Страници: 1 ... 7 8 [9]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Идеи за сайта!!!  (Прочетена 6154 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 600

« Отговор #120 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 23:27 »

Мен, лично, Хоумъра ме респектира.

Само че, ако се въздържаме от това да изложим писмено наблюденията си за дадена личност, които няма как винаги да са позитивни, няма ли да остане голо лицемерие?
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 709
Сънят на Разума ражда борба с Егото.

« Отговор #121 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 23:40 »

В момента бърча чело над този наистина важен въпрос.Може да се изрази негативно отношение,ако човек има богат речник,може да бъде дори саркастично-язвителен,без да използва думи от примитивната лексика.
Аз използвах тук такива примитивизми.
Понеже съм емоционален,не много уравновесен и не съм напреднал нито в езотериката,нито в духовността.
Но си правя забележка да не използвам простащини занапред.

Който е по-напред от мен в езотериката и духовното,би следвало да се справи дори по-успешно от мен в НЕизползването на обидни примитивизми при изразяване на негативно отношение към даден потребител.

Но може да направя страница,където бихте могли да ме хейтвате,за да разтоварвате напрежението,за да хвърляте по-малко шитове помежду си.А аз разбира се няма да съм груб с хейтващите ме.Ироничен понявга...може би.

Активен

Сливането на човешките раси - Алхимията на Сатанизма
                                  « Отговор #13
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 600

« Отговор #122 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 23:52 »

Същевременно прагът на обидчивост непременно трябва да се повдигне, ако претендираме, че се занимаваме с езотерика и духовност. Значи...На работа, Колеги!
Активен
Неактивен paci1
Sr. Member
Публикации: 346

« Отговор #123 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 00:42 »

Добър тактически ход, Админ.
Браво!
Котарака спомена, че е леко неуравновесен, но бих препоръчал по 1-2 часа на ден прав с по една торба цимент във всяка ръка и за седмица е готов. Wink Grin
Хоумър, честито!

п.п.  Не съм ничий адвокат, но
Цитат
  Ай сиктир на meander, който на прасе гърлото не може да намери и устата си с лъжица не може да уцели.   
предполагам подобни неща ще бъдат модерирани.
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #124 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 01:09 »

paci1 ,мерси за поздравлението .
 Правилно предполагаш,но все още не знам какви са техническите възможности на модератора.
Добре би било да може да отвори всеки пост с опция "редактирай" и да коригира само част от поста,ако смята,че останалата част е съдържателна.
Активен

« Отговор #13
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1344
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #125 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 08:35 »

Grin
Модератор, модератор,админа си бере кахъра.И според някои можем иронично да си пускаме кръв а да се пляскаме с простотии по дупетата .ООоо ужас за интелигенцията.Не знам на каква основа е но домашната котка се познава,кат иска да се съгласява.
Приказката-къде го чукаш къде се пука,баш си е за тука.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен big mama
Full Member
Публикации: 213

« Отговор #126 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 08:53 »

О-о-о-о-о, Бат`Хомър, честито, шефче !  Laugh  Ама и Страшкоу как се възползва от твоя ентусиазъм !
Надявам се, че освен съдържанието на постовете, ще регулираш и формата на изказа. Владеенето и ползването на литературен български език, стилистика и граматика е въпрос на лично и национално достойнство. Не те ли възмущават постове написани с 50% архаизми и турцизми + 50 % отвратителен хасковски диалект ?! Авторът им си придава някаква фалшива енигматичност, придобита от продължителни медитации, състоящи се (по негови думи) от съзерцание и ровене на кравешко лайно с клечка!
Активен
Неактивен paci1
Sr. Member
Публикации: 346

« Отговор #127 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 09:19 »

Мамче, за мен диалекта не е важен. Важно е съдържанието, щото тъдява някои интелектуалци псуват и обиждат къде къде по-възвишено от бай Ставри от нашето село.
Знаем си номерата, нали в един цирк играем? Wink
И аз понякога пиша на диалект, щото така ме кефи.
Активен
Неактивен big mama
Full Member
Публикации: 213

« Отговор #128 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 09:37 »

Пацо, спора за съдържанието и формата е стар като света. Хващам бас, че харесваш красиви жени, а не грозобойници, нали?! Въпреки, че срещу грозните е измислена ракията  Grin
Мислиш ли, че Хомъра не може да се изразява на монтанско - врачански диалект така, че и Бацо Гацов да му завиди ?! Но е премерен в изказа си, на моменти чак прекалено деликатен. А на мен понякога ми идва така да псувам, че троловете да забременеят !
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #129 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 09:39 »

meander,

"Не знам на каква основа е но домашната котка се познава,кат иска да се съгласява."

Не съм сигурен,че те разбирам,наистина,но ще спомена,че не съм пропуснал последното ти изречение.Ще видим по-подир.

Относно това,което съм те цитирал - При мен немалка част от нещата са на невротична основа.
БигМама,мерси за поздравлението.

Кой ,как и от кого се е възползвал...По принцип от време на време ми се появява чувството,че съм пионка в заплетена игра на много нива.
То е леко,във фонов режим ,както казвам,а понякога,както напоследък се поусилва.

Относно споменатите от теб архаизми и турцизми - аз харесвам различните варианти на литературен или диалектен изказ или комбинация от тях.
Понякога това може да бъде умишлено с цел,да кажем нещо като енергийна защита.Може би е така,макар че не знам.
Аз обичам да научавам нови думи - например "псионика".

Конкретно за турцизмите - лингвистиката и сродните ѝ науки и разните интердисциплинарни съчетания с нейно участие са ми интересни,но съм само  донейде(архаизъм Wink )запознат.

Например,чел съм,че турската дума "доган" произлиза от подобно звучаща древнобългарска дума,която по пътя на междукултурното взаимодействие е преминала към други езици,а после пък обратно към българския,леко променена.
Чел съм ,но не помня къде,а и не знам така ли е.
Активен

« Отговор #13
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1344
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #130 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 09:51 »

Grin
Някой да е виждал хоремаг със портиер.Аз не съм.Ако ще има портиер значи че ще става изтънчен ресторант,според зявката на портиера.А за хоремаг е достатъчен хоремагчията,знае кой какво пие и яде.Знае хората в хореамага му.И ако някой му разваля рахата във заведението го хваща за яката и текме(във чат секцията).
В изтънчения ресторант,се пълни основно със сноби,колкото е по скъп толкова са по кофти клиентите,и искат там да са недосегаеми за простолюдието/простотата/истината.
Съответно портиера трябва да е на тяхната интелигентност.Което не значи че е наясно със простотата/ истината.
На терзанието на форум за материята,му казах просто че дупето е за това за което говори.Имаме го ма нали е срамно като приказка не става за интелигенти.Това че е истината е УЖАС.Така е със интелигенцията .И магарицата и царицата ядат и серат. Истината е,но знанието във тая истина не е за интелектуалци назобили се със писания.
Да видим какво ще стане.Хоремаг със портиер мба.За да стане изтънчен ресторант,трябва основно преустройство и бая ще останат излъгани/или има и друга дума.
Времето ще покаже.
 Cool
« Последна редакция: (Вторник) 17 Януари 2017, 10:07 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #131 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 10:07 »

Сега трябва да излизам до селския магазин.В извънфорумното си битие аз съм селянин със средно образование,но си падам по купешки изрази - суета,снобизъм,ако каже някой - няма да се обидя.
Но се считам за интелигентен също - колко,малко,много?
Не знам малко или много,считам се за интелигентен колко...колкото,толкова.
Дали е достатъчно,дали недостига за тук - времето ще покаже,както казва Меандър по-горе.
Аз прочетох мнението му,направих пауза да го обмисля,пак го прочетох.
Може би не е лоша идея да си го прочитам понявга и занапред.
Пък...ще видим.
Активен

« Отговор #13
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3488
xaumana@abv.bg

« Отговор #132 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 11:16 »

Дааа, така е, Меандре. Бия те по всички фронтове. Но пък, виж го от добрата страна - поне никога не съм те лъгал, защото те уверявах, че ще го направя.

В крайна сметка всичко наистина опира до това кой е срал повече. И понеже нямаш никакъв опит в науката на храненето, се получава така, че си по-дърт от мене, пък си ял и си срал по-малко.
Активен

Per aspera ad astra - Свирепа вяра, смегчена от мъдростта на науката, е ключът!

june1900blog . wordpress . com
Неактивен admin
Administrator
Публикации: 520

« Отговор #133 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 15:59 »

Евала, Хомър! За това, че въпреки всичко, въпреки бездействието на някои и отсъствието на същите, въпреки липсата на инструменти и липсата на условия, въпреки отчаянието, съмненията и неувереността, се опита да поеме контрола и само с едно голо вдъхновение и с една добра идея успя да въстане срещу непукизма, и да спечели.

Разгеле, admin! За това, че контактът между Непоместващия се предмет и Неустоимата сила успя да впечатли Невъзмутимия, и едно отдавна предложено градивно решение беше с мъдрост възприето.

Браво на мене, заради скромното ми участие в сивата анотация на тези процеси.

Ай сиктир на meander, който на прасе гърлото не може да намери и устата си с лъжица не може да уцели.
Ами това е - една добра идея и така човек и света ще обърне.
------------------------------------------------
Обаче бъркаш малко работите със заключените теми. Исках да пусна нещо относно упражненията на Арабули Звиад, а темата за физическите упражнения е под катанец.
След написване на коментар, паяка на гугъл понякога я разнася само след няколко минути и вече е индексирана - това нещо не се случва от само себе си, бая пот се хвърля. А като си заключил тема спираш нещата в прав и преносен смисъл, получават се блокажи.

Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3488
xaumana@abv.bg

« Отговор #134 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 16:10 »

Когато модераторът бъде произведен в длъжност, политическият ми протест ще свърши.
Активен

Per aspera ad astra - Свирепа вяра, смегчена от мъдростта на науката, е ключът!

june1900blog . wordpress . com
Страници: 1 ... 7 8 [9]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: