Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Payback  (Прочетена 1782 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #15 -: (Сряда) 27 Февруари 2013, 20:58 »

Искам да разбера какво мислите за "отмъщението" (възмездието)?
Възмездието съществува.
Желанието за отмъщение е нормално /човешко/. По простата причина, че когато си претърпял чужда агресия, ти си в енергиен пасив /отлив/ и колкото и да убеждаваш себе си, че не е така, пасива го усещаш с всички сетива.
Има хора, които остават само с огорчението и унижението както и богословска надежда, че всичко се връща от невидима, но справедлива по подразбиране сила, подчинена на още по-прецизни вселенски закони.
Повечето от тези хора просто са прекалено слаби за да си върнат енергийния удар сами. И понеже усещането за слабост е болезнено, инстинсктивно гледат както могат да "запушат пробойните си", в случая - предавайки задачата за отмъщението на по - висшите сили. Мотива, обаче остава непроменен: дали ти ще отмъщаваш или Бог вместо теб -  ти ИСКАШ отмъщение /енергиен реванш/.
В общи линии ме интересува как контролирате гнева си? Как приемате загубите?
Гневът е по - здравословен от депресията. Хиляди пъти.
Загубите са уроци. Живота е постановка. Реална, но постановка. Като си припомням това не ми става много по-леко от загубите ми, но все пак е добре да знам, че аз имам и друга, съвсем реална различна гледна точка от сегашната. И гледам да оползотворявам всичко - загубите също.
Отмъщавала съм. Съвсем хладнокръвно - като наемен убиец. И когато причиних щетата, истински, вътре в себе си усетих, че от това не ми е станало по-добре. Да, върнах си част от енергията, но нищожна. Т.е. като цяло: не си струваше особено. Това го казвам за отложеното във времето отмъщение.
Да връщаш "бързи топки" /т.е. да реагираш на момента/ на всеки агресор, който ти е по силите, си струва, обаче, защото така не му позволяваш да се възползва от теб, учиш го на уважение и развиваш самоуважение в крайна сметка!
Ако имате достатъчно финансова и друга възможност бихте ли си отмъстили или отмъщавали на "леко" осъдени престъпници? До каква степен моралът ви позволява, за вас самите, да не се примирявате, и дори подсъзнателно да пожелавате наказание, за някой, който го е заслужил
Има много измет по тая земя и моралът ми не би ме спрял да се опитам да ги сложа на място. Макар, че знам, че това е човешката ми гледна точка, а всъщност става дума за трупане на опит и еволюция....В този смисъл аз мога да разбера и най-големия изверг...Той просто има още много да расте...Но това не значи, че ще го допусна до себе си. И, ако се налага /и ми е по силите/ ще си го отнесе от мене...С учебна цел. Roll Eyes

« Последна редакция: (Сряда) 27 Февруари 2013, 21:04 от mira » Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #16 -: (Сряда) 27 Февруари 2013, 21:25 »

На всеки един човек му е много трудно да успее да се погледне отстрани. Ако успее да го направи се изумява на "детинското си поведение".

Не е това смисълът в който се употребява приказката - всяко зло за добро. Идеята не е да се самозалъгваш че стореното зло е добро, а че от стореното зло ще последва добро. Пример: колежката ти те натопява и те уволняват от работа. Готвиш и неописуемо отмъщение! Но междувременно си намираш нова работа, запознаваш се с нови хора, започват да ти се случват невероятни неща покрай новата работа и ти вместо да и отмъщаваш и пращаш едно писмо, че и благодариш. Удовлетворението е налице без отмъщение ...освободила си се от негативната енергия.
Честно да ти кажа не е чак толкова трудно да анализираш сам себе си. Правила съм го. И въпреки всичко сигурно пак бих се държала на моменти като дете.
За доброто разбирам. Но все пак примера с колежката е лесен. И ми се е случвало. И не съм отмъщавала. Но нищо добро не излезе след това. Просто случката е прекалено дребнаво нещо, че да отмъщавам или други глупости да правя.
Хайде да ти дам по трудна задача. Майка има прекрасно 10 годишно момиченце. Един ден детето изчезва. Намират го мъртво след няколко дни. Оказва се бито, измъчвано и изнасилвано. Примерно. Sad Хващат злосторника и поради тъпи бг закони става фал и след няколко месеца той е на свобода. Да кажем вие сте майката. Какво бихте направили?
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #17 -: (Сряда) 27 Февруари 2013, 21:29 »

Хайде да ти дам по трудна задача. Майка има прекрасно 10 годишно момиченце. Един ден детето изчезва. Намират го мъртво след няколко дни. Оказва се бито, измъчвано и изнасилвано. Примерно. Sad Хващат злосторника и поради тъпи бг закони става фал и след няколко месеца той е на свобода. Да кажем вие сте майката. Какво бихте направили?
Самоцитирам се с отговор:
Ако говорим за крайности (педофили, изнасилвания, заливания със сярна киселина, убийство и др.) аз също не смятам, че човек би успял да се освободи от негативната енергия без да отмъсти.
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #18 -: (Сряда) 27 Февруари 2013, 21:39 »

А пропуснала съм го туй. Сори  hi-hi1
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: