Страници: 1 [2] 3 4 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сатанизъм  (Прочетена 7627 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #15 -: (Неделя) 19 Май 2013, 13:40 »

Ех, Митко, не се отказваш с това твое "трябва"...Въпреки, че се съгласи, че в "трябва" има принуда, вътрешна съпротива.

Да  се  откажа  от  моето  трябва  е  равносилно  да  зачеркна  години  (колкото  досегашният  твой  живот)  от  битието  си!  -  Не  става  по  простата  причина,  че  това  е  вътрешна  убеденост!  Да  има  вътрешна  съпротива,  но  я  преодолявам  и  това  ми  доставя  удоволствие  -  да  победиш  себе  си  със  силата  на  волята  и  вътрешна  убеденост  е  голяма тръпка,  и  си  струва  да  опиташ!

Кое е важно: действията ти или мотивите ти? Естествено, че мотивите. Мотивът, това е вътрешното в теб. Когато обаче ти имаш вътрешна съпротива /заради "трябва"!!!/, какво е вътрешното в теб? Едната съпротива! т.е.Независимо от правилните ти постъпки, вътрешно ти се противиш на тях. Е какъв е смисъла от такива действия? Питам за смисъла за човешката /по-скоро на душата ти/ еволюция?! Никакъв.  
   Никакъв  според  теб!  Според  мен  е  -  избирам  посоката!

...Има смисъл естествено, но той е единствено в това да си удобен на околните около теб. Да си предвидим и удобен.
Когато правиш нещата така, че да вървиш срещу своята вътрешна нагласа, за да си удобен на тези около тебе, ти не си честен със себе си. "Биеш си коня", както веднъж ти дадох примера.

Смяташ  ли,  че  е  лесно  да  си  набиеш  коня?  За  това,  че  съм  удобен  за  другите  се  заблуждаваш!  Съди  по  постовете  ми!  За  теб  удобен  ли  съм  или  пък  за  някой  друг,  бих  казал  по-скоро  за  никого.  

Не сатанизирай думата "искам".
Искам не е само "искам дрога", или "искам ракия", или "искам чуждото".../каквото и да е то/...
"Искам" е движещата човешката еволюция дума. Дори когато искаш гореизброените неправилности...
"Искам" може да бъде: "искам доброто на човечеството", "искам духовното пробуждане на хората", "искам най-доброто за близките си", "искам да проявявам обичта си", "искам да се трудя", "искам да съм добър и свестен човек"....и т.н. и т.н. до утре мога да ти изброявам.
    Не сатанизирам!!  Просто  си  поставям  нещата  на  друга  плоскост.  Защо  искам  дрога?  Защо  искам  ракия?  Защо  искам  чуждото?  Какво  правя  за  доброто  на  човечеството?  Какво  правя  за  духовното  пробуждане  на  хората?  Какво  правя  за  доброто  на  близките  си?  Как  проявявам  обичта  си?  Искам  ли  да  се  трудя  и  защо  е  нужно  това?  Нужно  ли  е  да  съм  добър  и  свестен  човек  и  защо?  -  до  утре  мога  да  префразирам.  

Не казвам да си гаден, подъл, да постъпваш зле и т.н. НО! Ако ЕДИНСТВЕНАТА причина поради която си "правилен" е , защото "то трябвало било", това е безсмислено. Има смисъл от "правилността ти", единствено, ако това извира отвътре, като твое собствено "искам". Иначе не.
   Истински  щастлив  е  оня  човек,  който  вижда  резултата  от  труда  си  въпреки  вътрешната  си  съпротива,  а  не  онзи  който  е  задоволил  свое  желание,  защото  след  това  следва  ново!!   Всичко  завършено  те  прави  щастлив!!!   
    Искаш  ли  примери?
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен user3
Full Member
Публикации: 163

« Отговор #16 -: (Неделя) 19 Май 2013, 14:23 »

Мила,  стоиш  ли  твърдо  зад  думите  си???

Да общуваш с енергиите е едно, макар, че то всичко си е енергия, но да общуваш безотговорно е друго, за това е по-добре за човек да е умерен, а ако не знае как или се съмнява, че може - има правила, но ако реши 'общувайки' да Пожелае паничката и жената на съседа и ослела му Wink, то сам си прави магия...лишава се от своите дадени-паничка, жена и осел, защото  'ги отхвърля пожелавайки чуждото'. Та това да погледнеш с пожелание встрани е вече магия! Всяко намерение е впримчване - това е магия, затова и Сатанизма борави фино с желанието - изкривява, подсилва и отслабва, в зависимост от собствените си нужди.Но вземеш ли  в повече, плащаш и повече, а ако не е по силите ти се изтощаваш. Божите Заповеди спомагат да запазим Цялостта си.

За  да  се  направи  магия  е  лесно!  Друг  е  въпроса  дали  тя  ще  се  внедри  и  ще  започне  да  действа.  За  да  се  прихване  магията  е  нужно  в  аурата  да  има  пукнатини.  Разрушената  цялост  на  аурата  е  онова  условие  което  ни  прави  податливи  на  чуждото  влияние. 
    От  какво  се  напуква  енергийната  ни  защита?  -  В  цитираният  по-горе  пост  е  казано  пределно  ясно!!  Въпреки  това  ще  попитам  от  искам  или  от  трябва.  Всяко  необосновано  наше  искам  е  крачка  в  тъмнината!!!!!  В  порока  алчност  водещият  мотив  и  искам  или  ако  ви  харесва повече  аз  желая!   

Мите,
Питаш ме дали стоя зад думите си. И да не стоя - Живота ще ми напомни кое е истина и кое не!
Действително има общо между Сатанизма и 'искам' и 'трябва', изобщо има общо при всяко подобно отклонение в която и да е посока с цел!!! Целата/, което наричате мотив/ - кое я оправдава, че е с добри намерения - че е подчинена на трябва или искам? Себичноста ни е нужно да се изкорени - не - 'искам' или 'трябва', себичността - знаеш, Мите се маскира понякога зад "Трябва", а знаеш също точно ти - Ловец убива при лов!!! Но!..- Когато убиваш дълго претръпваш, после в друго твое 'прераждане'/ - 'измерение' -'аз' -все едно/се обръщаш и тогава дори не ядеш месо, тогава и само тогава и да искаш да ядеш и да има месо няма да пипнеш дивеча, а ще казваш - "Не трябва да се убива!"

Всеки лекува себичността си по различен начин, колкото хора, толкова и начини / и всеки това го знае в себе си/, но ако не я лекуваме, тогава искаме и пак искаме и пак сме недоволни, а понякога има и малки препъни камъчета - искания и те пак образуват 'пукнатини в аурата' - или ни разклащат енергийно, защото на всеки трудностите и опита е различен, не можеш да мериш чуждия кръст, освен ако не си опитал да извървиш целия-ама целия живот на друг някой- но за това се искат сили и ще знаеш, че няма да може да си позволиш да искаш по пътя, щото мерките ще са чужди!  Защото пукнатини и от добро сърце стават, но и Път със сърце се върви!!! Следователно, ако разбера, че исканията ми само правят товара ми тук на Земята необосновано тежък, докато съседа ми се задъхва от реален товар, то ще хвърля на боклука - моето ИСКАМ и ще следвам избора си - и да, като падна няма да слушам гласа на тщестлавното си АЗ, което ме мъмри, просто ще продължа напред. Ала ако виждам, че моето 'Трябва' се е въплатило в искам, но някой разбира избора ми като наивност или угодничество или смирена глуповатост или не разбира, че се опитвам в себе си чрез това "Трябва" да лекувам раните, причинени от трудни избори, потънали в забрава,  разбирайки, че по-добре скопец, отколкото вредител, то тогава ако този някой ми е близък ще му кажа точно и ясно ЗАЩО избирам 'Трябва', но ако този някой само търси да оправдае себе си и собственото си безсилие да положи усилия, вместо да 'иска', няма да му обяснявам.
Много дълго стана! Мислех съвсем друго да пиша и ето, не положих усилия, чрез трябва, оставих се на думите Smiley
Мите, ти си интуитивен, затова твоето трябва е плод на договореност с твоето висше Аз, затова не се разбирате Smiley, защото самия ти се съмняваш, а просто Трябва да приемеш, че Знаеш и да споделиш Себе си...
Активен
Неактивен user3
Full Member
Публикации: 163

« Отговор #17 -: (Неделя) 19 Май 2013, 15:12 »

Премислях последните постове. Пиша в темата, защото доста е спора с 'искам' и 'трябва'. Ако Сатаната слуша, то потрива ръце, защото двама свръхотговорни са в спор с най-добри намерения и най-чисти чувства.
Мите, признай, че твоето 'Трябва' е като на дете, което е Трябвало да Иска Обич и разбиране!  Ти познаваш измеренията на агресията и защитаваш и околните от себе си, но така пропускаш да се споделиш.
 Мира, твоето ' Искам ' е равностойно на 'трябва' при повечето хора, понякога добротата съсипва, в стремежа да балансираш.
  Пак го казвам и в друга тема си го мислех, Мира и Митко сте като двете страни на една монета, ала всъщност е една.
    А  Сатан печели гласове, като ни отвлича вниманието, така че всеки спор - на противника се нрави.  Wink - Някой ще каже- 'В спора се ражда истината', но като е видна нужно ли е да тъпчем на място.
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #18 -: (Неделя) 19 Май 2013, 16:33 »

Да  има  вътрешна  съпротива,  но  я  преодолявам  и  това  ми  доставя  удоволствие  -  да  победиш  себе  си  със  силата  на  волята  и  вътрешна  убеденост  е  голяма тръпка,  и  си  струва  да  опиташ!
Сега ще прозвуча нахално може би, но твърдя, че казвам самата истина: Митко, ами аз оттам идвам, човече...Не само съм опитвала, ами го и мога! И още как. /"да си претрепя от бой коня"/...Това, обаче е път за никъде, да знаеш...Защото презцялото време си във война със себе си. Всъщност във всеки един момент ти си поне двама души ....
Аз предпочитам коня ми да ме обича, да ми се подчинява защото ме уважава, да иска да сме заедно...Тогава с него ще сме "едно цяло"...Е това ти пожелавам да изпиташ! Пак ще си постигаш поставените цели, но ще е нежно, с любов, в симбиоза и в синхрон със себе си...И нито ти ще си претрепваш коня, нито той ще те влачи и ще се мъчи при първа възможност да те стъпква и сваля от гърба си...
Истински  щастлив  е  оня  човек,  който  вижда  резултата  от  труда  си  въпреки  вътрешната  си  съпротива,  а  не  онзи  който  е  задоволил  свое  желание,  защото  след  това  следва  ново!!   Всичко  завършено  те  прави  щастлив!!!  
Искаш  ли  примери?
Не, примери и аз самата мога да ти дам. Ти не разбираш, че желанието да не следваш желанията си е също желание. Факт. Неоспорим. Именно затова е нелепо да твърдиш, че нямаш желания.../желание=искам/...
И, аз се уморих да ти кажа честно...

А  Сатан печели гласове, като ни отвлича вниманието, така че всеки спор - на противника се нрави.  Wink - Някой ще каже- 'В спора се ражда истината', но като е видна нужно ли е да тъпчем на място.
Права си.

Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #19 -: (Неделя) 19 Май 2013, 16:35 »

Значи гатАнката е следната: Какво се случва, ако дяволът изстиска лимон в една чаша?
Май не ви е до гатАнки...
Получава се ЛИМОНАДА.
Активен
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #20 -: (Неделя) 19 Май 2013, 18:14 »

Какво стана със Сатанизма?  Undecided

Сатанистите искат или ... изпълняват трябва?  Evil
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #21 -: (Неделя) 19 Май 2013, 19:20 »

Какво стана със Сатанизма?  Undecided

Сатанистите искат или ... изпълняват трябва?  Evil

Мани, пак забиха у гъбите с тяхното искам и трябва  Grin Grin Grin ...

Отиде хубавата тема и на рогатия рогата взеха да стават на пърхут... 
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #22 -: (Неделя) 19 Май 2013, 20:07 »

Мани, пак забиха у гъбите с тяхното искам и трябва  Grin Grin Grin ...
     Точно  по  темата  е. 
     С  теб  имахме  среща  -  срещнахме  се,  но  не  проявихме  желание  да   коментираме  и   двамата  -  Защо  ли?   
Активен

Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #23 -: (Неделя) 19 Май 2013, 20:31 »

С  теб  имахме  среща  -  срещнахме  се,  но  не  проявихме  желание  да   коментираме  и   двамата  -  Защо  ли?    
Извинявам се, че се намесвам, но не можах да се въздържа просто: вие, двамата преднамерена среща в астрала ли си направихте?  
...Ако е така, аз ще съм най-щастливия човек и най-големият ви фен и ще ви тормозя докато не ми разкажете всичко с най-големи подробности, защо , как и т.н.  clap2

П.П. Откога мечтая някои двама да направят такова нещо и после да ми разкажат...Изпаднах в телешки възторг от вероятността вие двамата да сте го направили...
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #24 -: (Неделя) 19 Май 2013, 21:48 »

Митак,

аз може и да съм цапната в устата, ама съм джентълмен и след като ти не коментира, то сметнах за редно и аз да не го правя, за да не наруша желанието ти за мълчание  Tongue...
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #25 -: (Понеделник) 20 Май 2013, 10:01 »

Митак,

аз може и да съм цапната в устата, ама съм джентълмен и след като ти не коментира, то сметнах за редно и аз да не го правя, за да не наруша желанието ти за мълчание  Tongue...
     Да  така  е,  за  което  ти  благодаря!!  Даже  се  извинявам  заради  това,  че  бях  досаден!!   "Колко  по  гадна  е  проверката,  толкова  по-достоверна  е"
     Аз  и  сега  няма  да  коментирам,  но  те  питах  -  Защо  смяташ,  че  се  отказах  от  обсъждане  на  факта?
Активен

Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #26 -: (Понеделник) 20 Май 2013, 13:00 »

"Колко  по  гадна  е  проверката,  толкова  по-достоверна  е"

Отново се извинявам, че се намесвам, /явно не е това, за което аз си помислих/, но ще кажа нещо по цитираната част от коментара ти, Митко.
Да, колкото по-гадна е проверката, толкова по-достоверен е резултата, НО!!! Има едно "НО"!
Ако аз все пак издържа твоята "гадна проверка", в момента, в който разбера, че ти си имал нужда от този вид проверка, за да ме допуснеш до себе си, ...ти ставаш "скъсаният", "неиздържалият проверката" за мен... Wink
Има нещо нередно в тези проверки, когато става въпрос за приятелство или обич.
Когато става дума за делови отношения - ДА, но когато си приел някого до себе си и разбереш, че той ти прави "гадни проверки"...на секундата този някой "заминава"...
Защото за мен, самите отношения са проверката, а не някаква специално нагласена "гадна проверка"...Самите отношения и начина по който се развиват е проверката.
Пак казвам:изключение правят чисто деловите отношения, където хората не влагат сърце, а чист интерес.

Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #27 -: (Понеделник) 20 Май 2013, 13:36 »

Защо  смяташ,  че  се  отказах  от  обсъждане  на  факта?

Хъммм интересен въпрос... Страх, нежелание, лично пространство и лична опитност... знам ли та  Grin

Единствената грешка, която отчитам за тази среща е, че реших да се появя без защитите си, а съм наясно с енергетиката, която излъчвам и мощността и, което евентуално може да те е стресирало. Затова и си ходя със защити, защото и с тях стряскам хората из астрала, а па без тях става още по-интересно...  Просто тогава си помислих, че ще е честно спрямо теб да се появя без защити и други такива за да видиш истинското ми аз... и така де...
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #28 -: (Понеделник) 20 Май 2013, 13:48 »

Ако аз все пак издържа твоята "гадна проверка", в момента, в който разбера, че ти си имал нужда от този вид проверка, за да ме допуснеш до себе си, ...ти ставаш "скъсаният", "неиздържалият проверката" за мен... Wink

Много си права, маце  Wink. Обаче в случая с Митака аз си се забавлявах искрено, щото той не спря да ме дърпа за опашката, че не мога да го направя... Па най обичам някой да ми каже: не можеш го направи! Да бе да, той ще ми каже на мене кво мога или не мога  Laugh... Докато си скиторех из космоса, друга част от съзнанието ми си беше тука у дома и си ровех из нета и се забавлявах. Тренирала съм съзнанието си да върши няколко неща едновременно и затова нямам проблем с раздвояването му, ама при разтрояването все още не мога да постигна задоволителни резултати  Grin...

Много пъти съм си правила срещи с приятели из космоса. Летяли сме до където си искаме и сме правили хиляди щуротии  Grin. Хората обаче, които ме познават на живо си ме знаят, че много не ме слуша главата като изляза в астрала и познават енергетиката ми и просто не обръщат внимание на такива неща, а за човек, който за сефте ме среща сигурно действам стресиращо  Grin Grin Grin... Зависи от това на какъв кеф съм, но има моменти когато личната ми енергия достига големина на планета. Хармонично балансирана с лек уклон към светлата страна, нежносиньо-бяла на цвят, но това е когато я опущя на свобода без защити... Ама за това чак сега се замислих де... Друг път подобни грешки нема да правя  Undecided...

П.С. Ай пак осрахме темата  Grin...
Активен

Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #29 -: (Понеделник) 20 Май 2013, 14:48 »

П.С. Ай пак осрахме темата  Grin...
Абсолютно!!!  Grin
Е, значи, все пак съм била права за предположението си, че вие с Митко сте си направили преднамерена среща именно в астрала?  
...Не ви остава нищо друго, освен да направите тема и да започвате да разказвате най-подробно как и защо... Laugh
/ако не е някаква тайна, разбира се, или пък твърде лично/..
...Имам ...стотина въпроса към вас, които ще се радвам да ви задам, ако направите темата... mail1
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: