Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За форума  (Прочетена 9419 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен admin
Administrator
Публикации: 487

« -: (Вторник) 11 Декември 2012, 19:45 »

Няколко думи за самия форум. Оттатък при колегите (xnetbg) Smiley ми направи впечатление едно нещо: когато баннат даден потребител, по никакъв начин останалите не го разбират това нещо. Нито излиза надпис в профила му, че е баннат, нито аватара му се променя - нищо. Така останалите остават с впечатлението, че дадения потребител (баннатия) му е доскучало и се е махнал от форума или пък е решил да си вземе почивка, ако забраната му е временна. Това ме наведе на мисълта за едно много финно филтриране на определени потребители и съответно тяхното изгонване без да се вдига много шум. Като включим и това, че даден потребител не разбира защо не може повече да пише - дали е някаква техническа повреда? Дали е нещо друго, няма никакво пояснение. В крайна сметка, дали всичко това е така, дали съм се подвел не знам - но това бе причината за създаването на тоя форум - да сме сигурни, че ако съществува такова финно филтриране, то да не се окаже непреодолима спънка. Именно при наличие на подобен форум със същата тематика ще сме сигурни, че има поле за изява и на друго място, освен в гореспоменатия форум.

Няколко думи за сървъра: въпреки внушителния трансфер и дисково пространство, които се предоставят напълно безплатно, явно достъпа от България не е чак на такова високо ниво и въпреки че почти няма активност се случват не рядко сривове, невъзможност да се свърже с базата данни и т.н. Ако имате такива продължителни проблеми, пишете във форума след като се възстанови връзката, за да се ориентирам до колко често се случват и съответно да потърся друг хост. Ако пък не може изобщо да се свържете или имате други проблеми, но нямате възможност да ги напишете във форума, ето и имейл за връзка: xcombg@abv.bg Също така се надявам до края на тази седмица да оправя и името на сайта, да се изписва така както се вижда горе на логото. Т.е. сегашното име е временно.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6210
мислите определят съдбата ти

« Отговор #1 -: (Вторник) 11 Декември 2012, 23:44 »

На 8.11 бяха баннати около 8 души в хнета. После удариха още 5-6. Представяш ли си колко черни снимки с червен диагонал трябваше да сложат? Много ачик щеше да излезе работата. Абсолютно си прав за направените изводи. Даже се намери един да напише, че сме излезли в творческа почивка Undecided, пък друг го похвали за поста. Постановка на блеки. А бе най-обикновена цензура, като едно време, при тато. Lips Sealed
« Последна редакция: (Вторник) 11 Декември 2012, 23:55 от bojinkata » Активен

bojinkata
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #2 -: (Вторник) 11 Декември 2012, 23:54 »

Абе аз като че ли повече от осем човека преброих.  Smiley Но в крайна сметка те са си прави хората - той форума си е техен. Аз това го написах, за да не почне сега някаква омраза, водене на битки и т.н. Колкото повече форуми има където се обсъждат тия неща - толкова по-добре. Ако се появи още един форум - още по-добре ще стане. По-важното е хора да има, да обменяме идеи и т.н., а не нихилизъм и безразличие към всичко.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6210
мислите определят съдбата ти

« Отговор #3 -: (Сряда) 12 Декември 2012, 00:00 »

Прав си. Техен си е, но какво им пречи да кажат къде ги сърби, а не да се крият зад разни сценарии и постановки. Ма както и да е, това е история и то много поучителна. Да гледаме напред и положително.
Активен

bojinkata
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2730
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #4 -: (Сряда) 12 Декември 2012, 14:45 »

Първо..А добре заварили! drinks
И второ..Тоя форум,изобщо не можах да го намеря чрез Гугъла.Пиша XCOMBG.NET ама нищо не излиза.
На мен ми пратиха линк,и така го"открих",ама иначе няма никво инфо в търсачките.Защо така?В смисъл,тва нарочно ли е?Може да ми е тъп въпроса( ashamed)ма не сдържах да попитам.

Прави сте за Хнета.Например Пурко( Grin Grin Grin)имаше бан на аватара.Както и имаше един потребител Ашаман(или нещо от сорта)и той примерно имаше.Обаче Митко нямаше!А сега де? dash2

Благодаря на човека който направи тоя форум!Да ни е честит!
п.п.И емотикончетата са мноо яки!
Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #5 -: (Сряда) 12 Декември 2012, 15:41 »

Добре дошла!
Еми нали е за конспирации форума - то не става така да напишеш в гугъла и хоп готово. Няма да има конспирация ако ставаше така. hehe2
Това в кръга на шегата. Първо още името на форума не е оправено - xcombg.net не съществува все още. И наистина - никъде в никакви търсещи машини не е регистриран и затова не излиза. Не е нарочно, но засега се оказва, че така ще бъде - ще се разгласява от човек на човек - един ми каза, ти видя ли, я виж какво има тук и т.н.

п.п. да и на мен много ми харесват жълтурковците. laughter
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #6 -: (Неделя) 16 Декември 2012, 16:05 »

Ами поздравления за новия форум  drinks! Нека да му върви по вода, бира, уиски или кой каквото си избере  Laugh.
Активен

Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #7 -: (Неделя) 16 Декември 2012, 16:20 »

Здравейте и от мен Smiley

Наистина от една страна админите на Хнет са си прави. Все пак е сме им на гости. Ама лично аз никога не съм си гонила гостите от вкъщи само защото седим на масата и спорим защото имаме различни възгледи.
Едно е да изтриеш пост защото е обиден, нецензурен, спам и прочие, но друго е когато си е баш по темата. Но не съвпада с нечие мнение. И в други форуми съм била и такова отношение не съм срещала. Но както и да е.
Надявам се тук да цари по-добра атмосфера и да няма цензура. Лично аз смятам, че всяко мнение е важно стига да е по темата и да не съдържа обиди.
Емотиконките са много готини. Grin
И дизайна е страхотен. clap2

И едно огромно благодаря за новия форум. drinks

« Последна редакция: (Неделя) 16 Декември 2012, 16:25 от kalan » Активен
Неактивен admin
Administrator

« Отговор #8 -: (Неделя) 16 Декември 2012, 16:40 »

Добре дошли на новопристигналите.

Емотиконките са много готини. Grin

Тепърва ще има нови жълтурковци.
Активен
Неактивен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1659

« Отговор #9 -: (Неделя) 16 Декември 2012, 16:42 »

Калан,  форума  е  на  пишещите  в  него!  
    Много  ми  допадна  опцията  за  правопис!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2730
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #10 -: (Сряда) 19 Декември 2012, 19:56 »

Някой прати линк на Дел и Олд от стария форум?
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #11 -: (Сряда) 19 Декември 2012, 20:35 »

С Дел си пиша на и-мейл и съм и дала линка на форума. Мисля, че съвсем скоро ще се появи. Smiley

П.П. Благодаря за форума. И аз съм на мнение, че колкото повече форуми има, толкова е по-добре.
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #12 -: (Сряда) 19 Декември 2012, 20:39 »

mira, ти ли си mf от другия форум?
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #13 -: (Сряда) 19 Декември 2012, 20:44 »

m2f, да, аз съм, мислех, че ми личи от километри...  Roll Eyes
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #14 -: (Сряда) 19 Декември 2012, 21:07 »

Да бе верно - "ем-ТУ-еф" Grin - обърках го. Най-вероятно днес си сложила аватара, в началото го нямаше, че по него се сетих. Smiley

Абе ако пишехме ръкописно във форумите, повече неща можеха да се забележат. Ама така с тези печатни букви и някое извънземно да се включи във форума няма да разбера. a-stiga-be
« Последна редакция: (Сряда) 19 Декември 2012, 21:12 от Страшку » Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: