Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любопитно  (Прочетена 29636 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1209

« Отговор #375 -: (Петък) 09 Март 2018, 17:21 »

Цитат
  Ако теренът е твой, какво тогава правят другите в него?
Ето това имуществено разделение е Твореца на този Свят.
Казано е: "Миротворците ще наследят Земята".
Не е казано, че миротворците раздират света на две. На две го дели този, който не разбира, че това множество еманира от едно Съзнание. И никой поток никому не принадлежи. Но в този свят има врати и ключалки. Нека и занапред всеки си стои където избере да бъде. Да си отключва и заключва празните стаи. Защото тази множественост е майка на невежеството и пустотата! - Защо? - Защото е отражение, проявено толкова пъти, колкото волята каже Аз. И когато човека вместо навън се вгледа в себе си вижда Един в тишината, а не легион дето рика с пресипнал глас.      
Мила, айде още веднъж хубу си прочети написаното, и може и да го схванеш най-после.
Терена/мястото/тялото го правят хората, които участват в него и го пазят. Пък какво правят някои други/навлеци в него, ще стане ясно.
Господ си е Господ, Аз съм си Аз. Уникалност. Ти като гледаш в себе си, кого видя вътре? Господ или май беше някакъв фараон?
Дано го схванеш, ма надали.
 Cool

Привет, paci1!

Ти като гледаш в себе си, кого видя вътре? Господ или май беше някакъв фараон?

Не съм твърдяла да съм видяла фараон. Но така си превел "Птах", превел си - "фараон", и това си разбрал от споделеното от мен. Не съм казвала на никое место, че съм видяла фараон. Казах нещо съвсем друго. И това, което казах е, че всеки вижда толкова, колкото побира и може да назове в себе си. И тогава фараон ли вижда или себе си!? И ако е еманация на Господа всичко, тогава най-в скътаното в теб кого ще видиш!? - колко е най-дълбокото? - Нима един фараон го обема? - Не.

Но светлосенките проблясват и на един му се види куче, на друг фараон, на трети мацка, богиня, рогатия. Все едно, всеки нека вижда каквото си иска и за напред. Нали това искате, - "свободна воля" - "Свободна енергия"? И виж с тази думичка заключвате отвън ближния като чужденец. Каква Ви е наградата от тази свобода? - отделеността от Бога. И затова ти не виждаш бог, но фараон да, щото се връзва с думата Египет и думата Птах. А какво е Птах!? - не попита. 

И затова и преди време намекнах, че и да си говорим за Инициация и Откровение и видения не може, понеже навлизаме в поле, което за едни ще е чуждо, за други нелепо, за трети комично, а за мен трудно да общувам с хора, които си измислят какво казвам, вместо да се потрудят дори да прочетат, непреднамерено. И дори, когато Ви се радвам намирам у вас презрение.
Казах каквото имах да кажа.

Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #376 -: (Петък) 09 Март 2018, 17:22 »

Цитат
  Ако теренът е твой, какво тогава правят другите в него?
Ето това имуществено разделение е Твореца на този Свят.
Казано е: "Миротворците ще наследят Земята".
Не е казано, че миротворците раздират света на две. На две го дели този, който не разбира, че това множество еманира от едно Съзнание. И никой поток никому не принадлежи. Но в този свят има врати и ключалки. Нека и занапред всеки си стои където избере да бъде. Да си отключва и заключва празните стаи. Защото тази множественост е майка на невежеството и пустотата! - Защо? - Защото е отражение, проявено толкова пъти, колкото волята каже Аз. И когато човека вместо навън се вгледа в себе си вижда Един в тишината, а не легион дето рика с пресипнал глас.      
Мила, айде още веднъж хубу си прочети написаното, и може и да го схванеш най-после.
Терена/мястото/тялото го правят хората, които участват в него и го пазят. Пък какво правят някои други/навлеци в него, ще стане ясно.
Господ си е Господ, Аз съм си Аз. Уникалност. Ти като гледаш в себе си, кого видя вътре? Господ или май беше някакъв фараон?
Дано го схванеш, ма надали.
 Cool

Привет, paci1!

Ти като гледаш в себе си, кого видя вътре? Господ или май беше някакъв фараон?

Не съм твърдяла да съм видяла фараон. Но така си превел "Птах", превел си - "фараон", и това си разбрал от споделеното от мен. Не съм казвала на никое место, че съм видяла фараон. Казах нещо съвсем друго. И това, което казах е, че всеки вижда толкова, колкото побира и може да назове в себе си. И тогава фараон ли вижда или себе си!? И ако е еманация на Господа всичко, тогава най-в скътаното в теб кого ще видиш!? - колко е най-дълбокото? - Нима един фараон го обема? - Не.

Но светлосенките проблясват и на един му се види куче, на друг фараон, на трети мацка, богиня, рогатия. Все едно, всеки нека вижда каквото си иска и за напред. Нали това искате, - "свободна воля" - "Свободна енергия"? И виж с тази думичка заключвате отвън ближния като чужденец. Каква Ви е наградата от тази свобода? - отделеността от Бога. И затова ти не виждаш бог, но фараон да, щото се връзва с думата Египет и думата Птах. А какво е Птах!? - не попита. 

И затова и преди време намекнах, че и да си говорим за Инициация и Откровение и видения не може, понеже навлизаме в поле, което за едни ще е чуждо, за други нелепо, за трети комично, а за мен трудно да общувам с хора, които си измислят какво казвам, вместо да се потрудят дори да прочетат, непреднамерено. И дори, когато Ви се радвам намирам у вас презрение.
Казах каквото имах да кажа.

Активен
Неактивен dido
Full Member
Публикации: 223

« Отговор #377 -: (Петък) 09 Март 2018, 20:53 »

Ай със здраве!

shtooo,
as above, so below

Активен

Неактивен Sht000
Newbie
*
Публикации: 40

« Отговор #378 -: (Петък) 09 Март 2018, 21:43 »

hi
Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #379 -: (Петък) 09 Март 2018, 22:14 »

Grin
Цитат
И ако е еманация на Господа всичко, тогава най-в скътаното в теб кого ще видиш!?
Ох, писна ми.
Циганите били еманация на господ.Аре без тия.Това че им е мерак да са богоизбрани,нищо че такива няма си е тяхен мерак.
Майсторите създават условията, не еманации.
Аман от педали/педалки/лайкучки.
Аре беж при форума и там си лижете минджите.
Аман !
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #380 -: (Събота) 10 Март 2018, 09:44 »

Grin
Цитат
И ако е еманация на Господа всичко, тогава най-в скътаното в теб кого ще видиш!?
Ох, писна ми.
Циганите били еманация на господ.Аре без тия.Това че им е мерак да са богоизбрани,нищо че такива няма си е тяхен мерак.
Майсторите създават условията, не еманации.
Аман от педали/педалки/лайкучки.
Аре беж при форума и там си лижете минджите.
Аман !
 Cool

Привет, meander!

Българите не се държат като теб. Недостойно е да употребиш такъв речник в обръщение към човек, още повече към жена. Но е лесно, когато не гледаш човека в очите.
Аз съм свободна да бъда, където искам да бъда. Ти не си, защото как ще пишеш другаде, ако не бе това и подобно нему пространства.

Форум създаде място, където да се обсъждат темите, които ни вълнуват, без шанс да се проявят лични настроения и всякакви форми на личностна манипулация. Това е неговия начин. Това никому не вреди ако иска да си пише и спами другаде.

Аз избирам къде и какво ще пиша. Ако нещо тук не е потребно, вярвам че Страшкоу ще обърне внимание и ще вземе мерки. Това е негово решение, да не редактира в момента нашите крамоли из темите. И аз уважавам решението му! Точно по същия начин уважавам и решението на всеки друг да се изрази както иска. Пиша тук, защото имам теми, които съм наченала и имам какво да довърша в тях. Нищо от това, което пиша не е хаотично. Но смятам, че докато го има това: "ние" и "вие" не може да има мир при осъществяване на дискусия.
  Не принадлежа ни към секта, ни към църква и Бог е, на който се подчинявам, не на хорски интриги!
Ако искам ще съм тук, ако искам ще съм в покрайнините на Галактиката. Избора не лежи в ничии ръци и ничия пошлост "нечовешка" няма да ме подгони от тук!
Така че не лай по мен.
Живяла съм всред кучета! Истинското куче не лае непрекъснато, но като каже "бау" е достатъчно. Така, че ни сте кучета, ни човеци. Изберете какво сте и пишете съответно, та да имате себеподобни насреща си, а не да идва каквото не искате, а после от къде дошло. От вашето отношение, което излиза от сърцето ви идва и насрещното. И легион създавате вие, но Бога е Един. И в Него се превръща всичко.

Активен
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 733

« Отговор #381 -: (Събота) 10 Март 2018, 10:03 »

Laugh
Оппалянканааа.
Някой ще го отнесе. Wink
Ако знаеш как ме сърбят ръцете аз да ти отговоря, ма ще го оставя той да се оправя с теб.
Само мъничко ще ти река. Докато не спреш да се подчиняваш на Бог (да не би да го познаваш лично, че му се доверяваш? Пък и на кой Бог служиш, наясно ли си? Щото "богове" много.), и не започнеш да слушаш мъжа си, работата ти отива на изуй гащи. И първосигнално не ме наричай шовинист, защото Аз обичам Жените.
 hi
« Последна редакция: (Събота) 10 Март 2018, 10:28 от paci1 » Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #382 -: (Събота) 10 Март 2018, 10:33 »

Laugh
Оппалянканааа.
Някой ще го отнесе. Wink
Ако знаеш как ме сърбят ръцете аз да ти отговоря, ма ще го оставя той да се оправя с теб.
Само мъничко ще ти река. Докато не спреш да се подчиняваш на Бог (да не би да го познаваш лично, че му се доверяваш? Пък и на кой Бог служиш, наясно ли си?), и не започнеш да слушаш мъжа си, работата ти отива на изуй гащи.
 hi

За Падналата София писахме в друга тема. Може там да продължим с темата за подчинението!
И аз ВИ казах тогава, когато я коментирахме:

Осквернява се не Девата, а архонтите, които прелюбодействат с Нея! И то е от собствената им природа. Защото Тя принадлежи само на Своя Небесен Възлюбен!

А ти paci1, Знаеш ли кой чий възлюбен е, че знаеш чия душа кого избира? Познаваш ли мотивите на Твореца, вложени у всяко?

Има една приказка, paci1:

Господа позволява! Роба запрещава!

А виж Иван Вазов какво е казал:

За оня свет - мъж свет;мъж светъл - за тоз свет.

Умний за добро и зло е вреден; глупият е само вреден.

А съпругът ми каза снощи следната приказка, и аз ти я предавам съвсем синхронично:

Не можеш да говориш с жабата от кладенеца за необятното море

hi
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #383 -: (Събота) 10 Март 2018, 10:41 »

Айде пак греди.
До вчера "мерси, паци, че ми помагаш да го осъзная, пък днес - виж ква си жаба в някакъв си кладенец."
п.п.
"Като ги пипнеш, и хрипкат."
Познай кого цитирам?
 Cool
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #384 -: (Неделя) 11 Март 2018, 15:52 »

Продължение на сагата с разкритията на един посветен, само че този път инсайдърът се подвизава в руски езотеричен форум:
http://ariom.ru/forum/p651062.html&highlight=#651062
Някой се е погрижил инфото да бъде систематизирано, като за целта е създаден специален сайт, съдържащ "разкритията" в три части, като първата е известната нам от 2005-та година, а другите две са нови.
http://www.insiderrevelations.ru/
За удобство може да се ползва опцията на браузъра за превод на страницата на български. Преводът не е перфектен, но е достатъчен, за да се схване основния смисъл на посланието.
Според мен има доста за пресяване.
п.п. Всъщност само втората част е от руския форум.
« Последна редакция: (Неделя) 11 Март 2018, 16:58 от paci1 » Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 814

« Отговор #385 -: (Понеделник) 12 Март 2018, 21:49 »

Продължение на сагата с разкритията на един посветен, само че този път инсайдърът се подвизава в руски езотеричен форум:
http://ariom.ru/forum/p651062.html&highlight=#651062
Някой се е погрижил инфото да бъде систематизирано, като за целта е създаден специален сайт, съдържащ "разкритията" в три части, като първата е известната нам от 2005-та година, а другите две са нови.
http://www.insiderrevelations.ru/
За удобство може да се ползва опцията на браузъра за превод на страницата на български. Преводът не е перфектен, но е достатъчен, за да се схване основния смисъл на посланието.
Според мен има доста за пресяване.
п.п. Всъщност само втората част е от руския форум.

Пише че инфото е от 2008 год. Колко да е ново, нещо от преди 10 години? Ще е интересно ако въпросният "вътрешен" е правил някакви прогнози, пророчества и от този сорт за периода 2005/2008 - 2018 година. Да видим дали е познал нещо.
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #386 -: (Понеделник) 12 Март 2018, 22:34 »

Мчи еврейските писания/пророчества са на 2000 и кусур години/мухлясали, пък не спирате да ги обсъждате.
Валето да не се кахъри за индианците. Явно и сред тях е имало такива, дето са се имали за богоизбрани/пророци. Едва ли са представителна извадка.
На Гал и лъсна източника на инфо. Имах я за по-знайна.
Пророчествата не са пророчества, а план за действие. Несъгласието го обезсилва и няма как да бъде изпълнен/проявен тук.
Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #387 -: (Вторник) 13 Март 2018, 10:02 »

Мчи еврейските писания/пророчества са на 2000 и кусур години/мухлясали, пък не спирате да ги обсъждате.
Валето да не се кахъри за индианците. Явно и сред тях е имало такива, дето са се имали за богоизбрани/пророци. Едва ли са представителна извадка.
На Гал и лъсна източника на инфо. Имах я за по-знайна.
Пророчествата не са пророчества, а план за действие. Несъгласието го обезсилва и няма как да бъде изпълнен/проявен тук.

paci1,
Не ти ли прави впечатление нещо особено. Никой не говори за "края на света". Какво имам предвид.
Аз пиша по форуми от 2012 -14 юни. Регистрирах се тогава в т.н Син форум, и го направих с една едничка цел. Имах видения и исках да видя какво виждат другите, има ли и други, които като мен търсят отговор не на нещо прочетено, а на нещо "видяно" от тях самите. Пишех без да уточнявам пол и каквото и да било, за да не влизам в конфликтни ситуации. Търсех отговори, а не интриги. Там се запознах с някои от съфорумниците, докато един ден, случи се, че бе на рождения ми ден, ме банна Black Adler, (админ в синия форум), защото бях остра в отговор към него. Както и сега се регистрирах в АА, -форума на форум, така и тогава дойдох тук в този форум. През цялото време изпитвах свян и неудобство да споделя какво виждам. Обаче виждам, че и други виждат. Vale, например. Така, че заради Vale и дуги човеци, включая и теб, paci1, а също и meander, и още някои други човеци, съм тук, и въпреки, че срещам какви ли не обръщения към себе си, които не разбирам , нямам намерение да спра да пиша и тук. Защото точно сега има какво да се каже все още.

Та защо сега не се говори за край, а се говореше през 2012...?
Да, paci1 точно така е - отношението захранва ритуала, ако има такъв обаче. Но защо "бързат" "великите сили" да разпределят света? За къде бързат "богатите"? Защо? Пак да попитам - календарните промени пречат ли да се улови точния момент, при опит да се отрази какво идва? Или е сторено, да се потули какво и в кой момент идва!? Защо!? - ето тук има пръст ръкато на "властта". Но, когато Нещо идва насреща ти и не го усещаш, а твърдиш, че го няма, е по-страшно, следователно да не си индианец, защото индианеца щеше да провиди. Да... Простия индианец е "местен", земен и "вижда" в пъти по-добре от "видоизменения бял". Защото останалото население, особено градското е подложено на всички методи за сеч на вътрешното събуждане на душевните качества. Белия човек е травмиран и вместо сетивата му да се пробуждат в днешно време, когато му е необходимо да се изправи те биват допълнително задушавани.
И дори евреите знаят повече, но дали ще кажат нещо някому!? Кой ще каже? Гал? meander? кой?
Пиша си с Гал на лични от години. Мен не ме интересува кой спори с мен и как ме намира, а аз какво чувствам към някого. Не се нълнувам в истинския смисъл на думата "вълнение" нито от обиди, нито от крамоли, нито от напъждане, нито от подигравки, нито от нищо. Страхувам се само дали съумявам да кажа това, което виждам, достатъчно ясно. Обаче да кажа и пет думи на кръст не мога, защото отново започват спънките и форумните битки за по по най. Несериозно е.
Ако знаете, че утре ще се събудите и няма да има утре, дали ще се гаврите с другарчето така безсърдечно. Защото ето това е, пише го и в Библията: С уши ще чуят и с очи ще гледат и няма да виждат, нито ще чуват... Сърцето, Сърдечността отличава Човешкия Син (вз. Човешкото същество - Човекът) от всяка сруга твар. Способността да Обича с цялото си сърце и с целия си ум и с цялото си тяло. И тази топлина сърдечна е, която отваря сетивата и чрез която имаме сили да се изправим лице в лице и със себе си дори. Да продължим, въпреки студа на взаимоотношенията и ужаса човешки, да бъдем човеци, дори когато и гдето се проявяват от незнание - война и крамоли.

Не помня кой от великите последни мъже всред иднианските вождове (ако се сети някой да каже кой бе) му взели интервю, темата била: Бог. И индианеца спокойно започнал да говори... Часове по-късно интервюиращия прекъснал в неудобство индианеца и го попитал защо не му отговори конкретно на въпроса, а му обяснява за птичките, за пчеличките, за растенията, за бизоните, за вятъра, за дедите си и все в този дух.... Индианеца отвърнал, че да, нали говори за Бога, а Бог е Всичко! - Евреите имат степени и степени и степени на допустимост до една само информация, която подават на трохи, като през това време бавно се подготвят чрез много детайли на преосмисляне и четене и..., докато изведат пред погледа факта, че Бог е Всичко. И пак не разбраха! Не става дума да се разбере с ума само, понеже тогава достижението не работи в сетивния свят. Кабала е стгнала още по-далеч. Директно има указания за това как въздействат творящите сили и как да се настройва "тъкънта" на възприятие, за да се прихванат вибрациите и да се оползотвори посланието или да се извърши едно или друго. (фалшиво!) Но всичко това е в пъти по-безполезно, отколкото ако човек се събуди в себе си за своята стивност и започне да се самонаблюдава, съвместно в усилията си да повдигне осъзнанието си. Тогава въпросните вибрции започват да биват улавяни, все едно от Невидимо поле и Човек започва да вижда, няма я пелената на съмнението или предрасъдъчния фактор на псевдо-мислите -наслоени от каквито и да е външни влияния. Тихо, вътре в себе си човек проглежда и в себе си усеща "Словото" на тези вибрации от Полето. И тогава, когато чете за евреи и българи и индианци и цигани и прочие знае, че там всред човеците някъде - някой, никому неизвестен е буден, а друг, дето знае и учи и посещава Църквата редовно, и се кланя до земи... е сляп. Каква е разликата? Когато виждаш спираш да се страхуваш. Леко ти става и знаеш, че всичко следва точно своя ход и си навреме и на място. Не бързаш, защото всеки мг Живот е  приключение, точно както е било в детството, когато деня изглежда безкраен и си напълно отдаден на всичко, което правиш. Непреднамерност.

И когато влизам тук да пиша аз не си мисля каква обида е имало вчера, защото зная, че всеки миг е възможно човека да прогледне и днес аз мога да срещна Вътрешния чонек у пишещия, а не неговия страх, омраза и временни тенденции на възприятие. Защото знам, че за миг се пробуждаш. Както се ражда плод, дете, ябълка.. Когато му дойде времето. Аз не общувам с временното в човека, това би бло загуба на енергия и за двете страни, докато изиграем всички възможни интриги на едно неразбирателство, плод на отделеността. Аз избирам да гледам на човека като на нетленно същество, защото само на Човека е дадено да премине възнесен във Вечността. Следователно не намирам за уместно в Тези Времена да се отнасяме помежду си като животни в кошара.
Потока е един. Точно както интернет пространството. И сега, аз избирам да летя свободно в това поле, без граници. "Вратата" на един форум е точно толкова условна, колкото Карантината на Земята. Всяко следва един по висш модел, и вибрацията на всяко последно, както морските вълни отнасят посланието навред във всички посоки. Аз избирам посланието, което нося в себе си да отваря врати, а не да ги затваря. Защото не искам да гледам човеци, натъпкани в клетки на скодоумие, делящо се по интереси за надмощие. Аз избирам да общувам с Вас както ако бяхме свободни! А ВИЕ собствено бъдете каквито ви душа сака!
Никъде не съм казала, че щом пиша в АА ще изчезна от тук. Защо трябва да следва подобен извод? Защо са тези подмятания? Нали уж всеки имал свободна воля? Моята воля ми казва, че мога да бъда, където поискам да бъда. Аз имам едно Сега! И Избирам да го живея пълноценно, което за мен означава - Свободно. А понятието Свобода не с връзва с думи като : страх, притворство, война, крамоли, интриги, безплодно словоблудство, стремеж към подтисничество, форми на контрол над себе си или над другите, омраза, гняв, и прочие. Тези чувства са добри, но само като индикатор, че нещо идва с някакво свое настроение насреща ми. Аз избирам дали да мина по улицата със злото куче или да заобиколя по друга улица. Не кучето ми е виновно, а аз, че съм там, където съм. И вече знам, че всред човеците има всякъкви нива на възприятие, защото доскоро бях наивна да мисля,че сме едни и тоже. Не, не сме.
Някога съфорумника Митко се опитваше да ми каже това, да говоря "по-човешки". Трябваха ми 5 години вътрешна борба, за да направя това, защото разбрах какво ми казва. Ако да речем бях си казала "Тоя пък какво е седнал да ми говори" - едва ли щях да си направя усилието. Но това, че съм положила старание да говоря разбрано, за да общувам с Вас е за мен по-ценно, отколкото ако не бях го сторила, чувствайки се постоянно като паднала от небето. Това помогна на мен. И така, затова и казвам, че ние взаимно се теглим да растем в разбиране. Всеки един Човек е точно толкова скъп и ценен, независимо на кое стъпало се намира, в своето развитие, защото само на Човека е дадено да Се Възнесе Над това частично осъзнание за присъствие и да провиди, че сега и тук в тяло, а не нейде из небесата, тук, вътре в себе си, осезавайки сърдечно връзката си със Корена на Всемира, възприема и е призван за в бъдеще да съществува нетленно, в пълно съзнание. Но това осъзнатие става тук, на тази Земя, не когато умре, а когато Живее пълноценно, защото само тук в най-ниската точка на материята и докато е тук Човека може и следва да успее да се събуди самосъзнателно в нетленно възприятие за себе си.
Никакви възнесени, бели, ангели и прочие не работят в тази фаза! Те спират намеса на един етап, тогава, когато човека поеме реално, готов е да го стори и го приеме в себе си за себе си. Когато порастне до степен да чува Отеца в сърцето си, без посредници, тогава силите спретнали игрите на светлите и тъмните се оттеглят, защото тяхната работа в "делата по сътворението" е приключила. Не защото, не за да има нещо, не заради придобивки или за да е първи. Осезанието за Пълнота става вътре в тишината, когато спре съмнението и страха. Бог живее в най-тихото и несъществно за сетивното възприятие кътче на душата. Може би у децата заема цялата душа, но постепенно външната предметна светлина на отраженията "грабват" дара на пълнотата на една детска душа и тя се формирова "културно" и заживява във все по-слаба връзка със себе си и тогава започва да се поражда страха от отделеността и с това и тъмнината на "несъзнаваното". Обществения механизъм е създал псевдо "успокоителни", за да приспива това осезание за себе си... докато потъне в забрава. Толкова външна светлина, в тези отсенки няма пълна истина. Съзнанието човешко е подменно с програмни продукти, образователни системи, религиозни догми,, образи, представи, модели за подръжание. Къде е Човека, който ще се възнесе в съзнание, и ще повдигне земното битие?
Защото в Библията пише Истината. Но Истината не се чете през призмата на изкуствената светлина, а през съживената душа, където се влива от Потока Живото Слово. И тогава прочита на каквото и да е прозира. Прозра къде е пипнато, какво липсва, кое е записано с особен "шрифт" и защо. Четеш сякаш четеш по Небето, а не в книга. Все едно четеш буквште, но те се свързват в пълнота и виждаш едновременно не един текст, а много данни, вложени в пет думи, и те не се отнасят само до себе си и момента,бза който свидетелстват, а разкриват една скрита пътека, връзка межсу събитията във!"времената" и тези времена губят линейния си порядък. Провиждаш как едно събитие, случено преди хиляди години действа активно точно в определен бъдещ период. И веднага разбираш, имаш отговор ясен като чиста вода, защо се случва. Остава човек да надделее съмнението и да приеме дара на тези втори очи. И колкото по се доверява на тази (първоначално вътрешна тъмнина), толкова просветва тъмата, и вътрешните тъмни кътчета, изяждащи в миналото осъзнанието се освобождават от присъствието на сенките, докато един ден се събудиш и разбереш, че е светло в теб. Няма го жилото на съмнението, нито ужаса от вътрешния враг. Свободен си да виждаш смело, защото "демоните на страха", сенките на несъзнаваното се топят, докато освободят всяко късче от Човешкото възприятие. После като при ефекта на доминото рухват стените на вътрешните "фалшиви" ограничения, например суетата, че не умеем нещо, отстъпва пред избора сега да направим нещото без отлагане. Сега да бъда. Да присъствам с цялото си сърце, с цялата си душа, с цялото си съзнание, в това тяло земно.

Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #388 -: (Вторник) 13 Март 2018, 10:46 »

Grin
Мила.
Дреме ми за твоите мераци.И съм го казал и преди.Защо?

Цитат
Ако знаете, че утре ще се събудите и няма да има утре, дали ще се гаврите с другарчето така безсърдечно. Защото ето това е, пише го и в Библията: С уши ще чуят и с очи ще гледат и няма да виждат, нито ще чуват... Сърцето, Сърдечността отличава Човешкия Син (вз. Човешкото същество - Човекът) от всяка сруга твар. Способността да Обича с цялото си сърце и с целия си ум и с цялото си тяло. И тази топлина сърдечна е, която отваря сетивата и чрез която имаме сили да се изправим лице в лице и със себе си дори. Да продължим, въпреки студа на взаимоотношенията и ужаса човешки, да бъдем човеци, дори когато и гдето се проявяват от незнание - война и крамоли.
И какво от това?
Ти си сляпата и глухата а се сърдиш на другите.
Цитат
Обаче виждам, че и други виждат.
Не виждаш.Виждането става на ниво инстинкти,които ти не си осъзнала.Т.е. не си си свършила работата.В момента си оръдие нечие,не се сърди но това ми е мнението.Що? Ми да речем че познавам жени които виждат осъзнато и не им е нужно някой да им обяснява какво е видяла.Щото е видяла цялата картина осъзнато.Ти "гледаш" парчетата.Не става.
Казах ви че има два начина на виждане,но си глуха.Осен че си кьорава.

Цитат
Защото в Библията пише Истината.
Ти да видиш.
Чия е истината в библията? М?
Даже не си наясно че до истината се стига сам,не чрез някой друг.Но това е за мъж.А мъжа отваря чрез постигнатите си истини осъзнатоста на жената,а тя с нейната работа дига мощност и знае какво става в обсега на моженето си + други работи.
Стълбата към небето е от истини но докарани до инстинкти от мъжа , те са ключето което отключва осъзнаването на жената.Могат го само тези жени които са реални души на мъж,тогава ключето на мъжа и върши работата.Нещо като ключ за настройване на пиано.
Цитат
После като при ефекта на доминото рухват стените на вътрешните "фалшиви" ограничения, например суетата, че не умеем нещо, отстъпва пред избора сега да направим нещото без отлагане. Сега да бъда. Да присъствам с цялото си сърце, с цялата си душа, с цялото си съзнание, в това тяло земно.
Хубу ама си не само кьорава но и глуха.
Колко пъти трябва да ти се каже да бъдеш себе си а не да се криеш зад изрезки от писания, щото те, те били изразявали по добре.
Може ма, надали.Щото така се криеш,а щом се криеш и не си себе си няма как това което ти е нужно,а не искано да дойде до тебе.
Пак ще го кажа,вместо да се занимаваш с писания,пребърши си къщата пет пъти,и ще имаш по голяма файда.
Нещо в тебе не усещам женското.Ако искаш освободи го и бъди жена.Пък другото ще стане ясно.
Мисля повече да не ти обръщам внимание ако не видя нещо заради което да си променя мнението.
По добре е задавай въпросите на себе си и се оглеждай за отговорите.Не знам и не ме интересува каква каша си забъркала но си като раздрънкано пиано.Песен няма да излезе,а жена трудно се настройва хеле ако няма причини.И Бог за тебе би трябвало да е мъжа ти,а ти търсиш друг.Това е изневяра и не е добре за жена щото и се орязва достъпа до дух.И с какво ще работи? И колко ще изкара.Това срещу което си не ползвай нищо негово е основно правило.А рева е кански.Не може да вземеш мъж а да търсиш друг щото бил Бог,нарушаваш това правило
Прям съм щото така го разбирам а и времето не е за такива неща.Края е отворен и няма да мине много време и вратата ще бъде затворена.
Ако не ти харесва какво съм написал , ми подмини го. Но според мене не е това пътя по който сте тръгнали масово.
А дали ще позная времето ще покаже.
Промените си текат но не се вижда промяна в хората.Има но са много малко но пак е нещо.
 Cool
« Последна редакция: (Вторник) 13 Март 2018, 11:01 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #389 -: (Вторник) 13 Март 2018, 11:16 »

Мила, Хубуу де, едно само не мога да разбера. Твърдиш, че "виждаш" от години и знаеш кое как стои, кой кой е и за какво се бори/търси/напира. Като си виждаща, за какъв чеп адж*ба ти трябва да се ровичкаш из писанията? Не виждаш всичко или какво? Ей туй не мога да схвана. Има много дето разправят -  аз си влизам в астрала и си виждам каквото ми трябва да разбера, пък ей на висят по форумите и размахват фалшифицирани еврейски книги. Не ги разбирам, сигурно съм малоумен явно.
Случайно да си чувала, че виденията могат да бъдат и прожектирани, примерно както ни работят на сън?
Това знаеше ли го, или сега го чуваш/четеш?
Аз не мога волево да "влизам"/виждам, и заради това го карам малко по женския начин - с интуиция плюс усет. Разбира се вкарвам и бая разсъждения и анализи плюс лична опитност и доза личен пример(споделена опитност на друг човек). Както споменах вече, съм водолейче, и силата ми е да мисля.
Та мисълта ми беше, сигурна ли си че виждаш наистина? Ми ако всичко е прожекция? Кво правим?
Ония го могат, и заради това не се осланям на видения/сънища, и редовно им споменавам майките/несъгласие.
И аз имам подозрения, че сме нещо голямо(хората), обаче не разбирам съвсем защо някои дават мило и драго да не го разберем. Какво не трябва да разбираме и защо?  Ако толкова си наясно, и ако имаш желание, моля сподели и ние да знаем.
Това да се върнем от там, откъдето сме произлезли, за мен е все едно да се върнем на майка си в такъвото. Това ли е смисълът на битието? Логично погледнато в това няма никакъв смисъл. И не ми казвай, че причината е че Бог искал да се себепознае по тоя начин. Едва ли има жив човек, който да знае мотивите на Твореца.
При нас как е? Раждаме се, порастваме, женим се, имаме деца, и ги оставяме по-нататък те да си намерят пътя в живота. Не съм чувал някой да каже на детето си - като порастнеш, трябва да се върнеш на майка си....
Така че, наблюдавам живота и си правя изводите, а не го уча от библии и тем подобни. Направо съм като индианец. Grin
Ми тия "извънземните" къв го дирят тука?
На два пъти посред бял ден съм им виждал леталата/корабите.

п.п Малко се засякохме с отговорите с Меандъра, ма нищо, може да е за добро.
« Последна редакция: (Вторник) 13 Март 2018, 11:23 от paci1 » Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: