Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Здравословните" вегетариански храни  (Прочетена 3250 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #15 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 16:20 »

Ми да ви кажа честно...Предпочитам да си хабя енергията в разграждане на една хубава сочна пържола,отколкото да ми я точат вечерните новини Undecided
Нещата трябва да се свеждат до вътрешен комфорт.Другото си е пак хабене на енергия.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #16 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 16:28 »

Нали точно за това е свободната човешка воля. Smiley Всеки прави избора - ядеш/неядеш, действие/бездействие - винаги правиш избор.
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #17 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 16:56 »

Да бе,ма става въпрос,че когато има вътрешен конфликт,хабиш повече от енергия.Примерно..Решаваш че ставаш веган.Обаче отвътре не ти се иска,яде ти се мръвка и тва е.. Тогава хабиш повече енергия да смелиш един морков отколкото ако ядеш 3 пържоли(образно казано де) Grin
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #18 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 17:05 »

Страшку, според мен енергия е необходима за всяка храна която ядем. Тука вече има значение съчетанието на храните. То затова разделното хранене си е най-полезно. Важно е също и по-продължително сдъвкане на храната според мен. Много хора се хранят като месирки. Гълтат цели хапки. Тия зъби за какво са? Grin Продължително сдъвкане определено помага на организма да преработи по-лесно и бързо храната. И според мен така се пести и енергия.
Но си признавам, че от бързане не винаги дъвча достатъчно. Ама опитвам се де. blush
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #19 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 17:16 »

Аз съм от мисирките Grin
Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #20 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 17:52 »

Някъде четох, че всяка хапка трябва да бъде дъвчена 21 пъти.
То всъщност като не се дъвчи според мен, тези големи парчета храна не могат май да се смелят и се изхвърлят или се трупат.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #21 -: (Сряда) 19 Декември 2012, 01:17 »

kalan, той самия принцип е доста прост - и животинската и растителната храна в крайна сметка се разграждат до аминокиселини, прости въглехидрати и т.н. Само че растителната по-лесно се разгражда, а животинската е по-енергоемка. Плодовете също спадат към покълналите семена - едни от най-качествените източници на готова за усвояване енергия. Но всеки да си преценява според неговия мироглед.
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #22 -: (Събота) 29 Декември 2012, 23:14 »

Ето как корнфлейкса се промъква необезпокояван до съзнанието на хората:
http://bnt.bg/bg/news/view/91889/2013_mejdunarodna_godina_na_kinoa

Става дума за коноа-та. Наистина доста ценна и полезна храна. Има изследвания, че в нея се съдържат всичките незаменими аминокиселини, които човешкия организъм не може да възпроизведе сам. Доакто в другите зърнени култури липсва по някоя от незаменимите аминокиселини, то в киноата са всичките. Но накрая някак небрежно ни споменават, че можем да консумираме киноа-та под формата на корнфлейкс...
Активен

Неактивен user
Hero Member

« Отговор #23 -: (Събота) 29 Декември 2012, 23:28 »

За пръв път чувам за киноа. Жалко, че е толкова скъпо. Но щом нещо се търси алчните люде все ще намерят начин да вдигнат цената. Пък и като е екзотично още повече.
Хората алергични към глутен могат да му се радват сега.
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #24 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 09:14 »

Абе тази киноа/амарант ми прилича на едно цвете дето бабите го имат по дворовете по селата  Roll Eyes... Доколкото помня, семената му като се разпукат тия червените опашчици горе и се разпръскват навсякъде и се самозасява, като троскота е. Виждала съм няколко разновидности. Има едно нисичко такова и опашките му са наедно като на петльов гребен. Никога не ми е харесвало особено като цвете обаче.
« Последна редакция: (Неделя) 30 Декември 2012, 09:23 от Вещичка » Активен

Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #25 -: (Неделя) 30 Декември 2012, 20:15 »

Един въпрос, каква храна трябва да консумира човек който на ден изминава минимум 10км занимава се с бодибилдинг и работата му е свързана с физическо усилие ?
Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #26 -: (Понеделник) 31 Декември 2012, 18:54 »

Мдаааа я вижте какво пише тук, тази "диетка" много ми допада  Wink

http://skandalno.net/%d1%82%d0%be%d0%bf-%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%b0%d0%bb%d0%bd%d0%be/%d1%82%d1%80%d0%b5%d0%bd%d1%8c%d0%be%d1%80-%d0%b4%d0%b8%d0%b5%d1%82%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b3-%d1%8f%d0%b6%d1%82%d0%b5-%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d0%b8-%d0%bc%d1%80%d1%8a%d0%b2%d0%ba-109876
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #27 -: (Вторник) 01 Януари 2013, 13:35 »

old4, статиите в този сайт (skandalno), малки ми приличат на статиите от един друг вестник:

Grin
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #28 -: (Вторник) 01 Януари 2013, 14:14 »

Не приличат ами са си същите "жълтинки".
Човек сам трябва да се нагоди към храната, аз например вегетарианец никога не бих станал, от тия "райграси" стомаха ми направо става като атомна бомба  Grin.

П.С. А тази холестиролна диетка ми допадна много ... особено ако сланинката я опариш малко на въглен ... мммм  Grin.
Ама то дали във жълт или друг вестник дали в "научна" статия дето след година ще излезе че е поредния балон .... навсякъде е лъжа всичко се върти около сензация и пари, та така.
« Последна редакция: (Вторник) 01 Януари 2013, 15:14 от old4 » Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #29 -: (Вторник) 01 Януари 2013, 17:26 »

Абе ние на бат Милко цяла тема сме му отделили във форума, ама има едно изречение което ми хареса:
Цитат
...а плодовете са още по-вредни заради голямото съдържание на въглехидрати. Според Милко ракът и диабетът са елементарни заболявания, които са във властта на човек да си ги причини, или не чрез начина си на хранене.

Храната и конкретно плодовете са много повече от трите понятия - въглехидрати, мазнини и белтъчини. В дадена ситуация въглехидратите може да са като "странично явление" на фона на другите съставки които притежава даден плод. Ето един базов пример: Както човека изработва защитни механизми, за да се предпазва от паразити (бактерии, вируси, гъбички, всякакви микроорганизми и т.н.), така и растенията изработват в плодовете защитни механизми, за да опазят плода от гореспоменатите паразити. Т.е. ако липсват защитните механизми, дадения плод ще изгние още докато е на клона на дървото или храста. Тогава какво представляват тези защитни механизми при плодовете, които ги предпазват от паразитите? - можем да ги наречем антиоксиданти, но може и да ги кажем с по-общо понятие: различни видове органични и неорганични съединения в кората на дадения плод, които са пагубни за паразитите. Няколко примера: дивото грозде, което не се пръска с химия, произвежда големи количества ресвератрол - ами това е естествения, биологичен "химикал", който го предпазва от паразити.
Докато расте ядката, зелената обвивка на ореха е богата на йод. След като йодът се използва за дезинфекция в медицината, става ясно за какво служи тази зелена обвивка и т.н. с другите плодове. Всеки един плод, всяко едно растение има свой механизъм в борбата срещу паразитите.

Интересния момент е тук: Всички хронични заболявания на физическо ниво в човешкото тяло - рак, спин, диабет, главоболие, хипертоници и всички останали са резултат от гъбични, бактериални и всякакви други паразити, които се заселват в органите на човека, в мозъка му, в сърцето, в дробовете и навсякъде в тялото. Консумирайки биологични плодове, човек се възползва от защитните механизми в кората на плода и чрез тях убива същите тези паразити, които са се настанили в органите му.
Тук идва и конспиративния елемент: пръскането с изкуствени химикали унищожава всичките тези защитни механизми в плодовете, в зеленчуците също и т.н. Въпросът е дали това е случайно стечение на обстоятелствата или напълно умишлено явление?
Но в крайна сметка бат Милко сланината е прав за едно нещо - човек притежава пълната власт, за да се пребори с дадено заболяване, ако ще то да е и рак. hi
Активен

Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: