Страници: 1 2 3 [4] 5 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ирационалния свят и възможностите за опознаването му  (Прочетена 6394 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #45 -: (Вторник) 04 Февруари 2014, 20:47 »

По вашата логика и камасутра е мегаизвратена.

Мчи извратена е  Grin! Ти виждала ли си я? Имам я - луксозно издание - дебела, голяма, с кожена подвързия и тежи сто тона. С нея с най-голямо удоволствие бих изплющяла автора и по тиквата...

Тя не е само книга със секс пози. Повечето от писанията и са на тема как жената трябва да чисти, готви, копа градината за да не се изморявал мъжът и прочие простотии от сорта. Пффф баси и тъпотията... 

Тези индийки LaughЕгати си пазят мъжете цели, все едно отворили двери неземни, немой да не сколасат по нощите, или когато там си уплътняват енергиите Wink

Laugh

яко!

тъй, тъй. Не са тъпи патки тези индийки  Cool
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #46 -: (Четвъртък) 06 Февруари 2014, 00:05 »

Не знам ама тва с мъжа и жената дето стават на гущер..
Сякаш го знам от някой други живот..Така познато..Shocked

Shape-Shifting. Не е от друг живот, а от книгите на Еленко, Айк....''Не пипай тази книга''..........Там е застъпена тезата, че гущерите и ние сме се таковали...онаковали и т. нт.
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #47 -: (Четвъртък) 06 Февруари 2014, 07:40 »

Еленко и Айки никога не съм ги чела..
Така и не изпитах"потребност",особено от книгите на Еленко..докато пропагандираше неговите си неща,някак..Вътрешно го заклеймих като платен провокатор,и от нещата които казваше ми бе блудкаво и безинтересно.
Ама и той ли е говорил за унията между мъже жени? Cool
« Последна редакция: (Четвъртък) 06 Февруари 2014, 07:47 от Psyhea » Активен
Неактивен petrova77
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #48 -: (Събота) 05 Юли 2014, 08:36 »

Всички човешки общества са вярвали, че отвъд физическият свят съществуват сили, които въздействат върху съдбата на хората и с които хората могат да поддържат връзка, в името на своето благополучие. Не е тайна, че много от знаците, буквално, са очевидни, но малцина ги виждат. Един верен прочит на символите би ни помогнал да вземем правилното за нас решение, да ни насърчи и предпази. Животът ни е низ от постъпки, радости и болки.
http://gledanenakafe.com/
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #49 -: (Събота) 16 Август 2014, 12:20 »

Мдам..Ирационалния свят..

Или ти го намираш или той намира теб..Като лафа с Мохамед Grin

Аз за първи път имах осъзнато видение тези дни..Докоснах се до този ирационален свят съвсем спонтанно..И видях Себе..Бях в монадата си!Вътре в Себе.в самото си същество..

Не знам как така"благоволих" да си се покажа сама на Себе..Ама на..Сторих го..
Къпя си аз детето в банята,унесла съм се в някви мисли,някви градуси,някви ъгли на светлинните лъчи и пр.щуротии ме занимават,извендъж..Тунел..Мрак..И към мен долита някво..Абе беше нарисувана глава като на някво смешно тролче,нямаше тяло,но с прикачени ангелски крилца..Чиста анимация,,Лети към мен и още докато е в движение ми казва една "формула" дет се мъча над тва,ама аз пусто толкоз стъписана,хич не го чух ми му викам.."АМа ти ли си наистина"..А то се хили с глас и ми вика"Е кой да е бе,шматко"..И се смее като откачено..Помня само,че повтарях "моля те не си отивай,чакай да довърша с детето.."А То се смее,смее и отлетя..Каква тъга почувствах..Исках да го разгледам повече,но и ..истинска тъга..

Шантава работа и то само за секунди..

Видях ето това,ама нарисувано като комикс с бели крила а главата някак.."тъмна"стоеше и смешна контрастна на ангелските си крила..Не знам що не си беше заболо направо и два рога,та да е пълен купона..Но така или иначе,символиката беше повече от ясна

тва бяха крилата..

но главата беше нещо подобно,много комична рошава в този стил на анимация и някак..беше"то"..нито"той",нито"тя"..ТО

изобщо..арехитипи отвсякъде Laugh

Тва беше първото ми "видение"без никви вибрации в напълно будна форма(къпех детето все пак)

А защо твърдя,че съм била в Себе/Монадата Си?

Ами защото няма къде другаде да съм била..И заради естеството на мрака в който бях..Чувстваш го,така както тук чувстваш тялото си..

Монадата(микро-душата  или ядрото на душата) е "мястото"в което видях ВА.
За туй бе тъмно,за тъй и имах усещането,че съм в тунел..
Просто ми трябваше малко време за анализ на случилото се,понеже досега образ не бях изкарвала,само тъмнина най-много звук..Ама сега и картинка имаше  Grin Grin

И да,мракът там не е мрак.Както казах,усещаш го както тук усещаш тялото си.Ти самият си този мрак

Душата ни е енергиен вортекс/вихър/тороид.
А какво има в центъра на един вихър?Нищо..Празнота..Вакуум

тороидния модел по кой се движи енергията

монада,ядката на душата/микро тороид  

http://integrationcoach.files.wordpress.com/2007/01/chakras_long-currents66.jpg
Ирационалния свят и възможностите за опознаването му

http://www.asherahart.net/wordpress/wp-content/uploads/2011/10/Double-torus.jpg
самата душа/аура(полето което се излъчва от монадата) е тороид
http://integrationcoach.files.wordpress.com/2007/01/chakras_long-currents66.jpg[img]         [img width=600 height=369]http://www.asherahart.net/wordpress/wp-content/uploads/2011/10/Double-torus.jpg
земята е торид,както и слънцето,както и всяко небесно тяло..както и всяка форма на материята..серпент..

http://www.commutefaster.com/toroid-math.JPG
-матрицата

Големият тороид с цифрите е модела на вселената ни.
Показан е като графика,но в същността си е непрекъснато движение.Въртеливо,подобно на вал.Но всеки"ред"се мести сам за себе си..Във всеки миг,имаме различна комбинация от цифри,даващи различна реалност..
Всяка цифра съответства на буква/графичен символ,изобразяващ не намерението а емоцията.
Намерението/логоса се изразява в цифрите.

Всеки човек е микро вселена и следва точно същият модел.
« Последна редакция: (Събота) 16 Август 2014, 12:29 от Psyhea » Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 814

« Отговор #50 -: (Събота) 16 Август 2014, 13:48 »

Крилца със смеещо се лице. Най-близката асоциация за която се сещам е този символ:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ac/Wingedheart.svg/343px-Wingedheart.svg.png
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #51 -: (Събота) 16 Август 2014, 15:17 »

Крилца със смеещо се лице. Най-близката асоциация за която се сещам е този символ:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ac/Wingedheart.svg/343px-Wingedheart.svg.png
Не ми трябва асоциация за да разпозная Себе Smiley

Активен
Неактивен radiko
Newbie
*
Публикации: 15

« Отговор #52 -: (Събота) 16 Август 2014, 19:23 »

Цитат
Psyhea  На мен ми се струва, че това е само един чертеж на едно нещо с много странни качества наричащо се "Абха намотка" Други хора му викат намотка на Родин, Rodin coil
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #53 -: (Събота) 16 Август 2014, 19:40 »

Цитат
Psyhea  На мен ми се струва, че това е само един чертеж на едно нещо с много странни качества наричащо се "Абха намотка" Други хора му викат намотка на Родин, Rodin coil
Не знам нищо за графиката,просто това е най-близо до онова в ума ми..Със сигурност"гънките"на пространство-времето ни са доста по-сложни от тази проста графика..
Активен
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #54 -: (Събота) 16 Август 2014, 20:28 »

http://www.commutefaster.com/toroid-math.JPG
-матрицата

Показан е като графика,но в същността си е непрекъснато движение.Въртеливо,подобно на вал.Но всеки"ред"се мести сам за себе си..Във всеки миг,имаме различна комбинация от цифри,даващи различна реалност..
Всяка цифра съответства на буква/графичен символ,изобразяващ не намерението а емоцията.
Намерението/логоса се изразява в цифрите.

Всеки човек е микро вселена и следва точно същият модел.

Еми да....Ето защо не може да се предрича бъдещето...ми то всяка секунда се променя....Факт....Значи всички гледачки и баячки от Месалина през Нострадамус и Гущерова са шарлатани..... Wink.....

Еленко и Айки никога не съм ги чела..
Така и не изпитах"потребност",особено от книгите на Еленко..докато пропагандираше неговите си неща,някак..Вътрешно го заклеймих като платен провокатор,и от нещата които казваше ми бе блудкаво и безинтересно.
Ама и той ли е говорил за унията между мъже жени? Cool

Пише за много неща...и за летачите пише....
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #55 -: (Неделя) 22 Януари 2017, 11:37 »

Re:Филми
« Отговор #168 -: Днес в 07:33 »   Психея

Цитат на: МИТКО в (Четвъртък) 19 Януари 2017, 11:11

Владеенето  на  двете  части  от  причинно-следственият  закон  се  позволява  само  на  доказалите,  че   могат  да  носят  отговорност  за  изборите  си.   

Така ли ти казаха П и Х?
Или го чете някъде?
Прочее,това е лъжа.
Когато овладееш едно нещо,ти просто го владееш!
Кой може да ми забрани да владея умението да карам колело,при все,че.аз вече съм се научила!И няма как да ме "отучат".
Осъзнато създаваш причини и съвсем осъзнато приемаш следствията!
Това никой не може нито да ми го наложи,нито да ми го забрани!
"Доказали се"...Пред кого?Пред комсомолския секретар ли? Аман от нюеидж инсинуации...bad

Защото Митко твърди нещо,което мисля,че е пълна лъжа,и ако неговото твърдение ще стои в темата за филмите,про все, че е спам,то и моето контра твърдение, има пълното право да е тук в темата!
Мисли бе,не боли!

Психейче,
        Смяташ,  че  лъжа  по  простата  причина,  че  това  което  пиша  не  ти  отърва  /не  ти  изнася/  Парадокс  е  и  това,  че  и  аз  самия  искам  всичко  което  съм  написал  касаещо  реципрочността  /филма/  да  не  е  истина,  И  аз  го  искам,  ама  маццццццццц.
        Всяка  една  емоция  се  отразява  като  нюанс  в  аурата  ни.  /твои  думи/.  Но  и  всяка  емоция  се  запазва  и  в  подсъзнанието  ни  под  формата  на  малка оцветена  емоционално-информационна  сфера.  Когато  си  отидем  оттатък  и  започнем  да  гледаме  филма  всяка  една  сферичка  се  явява  фрагмент  от  живота  ни.    Тези  фрагменти  трябва  да  се  слеят  в  общата  информационна  структура    структура  на  душата.  По - горе  казахме,  че  всяка  емоция  е  различно  оцветена.  Сега  си  представи  как  смесваш  различни  бои  и  това  ще  промени  цвета  на  аурата  ти.  Е  на  кого  трябва  да  доказваш  нещо  та  то  ще  е  видно.   
       Нужно  ли  е  по-подробно  обяснене?       
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #56 -: (Неделя) 22 Януари 2017, 16:37 »

Психейче,
        Смяташ,  че  лъжа  по  простата  причина,  че  това  което  пиша  не  ти  отърва  /не  ти  изнася/  Парадокс  е  и  това,  че  и  аз  самия  искам  всичко  което  съм  написал  касаещо  реципрочността  /филма/  да  не  е  истина,  И  аз  го  искам,  ама  маццццццццц.
        Всяка  една  емоция  се  отразява  като  нюанс  в  аурата  ни.  /твои  думи/.  Но  и  всяка  емоция  се  запазва  и  в  подсъзнанието  ни  под  формата  на  малка оцветена  емоционално-информационна  сфера.  Когато  си  отидем  оттатък  и  започнем  да  гледаме  филма  всяка  една  сферичка  се  явява  фрагмент  от  живота  ни.    Тези  фрагменти  трябва  да  се  слеят  в  общата  информационна  структура    структура  на  душата.  По - горе  казахме,  че  всяка  емоция  е  различно  оцветена.  Сега  си  представи  как  смесваш  различни  бои  и  това  ще  промени  цвета  на  аурата  ти.  Е  на  кого  трябва  да  доказваш  нещо  та  то  ще  е  видно.  
       Нужно  ли  е  по-подробно  обяснене?        

Владеенето  на  двете  части  от  причинно-следственият  закон  се  позволява  само  на  доказалите,  че   могат  да  носят  отговорност  за  изборите  си
.  

Така ли ти казаха П и Х?
Или го чете някъде?
Прочее,това е лъжа.
Когато овладееш едно нещо,ти просто го владееш!
Кой може да ми забрани да владея умението да карам колело,при все,че.аз вече съм се научила!И няма как да ме "отучат".
Осъзнато създаваш причини и съвсем осъзнато приемаш следствията!
Това никой не може нито да ми го наложи,нито да ми го забрани!
"Доказали се"...Пред кого?Пред комсомолския секретар ли? Аман от нюеидж инсинуации...bad

Нерде Ямбол,нерде Стамбул в предходните постове и този.ти от днес,ама нейсе.Деменцията не прощава,така, че си извинен..

И разбира се,че са нужни разяснения!

Ти твърдиш,че ни ограничават в боравенето с причинно следствения закон,което е пълен абсурд,защото най-малкото,никой не може да ми забрани да дишам/същестеувам,Димитре,а всеки мой дъх(миг на съществуване без оглед на формата дори) е причина с последващо следствие!

Така,че да!
Очаквам да разясниш на аудиторията как точно става тази забрана?

И стига с тоя филм,че вече си смешен..
На всичкото отгоре,можеш да го гледаш по всяко време когато пожелаеш,и на "предходните" животи,и на настоящия.
Изобщо не е нужно да чакаш да се гътнеш,че да върнеш "лентата".
Да не подвеждаме хората които четат,че видиш ли "само и единствено след смъртта", може да се гледа "филма"...
Ретроспекция на настоящия живот,може и трябва да бъде правена периодично и редовно,точно както редовно ходим до тоалетна.Дори да не може човек да навлиза в Себе Си и да няма достъп до файловете.Просто може да се използват спомените.
Това е вид терапия и прочистване.
Всичко категоризирано като "грешка",може да бъде отработено на момента още в този живот..

П.п.А тва за аурата сме го дъвкали отдавна още преди сума ти време,не виждам що се пънеш?Да,така е.Е и?!?
Кажи каква е връзката със забраната да "боравим с причинно следствения закон" и кои са тези "доказали"се на които е разрешено да боравят с причините и следствията?
Също така очаквам и да обясниш кой издава разрешителните,както и по-какви критерии?

« Последна редакция: (Неделя) 22 Януари 2017, 16:44 от Psyhea » Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #57 -: (Неделя) 22 Януари 2017, 18:05 »

На мен ми допада описанието на МИТКО за сливането на фрагментите в обща(аз бих казал единна) структура.
Но това е работа,която може да бъде извършена тук,в този живот.Даже бих казал,че е желателно.
Тази работа в този ни живот аз я разглеждам в по-психологическа светлина и се сещам за Психосинтеза като един от начините.
Но за него си има тема.

А абзацът на Психея преди послеписа също намирам за заслужаващ внимание,защото съм съгласен с него.
Сравняването на ретроспекцията с ходене до тоалетната,макар и не много изящно,също намирам за подходящо,защото в подсъзнанието се събират доста "шитове",които влияят на настоящето,а през него и на бъдещето (ни).

Относно изречението,оцветено в червено в цитата,тук ми се включва алармата на антивирусната,образно казано.
За мен това е подхлъзване,което доста иначе добронамерени хора не забелязват,подведени от пропагандата на заинтересовани среди/кръгове.

Никой не може да владее Закона,но може да го използва,ако го е осъзнал.
Ноо...
Някои използват Закона осъзнато и умело,за да въвеждат хората в заблуждение.

МИТКО,сега да не реагираш приб*рзано,нямам предвид теб с горното изречение,а разните наставници  и подобни.
Не мога да се изказвам конкретно за твоите,по принцип казвам,че имам негативно отношение.
Ако трябва да смекча изказа си ще кажа,че съм силно скептичен.

Но ако съм искрен,ще кажа,че виждам война или лов за власт над човешкия ум/съзнание/дух.
И някакви,които не мога да назова се стремят да ни "ожънат",образно казано.

Тъй че аз отхвърлям всякакви наставници.Все едно дали съм прав или греша - ще се изпълни Законът.
Тези,които приемат наставници,все едно дали са на прав път или грешат - това си е тяхна работа.Отново ще се изпълни Законът.

Защото Законът е свой собствен Суверен и никое създание няма власт над Него.

Каквото и да твърдят някои Създания.Някои от тях може да лъжат,други наистина да си вярват,че са в правото си да Поучават.
Законът им разрешава да се поставят в тази позиция.

А на мен /и на всеки,който може/ - да ги отхвърлям(е).
И 'сичко се плаща от извършителя.

« Последна редакция: (Неделя) 22 Януари 2017, 18:14 от HomerCat » Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #58 -: (Неделя) 22 Януари 2017, 19:11 »

Хомър,какво значи,че "Никой не може да овладее закона"?
Всеки от един от нас е живо въплъщение на този закон?
Теб кой може да те "овладее"?
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #59 -: (Неделя) 22 Януари 2017, 19:21 »

Така,че да!
Очаквам да разясниш на аудиторията как точно става тази забрана?

Цитат
       И стига с тоя филм,че вече си смешен.
       Може  и  да  е  банално  вече,  но  въпроса  е  защо  се  налага  да  го  повтарям?  И  не  е  никак  смешно  ама   никак.  

Цитат
        На всичкото отгоре,можеш да го гледаш по всяко време когато пожелаеш,и на "предходните" животи,и на настоящия.
Изобщо не е нужно да чакаш да се гътнеш,че да върнеш "лентата".
Да не подвеждаме хората които четат,че видиш ли "само и единствено след смъртта", може да се гледа "филма"..
.
        Не  става  защото  след  смъртта  Постоянният  АЗ  е  в  основата  на  всичко  случило  се,  той  извлича  поуките  от  успехите  и  от  провалите,  а  не  ти  като  инкарнация.  И  забележи  интелекта  на  АЗа  е  в  пъти  по-голям,  отколкото  интелекта  на  инкарнацията.  

Цитат
         Ретроспекция на настоящия живот,може и трябва да бъде правена периодично и редовно,точно както редовно ходим до тоалетна.Дори да не може човек да навлиза в Себе Си и да няма достъп до файловете.Просто може да се използват спомените.
Това е вид терапия и прочистване.
Всичко категоризирано като "грешка",може да бъде отработено на момента още в този живот..

Да,  може  да  си  правиш  равносметка,  и  да  не  повтаряш  грешките  си,  на  колкото  и  обективна  да  си,  не  можеш  да  изпиташ  болката  или  радостта  която  си  причинила  на  другите.  Съжалявам,  но  няма  начин  приживе  това  да  стане.  Особено   за  хора  като   теб,  на  който  винаги  са  им  виновни  другите.

Цитат
         П.п.А тва за аурата сме го дъвкали отдавна още преди сума ти време,не виждам що се пънеш?Да,така е.Е и?!?
Кажи каква е връзката със забраната да "боравим с причинно следствения закон" и кои са тези "доказали"се на които е разрешено да боравят с причините и следствията?
Също така очаквам и да обясниш кой издава разрешителните,както и по-какви критерии?

Е  щом  имаме  поне  една  допирна  точка,  това  е  напредък.   Та  цвета  на  аурата  отразява  състоянието  /моментното  духовно  ниво/  на  душата,  освен  това  отразява  още  и  едно  ниво  -  интелектуалното.  Следователно  самия  цвят  на  вибрацията,  а  аурата  е  вибрация,  определя  какво  е  нивото  ти  в  йерархията  там  горе.  И  в  никакъв  случай  нито  можеш  да  се  надскочиш,  нито  пък  да  скриеш  това  което  си  и  да  се  подцениш.  Ти  си  това  което  си  без  лъжа  и  измама,  няма  мой  и  твоя  душа, просто  не  става.  Представи  си  как  бяла  аура  се  мотае  между  лилави  такива  понеже  еди  кой  си  е  ходатайствал  за  нея.  

Владеенето  на  двете  части  от  причинно-следственият  закон  се  позволява  само  на  доказалите,  че   могат  да  носят  отговорност  за  изборите  си.    
      Къде  видяхте  в  горното  изречение  и  намек  дори,  че  ако  аз  владея  причинно-следствения  закон  мога  да  го  налагам  на  други.    Законите,  горе  не  се  налагат  те  просто  се  спазват  защото  механизъма  е  безупречен  и  няма  вратички  за  заобикалянето  му.
       Властта  горе  значи  служене  на  тия  под  теб,  докато  на  земята  е  обратното.  
       Ще  имаме  проблеми  докато  не  се  научим  да  мислим  като  хора  от  ирационалният  свят.

Хомър,какво значи,че "Никой не може да овладее закона"?
Всеки от един от нас е живо въплъщение на този закон?
Теб кой може да те "овладее"?

"Всеки  от  нас  е  въплъщение  на  този  Закон"    И  никой никого  не  може  да  овладее,  ако  сам  не  се  постави  в  услуга  някому.
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Страници: 1 2 3 [4] 5 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: