо!  Бъркаш, Aarxe,  бъркаш,  интелекта  не  е  функция  на  мозъка,  а  е  свързващото  звено  (моста)  между  активното  съзнание  и  подсъзнанието !!  Когато  си  отидем  в  къщи,  тоест  в  ирационалният  ни  дом  ние  нямаме  мозъци,  но  имаме  интелект !
       Да  интелектуалното  ни  ниво  е  даденосст  определена  още  преди  инкарнирането  ни!  То,  интелектуалното  ни  ниво  като  хора  е  винаги  по-ниско  от  действителното  с  което  разполагаме  там  горе!  Интелектуалното  ни  ниво  определя  и  цветът  на  духовната  ни  аура!  Интелектуалното  ни  ниво  е  от  първостепенно  значени  за  определяне  на  мястото  ни  в  йерархията! 
        Въпрос:  Какво  е  според  теб  нещото,  което  е  от  първостепенно  значение  за  духовното  ни  развитие 
        Да  повече  знания  не  значи  по-умен  и  по-мъдър! - Съгласен
        Aarxe  какъв  процент  от  интелекта  си  използваш!
        Какви  са  цветовете  на  духовните  аури  и  какъв  е  твоят  цвят

--- Край на цитат ---

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #69 -: (Сряда) 25 Януари 2017, 23:16 »

Относно това,че ако някой не може да вземе сам  решение за инкарнация,значи групата взема решения.

Значи някой,примерно да го наречем А. не се справя със самостоятелното решение и групата му помага.
А в случая на някой друг,примерно Б.,който също не може да вземе самостоятелно решение имам въпрос:
Участва ли А. като част от групата в колективното решение за Б.?

При положение,че А.не се справя за себе си,как да се разчита,че ще може да бъде адекватен по отношение на някой друг?

Не е оправил него си,както се казва,а тръгнал да помага на другите.
Може да звучи малко заядливо,но това ме интересува.
От същия абзац е това изречение:

"Тук  на  Земята  като  инкарнация на  никого  не  му  е  позволено  да  владее  двете  части  на  закона,  защото  тогава  се  губи  автентичността  на  емоциите  /преживяванията/ "  

Отново имам чувството,че заседнах с това владеене на ПСЗ.
Засега бих предпочел да го оставя да отлежава да не би нещо да съм недоразбрал.
Иначе пак ще кажа,че не виждам как може да се владее ПСЗ.

А подчертаната част - от кого не е позволено,от самото ниво на развитие на индивида ли имаш предвид?Защото другия вариант е непозволяването да идва от Някого,което е вмешателство.
Сега това:

"Липсата  на  някого  се  възприема  болезнено,  защото  групата  се  възприема  за  едно  цяло."

Болката изгражда тези,които могат да я понасят,помага им да израстват/евентуално/.Имам предвид,ако се налага да я посрещнем,а не че трябва да си създаваме болезнени преживявания просто така,за спорта.
Аз всъщност не се справям най-успешно с първото изречение,но го намирам за вярно.

Отново,извинявай,ако пак звуча заядливо,но имам емоционална алергия към такава групова единност.
Да кажем,че е един от недостатъците ми.Всъщност,може би малко силно го казах.
Мога да съм част от група,обединена от някаква идея,но това трябва да е група,признаваща безусловно правото на всеки да напусне,ако така реши.Иначе е кошара,СъЗависимост.Несвобода.

По-предно изречение:

"Всеки  който  не  иска  да  продължи  остава  в  астрала  и  се  превръща  в  тъжен."
Това окончателна диагноза ли е?Някои автори споменават за помагачи в такива случаи.
Може би случаят с тъжните,както им казваш заслужава да бъде разгледан по-обстойно.
Наистина тягостна беше "вибрацията" им,която усетих в моя сън,за който ти каза по-преди че съм бил в астрала.

И като стана въпрос за продължаване(предполагам,имаш предвид с инкарнирането),как е започнала тази процесия с инкарнирането?
Който и да ми отговори,какъвто и да е отговорът му,няма как да проверя.
Значи пак трябва да вЕрвам някому,само защото той казва.

(Иначе,интересно ми е да научавам нови предложения за отговори на въпроса откъде идваме,накъде отиваме и защо.)

Във връзка с това ще цитирам Дънов поне на него се приписват тия думи:

"В изпълнението волята на Бога е силата на човешката душа".

Тук пак ми звънва антивирусната аларма.
Защото,аз не знам има ли Бог,такъв ,какъвто го описват претендиращите да го познават.
Всяка религия си прави идол от представата си за бог и му се кланя.
А ако допусна,че има някакъв Създател,той може би гледа отстрани разните религии и с доброжелателно съчувствие си мисли:"Ех,деца,кога ще пораснете..."

Във връзка с работното ми допускане да съществува Бог/Създател, как аз да вярвам на човек,претендиращ,че е разбрал какво иска Бог от хората?Той може да лъже умишлено с цел,или да си вярва,че казва истината,но неговата вяра(че знае) не е мое знание,защото няма как да проверя.За непроверимите неща съм агностичен.

"Единственото  за  което  ни  подтикват  наставниците,  това  е  да  изпълняваме  това  за  което  сме  дошли  тук  да  не  се  отклоняваме  от  волята  на  Постоянния  ни  АЗ..."

Дали някой ще ми казва каква е волята на Бога или на Постоянния ми Аз/при положение,че дори не знам има ли такова нещо,но като работна хипотеза мога да допусна/, защо да му вярвам просто така?
Истината е...все някаква.За мен е неизвестна/непроверима.

В този смисъл,аз не приемам никой да ми е наставник,само защото се е самоназначил за такъв.
Да изслушам мнението му - да,дори мога да възприема нещо,но аз браня правото си да не знам(вместо да вярвам),да правя грешки и евентуално да се уча от тях.
Сега се сетих още нещо за целостта и групата.
Ако човек не е постигнал вътрешна цялост(а това той го постига сам),бидейки част от група,това за мен е непълноценно единство/цялост.
И принадлежността към такава група е пречка за постигане на индивидуалната вътрешна цялост.
(Разбира се не е задължително всички да мислят като мен)

Тук има един тънък момент,че ние имаме потребност от общуване(и аз не мога да избягам от това) и чрез него,чрез взаимоотношенията с другите можем да постигнем самоопознаване.То май друг начин и няма.Но за да участва пълноценно в самосъздаването си,човек трябва да може да приеме риска/болката от отхвърляне/изоставяне.И дори сам да се откъсне от някаква принадлежност към група,ако прецени,че се налага.Но това май е за по-напреднали.

Така го мисля-чувствам.Мислочувствам.
На прав път ли съм или не...на този етап това ми е пътеката,иначе казано - нивото.
Повтарям ли се,потретвам ли се ,МИТКО,целта ми не е да доказвам,че аз съм най-прав,а да си сравним мисленето и да видим евентуални сходства и различия.Интересен ми е този процес,защото чрез него ,изразявайки се писмено тук,все едно че се "браузвам"(прелиствам) вътрешно и евентуално да си преподредя някои "страници".

Така че,ако на моменти изказът ми е по-остър,не го приемай като насочен към теб.
Ще ми се дискусията да продължи,ако имаш желание.

« Последна редакция: (Сряда) 25 Януари 2017, 23:30 от HomerCat » Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #70 -: (Четвъртък) 26 Януари 2017, 12:20 »

Като  казвам  групата,  това  е  идентично  със  семейството   тук  на  Земята
       Кога  една  душа  ще  се  инкарнира  решението  е  лично  нейно  и  на  никой  друг.  Инкарнацията  е  необходимост  не  е  задължение  породена  от  емоционален  глад,  или  адреналинов  такъв,  а  може  и  от  двата.  Следователно  е  нещо  като  зависимост.  Подробностите  за   инкарнацията  се  дискутират  и  се  вземат  колективни  решения,  просто друг  начин  няма. 

Не е оправил него си,както се казва,а тръгнал да помага на другите.

Разсъждаваш  като  единствено  дете  в  семейството.   Представи  си,  че  сте  5  сестри,  една  я  бива  в  готвенето,  друга  в  плетенето,  следващата  в  математиката,  по  следващата   в  литературата  и  последната  в  рисуването,  как  мислиш  могат  ли  сестрите  да  си  помагат  взаимно,  или  щом  не  могат  всичко  нямат  право  да  си  дават  съвети?

"Тук  на  Земята  като  инкарнация на никого  не  му  е  позволено  да  владее  двете  части  на  закона,  защото  тогава  се  губи  автентичността  на  емоциите  /преживяванията/ " 
        Забраните  с  се  отнасят  за  нивото.  И  тя  се  отнася  по-точно  за  душите  които  имат  възможността  да  владеят  частично  или  напълно  ПСЗ,  за  душите  нямащи  достъп  до  втората  част  на  ПСЗ  забраната  губи  смисъл.  Забраната  произтича  от  определения  нисък  праг  на  интелект  при  инкарниране.  В  този  смисъл  може  и  да  се  разглежда  не  като  забрана,  а  като  невъзможност   да  се  прилага.  И  Бог  да  слезе  на  Земята  все  тая  ще  бъде  човек  /инкарнация/

Мога да съм част от група,обединена от някаква идея,но това трябва да е група,признаваща безусловно правото на всеки да напусне,ако така реши.Иначе е кошара,СъЗависимост.Несвобода.*****  

Да  се  върнем  на  примера  със  сестрите  -  Те  могат  да  се  пръснат  по  всички  краища  на  света,  но  престават  ли  да  бъдат  сестри?  Не  никога!  Всеки  от  групата  има  правото  и  възможността  да  се  развива  самостоятелно,  и  да  премине  в  нова  група  от  по-горно  ниво,  но  нещото  което  сплотява  тази  малка  общност  е  любовта  и  винаги  когато  се  приберат  в  ирационалния  свят  се  събират  за  групова  прегръдка,  а  и  никога  не  се  изоставят  един  друг,  независимо  от  разликата  в  развитието  си.

"Всеки  който  не  иска  да  продължи  остава  в  астрала  и  се  превръща  в  тъжен."
Това окончателна диагноза ли е?Някои автори споменават за помагачи в такива случаи.

Да  наставниците  ни,  а  и  членовете  на  групата.

И като стана въпрос за продължаване(предполагам,имаш предвид с инкарнирането),как е започнала тази процесия с инкарнирането?
       Липсата  на  първична  емоционална  енергия  в  ирационалния  свят.   Причината  а  следствието  е  създаване  светът  на  избора.

Дали някой ще ми казва каква е волята на Бога или на Постоянния ми Аз/при положение,че дори не знам има ли такова нещо,но като работна хипотеза мога да допусна/, защо да му вярвам просто така? 
      Това  не  зависи  от  нас.  На  Бог  не  му  пука  дали  вярваш  или  не,  в  неговото  съществуване,  ще дойде  момента  да  се  убедиш  сама.   Никой  не  ни  пита  дали  ние  като  хора  сме  съгласни  или  не,  ние  сме  просто  фрактали  и  свободата  ни  е  като  на  такива.

Активен

Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1579
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #71 -: (Четвъртък) 26 Януари 2017, 12:36 »

Grin
Митко не е ли по добре П. И Х. да се регистрират във форума и да си приказваме със тях? Тъй или иначе не си наясно със нищо само "канализираш" казаното от тях.Става развален телефон.
А моето имение ако ти са учители трябва да са до тебе във материални тела,във енергийното е друга бира.
Тука за да стигнеш до енергийното трябва да дораснеш.В момента е пълно там със навлеци като тебе.Научили ги учители на някаква техника и са герои.Само че през енергийното предстои да мине един як ток,и тея със техниките ще опищят орталъка.
Ерархията тука и във енергийното е според наличната енергия,не крадената,не чрез ритуали и тям подобни техники,а лично заработената..Скоро ще стане видно.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #72 -: (Четвъртък) 26 Януари 2017, 12:47 »

Grin
Митко не е ли по добре П. И Х. да се регистрират във форума и да си приказваме със тях? Тъй или иначе не си наясно със нищо само "канализираш" казаното от тях.Става развален телефон.
А моето имение ако ти са учители трябва да са до тебе във материални тела,във енергийното е друга бира.
Тука за да стигнеш до енергийното трябва да дораснеш.В момента е пълно там със навлеци като тебе.Научили ги учители на някаква техника и са герои.Само че през енергийното предстои да мине един як ток,и тея със техниките ще опищят орталъка.
Ерархията тука и във енергийното е според наличната енергия,не крадената,не чрез ритуали и тям подобни техники,а лично заработената..Скоро ще стане видно.
 Cool

Ами  сподели  ти  как  си  дорасъл за  енергииното.  И  какъв е  критерият  за  определяне  кой  е  навлек  и  кой  не?   Кажи  конкретно  кога.  Какво  ще  кажеш  ако  аз  те  смятам  за  това  в  което  обвиняваш  мен.  Все  пак  ти  не  ми  дойде  на  гости. 
Активен

Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1579
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #73 -: (Четвъртък) 26 Януари 2017, 15:45 »

Grin
Аман от идиоти.
1.Защо си във материалното а не във енергийното?Ако е трябвало да си там нямало да си тука.
2.За да преминеш през "ципата" трябва да натрупаш нужната енергия със труд,така е безопасното.Ако ползваш техники,бели или черни източника им един и е насилие.
3.Тая стая във която каниш ти ли знаеше как се прави или ти казаха.И що да идвам като е нарушение стаята и аз да съм идиота дето се се съгласил?Оригинала е мъж се докарва до дом.После до жена.Вкарва на ръце жената си във дома и тя го прави къща/стая във енергийното,и отговорностите са бая големи.
4.Знанията за енергийното твои ли са или са ти казани?Във филма който коментирахме показаха как се получава ОИТ.Като те избият от тялото.Казвал съм че единението не става като правите ОИТ,така се разделяте и нямата пълен контакт.Пускат ва като куче на каишка и сте щастливи,а какво става със другите тела,и какво правят докато ви разхождат?
Толкова стига ли ти?
А питай П.иХ. Що не дойдат да те учат във материалното,ще ми е интересен отговора.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #74 -: (Четвъртък) 26 Януари 2017, 18:33 »

Grin
Аман от идиоти.
1.Защо си във материалното а не във енергийното?Ако е трябвало да си там нямало да си тука.
2.За да преминеш през "ципата" трябва да натрупаш нужната енергия със труд,така е безопасното.Ако ползваш техники,бели или черни източника им един и е насилие.
3.Тая стая във която каниш ти ли знаеше как се прави или ти казаха.И що да идвам като е нарушение стаята и аз да съм идиота дето се се съгласил?Оригинала е мъж се докарва до дом.После до жена.Вкарва на ръце жената си във дома и тя го прави къща/стая във енергийното,и отговорностите са бая големи.
4.Знанията за енергийното твои ли са или са ти казани?Във филма който коментирахме показаха как се получава ОИТ.Като те избият от тялото.Казвал съм че единението не става като правите ОИТ,така се разделяте и нямата пълен контакт.Пускат ва като куче на каишка и сте щастливи,а какво става със другите тела,и какво правят докато ви разхождат?
Толкова стига ли ти?
А питай П.иХ. Що не дойдат да те учат във материалното,ще ми е интересен отговора.

1/    Ти  откъде  имаш  "познания"  за  енергийните  нива  както  ги  наричаш  и  защо  ти  имаш  право  да  знаеш,  а  други  не.  Аз  съм  изключително  земен  човек  Меандре.   
       2/   Никаква  ципа  не съм  срещал!!  Това  което  мога  съм  го  постигнал  само  с  труд,  с  много  труд,  без  никакви  ритуали,  нито  бели  нито  черни.
       3/   Стаята  която  си  направих  е  по  идея  от  Библията.  За  45 години,  Меандре,  не  съм  използвал  способностите  си  във  вреда  на  някого,  никога  в  никакъв  случай  по  никакъв  повод.   Докато  ти  господине  във  всеки  пост  плашиш  и  нагнетяваш  негативна  енергия,  може  би  само  такава  имаш.  Да  отговорностите  са  големи  ако  не  владееш  емоциите  си.  Особено  опасно  е  за  човек  който  е  движен  от  негативни  подбуди.  В  енергийното  няма  пол  бе  Меандре.
       4/  4. Знанията  за  ирационалното  мога  да  кажа,  че  са  ми  дадени,  но  опитността  си  е  само  моя.  Никой  от  нищо  не  ме  избива  ставам  и  тръгвам  и  винаги  съм  свързан  с  тялото  си.  Защо  смяташ,  че  Паалла  и  Хоол  не  са  ми  помагали  в  материалното?
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: