Страници: [1] 2 3 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сатанизъм  (Прочетена 7622 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« -: (Четвъртък) 16 Май 2013, 16:36 »

Попаднах на 11-те принципа на сатанизма според Антоан Ла Вей и ми се видяха много интересно четиво. Дори и бегла идея си нямам какво точно значи сатанизма като вярвания, но принципите определено ми харесаха  Grin ...

1. Не давай мнения или съвети, ако не ти ги искат.

2. Не говори за проблемите си, ако не си сигурен, че някой иска да ги чуе.

3. Когато си в леговището на друг, покажи уважение към него или въобще не ходи там.

4. Ако гостенин в твоето леговище те раздразни, отнеси се към него жестоко и без милост.

5. Не прави сексуални опити, ако не си получил сигнал за това.

6. Не вземай това, което не ти принадлежи, освен ако не е бреме за друг човек и той не те моли да бъде облекчен.

7. Признай силата на магията, ако си я използвал успешно, за да постигнеш желанията си. Ако отричаш силата на магията, след като успешно си заложил на нея, ще загубиш всичко, което си получил.

8. Не се оплаквай за нещо, на което няма нужда да се подлагаш.

9. Не навреждай на малки деца.

10. Не убивай животни, освен ако не са те нападнали, или за храна.

11. Когато вървиш на открито, не закачай никого. Ако някой те обезпокои, помоли го да престане. Ако той не престане, унищожи го.
------------------------------------
Но ако ситуацията е такава че спазването на тези правила би ти навредила постъпвай по начина по който прецениш.
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #1 -: (Четвъртък) 16 Май 2013, 16:58 »

Ето и малко инфо от укито за сатанизма:

Сатанизмът може да бъде религиозно, полурелигиозно или философско движение. Терминът се употребява от не-сатанистите за група от хора, които боготворят висша сила, наречена „Сатана“, и вярват в превъзходството на злото над доброто. Въпреки това последователите на Църквата на Сатаната, най-известната и организирана сатанистка група, отхвърлят тази разпространена асоциация, като подчертават, че не вярват в съществуването на съществото Сатана, а използват неговото име единствено като символ на материалистични и индивидуалистични ценности. Последователите на различни форми на сатанизма признават Сатаната или като архетип, изначална сила, нещо съществуващо и/или като аспект на човешката природа. Макар и свързан със Сатана, име, традиционно асоциирано със злото и изкушението, сатанизмът е название, използвано и от някои духовни движения, следващи Пътя на лявата ръка в противовес на Пътя на дясната ръка. Привържениците на Пътя на лявата ръка вярват в духовното обогатяване чрез самоусъвършенстване, както и че са отговорни преди всичко пред себе си. За сметка на това привържениците на Пътя на дясната ръка вярват в духовно усъвършенстване посредством коренна промяна чрез унищожаване на досегашното у личността или чрез подчинение на дадена по-висша сила. Последователите на църквата на Ла Вей в действителност не боготворят Сатана или някое друго божество, нито следват принципите на злото. Този аспект от вярванията им често е обект на неразбиране поради наличието на теистични сатанисти, които почитат Сатаната като истинно свръхестествено създание.

Съществуват различни Сатанински църкви. Най-известната и призната от законите на САЩ като религиозна структура е основаната от Антон Шандор Ла Вей през 1966 г. Църква на Сатаната. Някои сатанисти не се причисляват към нито една сатанинска църква и се обявяват против всякакво обединение, основано на сатанинска философия.

Опирайки се на факта, че "сатана" е дума с халдейски произход, означаваща "ненавист", сатанизмът рязко се отграничава от авраамическите религии в редица отношения от философски характер. Сатанизмът като философия силно набляга върху индивидуализма и върху ненавистта към авраамическите религии, поради тяхната организираност и философското им направление (това да не се бърка с ненавист към хората, които ги изповядват). Сатанизмът в своя първоначален вид не е религия , а е философия и няма нищо общо с християнството. В него липсват и много неща, характерни за религиите въобще и най-вече липсва вярата във висши сили, стоящи над хората. Сатанизмът в началото, а и до ден днешен за някои сатанисти, е индивидуалистичен мироглед. Неслучайно се говори, че всеки сатанист има собствен сатанизъм. И действително всеки сатанист си формира свое собствено разбиране за сатанизма, независимо към форма на сатанизъм е избрал за себе си.

Съвместното съжителство на сатанизма с юдеизъм, християнство и мюсюлманство води до появата на разклонения в първоначалния вид на философската система на сатанизма - появяват се всякакви форми на сатанизъм, като например дяволопоклонничество, шейтанизъм, атеистичен сатанизъм, езически сатанизъм, сатанархия, вараксизъм, сатанизъм на Ла Вей, луциферианство.

Сходствата във възгледите на сатанистите са онова нещо, което образува единно светоусещане - сатанизъм. И тъй като тези форми на сатанизъм, които бяха изброени по-горе, не съществуват в някакво непреодолимо противоречие помежду си и схващат критиката като градивна и полезна за себе си (това важи най-вече за вараксизма и за атеистичния сатанизъм), то може да се говори относително общо за сатанизма.

Общо за много сатанисти е следното:

1. Признава се за недостойно преклонението пред висши сили и изобщо признаването на съществуването на каквито и да било висши сили. На почит са атеизмът и науката.

2. Не се използват понятия като "добро" и "зло", тъй като това са едни субективни и доста емоционално украсени понятия, които не могат да опишат правилно света.

3. Приема се масово, че в сатанизма няма правила и няма догми, задължителни за спазване. Това произтича от факта, че сатанизмът е индивидуалистически мироглед.

4. Във връзка с взаимоотношенията с хората - прието е отношение на принципа "каквото повикало, такова се обадило".

5. Безпричинно не се дава прошка и не се получава прошка.

6. Приета е идеята, че сатанистите не следва да се организират по никакъв начин (било в църкви или подобно), тъй като това е мироглед на Личността.

7. Сатанистите не приемат масовите религии, масовата култура и тълпите във всичките им измерения. Затова и те не се стремят да бъдат болшинство в света.

8. Сатанинският мироглед не включва в себе си стремеж към някаква точно определена велика цел, която да даде конкретен начин на живот. Поради това всеки сатанист сам си определя своите цели и начините , по които ще ги постигне.

9. Сатанизмът е път на неограничавано от нищо себеразвитие.

Тцъ тцъ тцъ, според тези писания половината, да не кажа всички посещаващи форума (и този, и стария) са отявлени сатанисти  Grin Grin Grin ...
Активен

Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #2 -: (Четвъртък) 16 Май 2013, 18:08 »

Този материал от УЙкипедията ми звучи, все едно - дявола чете евангелието.

Цитат
9. Сатанизмът е път на неограничавано от нищо себеразвитие.
Все пак има едно ограничени - ограничен си от вселенските принципи.
А тия сатанисти ми се струва, че и тях искат да ги надскочат. Поне с такова впечатление останах...
Активен
Неактивен alexxx39
Full Member
Публикации: 182

« Отговор #3 -: (Четвъртък) 16 Май 2013, 18:24 »

като ги чета тези принципи направо съм готов за сатанист Wink
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #4 -: (Четвъртък) 16 Май 2013, 18:27 »

Все пак има едно ограничени - ограничен си от вселенските принципи.
А тия сатанисти ми се струва, че и тях искат да ги надскочат. Поне с такова впечатление останах...

Знаеш ли кое му е забавното на това!?!  Tongue

Факт е, че в библията има ЗАПОВЕДИ и всички започват с отрицанието НЕ, а в сатанизма са просто принципи и никой не ти казва НЕ. Аз съм от онези опърничави хора дето като им кажеш "не прави еди какво си" па аз го правя наобратно щот ми е интересно кво ще стане  Grin Grin Grin...

Доколкото виждам в тези принципи не се нарушават Вселенските закони. Всеки що годе проходил в духовното човек е наясно, че като наруши Вселенските закони и ще си носи последствията.

Лично за мен това е един различен поглед върху нещата  Wink.

Бааа сетих се и още нещо: абе у библията някой от законите беше "НЕ пожелавай жената на ближния си!", ама никъде не се казва не пожелавай мъжа на ближната си  Grin Grin Grin... Тцъ тцъ тцъ какъв пропуск  Laugh... или па са я писали библията само за мъжете, щото жените за тях са били аут оф риалити  Laugh...
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #5 -: (Четвъртък) 16 Май 2013, 18:28 »

като ги чета тези принципи направо съм готов за сатанист Wink

Бе мани, оня ден като ги прочетох за първи път (изпрати ми ги приятелка силно симпатизираща на тъмната страна  Cool) и бая се замислих, че доста ми импонират...  Grin Grin Grin
Активен

Неактивен alexxx39
Full Member

« Отговор #6 -: (Четвъртък) 16 Май 2013, 18:32 »

Може би в това им е силата прилягат като ръкавица на всяка ръка
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #7 -: (Четвъртък) 16 Май 2013, 18:34 »

Може би в това им е силата прилягат като ръкавица на всяка ръка
Абе аз като ти гледам аватара, ми се струва че май има нещо сатанистко в него  ...такъв черничък...

П.П.: имаше едно време един Сатанаил, ама не съм сигурен дали беше сатанист...
Активен
Неактивен alexxx39
Full Member

« Отговор #8 -: (Четвъртък) 16 Май 2013, 18:42 »

аватара си е направо демонски ,но смятам че ми импонира,но в никакъв случай не смятам че това е лошо,приложи принципа на Маймуняка от" царя лъв"погледни отвъд това което виждаш. Grin
Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1588
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #9 -: (Четвъртък) 16 Май 2013, 19:20 »

Grin
Цитат
Бааа сетих се и още нещо: абе у библията някой от законите беше "НЕ пожелавай жената на ближния си!", ама никъде не се казва не пожелавай мъжа на ближната си  Grin Grin Grin... Тцъ тцъ тцъ какъв пропуск  Laugh... или па са я писали библията само за мъжете, щото жените за тях са били аут оф риалити  Laugh
Това е правило,за да не ти стане мека китката,и да ядеш лобут в излишък.За не пожелавай мъжа..... си има жени,и са чува, ти ли ма мръсницо,ей парцал ся ши измета тука с тебе.И го правят,бил съм свидетел.Потъпевшата а се отскубне се изнася бърже и мяза на разплетен дамаджан.Това време наближава,глей да метеш а не да ,метат с тебе.
 Cool
Всичко е енергии,и всеки се стреми да ги изпозва както му оттърва.А някои "общуват' с енергиите.За това има правила.
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #10 -: (Четвъртък) 16 Май 2013, 23:01 »

Но ако ситуацията е такава че спазването на тези правила би ти навредила постъпвай по начина по който прецениш.

Ей това изречение е доста показателно за това на какви принципи стъпва сатанизма.
Има и верни неща, но е изопачено с лъжи според мен. hi

П.П.: то в тая връзка и 10-те божи заповеди в библията не са лоши като послания, ама като види човек как се прилага християнството и тръпки да го побият...
Активен
Неактивен user3
Full Member
Публикации: 163

« Отговор #11 -: (Петък) 17 Май 2013, 21:54 »

Да общуваш с енергиите е едно, макар, че то всичко си е енергия, но да общуваш безотговорно е друго, за това е по-добре за човек да е умерен, а ако не знае как или се съмнява, че може - има правила, но ако реши 'общувайки' да Пожелае паничката и жената на съседа и ослела му Wink, то сам си прави магия...лишава се от своите дадени-паничка, жена и осел, защото  'ги отхвърля пожелавайки чуждото'. Та това да погледнеш с пожелание встрани е вече магия! Всяко намерение е впримчване - това е магия, затова и Сатанизма борави финно с желанието - изкривява, подсилва и отслабва, в зависимост от собствените си нужди.Но вземеш ли  в повече, плащаш и повече, а ако не е по силите ти се изтощаваш. Божиите Заповеди спомагат да запазим Цялостта си.
« Последна редакция: (Петък) 17 Май 2013, 22:01 от mila » Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #12 -: (Неделя) 19 Май 2013, 00:31 »

хи-хи... в съседният форум срещнах случайно какво означавало SOS -> Son-Of-Satan  hehe3

В тая връзка се сетих за една гатАнка. Ако не я знаете и ви хареса - импровизирайте, аз ще отговоря утре.

Значи гатАнката е следната: Какво се случва, ако дяволът изстиска лимон в една чаша?  Grin
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #13 -: (Неделя) 19 Май 2013, 10:18 »

Мила,  стоиш  ли  твърдо  зад  думите  си???

Да общуваш с енергиите е едно, макар, че то всичко си е енергия, но да общуваш безотговорно е друго, за това е по-добре за човек да е умерен, а ако не знае как или се съмнява, че може - има правила, но ако реши 'общувайки' да Пожелае паничката и жената на съседа и ослела му Wink, то сам си прави магия...лишава се от своите дадени-паничка, жена и осел, защото  'ги отхвърля пожелавайки чуждото'. Та това да погледнеш с пожелание встрани е вече магия! Всяко намерение е впримчване - това е магия, затова и Сатанизма борави фино с желанието - изкривява, подсилва и отслабва, в зависимост от собствените си нужди.Но вземеш ли  в повече, плащаш и повече, а ако не е по силите ти се изтощаваш. Божите Заповеди спомагат да запазим Цялостта си.

За  да  се  направи  магия  е  лесно!  Друг  е  въпроса  дали  тя  ще  се  внедри  и  ще  започне  да  действа.  За  да  се  прихване  магията  е  нужно  в  аурата  да  има  пукнатини.  Разрушената  цялост  на  аурата  е  онова  условие  което  ни  прави  податливи  на  чуждото  влияние. 
    От  какво  се  напуква  енергийната  ни  защита?  -  В  цитираният  по-горе  пост  е  казано  пределно  ясно!!  Въпреки  това  ще  попитам  от  искам  или  от  трябва.  Всяко  необосновано  наше  искам  е  крачка  в  тъмнината!!!!!  В  порока  алчност  водещият  мотив  и  искам  или  ако  ви  харесва повече  аз  желая!   
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #14 -: (Неделя) 19 Май 2013, 11:46 »

За  да  се  направи  магия  е  лесно!  Друг  е  въпроса  дали  тя  ще  се  внедри  и  ще  започне  да  действа.  За  да  се  прихване  магията  е  нужно  в  аурата  да  има  пукнатини.  Разрушената  цялост  на  аурата  е  онова  условие  което  ни  прави  податливи  на  чуждото  влияние.  
    От  какво  се  напуква  енергийната  ни  защита?  -  В  цитираният  по-горе  пост  е  казано  пределно  ясно!!  Въпреки  това  ще  попитам  от  искам  или  от  трябва.  Всяко  необосновано  наше  искам  е  крачка  в  тъмнината!!!!!  В  порока  алчност  водещият  мотив  и  искам  или  ако  ви  харесва повече  аз  желая!  
Ех, Митко, не се отказваш с това твое "трябва"...Въпреки, че се съгласи, че в "трябва" има принуда, вътрешна съпротива.
Кое е важно: действията ти или мотивите ти? Естествено, че мотивите. Мотивът, това е вътрешното в теб. Когато обаче ти имаш вътрешна съпротива /заради "трябва"!!!/, какво е вътрешното в теб? Едната съпротива! т.е.Независимо от правилните ти постъпки, вътрешно ти се противиш на тях. Е какъв е смисъла от такива действия? Питам за смисъла за човешката /по-скоро на душата ти/ еволюция?! Никакъв.
...Има смисъл естествено, но той е единствено в това да си удобен на околните около теб. Да си предвидим и удобен.
Когато правиш нещата така, че да вървиш срещу своята вътрешна нагласа, за да си удобен на тези около тебе, ти не си честен със себе си. "Биеш си коня", както веднъж ти дадох примера.
Не сатанизирай думата "искам".
Искам не е само "искам дрога", или "искам ракия", или "искам чуждото".../каквото и да е то/...
"Искам" е движещата човешката еволюция дума. Дори когато искаш гореизброените неправилности...
"Искам" може да бъде: "искам доброто на човечеството", "искам духовното пробуждане на хората", "искам най-доброто за близките си", "искам да проявявам обичта си", "искам да се трудя", "искам да съм добър и свестен човек"....и т.н. и т.н. до утре мога да ти изброявам.
Не казвам да си гаден, подъл, да постъпваш зле и т.н. НО! Ако ЕДИНСТВЕНАТА причина поради която си "правилен" е , защото "то трябвало било", това е безсмислено. Има смисъл от "правилността ти", единствено, ако това извира отвътре, като твое собствено "искам". Иначе не.
Ще го кажа иначе: ако толкова много искаш да си гаден, бъди, до момента, в който ще си научиш уроците, до момента в който ще ти писне да си сърбаш попарите, и до момента в който ще престанеш да го искаш /това, което си го искал/. Тогава мотивите ти са чисти откъм манипулация, неизкривени от програми.  

« Последна редакция: (Неделя) 19 Май 2013, 11:59 от mira » Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Страници: [1] 2 3 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: