Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Режат и предават на скраб 1 и 2 реактор на атомната ни централа Козлодуй  (Прочетена 1881 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« -: (Сряда) 20 Март 2013, 18:49 »

Знаете ли, че режат и предават на сраб 1 и 2 реактор на атомната ни централа Козлодуй?
Знаете ли, че се канят да режат и 3 и 4-ти блок?
Аз го научих от телевизия "Алфа". Никъде другаде не намирам инфо, освен ето това семпло изявление:
http://www.novini.bg/news/121816-2100--скрап-от-аец-козлодуй-досега.html

П.П. Админ, ако не съм в правилната тема - премести ме някъде.
.....Тая политическа пасмина наистина трябва да си ходи.  >:D
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #1 -: (Събота) 25 Януари 2014, 23:02 »

http://www.novini.bg/news/121816-2100-%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BF-%D0%BE%D1%82-%D0%B0%D0%B5%D1%86-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0.html
ровейки в търсене къде да си пейстна нещо, попаднах на това и установих, че линка не се отваря. Затова направих втори опит да пейстна работещ линк. Дано стане.
Активен

Неактивен jekky62
Full Member
Публикации: 198
Тук съм за да коригирам нещата

« Отговор #2 -: (Неделя) 26 Януари 2014, 12:49 »

Какво е това   СРАБ   Laugh Laugh Laugh Laugh
Активен

Да премахнем Рептилското  ДНК
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #3 -: (Неделя) 26 Януари 2014, 14:31 »

Прав си, тъпо е, че цели два пъти съм "чукнала" в бързината думата СКРАБ като СРАБ...Пиша много бързо на компа....Понякога просто не гледам какво се изписва...Обикновено се логвам след работа, пиша нещо, което дори не прочитам повторно...и така...
Аз съм един страшно ангажиран човек....

*Да се чете сКраб.
Активен

Неактивен jekky62
Full Member
Публикации: 198
Тук съм за да коригирам нещата

« Отговор #4 -: (Неделя) 26 Януари 2014, 15:01 »

Прав си, тъпо е, че цели два пъти съм "чукнала" в бързината думата СКРАБ като СРАБ...Пиша много бързо на компа....Понякога просто не гледам какво се изписва...Обикновено се логвам след работа, пиша нещо, което дори не прочитам повторно...и така...
Аз съм един страшно ангажиран човек....

*Да се чете сКраб.
   С морски  рак тип    Краб имаш  впредвид  нали
Активен

Да премахнем Рептилското  ДНК
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #5 -: (Неделя) 26 Януари 2014, 21:28 »

Те цялата икономика нарязаха на скраб, ти за 2 реактора си тръгнала да се кахъриш....Само не зная дали е безопасно от към радиацията.... hi

п.п. джеки, оправихме проблема с думата...може да спиш спокойно сега.
« Последна редакция: (Неделя) 26 Януари 2014, 21:54 от ARRI » Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен ladonnae
Sr. Member
Публикации: 310

« Отговор #6 -: (Неделя) 26 Януари 2014, 22:12 »

Ари, проблема с думата остава. Пълна скрАб, изобщо някакви crap Wink.
Все едно - форума не е за граматика и правопис.

« Последна редакция: (Неделя) 26 Януари 2014, 22:19 от ladonnae » Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #7 -: (Понеделник) 27 Януари 2014, 15:56 »

Ами то АЕЦ-а ни в Козлодуй е една от "златните кокошки" на държавата, другите бяха приватизирани. Но АЕЦ-а в Козлодуй няма как да се приватизира или да се отдаде на коцесия и единственото което остава е да го мъчат да го затворят и после рязане на скрап. Между другото това се прави в момента и в Кремиковци - дълговете към банките, заплати към бившите работници се изплащат с пари от рязане на скрап на наличното. Същото беше и в БДЖ-то.
Малко извън темата, но идеалният вариант който ги устройва "господата" е построяването на една нова АЕЦ съвместно с държавата и един голям частен инвеститор. После като се тегли чертата и се вижда че строежа и съхраняването на отработеното гориво се поемат от държавата, а частния инвеститор започва да прибира печалбата. Тия сътрудничества на държавите с "големите инвеститори" винаги са в някаква такава схема - държавата в лицето на гражданите поема разходите, инвеститора прибира печалбите. По подобен начин се опитаха да ни набутат и АЕЦ Белене според мен, но добре че проекта засега е спрян.
Активен
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #8 -: (Понеделник) 27 Януари 2014, 22:09 »

Ари, проблема с думата остава. Пълна скрАб, изобщо някакви crap Wink.
Все едно - форума не е за граматика и правопис.

Да бе, и аз изоообщо не се усетих....само прибавих буквата и изчезнах.....
Ей ся вече е 6 точки..... Grin
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6896
мислите определят съдбата ти

« Отговор #9 -: (Четвъртък) 02 Април 2015, 17:37 »

Темата с американската компания Westinghouse  и нейния ОТКАЗАН 7-ми блок много бързо се замете от СММ под килима! А какво се е случило? Просто америте са отказали всякакво финансиране, въпреки че нямаме пари и сме  подписали с тях договор за тяхно 49% финансово участие. Освен това фирмата иска 12 милиона долара, похарчени за предварителни проучвания. 
http://rusvesna.su/news/1427986424

Колкото и да е зле е пак добре,  защото  тази фирма още няма действащ реактор. А тези 12 милиона ще си ги платим като попове с тези продажници! Др. борисоф нещо млъкна по въпроса?Huh??
    А може да има и друга причина - предвид събитията в Украйна да ни считат за рискова зона - военна зона!!!!!
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #10 -: (Четвъртък) 02 Април 2015, 18:05 »

Тази компания предлага НЕ лицензиран атомен реактор, но управниците мълчат. Двата на Белене струват 6,3 милиарда евро, а цената на американския дори не е окончателна. При това отработеното гориво остава у нас. Площадката няма да бъде лицензирана, защото Румъния не е съгласна заради зоната за безопасност от 30 км. Изобщо се харчат едни пари, които пак ние ще връщаме, след като новия на КЕКАВР увеличи тока. Изобщо управници.

Прочети още на: http://www.dnes.bg/politika/2015/04/02/uestinghaus-pregovorite-za-7-blok-v-kozlodui-prodyljavat.259378
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #11 -: (Петък) 03 Април 2015, 22:04 »

Последно - няма сделка с Крадливхаус-САЩ!
http://www.fondsk.ru/news/2015/04/03/amerikanskaja-westinghouse-otkazyvaetsja-dostraivat-bolgarskuju-aes-32576.html
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #12 -: (Петък) 17 Юни 2016, 21:49 »

Борисов точи ножица за най-скъпата лентичка на света
................................................
Лявата колона показва списъка от резултатие на търсенето, по критерий посочен в рамката под надписа ПОИСК (ТЪРСЕНЕ). Дясната част показва съдържанието на първия материал от намерените текстове и той се отнася до сглобяване на реактор за АЕЦ "Тянван", в Китай. Всеки който желае може да повтори моите действия (от ТУК) и да се убеди, че това което ви показвам е самата истина.

С какво са интересни резултатите от търсачката? (В пълният списък с резултатите от търсенето, който въобще не е голям, присъстват и двете съобщения за АЕЦ "Белене", линк към които поставих в началото на тази статия.) Интересните неща съм ги посочил с червени маркери.
От ляво, двете червени стрелки показват датите на началото и края на събирането на реактор за руската АЕЦ "Нововоронеж-2". Времето е почти цели ТРИ месеца. Времето за събирането на българския реактор за Белене е под ЕДИН месец!!! Стопляте ли?
От дясно на инфографиката съм подчертал текста, който заявява, че китайския реактор се произвежда на базата на конкретен ДОГОВОР (КОНТРАКТ). Аналогични текстове има и в съобщенията за руския реактор, за АЕЦ "Нововоронеж-2". В двете съобщения за реактора за АЕЦ "Белене" не се посочва абсолютно никакво основание за провеждането на такава операция. АБСОЛЮТНО НИКАКВО, НИТО ЕДНО!

Ако още се съмнявате дали въобще някога е бил произвеждан или не реактор за Белене ще ви припомня и още една пре-любопитна случка. И нея съм ви я разказвал преди ОСЕМ месеца в "Първият в света паметник на ядрен реактор", когато тя се е случила. От нея става ясно, че руснаците имат толкова много стари, никога не използвани ядрени реактори, от същият тип (ВВЕР-1000), още от съветско време, че се чудят какво да ги правят и ги превръщат в паметници, според агенция РИАНОВОСТИ.

Пак ли не се сещате? Сега, един от старите и никому ненужни риактори ще ни се пробута за нов, а Бойко Борисов ще си го постави в двора на селската къща и ще реже лентичката, под аплодисментите на "национално-отговорните медии". Паметника ще го плащаме ние.
 Борисов точи ножица за най-скъпата лентичка на света
..................................................
Ето какво заяви вчера по повод присъдата той:

"Аз лично съм много доволен от обективността на арбитража", заключава Борисов.

Е как да не е доволен?

Вече повече от 24 часа от обявяването на присъдата нито концерна-майка Росатом, нито Атомстройекспорт са публикували на уеб-страниците нещо свързано с тази новина, за което ви съобщих още снощи в "Загадки около осъждането на НЕК за АЕЦ "Белене"".

Георги Котев
http://gikotev.blog.bg/drugi/2016/06/17/borisov-tochi-nojica-za-nai-skypata-lentichka-na-sveta.1458435

Шменти капели от всякъде!!!!!
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #13 -: (Събота) 30 Юли 2016, 17:25 »

Росатом запуши голямата уста на министър енерГЕПИка

автор: gikotev
Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.
След днешният "Министър енерГЕПИка на извънреден инструктаж в Москва" и двете страни, руската и българската, публикуваха информационни съобщения, от които става пределно ясно, защо министър срамно име беше привикана спешно в Москва и кой точно обръч са и затегнали. Ще ви подам първо линк към руското, на Росатом, съобщение:

Состоялась встреча первого замгендиректора Росатома К. Комарова с министром энергетики Болгарии Т. Петковой

Но вместо да го превеждам ще дам пълният текст на българското съобщение, от уеб-страницата на Министерството на енерГЕПИката:

Българската и руската страна ще работят за бързо разрешаване на казуса "Белене"

Българската и руската страна създават съвместна работна група, която да разгледа възможните варианти по проекта "Белене" след решението на международния арбитраж в Женева. За това се договориха министърът на енергетиката на Теменужка Петкова и представители на ръководството на Държавната корпорация за атомна енергия на Руската Федерация "Росатом".  Предстои експертите да започнат работа, за да се стигне до изгодно и за двете страни решение в максимално кратки срокове.
Двете страни бяха категорични, че отличното сътрудничество между АЕЦ Козлодуй и руската компания "Росатом" ще продължи. Министър Петкова подчерта, че благодарение на добрата съвместна работа, процесът по удължаване живота на 5-ти и 6-ти блок на българската атомна централа ще завърши успешно. Всички дейности в АЕЦ Козлодуй се изпълняват по график. По този начин България ще може и през следващите години да задоволява 32% от потребностите си от електроенергия от атомната централа. Петкова подчерта, че българската страна високо цени коректността в съвместната работа с "Росатом".

Единствената съществена разлика в двете съобщения е, че (из)родната страна говори за създаване на работна група, съвместно българо-руска, която да работела за бързото "решаване" на проблема с присъдата за АЕЦ "Белене", докато в руското съобщение не се споменава и буква за това.
Но много по-силно е обединяващото звено между двете съобщения.

Нито една от двете страни вече не споменава и даже не си спомня някога да е говорила за изпращане на група от български "експерти", които да търсят и констатират наличието на сътворено и годно за използване оборудване за проваления проект АЕЦ "Белене". Ъ-ъ! Забравете! Не се търси, още повече не се намира туй що го няма!

Така се оправдаха и потвърдиха едновременно поне две мои предварителни очаквания и констатации. Първо, че реактори за Белене никога не са били произвеждани ("Борисов точи ножица за най-скъпата лентичка на света"). И второ, че министър енерГЕПИка е пресолила манджата с твърденията си, че (из)родни "експерти" ще ходят на лов за реактори в Русия ("Министър енерГЕПИка на извънреден инструктаж в Москва").

Така се отваря пътя за безгранично удължаване на срока през който всички ние ще плащаме по € 167 000 евро на ден (руското съобщение дебело натъртва на този момент, докато нашите небрежно го пропускат) неустойка по неизпълнението на присъдата от € 620 000 000. Потвърждава се и констатацията, че "Реката на мизерията тече със корост 3,77 лева/сек" и даже се очаква нейното ускоряване.

За сега нямам какво повече да ви кажа. Като се съвзема от шока може и да продалжа?

Георги Котев
http://gikotev.blog.bg/drugi/2016/07/29/rosatom-zapushi-goliamata-usta-na-ministyr-energepika.1467608

Понеже нашите СМИ лъжат или мълчат - за това го пускам това тук!!!!!!
Активен

bojinkata
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #14 -: (Събота) 30 Юли 2016, 17:44 »

Ми нека... В момента безплатната енергия напредва с много по-бързи темпове, отколкото се увеличават цените на централизираната.

Айде, хората в градовете, да кажем че е по-трудно. Там начина на живот е сложен и въпросът иска повече време за разрешаване на лично ниво. Но цялата провинция (селата, другите малки населени места и прочие неградове) е лесна, решения бол. Енергия навсякъде, колкото си по-далече от града, толкова е по-елементарна децентрализацията.

Да режат реактори, да ги мачкат, на ювка да ги направят... и режим на тока да сложат, на информираните и находчивите им е през *уя.
Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: