Страници: 1 ... 40 41 [42] 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любопитно  (Прочетена 31153 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #615 -: (Вторник) 22 Май 2018, 20:53 »

Grin
Цитат
И еврейските пророци са писали, че ще дойде време, когато хората ще живеят добре. Кога? Ние сега сме по-близо до това време, отколкото пророците бяха едно време. Преди 2500 години те са го предсказвали. Те са живели много преди нас – сега ние сме по-близо до това време. Според мене до тази епоха ни остават още 2100 години. Това ви предсказвам аз.
НЦ.
До 2025г. Няма да има един жиф евреин, не българин. Това предсказвам Аз.Що? Ми, явно има защо.
Ако не забелязевате сега  е риж президен на Уса-то вай.
Чакайте продължение.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 2135
Не разменям човечността с патриотизъм!

« Отговор #616 -: (Вторник) 22 Май 2018, 21:04 »

Сигурна съм, че ние и унгарците ще ги спасим, и ще има жифи Smiley) не вервам, меандър... в кой век живеем Smiley)))

За да ви стане по-ясно, вече повечето български минерални извори са продадени на евреи. В момента се строи ооогромно еврейско селище до Сапарева Баня и тн. Шото сме подкупни, не за друго. И още има, но не ми се говори.
« Последна редакция: (Вторник) 22 Май 2018, 21:14 от Dora » Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #617 -: (Вторник) 22 Май 2018, 21:27 »

Сетих се нещо. Преди няколко години се запознах с един негър в Италия, който ми каза, че неговото племе- африканско, имали гадатели, които гледат на вода. Интересно ми е, някой чувал ли е за това и има ли инфо.. Всяко семейство си имало личен гадател.
Активен

Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #618 -: (Сряда) 23 Май 2018, 05:19 »

За dido.  “Науката без религията е осакатена, религията без науката е сляпа“ (Алберт Айнщайн)

"В качеството си на съществуващ, човекът преследва цели, стреми се към трайност и устойчивост на всичко ценно за индивида. "(Ясперс)

Човекът по своята същност е творец и изследовател. Творейки себе си и света около себе си, той търси и открива познанието
 за същността си, за битието, за заобикалящата го действителност. Стремежът към него е изначално заложен като ценностна
характеристика в същността му, съпровожда го през целия му житейски път, защото познанието винаги е било цел,
средство и начин на съществуване. Аз-ът опознава себе си чрез другите, като едновременно бива субект и обект в този процес,
 едновременно се оказва изходна и крайна точка на всяко знание за света. Философията - това е любов към мъдростта -
любомъдрие. Любов и мъдрост - те вървят заедно, като едно цяло. Първите философи насочват енергията си към първоелементите
огън, въздух, вода, земя, те влизат като една рационална картина на всеобщото, като знание за всеобщото.
 Космически принципи /космос - ред, подредба в цялото/ за всеобщото постепенно вървят от всеобщото към частното.
Всеки отделен предмет няма определено битие само за себе си, а е част от цялото. Няма истина за отделни неща.
 Първо е общото, философията е наука за абсолюта.

В определен етап от развитието си човек осъзнава потребността от това индивидуалното знание да се превърне
в знание на човечеството и го постига чрез науката философия. Понятия като битие, истина, свят, добро,
зло залягат в основите на философията и стават нейни съдържателни предпоставки, а за А-за те са изначални стойности -
основателни за едно съществуване. Човекът ежедневно се сблъсква с информация, която организира, синтезира и използва в
бъдеще за практическо преобразуване,
за да направи живота по-хармоничен за живеещите в човешкия свят чрез познаване на основите на епистемологията.

В един следобеден разговор се отвори въпрос за отношението между вярата и знанието. Учителят каза:
''– Вярата има отношение към знанието. Само чрез вярата можем да се домогнем до положителното знание.
Вярата предшества знанието и знанието предшества вярата. Не можеш да вярваш, докато нямаш знание и не може да знаеш,
 докато нямаш вяра.
Съществува следният закон: чрез вярата си в Бога човек привлича Мъдростта. Само гениалните хора имат вяра.
 Талантливите хора имат вярвания, а обикновените - суеверие. Колкото повече се усилва вярата, толкова повече
 се усилва знанието. Щом увеличите знанието, и вярата се усилва. Ако вярата се усилва, а знанието не се увеличава,
това не е истинска вяра, това е вярване.

И тъй, вярата, като вътрешен подтик на духа, води човека в областта на знанието.
Вярата на човека почива на знанието му от миналите векове, което е опитано, доказано и проверено.
Има връзка между човешкия ум и Разумността на Бога. Вярата се основава на тази връзка. Да вярваш в Бога,
значи да направиш връзка с Него, да установиш връзка с Него. Тогава Силата на Бога протича в човека.
Истинската вяра значи да създадеш непреривна връзка с Бога. Понеже чрез вярата се установяват отношения с Бога,
Неговите Сили протичат към нас. Затова аз наричам вярата – закон за хранене.
Законът гласи: вярата е връзката, по която протичат Божествените Сили в нашата душа.
Що е вяра? Вярата е – да отворя прозореца, за да влязат чистият въздух и светлината.
Значи вярата дава възможности на човека да възприеме Божествените енергии. Чрез вярата човек привлича онези сили,
които го подмладяват."
Активен

Неактивен dido
Full Member
Публикации: 223

« Отговор #619 -: (Сряда) 23 Май 2018, 06:51 »

Дора, как пък не вмъкна поне една своя мисъл...

На мен отдавна не ми пука за Никакви авторитети. Всякакви цитати бледнеят пред личния опит.
Наистина ли мислиш че ще си губя времето за да те лишавам от твоите заблуди?
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #620 -: (Сряда) 23 Май 2018, 06:54 »

Не, не съм си и помисляла. Smiley)))  Но искам да ти покажа, че да отхвърляш нещо, което не познаваш е най-голямото невежество. Smiley) Аз съм изследовател, а мнения хиляди.

П.п. И затова не пиша авторите, защото не е важно кой, а какво е казал!
« Последна редакция: (Сряда) 23 Май 2018, 07:00 от Dora » Активен

Неактивен dido
Full Member

« Отговор #621 -: (Сряда) 23 Май 2018, 07:12 »

Не пишеш авторите защото самата ти не си сътворила нищо. В училище на такива им викахме цитатници...
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #622 -: (Сряда) 23 Май 2018, 07:15 »

От къде знаеш, че не съм сътворила? Може да не съм го написала, да, аз съм практик. И виж думата сътворявам и гении какво значат. Няма какво ново да се измисли, но могат да се комбинират идеи, както правят иноваторите. Но и това не ти е ясно.
Активен

Неактивен dido
Full Member

« Отговор #623 -: (Сряда) 23 Май 2018, 07:19 »

Един овчар пасял овцете си. Станало му скучно и решил да си поговори с тях:
- Какво мислите за Великия въпрос за Живота, Вселената и Всичко останало?
- Беееееее. Отговорили овцете.
- Знаета ли че всъщност отговора му е 42?
- Бееееее. Изблеяли овцете.
Тогава на овчаря му станало ясно че разговор няма да се получи и замълчал.
- Бееееее. Беееее. Беееееееее. Продължили овцете. Само това знаели...
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #624 -: (Сряда) 23 Май 2018, 07:20 »

Значи и ти все пак използваш чужди материали. Това ми е достатъчно. Smiley)))))

П.п По-добре да замълчиш, отколкото да изказваш празни приказки без покритие в живота. А вече си мисля, че наистина имаме някаква защита, ставаме агресивни при "истината в очите" Smiley))  А казват, че защитите са 3, преди дадена идея да бъде възприета.
« Последна редакция: (Сряда) 23 Май 2018, 07:27 от Dora » Активен

Неактивен Sht000
Newbie
*
Публикации: 40

« Отговор #625 -: (Сряда) 23 Май 2018, 09:25 »

Дора, как пък не вмъкна поне една своя мисъл...

На мен отдавна не ми пука за Никакви авторитети. Всякакви цитати бледнеят пред личния опит.
Наистина ли мислиш че ще си губя времето за да те лишавам от твоите заблуди?

Дидо,къде си видял телевизор да мисли?
Ролята на подобно устройство е само да  излъчва програмата избрана от режисьори и оператори..

П.п По-добре да замълчиш, отколкото да изказваш празни приказки без покритие в живота.

Абе и на теб от три години в този форум ти казват да млъкнеш,ама ти наопаки..Цирикаш още по-силно..
С кво право,тогава казваш на другите какво да правят ?
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #626 -: (Сряда) 23 Май 2018, 09:26 »

Подкрепяйте се,  че сам е тежко,  докато не свикнеш Smiley)))
Активен

Неактивен Sht000
Newbie
*
Публикации: 40

« Отговор #627 -: (Сряда) 23 Май 2018, 09:30 »

Подкрепяйте се,  че сам е тежко,  докато не свикнеш Smiley)))

Понякога,някои изпражнение вонят така силно,че сам човек не смогва да разсее смрадта.
Тогава се включват и други,на които миризмата на говна също не им харесва
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #628 -: (Сряда) 23 Май 2018, 09:45 »

А сега си измии устата!
Активен

Неактивен dido
Full Member

« Отговор #629 -: (Сряда) 23 Май 2018, 10:00 »

Дора, ти си като войник, тръгнал на война. Не намерил с кого да воюва и се обявил за Победител.

Sht000, срещу егрегор е невъзможно да се спечели, Дора има зад себе си много милиардно стадо (тръгнало към кланицата).
« Последна редакция: (Сряда) 23 Май 2018, 10:07 от dido » Активен

Страници: 1 ... 40 41 [42] 43   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: