Страници: 1 ... 16 17 [18]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любопитно  (Прочетена 22828 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1966
Не разменям човечността с патриотизъм!

« Отговор #255 -: (Понеделник) 16 Октомври 2017, 06:09 »

Спокойно, ние сме само в интернет!

В София ли си?
Добре! Сега стани от компютъра, отиди до прозореца и го отвори. Вдишай. Издишай. Вдишай. Издишай.
Не дълбоко бе, идиот, не искам да умираш веднага, а само да си леко зашемЕтен. Усещаш ли как в основната миризма на 20-годишен дизел с отрязан филтър се прокрадват леки нотки на кюмюр и изгоряла гума? Добре...
Върни се при компютъра и напиши някой прочувствен пост за Глобалното Затопляне, Парижкото споразумение за климата, фукушимската риба в Лидл, хвостохранилището в Пирдоп, шистовия газ, топенето на ледниците, миличките бездомни кученца, отровените от лайна делфинчета, петролопровода върху индианско гробище или безусловния базов доход.
Имаш 6 по слактивизъм от мен. Можеш спокойно да си свиеш и да си отвориш биричка. Или да си дишаш на прозореца, ако смяташ че въздухът е ок, а изброените са наистина важни проблеми.

http://nauka.offnews.bg/news/Skeptik_3/Ima-li-polza-ot-podkrepa-samo-onlajn_29604.html
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 570

« Отговор #256 -: (Вторник) 12 Декември 2017, 11:16 »

https://www.youtube.com/watch?v=lIxBrHdXtRU
Ето нещо, което ми направи впечатление със своята нестандартност и начин на мислене.
Клиповете са четири на брой, като двата са с участието на Александър Стойчев, а другите с участието на Георги Мелихранов.
Пък ей тук:
https://www.youtube.com/watch?v=QkxYVdZyYbY&index=1&list=WL
говори някой си Румен Колев, който странно, но много прилича на нашият разговорлив "приятел" Стамат. Undecided
П.п. Меандре, стаматчо истинското му име е Стамен Георгиев. Я пак си провери факсовете.
Стамен Стаменов, Иван Стаменов, Стамен Георгиев....абе много стаменовци станаха напоследък. Някой от тримата е, ма не се знае кой. Няма случайни неща. Wink
Ето как изглежда Стамен Георгиев - Стамат:
https://www.youtube.com/watch?v=aW72ehyuXAE
Според мен Румен и Стамен са едно и също лице, освен ако не са клонинги. Какво ти е мнението?
« Последна редакция: (Вторник) 12 Декември 2017, 11:34 от paci1 » Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1630
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #257 -: (Събота) 16 Декември 2017, 11:17 »

Grin
Цитат
Я пак си провери факсовете.
Брях че и нагъл.
Тоя новия не ме интересува,ма да огледам тебе.
Доколкото сващам чалъма със призоваванията има два начина на ползване .Скрит и със магагарета.Тебе стана два пъти та вадя за яката от скришното ти място,третия път ми са видя че получи текме направи лястовичка и си падна на главата.Това беше последния път,където гласа пак ме заплаши със оръжие в енергийното и страна причина там да влезе "полиция" която му показах а той изчезна кат бит *едерас.
Обаче ти какво правеше там? Като един призовават а призоваващите са цяла група.Магаретата кат гласа са на терен,а такива кат тебе са скрити и дърпат конците.Т.е. си бая ходжова патка,даже си и шарлан(мазен) пехливанин.Тъй че за мене си от групата на приятелката ти със корана.
Да ти обърна внимание на нещо.втория път когато та извадих за яката от скришното ти място ти предложих ако искаш да ме удариш.И ти го направи.Това което усетих е много страх в тебе а това в енергийното не е добре.Щом ме удари и аз мога и те отмахнах.Но вече си светулка като гласа.Дан са чудиш ако ваште те налегнат щото ги осветяваш.
Много  си хилав за астрален боец.
Птичето ти ако е тази дето се направи на добрия полицай,я уведомих че щом има мерак да се прави на добра ако се наложи ще я викна да свидетелства,но ще е свидетел от призоваващата страна което не е добре за нея.А и тука наскоро се опита със съблазняване.Ужас,барнах я тука там всичко е доктор енечев,няма нищо женско в нея.
Та извода ми за тебе е че си от групата на гласа и подобните им,и затова се опитваш с разбъркване на имената  да  спасиш стаменов,щото участвахте двамата във едно призоваване,това последното след което стаменов се покри а ти кат мой разбирач се опитваш да замажеш положението.
Та колкото и да се мазниш видях те, а това не е добре за тебе.А това че ме следят,проблема си е техен и са в бая голямо нарушение щото съм закрил достъпа до живота ми за всички и само аз давам разрешение ако трябва да се види нещо.Знам че има начини но всичките са в нарушени и следва нещо неприятно за такива а пък за птичето ти да не говорим, много е дебела за "жени".
Та спокойно можеш да спреш да се мазниш.
 Cool
« Последна редакция: (Събота) 16 Декември 2017, 11:22 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1630
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #258 -: (Понеделник) 18 Декември 2017, 10:40 »

Grin
http://www.otizvora.com/2017/12/9380
Каква горчивина  та чак сърцето ми трепна.Та рекох тука да успокоя разни астрални бойци.Що тука, щото там се търка мигновенно написаното от мене.
Такааа автора е огорчен че сценариста се е опитал да вкара и промените в днешно време.А автора плюе сценариста, а той(сц) е по напред с материала.Старите джедаи от SW са продукт на черното и бялото братство и ги обучават едни и същи на едни и същи умения разработени за джедаи/астрални бойци.Има във филма как се обучават да владеят силата без да се споменава че силата не е тяхна,което значи насилване на силата.
Един филм излезе за жена герой и напляска лошия,тоя е в същата посока.Автора е огорчен че тая(ж) се появява от нищото, никой не я е обучил а ги пляска наред.Ми тъжно е но е факт.Сега е така и тея дето я имат силата, пляскат  тея дето я владеят.Ми така е било винаги.Що така,ми явно има разлика между двете,и на някои не им е нужно обучение щото си го могат лично.Това което е важно че женското измества мъжките герои(колко са мъжки те си знаят).
Пазител на живота е женското,а то има безкрайни възможности.
Та тва е положението, на обучените джедии им набиват канчетата,а техните учители не могат да схванат промените камо ли да ги обучат на новото което не спира да се променя.Още повече че ясно е показано че на "новите", чалъмите за ровене във главата не вървят и не поемат никакви факсове, даже и о ужаст, пляскат батковците астрални бойци.
Та чак ги и текмосват.Ми каквото  повикало такова дошло.
Даже ги чакат още огорчения,ма ще се обадя когато ги усетя че са тука(мат.)
Тъй че астралните пичове и пички да имат едно наум че може изневиделица да получат някое текме във астрала.Щото тея дето си го могат нито се пъчат нито обясняват, текмето и айде.
 Cool
« Последна редакция: (Понеделник) 18 Декември 2017, 11:13 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 876

« Отговор #259 -: (Сряда) 27 Декември 2017, 17:27 »

https://www.dnes.bg/technology/2012/03/26/bui-v-moreto-generira-tok-ot-vylni-made-in-bg.154896

Не е новина, но не знам дали е отбелязано във форума:

Буй в морето генерира ток от вълни
Цитат:
"...Румен Урумов е родом от Пловдив, но от години живее в Царево. Винаги е обичал да майстори разни неща. Идеята за този проект се родила преди 14 години в града под тепетата.Докато наблюдавал как дете си играе с пумпал, в главата му се зародила интересна мисъл."Хрумна ми, че цикличното движение на играчката го има и при вълните. В общи линии това е самото изобретение – пумпал, въртящ се в кожух, към който са прикрепени генератори", обяснява с прости думи сложното си изобретение "
Автор: Александра Василева

Апелирам към любителите на идеята за "плоска земя" да разсъдят трезво върху възможността за движение на пумпал в една плоска среда. Могат да се присетят какво имам предвид след като изслушат и изгледат, ако искат това видео и си отговорят как се поражда и разнася едно трептене:

https://m.youtube.com/watch?v=xk3BvNLeNgw

Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #260 -: (Сряда) 27 Декември 2017, 19:01 »

Някои свързани статии относно водата:

http://megavselena.bg/izvynsistemna-voda/

https://bg.rbth.com/2015/05/06/astronomi-nameriha-voda-v-dalechna-galaktika_95439

Астрономи намериха вода в далечна галактика

Цитат:
...През април руските астрономи съобщиха за успешно регистриране на водни молекули в далечната галактика NGC 4258, намираща се на разстояние 24 милиона светлинни години от Земята в посока на съзвездието Ловджийски кучета. Откритието е направено от учени от Коуровската обсерватория на Уралския федерален университет (УрФУ) заедно с колегите им от Астрокосмическия център на Физическия институт „П.Н. Лебедев” към Руската академия на науките, също и от САЩ, Полша, Холандия и Китай.Какво означава вода в далечна галактика? Според думите на ръководителя на програмата по изследване на космическите мазери (международен термин във физиката, виж последния абзац – бел. ред.) в рамките на проекта „РадиоАстрон“ – главния научен сътрудник на астрономическата обсерватория на УрФУ Андрей Соболев – това не е на всяка цена свидетелство за съществуването на възможност за зараждане на живот. „В дадения случай излъчването на водата беше регистрирано в областта на свръхмасивна черна дупка. Живот, подобен на нашия, в такива условия е невъзможен“, поясни Соболев за „Руски дневник“. 

http://megavselena.bg/fizitsi-otkriha-vtoro-systoyanie-na-technata-voda/

Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #261 -: (Сряда) 27 Декември 2017, 19:34 »

Антигравитационната платформа на Гребенников

http://megavselena.bg/kuhite-strukturi/

Цитати:
Магнитното поле на Земята е нееднородно. При полюсите то се „сгъстява“, уплътнява се. Затова заредената частица, започнала движение по спирала по „оседланата“ от нея магнитна линия от областта, близка до екватора, с приближаването до някой от полюсите изпитва все повече и повече съпротивление, докато не спре, а след това се върне назад към екватора и по-нататък към противоположния полюс, откъдето започва движението ѝ в обратна посока.Частицата се оказва сякаш в гигантския „магнитен капан“ на планетата.
...
Засега е ясно само, че коридорите за излизане на пилотирани космически кораби към други светове ще бъдат областите, близки до магнитните полюси на Земята, свободни от частици с голяма енергия.
...
 За редуването на пиковете лъчение на кухите структури

1. Тезиси от доклада на В. С. Гребенников в Новосибирския университет
ЛЕМ (лептонно-електромагнитна) хипотеза на Б. И. ИСАКОВ (откъс)

Следствие 5.
От формулите следва възможността, че в зоните срещу остри ъгли на плътни тела, планински скали, по краищата на тектонски плочи, на планински върхове, на върховете на големи скали, пирамиди и т.н. може да се наблюдават високи стойности на градиентите на лептонните физически полета на обектите, по-конкретно е възможно изтичане на вещество във вид на лептони и други елементарни частици.Откритото лъчение на електроните в зоните на разломите е частна проява на по-общ закон. Тяло, разположено срещу остри изпъкнали ъгли на други тела, върховете на скали, пирамиди и т.н., може да получава лептонно облъчване.Обратното – телата, поставени вътре в кухи плоскости на други твърди тела, например в тръби, цилиндри, конуси, или поставени в многостенен или триизмерен ъгъл, може да почувстват „отнемане“ на микролептоните. Биологичните обекти с отслабени микролептонни полета може да се „зареждат“ с лептонна енергия на върховете на скали или пирамиди.Обратното – излишно възбудените биологични обекти по-бързо се успокояват или преместват във вътрешните кухини на твърдо вещество с отрицателна кривина или в ъгъл, ниша и т.н. с геометрично прегъване на веществото, еквивалентно на отрицателна кривина...
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: