Страници: 1 ... 4 5 [6]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съзнание – Етер – Астрал – Интернет Модел  (Прочетена 1099 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Робинзон
Full Member
Публикации: 115
Мисля, следователно...мисля!

« Отговор #75 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 16:23 »

Форуме, един басейн може да е пълен с вода, но може да го напълниш и с нафта Grin
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3488
xaumana@abv.bg

« Отговор #76 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 16:25 »

Освен пространството. Него можеш да напълниш само с етер, или с още етер  Grin
Активен

Per aspera ad astra - Свирепа вяра, смегчена от мъдростта на науката, е ключът!

june1900blog . wordpress . com
Неактивен Робинзон
Full Member

« Отговор #77 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 16:32 »

Освен пространството. Него можеш да напълниш само с етер, или с още етер  Grin
Ами...можеш и с пясък, че даже и с глупости Grin

Това, което вие наричате етер, аз наричам етерни енергии - това е информация под формата на енергия.
От тях възникват първичните торсионни вихри-мюони, които изграждат материята.

Под етер имам в предвид самото пространство (това, което си представяме под този термин).
А на чистата енергия в него може да бъде подадена информация - да се преструктурира в жизнена енергия-прана или да е супер разрушителна. Според информацията може и да се материализират обекти, както и става.
Трудното за нас на тоя етап е "да бръкнем" в пространството и да извлечем тези енергии, да им заложим нужната информация, която да сътвори материя от тази енергия - СЪТВОРЕНИЕ!
Не сме овладели още тази технология (поне не и публично), че и контролирано.
Ефектите на Хътчисън са бледо подобие на опит, като детска пръдня, сравнена с ураган Laugh
Активен
Неактивен форум
Hero Member
xaumana@abv.bg

« Отговор #78 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 16:35 »

Между другото...

Когато се появява дилема без отговор, моделът трябва да се смени, както намеква Робинзон.

До дилемата между етера и структурата на пространството, която той изпълва, се стига много бързо в разсъжденията.

Именно поради това в по-класическия окултизъм (от по-античните времена) представата е наобратно.

В по-класическия окултизъм се твърди, че материята е ОТСЪСТВИЕ на етер, а не наличие. Там материалната твърд се разглежда като КУХ МЕХУР насред етерния океан, като по този начин се описва представата, че етерът изгражда Празнотата, а отсъствието му създава материална наличност.

По този начин, колкото по-малко етер има в пространствената форма на едно твърдо тяло, толкова по-твърдо е то. И колкото повече етер съдържа пространствената форма на едно тяло, толкова по-ефирно е то.

И ето ви логическата препратка, свързваща Астрала с етера.
Активен

Неактивен teodordt
Full Member
Публикации: 128
"Защото няма от какво (да се страхува)."

« Отговор #79 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 16:40 »

И ето ви логическата препратка, свързваща Астрала с етера.
И стигнахме до модела на Кийли: Колкото по-нагоре в модела се отива, толкова повече етер се съдържа, т.е. по-ефирно е.
Може и за това Кийли да е успявал да управлява само под-нива. Търдеше се, че успявал да управлява до 7 под-нива.
Активен

В нашата история (а и в историите на други страни) от XVIII в. до сега няма нищо по-задушаващо от "братската любов" на една голяма европейско-азиатска страна с имперски амбиции и нейните "освободителни" напъни.
Неактивен Робинзон
Full Member

« Отговор #80 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 16:44 »

Ами точно така е!
Не е точно отсъствие, а по-ниска плътност на етерните енергии. В тази точка, където има материя, самата материя смуче енергиите на етера, за да се поддържа като материя! Представете си колко милиарди мюони (торсионни мини двигателчета) се въртят с бесни обороти, изграждайки елементарните частици, които пък изграждат вселените от молекули и атоми...тази енергия не е от ЧЕЗ, а от етера.
В резултат на това в тези "зони" енергийната плътност на етера е понижена, понижено е етерното енергийно налягане в пространството и от там следва -ЕНЕРГИЙНО ЕТЕРЕН ВАКУУМ, което "засмуква" по-малките тела в близост - появява се ГРАВИТАЦИЯ!
« Последна редакция: (Понеделник) 16 Януари 2017, 18:39 от Робинзон » Активен
Неактивен форум
Hero Member
xaumana@abv.bg

« Отговор #81 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 16:52 »

Явно отговорът на дилемата е, че едно пространство наистина не може да е празно.

То или е пълно с твърда материя, или е пълно с ефирност. Ако ефирността се оттече, на нейно място възниква материя. Ако материята се оттече, на нейно място се появява ефирност.

Така че... зависи какво човек нарича "празно". Празно откъм твърд, или празно откъм ефирност.

И явно... ако човек иска да напълни пространството с твърд, трябва да източи ефирността.

А ако иска да напълни пространството с ефирност, трябва да източи твърдата материя.
Активен

Неактивен HomerCat
Moderator
Публикации: 761
Сънят на Разума ражда борба с Егото.

« Отговор #82 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 17:06 »

През социализма имаше едно списание,алманах ли да кажа,излизащо веднъж годишно.
Имаше статии/и преводни/ на различни теми,което подхождаше на заглавието му - "Спектър" /числото е годината на издаването му/
В този брой на стр.90 има статия "Търпи ли природата празно пространство"/автор Вл.Ацюковски,предполагаем руснак

http://www.antikvarnica.bg/spektar-80

Когато го четох като ученик беше с повърхностно любопитство,но някак съм запомнил последното изречение.
Статията е почти 6 стр. и с малки букви,пък и не съм  вещ по физиката,за да се изказвам,но ми е интересно мнението на Форум.
Само една примерна извадка преди последното изречение:

"Тороидалният вихър на етера - протонът - може да се намира в две устойчиви състояния на равновесия със средата.При първото градиентът на скоростите  е относително малък и пръстеновидното и тороидалното движение се предават на средата,като я увличат.
При второто състояние градиентът е по-голям и средата не се "увлича" от пръстеновидното движение.Това е неутронът."

Твърде академично за моя ум.

И краят:
(Според автора природата не търпи празно пространство,доколкото схванах)

"В своите прояви природата е еднаква:вихърът,който наблюдаваме в атмосферата с невъоръжено око,и онзи който образува първоосновата на веществото(етерът според автора,доколкото схванах), се подчиняват на едни и същи научни закони - на динамиката на газовата среда."

Активен

Сливането на човешките раси - Алхимията на Сатанизма
                                  « Отговор #13
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: