Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вероятност за трета световна война и анализ на събитията  (Прочетена 14785 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7217
мислите определят съдбата ти

« Отговор #15 -: (Вторник) 16 Април 2013, 18:20 »

Съобщават от ВВС за още едни взрив край Президентската библиотека/ на името на Кенеди/ в Бостън. На финиша, където бяха първите бомби, ФБР е открило още два пакета с взрив.
http://www.bbc.co.uk/russian/rolling_news/?page=004
      Сериозна подготовка и никой нищо не разбрал? И при тях ли работят милиционери, които чакат инфо от партньорските служби?
Активен

bojinkata
Неактивен Martin
Full Member
Публикации: 102

« Отговор #16 -: (Вторник) 16 Април 2013, 18:40 »

И поредните "съвпадения", които неминуемо присъстват около подобни атаки:
http://www.firehouse.com/press_release/10919925/boston-to-deploy-mass-casualty-tablet-device-during-marathon
За първи път е използван таблет, създаден специално за използване при ситуации с множество жертви.
Има сведения и че е била обявена "тренировка" преди експлозиите (Точно както и при последната училищна стрелба, и в много други случаи):
http://www.local15tv.com/mostpopular/story/UM-Coach-Bomb-Sniffing-Dogs-Spotters-on-Roofs/BrirjAzFPUKKN8z6eSDJEA.cspx
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #17 -: (Неделя) 21 Април 2013, 09:34 »

На 20.4 в емисията от 20.00 часа/наше.време/ канал 1 на ТВ-Русия излъчи интервюта с бащата и майката на чеченските братя, заподозряни като автори на атентатите. Бащата живее в САЩ, а майката в Дагестан. И двамата са категорични, че децата им са "натопени". Бащата Царнаев твърди, че от дълго време големия син е бил обект на наблюдение от ФБР. Дори един от агентите му се е обадил и похвалил  Тамерлан, като добре възпитан син. Предполагаше, че и Джохар ще бъде убит, за да се заличат следите. Горе долу така се и получи - той е  в кома, с тежки наранявания.
      Показателна е реакцията и на американците. С радост и благодарности тълпи привествуват полицията, която реално е проспала подготовката и извършването на атентатите. Или спецслужбите добре са си свършили работата?Huh? Противоречиви са и обстоятелствата при които бяха "задържани" братята. Всяването на страх върши работа!

Чешкият посланик в САЩ моли да не се бърка Чехия с Чечня.
"Чешский посол в США просит не путать Чехию с Чечней
Чешское посольство в США призвало не путать Чечню с Чехией после появлении информации о чеченском происхождении подозреваемых во взрывах в Бостоне."
http://www.bbc.co.uk/russian/rolling_news/?page=002
Това го оставям без коментар!

Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #18 -: (Неделя) 21 Април 2013, 20:57 »

През 2011 година Тамерлан Царнаев е би разпитван от ФБР по искане на ФСБ.
   източник: http://www.bbc.co.uk/russian/rolling_news/2013/04/130420_tsarnaev_fsb_inquiry.shtml
 Значи бащата не лъже. Още тогава синът му е попаднал в полезрението на спецслужбите.  За две години нещата се подредили както трябва.
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #19 -: (Петък) 03 Май 2013, 09:00 »

В Москва идва държавния секретар на САЩ - Кери.
В този анализ се говори за Сирия, но истинската цел е Иран или подготовката за ТСВ. Посещението на Кери е уж изясняване на позициите на двете страни спрямо Сирия, но в същност това е отвличаща маневра от главното събитие за този регион - изборите в Иран на 14 юни. САЩ подготвят за тази страна "Арабска пролет- 2.0". В техен стил тя няма да е копие на досегашните "пролети" и цветни революции, а нещо много по-атрактивно и с намесата на много повече "артисти". В конспирацията ще участват разбира се терористични групировки, кюрдски сили и други подставени лица. В началото ще бъдат засегнати северозападните райони на Иран, заселени с азери и кюрди, като се предизвикат големи кръвопролития, което ще наложи намесата на "демократите и миролюбците" от САЩ и Израел. Въпрос е до колко руската страна ще се хване на въдицата.
http://anna-news.info/node/11304
      В руските СМИ продължава да се активизира антисирийската пропаганда и възхвала на наемните групировки. Това става с мълчаливото съгласие или диктовка от Кремъл- Путин.
http://anna-news.info/node/11306

Активен

bojinkata
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #20 -: (Петък) 03 Май 2013, 12:14 »

Абе не знам кога ще е третата, но някой беше казал че четвъртата ще се води с тояги и камъни.
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #21 -: (Петък) 03 Май 2013, 18:45 »

Божинка,  мнението  на  Москва   зависи  от  това  колко  ще  платят  под  масата  на  Путин!  Та  НАТО  има  военна  база  в  сърцето  на  Русия! 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #22 -: (Петък) 03 Май 2013, 19:19 »

На bojinkata му дай да врачува катаклизми. Ако питаш него, трябва да чакаме вече петата световна война.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен alexxx39
Full Member
Публикации: 182

« Отговор #23 -: (Петък) 03 Май 2013, 19:32 »

Няма да има трета световна ,не и по начина по който си мислите.Ще бъде тиха и незабележима с много жертви но с неизвестен виновник,баталните екшън сцени от втората световна няма да ги има само множество регионални но добре координирани конфликти,с неустановена причина и неясни противници.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #24 -: (Петък) 03 Май 2013, 22:43 »

На bojinkata му дай да врачува катаклизми. Ако питаш него, трябва да чакаме вече петата световна война.
   Тангра, ти не четеш ли какво пиша отдолу - източник - това са анализи на чужди автори. Аз само ги превеждам и систематизирам, защото много са дълги. Пък толкова като се плашиш, не чети. Някои наистина не са за хора със слаби нерви. Имаш избор. Май нещо не ти отърва в тези анализи и затова се заяждаш с мен, но това е положението- Cool
Активен

bojinkata
Неактивен Tangrata
Hero Member

« Отговор #25 -: (Събота) 04 Май 2013, 15:03 »

A, напротив. Хич не се заяждам. Аз затова толкова на рядко се обаждам по този въпрос. Ако не си забелязъл. Лично мен не ме е страх. Пък и точно от твоите постинги. Ти сериозно ли?  Smiley
Не ми харесва, че искаш хората да ги е страх. Иначе на мен лично не ми пречи.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #26 -: (Събота) 04 Май 2013, 15:34 »

A, напротив. Хич не се заяждам. Аз затова толкова на рядко се обаждам по този въпрос. Ако не си забелязъл. Лично мен не ме е страх. Пък и точно от твоите постинги. Ти сериозно ли?  Smiley
Не ми харесва, че искаш хората да ги е страх. Иначе на мен лично не ми пречи.
     Това от къде го измисли - "Не ми харесва, че искаш хората да ги е страх"? Пишеш пълни глупости. Цитирам меродавни източници, казващи истината, а тя не винаги е приятна за съжаление. Ако имаш аргументи  - обори ги, но не обиждай. Това най-малкото не е морално.
       Напротив - забелязАл  съм, че политическите теми и други актуални такива старателно ги заобикаляш. И какво страшно има в тези МОИ постинги, та хората се плашат. Ти анкета ли си правил? Дай резултатите! Пак ти пиша - като не ти харесват - не чети и не ми се натрапвай. В Канада си забравил българския май - забелязъл? Пише се с а!
       Толкоз по този въпрос, пък като искаш да напишеш пак нещо персонално за мен, има ЛС, не занимавай форума с твоите проблеми.
« Последна редакция: (Събота) 04 Май 2013, 15:53 от bojinkata » Активен

bojinkata
Неактивен Tangrata
Hero Member

« Отговор #27 -: (Събота) 04 Май 2013, 15:50 »

Аз съм си най-спокоен, а ти нещо избухваш без повод.
Да не си гузен, че така се афектира?

Ни най-малко не те обиждам. Не съм казал, например, че може да си платен агитатор.

От кога стана провинение, какво човек избягва. Ми нямам свободно време като тебе, за да обожавам политическите теми. Нито имам вземане-даване в политиката, като тебе.
Да, не обичам да се занимавам с политика. И преди съм го казвал. Това някакво нарушение ли е? Или обида към тебе лично?
Активен

Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #28 -: (Събота) 04 Май 2013, 15:57 »

Мисля, че съм пределно ясен. Ако имаш нещо за мен, мини на ЛС! Писна ми от ченгесарски номера. Пиши по темата.

Сега се сетих какво отговори баба Ванга - пророчицата преди много години на въпроса - Кога ще започне ТСВ? Ванга казва: Рано е още Сирия не е паднала. Това е написано и в книгата за нея от племенницата й. Едва ли някой обикновен човек е свързвал тази държава с някаква война, пък била и Третата Световна. Но - вече е факт - войната за Сирия е решаваща. Ванга е велика.
« Последна редакция: (Събота) 04 Май 2013, 16:42 от bojinkata » Активен

bojinkata
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #29 -: (Неделя) 05 Май 2013, 12:09 »

Няма да има трета световна ,не и по начина по който си мислите.Ще бъде тиха и незабележима с много жертви но с неизвестен виновник,баталните екшън сцени от втората световна няма да ги има само множество регионални но добре координирани конфликти,с неустановена причина и неясни противници.
Хм? alexxx39, много твърдо се изказваш - изложи виждането си малко по-конкретно?

Между другото тези регионални координирани конфликти за които споменаваш се извършват и в момента май. Мисля, че ги наричат - превантивни локални войни, чрез хвърляне на бомби от самолетите - случват се навсякъде по света, където някоя държава не се съгласи с разцъфтяването на американската демокрация, неолиберализма като доктрина и свободният пазар като средство за офанзива на транснационалните корпорации. Пресен пример за нас българите, беше Сърбия когато я бомбираха.

Има една интересна случка в тази връзка. Във войната със Сърбия, американците нямаха наземни разузнавачи а само със сателитите гледаха отгоре, за да знаят къде да пускат бомбите от самолетите. Сърбите правиха дървени танкове и ги покриваха с шума и храсти. Американците от сателита виждаха танковете и пускаха бомбите. Като свърши войната, американците отчетоха трицифрено число на поразени танкове, а по-късно се оказа, че истинските поразени са само няколко... Това съм го чувал от български военни, може и да не е напълно вярно и да е дооцветено малко или много...
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: