Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Алфа и Омега  (Прочетена 1669 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2730
Дата на регистрация 2012-12-12!

« -: (Сряда) 12 Декември 2012, 19:07 »

В тази тема искам да пишем,за смисълът на Битието,за живота,смъртта и смисълът на нашето съществуване.
« Последна редакция: (Сряда) 12 Декември 2012, 19:12 от Psyhea » Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #1 -: (Неделя) 16 Декември 2012, 13:45 »

Митко е направил тема за ирационалното.
В тази обаче  да пишем за всичко.За цялото,за отделната единица/индивидуалността,както и за взаимовръзките
Искам да изчистим и конкретизираме някои понятия и основни принципи в Битието.
Откакто вървя по "пътя" се е натрупала толкова много информация у мен,която ми се ще с ваша помощ да подредим в една систематизирана "хронология".Ще ви помоля да не пишете изказвайки мнения от типа"в тва вярвам","тва го разбирам","това не е така"и т.н.,а да се стараем само и единствено чисто инфо.Просто искам да се получи нещо като разказ,за това кои сме,какво сме,какво правим тук и извън рамките на Земята.Нека като постигнем "съгласие"за дадено нещо,админа да чисти другите постове за да остава само чистата информация.Знам,че за всички неща които ще обсъдим тук,ще направим отделни теми,където всяко нещо да бъде дъвкано и разисквано на дълго и широко,за това тук ми се иска да пишем само най-синтезираните неща.Мисля,че ще бъде интересно за всички ни,онова което ще се получи.

1.Да изясним що е"бог"?
2.Какво е дух/енергия?
3.Какво е душа/монада/инкарнаци?
4.Що е материя?Човешките тела.Вселена.Космос.Атом.
5.Що е Битие?Основни принципи и закони на сътворението.
6.Полярности.
7.Що е еволюция?Движение по спиралата на еволюцията.Нива.
8.Уроци,карма или грехове?Свободен избор.
9.Мястото на нашата планета и ролята и в Битието.

П.п.Не казвам,че нещата трябва да се пишат точно в този ред.То реда сам ще си дойде.

И така..
1.Що е "бог"?
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #2 -: (Неделя) 16 Декември 2012, 16:12 »

Ама ти за кой бог питаш  Grin?

Единствения бог, който признавам е Всичко, което Е, тоест Абсолюта и себе си разбира се  Wink.

Всички останали, почитани на тази планета, лично за мен са извънземни недорасляци, с една камара комплекси и нужда от боготворене  Cool.
Активен

Активен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1659

« Отговор #3 -: (Неделя) 16 Декември 2012, 16:15 »

Бог  е  информация,  обърната  навътре,  (информация  сомоосъзнаваща  се  като  същност)  с  милиарди  години  еволюция!  
     Бог  твори  емпирично  чрез  процеса  мисъл-форма!    
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен admin
Administrator
Публикации: 487

« Отговор #4 -: (Неделя) 16 Декември 2012, 16:16 »

Едно лирическо отклонение от страна на админа, за доуточняване на неписаните правила на които ще се крепи форума: Живота във вселената е толкова многообразен и многопластов, че всеки един човек на планетата, ако изложи своя хипотеза по който и да е въпрос, ще намери около него достатъчно аргументи и твърдения, за да подкрепи хипотезата си. От тук и трудността за намирането на най-вярната истина, за най-точния принцип, за най-достоверната информация, за най-всеобхватната хипотеза и т.н.
Ако изходим от това, че сегашната наука е частен случай на познанието, едно познание в изключително тесен диапазон, то окултизма, езотериката, имат претенции че обхващат цялото познание (материалното и нематериалното).
Т.е. админа най-вероятно няма да чисти тази тема с идеята да и придаде подреденост, класифицираност, изчистеност или някакви други неуспешни опити за въвеждане на ред и порядки. Във всеки един момент, всеки който стигне до "чистата информация", подкрепена не с неговото лично мнение за съгласие/несъгласие, а подкрепена със закономерности, взаимовръзки, или факти и доказателства и т.н., в този момент синтезираната чиста информация от раздел "Философия", ще трябва да бъде споделена в раздел "Окултизъм и езотерика".

Също така, всяка една чиста информация от нематериалното познание, която освен чрез закономерности и взаимовръзки, може да бъде що-годе дефинирана качествено и количествено, автоматично трябва да бъде насочвана в раздел "Неакадемични науки". Т.е. онова нематериално познание, което може да бъде синтезирано с научен подход, за да е в полза на човека. По-точно в полза на човечеството, не на човека.

Така че в раздел Философия, творете на воля. Ако админа или някой друг започнат да се опитват да правят порядки, дори и помислите им да са добронамерени, със стремеж да направят нещо добро, нещо по-качествено!, резултата ще е диктатура, тирания, абсолютизъм, фашизъм и т.н. Това всъщност е и една от причините за създаването на този форум - да излезем от порядките от които някои бяха ограничени. Smiley
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #5 -: (Понеделник) 17 Декември 2012, 22:11 »

Админ,темата кат гледам,още от сега може да заминава у коша..

Митко,благодаря за поста! hi
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #6 -: (Понеделник) 17 Декември 2012, 23:07 »

Е, много бързаш да я трием. Ти така я гледаш темата "утихнала", ама то да не се окаже затишие пред буря. Smiley

Ето нещо от мен: Как може да обединим въпросите от първи до четвърти с една единствена дума?
...вибрация - това е нещото което ги обединява.
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #7 -: (Понеделник) 17 Декември 2012, 23:13 »

Донякъде..Ако нещата ставаха само с едно,нямаше да има две Tongue

И все пак..Наистина.Идеята ми беше тук да има само синтез.Нищо повече.Във вида в който темата вече върви,нещата се обезсмислят.
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #8 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 01:34 »

Е защо да се затваря темата? Гледай още колко въпроса има за разискване.
Активен
Активен МИТКО
Hero Member

« Отговор #9 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 10:35 »

Какво  е  духът?
       Духът  е  енергия!  Като  вид - психична!  Специфичен  носител  на  самоосъзналата  се  информация!
Активен

Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #10 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 11:15 »

Ох Мите, аз нали само на теория карам и често ми се налага да задавам едни и същи въпроси.
Хайде пак да обясниш максимално подробно дух и душа и разликата м/у тях.
Аз ще се опитам, но може и да греша. Духът дава живот на всичко и го има всеки - човек, животно и растение.
А душата е индивидуална.
А и още един въпрос. Може ли душата да бъде унищожена?
Активен
Активен МИТКО
Hero Member

« Отговор #11 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 12:48 »

Монадата  
     Монадата  е  божествена  частица  около  която  става  първоначалното  завихряне  на  информацията  в  Абсолюта.  Тя  е индивидуалността  на  душата,  а  нейният  външен  изразител  е  ЕГОТО.  Егото  може  да  се  нарече  и  стремеж  на  душата  да  изразява  своята  индивидуалност.
     Какво  е  душата?
    Душата  е  сборно  понятие.  Състои  се  от:
    1/  Съзнание
       а/  Активно  съзнание,  може  да  се  каже  и  инкарнационно  такова.
       б/  Пасивно  съзнание  (подсъзнание),  -  ирационално  съзнание.
    2/  Връзката  (моста)  между  двете  съзнания  е  интелекта.
    3/  Дух - енергията  на  двете  съзнания.

Що  е  инкарнация?
   Временно  състояние  на  душата  при  което  активното  съзнание  има  пълната  власт  над  правото  на  избора.  Подчиненият  има  власт  над  шефа.  Ирационалното  съзнание  (подсъзнанието)  е  в  състояние  на  амнезия.  Тук  обаче  има  един  парадокс  блокирана  е  само  информацията  докато  Духът  (енергията)  не.   На  тази  свободна  психична  енергия  ние  казваме  потенциал.  Духовен  потенциал.

Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #12 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 16:50 »

Митко,много ти благодаря.Точно от такова нещо имам нужда.Тук ще ви питам кво-що,а в личната страничка ще копи-пействам най-важното. hi

А да определим Абсолюта някак си..То не,че е възможно,но поне ..Де да знам..Айде хелп Tongue
В смисъл..Нищото съдържащо се в нещото..Микрото в макрото..Компресирането на светлината до степен на превръщането и в тъмна материя..МИТКО,помагай!!!!!!!!!!
Активен
Активен МИТКО
Hero Member

« Отговор #13 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 18:09 »

А да определим Абсолюта някак си..То не,че е възможно,но поне ..Де да знам..Айде хелп Tongue
В смисъл..Нищото съдържащо се в нещото..Микрото в макрото..Компресирането на светлината до степен на превръщането и в тъмна материя..МИТКО,помагай!!!!!!!!!!

Определението  което  дадох  е  за  абсолюта!  То  не  е  мое  цитирам  Паалла  и  Хоол 
      Всички  други  (Ра,  Сатана,  Йехова  и  за  всички  които  се  сетите)  са  подниво  на  Абсолюта,  и  като  такива  се  явяват  създадени  съзнания  от  Него.    Следователно  можем  да  ги  кичим  с  каквито  си  епитети  искаме  (нека  опровергават  ако  не  са  съгласни)  -  разликата  между  тях  и  нас   е  в  степента  на   развитие.  Нирвана  е  понятие  означаващо  усвояване  на  процеса  мисъл-форма  Всяко  съзнание  което  го  е  овладяло  няма  смисъл  да  се  преражда,  ако  то  само  не  пожелае  това.

Сай  баба  -  "На въпроса:"Вярвате ли в Бог?" руският акад. А. Акимов отговаря: "Не! Абсолютно точно знам, че го има!"
    "От незапомнени времена Индия, сърцето на Изтока, е страна на богове и мъдреци, владеещи т. нар. сидхи - чудотворните сили. Днес милиони хора по света са убедени, че Сай Баба е прероден бог. Учените приемат, че е един от безспорните феномени на XX век. Защото индийският чудотворец, наричан източния Христос, също като в приказките, с едно движение на ръката материализира всевъзможни предмети, извършва хирургически операции, увеличава количество на храната, предприема астрални пътувания, за да се появи на друго място, не рядко в друга материална форма. Хауард Мърфет, австралийски журналист и пътешественик, прекарал повече от година в ашрама на Сай Баба, разказва за десетки подобни случаи, на които е бил свидетел."

Христос  също  е  владеел  този  процес!
     Единственото  нещо  във  вселената  което  е  самодостатъчно  за  съществуването  си  е  информацията,  колкото  повече  се  употребява,  толкова  повече  се  увеличава  и  подобрява  качеството  си.   
      Защо  е  създадена  инкарнациятя?
      Поради  изчерпване  ресурса  за  развитие  (съзнанията  са  ползвали  информация  само  от  Абсолюта)  в  един  момент  просто  са  започнали  да  имитират.  За  осигуряване  на  неограничен  ресурс  за  самостоятелно  (независимо)  развитие  е  създаден  дуалният  свят  по-скоро  светове.  Нашият  свят  си  има  своите  си  богове,  а  другите  светове  своите  си,  но  абсолюта  е  един.       
        1:26 И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие;
        3:22 И Господ Бог каза: Ето, човекът стана като един от Нас,
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #14 -: (Вторник) 18 Декември 2012, 18:15 »

Никой не меша физическите"богове"с Абсолюта!Вещичка хубаво е казала за тях!

Единствения бог, който признавам е Всичко, което Е, тоест Абсолюта и себе си разбира се  Wink.
Всички останали, почитани на тази планета, лично за мен са извънземни недорасляци, с една камара комплекси и нужда от боготворене  Cool.
« Последна редакция: (Вторник) 18 Декември 2012, 18:18 от Psyhea » Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: