Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Изгаряне на тялото или погребване в земята?  (Прочетена 4125 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« -: (Сряда) 24 Април 2013, 07:32 »

Преди няколко дена едно куче беше умряло на улицата и докато копаех ямата да го заровя се сетих, че в миналото в някои народи и етноси са изгаряли телата, вместо да ги погребват под земята? С християнството май се разпространява погребването в ковчези - да не би тези юдейски диванета пак да са изопачили нещо? Имате ли коментар във връзка със заглавието на темата?

П.П. - сетих се също така, че има и трети вариант - мумифицирането. И това е точно обратното на горните две. Този който го мумифицират, иска да си запази или другите искат да му запазят тялото. Става доста интересно според мен - като разсъждавам по логика, причината да си запазиш тялото е за да запазиш присъствие - а сега де? Май някой иска да заобикаля правилата на живота? Ако имате коментар споделете и по този въпрос. hi
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #1 -: (Сряда) 24 Април 2013, 09:47 »

Ами според мен е загуба на пространство това с погребенията.
Активен
Неактивен Наско
Hero Member
Публикации: 525

« Отговор #2 -: (Сряда) 24 Април 2013, 13:13 »

Древните славяни практикували трупоизгаряне. Вярвало се, че изгарянето на тялото освобождава душата и тя се превръща в дух.
Шокиращо разкритие за душата след телесната смърт
Активен

Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #3 -: (Сряда) 24 Април 2013, 16:40 »

Няма никаква връзка между душата и тялото след смъртта, освен ПСИХОЛОГИЧЕСКА. Щом смъртта е скъсване на нишката, няма как усещанията на тялото да се предават на душата. Има безброй свидетелства за това. Излезе ли от тялото, душата спира да я боли каквото там го е боляло тялото. Остава друг вид болка: от съжаление, от разкаяние, от душевна мъка...Другото за мен са пълни глупости.
Свидетелствата са, че даже на повечето души им е все тая какво става с тялото им и го напускат без съжаление. На погребенията си присъстват за да се видят с близките си, а не за да стоят "свързани" с умрялото си тяло.
Погребения или кремации - все и е едно на душата. Моята баба казваше: "Искам да ме кремирате, за да не ходите да плачете после по гробища"...Е, ние не я кремирахме, но тя го искаше това заради нас, а не заради друго. Защото ни обичаше. А погребението е по-разстройваща живите церемония от кремацията при всички положения.
Така мисля.
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1588
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #4 -: (Сряда) 24 Април 2013, 17:57 »

Здравейте.
За "феновете" на кремирането по желание-не ми са мисли какво ги чака без тяло.Ако не сте наясно ние сме 3в1.А си изгорите 1 а ши ва видим как ще си направите тяло.От известно време,тези тела с които сме, с тях си оставаме,вече няма чалъм за "нови" тела.
Същото важи и за "даряване" на органи.
 hi
П.с. Мира-
Цитат
Няма никаква връзка между душата и тялото след смъртта
Има всеки се ражда в/със собственото си тяло.Имаше период на вмешателство. но беше.
Това днес го видях в нета-
http://ufonlo.blog.bg/novini/2013/04/24/lovecyt-na-dushi.1103798
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #5 -: (Сряда) 24 Април 2013, 19:00 »

За "феновете" на кремирането по желание-не ми са мисли какво ги чака без тяло.Ако не сте наясно ние сме 3в1.А си изгорите 1 а ши ва видим как ще си направите тяло.От известно време,тези тела с които сме, с тях си оставаме,вече няма чалъм за "нови" тела.
Това във връзка с "възнасянето" ли е или е нещо друго? Моля за пояснение, защото не схванах.

А това дето всеки се ражда в собствено тяло не пречи физическото тяло да се унищожава и инкарнирането да продължава в друго тяло...
Активен

Неактивен Deus Romanorum
Restricted
*
Публикации: 136

« Отговор #6 -: (Сряда) 24 Април 2013, 19:50 »

Здравейте.
За "феновете" на кремирането по желание-не ми са мисли какво ги чака без тяло.Ако не сте наясно ние сме 3в1.А си изгорите 1 а ши ва видим как ще си направите тяло.

Хайде сега ми обясни, какво става като се изгорим?
И за какво ми е изобщо тяло?... Smiley
Активен
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #7 -: (Сряда) 24 Април 2013, 20:58 »

Вие пък се хванахте за цялото "тяло", което е проблемно, колко е тяло като изгнива в земята и служи за папкане на червейчетата...
Но до сега, след толкова погр*бани, как пък никой не се е сетил да "възроди" баба дядо или някой ...Айнщайн от мозъкът му  Cool

Все пак по-смешното е това с органите, как като ме заровят със спрялото ми сърце и то след около ... няколко дни е изпапкано или просто изгнило, ще ми послужи при следваща "инкарнация"? Няма такава необяснима "магия"(да не напиша друга римуваща се дума!) ... Undecided

Който от органите ми става за присаждане, останалото на кладата!
Като знам колко човешки тела се спасяват и живеят след трансплантации, предпочитам със здравите ми "джанти" (или яйчници) някой да може и да успее да си джитка (възпроизвежда), отколкото от "белтъчините" някой червей да стане добра стръв за някоя рибка.

Laugh
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #8 -: (Четвъртък) 25 Април 2013, 07:52 »

Мястото на тялото е в земята.За да има кръговрат-трябва да няма край на хранителната верига,тоест да не се превръща в хранителна пирамида.Редуцентите и те са хора и трябва да се хранят Grin
Активен
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #9 -: (Четвъртък) 25 Април 2013, 10:10 »

...
Редуцентите и те са хора и трябва да се хранят

Embarrassed

за това изречение си има една хубава българска дума, ама няма да я напиша, само ще отбележа очебийната "неточност"

Редуцентите са бактерии, които разграждат органичните вещества в неорганични(хранителни вещества, вода). Те винаги са най-горе в хранителната верига и имат пряка връзка с всички организми.

мястото на ... мозъка по принцип е в черепа, но не винаги е сигурно дали е там ... или в някой редуцент  Embarrassed
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #10 -: (Петък) 26 Април 2013, 06:51 »

empathy3 Милата тя,чак на съжаление ме избива....
Ирония ,продължаваш да си ми безинтересна,продължавай да не ме забелязваш.След като написа за едно дете,че е куха лейка-ми стана и отблъскваща.Бъди силна,постоянна в обещанието си да ме игнорираш и не след дълго ще видиш положителните резултати.Успех! good
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #11 -: (Петък) 26 Април 2013, 15:50 »

mira, да ти кажа аз отдавна имам големи резерви към изгарянето, но онези дни се замислих, че с християнството се разпространяват тези церемонии с ковчезите и затова се раздвоумих...

Ето едно клипче на Бай Мильо във връзка с темата. Той не уцели идването с края на света както го заявяваше миналата година, но интересни работи говори...
http://vbox7.com/play:ed27d1e478

Поразрових се малко и търсех какви са били погребенията при българите преди "Борис I" и навлизането на християнството в България. Оказва се, че дори са ориентирали труповете в определени посоки: север-юг, юг-север и др. Някой има ли коментар по този въпрос?
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #12 -: (Петък) 26 Април 2013, 19:49 »

Съгласен  съм  с  това,  че  какво  ще  стане  с  тялото  след  смъртта  е  без  значение.
       Поръчал  съм  на  близките   си  да  ме  кремират  и  никой  да  не  реве!   
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #13 -: (Петък) 26 Април 2013, 21:17 »

Оказва се, че дори са ориентирали труповете в определени посоки: север-юг, юг-север и др. Някой има ли коментар по този въпрос?
Мога само да кажа, че и сега труповете са ориентирани в гробището в една и съща посока. Трябва да погледна карта, за да кажа как точно, но определено всички гробове са успоредно един на друг /няма гробове "напряко" или "накриво"/ и определено главите на покойниците са ориентирани в една и съща посока във всички гробове.
Поръчал  съм  на  близките   си  да  ме  кремират  и  никой  да  не  реве!    
Може да си поръчал, но не се надявай да ти изпълнят заръката, особено в частта "никой да не реве"...Не става това, не става. Няма да си човек, ако го можеш.
Активен

Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #14 -: (Петък) 26 Април 2013, 23:48 »

Чувала съм следното. Като се погребе тяло след седем години на същото място се погребвало друго. Чували ли сте такова нещо?
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: