Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лечебно гладуване <> инедия; и разликите  (Прочетена 14745 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Aries Rose
Newbie
*
Публикации: 4

« Отговор #60 -: (Четвъртък) 19 Юни 2014, 09:58 »

Аз съм карала поне няколко пъти на глад през последните 4 години. Единия път 20 дни бях само на диня и вода, като водата преобладаваше в "менюто". Не съм се лекувала от нищо, защото нямам болежки, но от малка не ям и червено месо. Преди ядях пиле и риба рядко и млечни продукти, сега съм отхвърлила млечните продукти и пилешко напълно и постепенно ще премахна и рибата от менюто. Интересното е, че имам доста сила както в ръцете така и в краката, може би само първите 7-8 дена на глад се чувствам по-отпаднала. Не знам дали съм се излекувала от нещо, но определено ми се подобриха зрение, нокти, коса и т.н. Не съм пила антибиотик от дете и се надявам да не ми се налага скоро. Но ако се разболея от тежка болест ще прибягна първо към глада, след това към собствената ми енергия и после към медицината, ако гладът и личната ми енергия не я оправят.

Активен

'Where are you?'
'Here.'
'What time is it?'
'Now.'
'What are you?'
'This moment.'

"Peaceful Warrior"
Неактивен Страшкоу
Administrator
Публикации: 1586
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #61 -: (Четвъртък) 19 Юни 2014, 16:03 »

Здравейте,

Някой опитвал ли е гладолечение тук от вас? Аз съм го пробвала, макар и да нямах какво да си лекувам определено имах подобрение на коса, нокти, фигура и т.н. Но ако някой се е излекувал от болест бих се радвала да сподели!

По-малко спя. Smiley Аз също смятам, че гладуването от време на време е полезно, но не съм правил толкова големи периоди без прием на храна.
------------------------------------

П.П: Сетих се за племето Хунза от Пакистан, които всяка пролет правят по едно 2-3 месечно гладуване, като приемат единствено кайсиеви питиета. Smiley A живеят по 100-120 години. Мисля че материалът е по темата. Линк към цялата статия: С КАКВО СЕ ХРАНИ ХУНЗИЙСКИЯТ НАРОД?
« Последна редакция: (Четвъртък) 19 Юни 2014, 16:38 от Страшкоу » Активен
Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 442

« Отговор #62 -: (Четвъртък) 19 Юни 2014, 19:45 »

Те пък тези хунзи баш закуската да пропускат  Embarrassed. Точно тя не трябва да се пропуска.
Сетих се за племето Хунза от Пакистан, които всяка пролет правят по едно 2-3 месечно гладуване
А след всичко изредено в статията Страшкоу, дали това е основният фактор да живеят по сто и нагоре години? Според мен не е.
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #63 -: (Четвъртък) 19 Юни 2014, 20:13 »

Няма лошо по един ден на седмица да се гладува, правил съм го, трудно се свиква но с малко янат се получава, живее се дълго не поради правилно хранене а причината е друга  Wink стресът това е мор за човечството, има дълголетници аз познавам няколко такива които цял живот са се хранили с това което всички диатолози и учени глави за правилно хранене са отричали + пафкане на махорка  Grin и хората си живеят и хич не им дреме на ...... Wink.
Активен
Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 442

« Отговор #64 -: (Четвъртък) 19 Юни 2014, 20:35 »

Генааа, гена му е майката. А дет викаш Олде, ако няма стрес сичко се подрежда.
Обикновено при такива хора няма много емоции, чувства, не са и духовити. Нервите са корабни въжета. Също и живеят предимно и почти само за себе си далеч от шумния град. Абе дет се вика и тавана да им падне на главата най много да се почешат. Мога да ти кажа и защо се чешат ако желаеш Smiley.
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #65 -: (Петък) 20 Юни 2014, 05:15 »

Аз не я разбирам тази "необходимост". Това не е убедително за ... "публиката". За собствено самоубеждение може, но за мен това е жестоко изтезание на тялото. Тялото е обикновена плът, която трябва да се храни и поддържа, за да е живо. Това е най-естественото и логично, което не е нужно да се преекспонира с чистата духовност и други разни ... изпитания за издръжливост.
Не ми се струва честно да изтезаваш тялото си. То ти е дадено като дар, в който да пребивава Духът ти (волята), а ти го гърчиш, защото ... просто можеш да го понесеш. Ами, ако тялото ти умре от всичкия тоя стрес, който понася ... какъв ще е бил смисълът? Ще си се изкачил на някое много яко ниво духовно или просто ще бъдеш пример за останалите, колко може да се понесе...

А по принцип- необходимост означава зависимост. Зависими ли си от необходимости, значи не си свободен.
Не че не можеш да си жив и така несвободен, но ако ти пука за Духа ти, тогава  ... "се постави на негово място"  Embarrassed (последното "звучи" малко странно, но се разбира от напредналите, какво имам предвид Smiley)
Mм, не!
Необходимост е нещо, което е задължително, наложително, налага се.
Зависимост е нещо, което не е задължително.

Можеш да си зависим от цигарите, хазарта, красивите жени.
Но далеч не е небходимо да се занимаваш със всичко това.

Конкретно по темата.
Можеш да изпитваш необходимост само да излезеш от зависимост.
Да си останеш в зависимостта не е чак толкова необходимо.

Можеш да си свободен само ако излезеш от зависимост. А това става с необходимост. Иначе е трудно, ако нямаш зор.
Т.е. ако си ядеш всичко това не те прави свободен, а точно обратното. Прави те зависим от храната. Свободен си, ако си упражнил свободния си избор и нямаш зависимост от нищо (ядене например)
Това, разбира се беше провокация в предния постинг, ама карай ..
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #66 -: (Петък) 20 Юни 2014, 05:20 »

Мога да ти кажа и защо се чешат ако желаеш Smiley.

Давай  Smiley,
Активен
Неактивен Aries Rose
Newbie
*
Публикации: 4

« Отговор #67 -: (Събота) 21 Юни 2014, 09:46 »

С годините човек трябва да яде все по-малко и по-малко, защото метаболизма отслабва, но това е по принцип, а иначе съм съгласна, че и гентът си казва думата.
Това племе добре прави, но те сигурно и нямат нашия стрес! Аз съм си мислила да си хвана багажа и да отида в някоя общност, в която няма технологии и модерни професии и дрън дрън, ама страхът от непознатото е налице.
Активен

'Where are you?'
'Here.'
'What time is it?'
'Now.'
'What are you?'
'This moment.'

"Peaceful Warrior"
Неактивен Страшкоу
Administrator
Публикации: 1586
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #68 -: (Събота) 21 Юни 2014, 13:42 »

Сетих се за племето Хунза от Пакистан, които всяка пролет правят по едно 2-3 месечно гладуване
А след всичко изредено в статията Страшкоу, дали това е основният фактор да живеят по сто и нагоре години? Според мен не е.
Според мен е един от основните, аз затова се сетих за тях, защото периодично гладуват. Между другото и ние в християнството като че ли го правим ежегодно като хунзите - християнските пости ми изглеждат по подобен начин.
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #69 -: (Събота) 21 Юни 2014, 17:11 »

С годините човек трябва да яде все по-малко и по-малко, защото метаболизма отслабва, но това е по принцип, а иначе съм съгласна, че и гентът си казва думата.
Това племе добре прави, но те сигурно и нямат нашия стрес! Аз съм си мислила да си хвана багажа и да отида в някоя общност, в която няма технологии и модерни професии и дрън дрън, ама страхът от непознатото е налице.
Аз пък си мисля, че с годините човек яде все повече, пие все повече, мързелува все повече, не се занимава с физически дейности, не се мотае навън (да ходи с часове по улиците), и има все повече стрес.
Мисля, че общоизвестното 'метаболизма отслабва с годините' е напълно грешно наблюдение.
Тялото, организмът, човекът е гъвкава, крайно гъвкава машина. Какъвто начин на живот и зададеш, това ще отговори като програма.
Метаболизмът се настройва според начина на живот. Т.е. не 'метаболизма отслабва с годините', а с години методично мързелуване 'отслабват метаболизма'.
Същото е и с тялото, мускулите и формата. Ако не ги употребяваш, те се деформират и деградират. Не само мускулите, а и стави, сухожилия, хрущяли, всичко. Дори костите се изкривяват, ако човек ограничава естествената нужда на тялото да се движи и да функционира. Прочее, подозирам, че когато упражняваш дадено физическо действие, не е биологичен фактора, който след време кара мускула (и стави, сухожилия, кости и тн) да се подобри, да стане по силен, по-гъвкав, да поддържа младостта и функционалността си, а причината е чисто енергийна. Т.е. нещата са на ниво 'съзнание' и извън 'материята'. Разбира се, тъй като хората нямат необходимото 'съзнание' и сила да променят 'материята', те трябва да правят нещата по старомодния, бавен, проверен, 'материален' начин: Практикуват нещо в материята, доказват го на практика, и като резултат получават 'подобрение'
Подозирам е същото и с храната.
Аз лично съм забелязвал доста значими разлики като време между тренировки и тегло, отношение мускули/тлъстини, също и между гладуване и отношение мускули/тлъстини.
Ето пример:
Тренирам 20 ина дена без почивка, и без да дам възможност на мускулите да се възстановят. По всички фитнес рецепти това е пълна загуба, щото като не дадеш възможност на мускула веднага да почине след тренировката и да се възстанови като обем и сила, губиш изтренираното завинаги. Тренирал си нахалост.
Да, ама не. Моето тяло например си помни! И може цял месец да не е имало възможност за възстановяване, после като има 1 седмица почивка и буквално се прекроява като наваксва с промени за всичките усилия през тоя месец.
Същото съм наблюдавал и с яденето. Тялото си наваксва положителна или отрицателна промяна в теглото с доста голямо закъснение. Което ме кара да подозирам, че няма пряка връзка между храната по принцип и теглото, килограмите, калориите.
Просто има някаква функция в материалния свят, според която като ядеш, трябва да пълнееш.
И 'съзнанието' се стреми да я изпълнява. Но корелацията не е директна.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #70 -: (Събота) 21 Юни 2014, 18:16 »

Аз пък си мисля, че с годините човек яде все повече, пие все повече, мързелува все повече, не се занимава с физически дейности, не се мотае навън (да ходи с часове по улиците), и има все повече стрес.
Мисля, че общоизвестното 'метаболизма отслабва с годините' е напълно грешно наблюдение.
Тялото, организмът, човекът е гъвкава, крайно гъвкава машина. Какъвто начин на живот и зададеш, това ще отговори като програма.
Метаболизмът се настройва според начина на живот. Т.е. не 'метаболизма отслабва с годините', а с години методично мързелуване 'отслабват метаболизма'.
Същото е и с тялото, мускулите и формата. Ако не ги употребяваш, те се деформират и деградират. Не само мускулите, а и стави, сухожилия, хрущяли, всичко. Дори костите се изкривяват, ако човек ограничава естествената нужда на тялото да се движи и да функционира. Прочее, подозирам, че когато упражняваш дадено физическо действие, не е биологичен фактора, който след време кара мускула (и стави, сухожилия, кости и тн) да се подобри, да стане по силен, по-гъвкав, да поддържа младостта и функционалността си, а причината е чисто енергийна. Т.е. нещата са на ниво 'съзнание' и извън 'материята'. Разбира се, тъй като хората нямат необходимото 'съзнание' и сила да променят 'материята', те трябва да правят нещата по старомодния, бавен, проверен, 'материален' начин: Практикуват нещо в материята, доказват го на практика, и като резултат получават 'подобрение'
Подозирам е същото и с храната.
Аз лично съм забелязвал доста значими разлики като време между тренировки и тегло, отношение мускули/тлъстини, също и между гладуване и отношение мускули/тлъстини.
Ето пример:
Тренирам 20 ина дена без почивка, и без да дам възможност на мускулите да се възстановят. По всички фитнес рецепти това е пълна загуба, щото като не дадеш възможност на мускула веднага да почине след тренировката и да се възстанови като обем и сила, губиш изтренираното завинаги. Тренирал си нахалост.
Да, ама не. Моето тяло например си помни! И може цял месец да не е имало възможност за възстановяване, после като има 1 седмица почивка и буквално се прекроява като наваксва с промени за всичките усилия през тоя месец.
Същото съм наблюдавал и с яденето. Тялото си наваксва положителна или отрицателна промяна в теглото с доста голямо закъснение. Което ме кара да подозирам, че няма пряка връзка между храната по принцип и теглото, килограмите, калориите.
Просто има някаква функция в материалния свят, според която като ядеш, трябва да пълнееш.
И 'съзнанието' се стреми да я изпълнява. Но корелацията не е директна.

Нямам какво да добавя.

Хроничните, многовековни проблеми, които човечеството има, идват от културата. КУЛТУРАТА. Стресът идва от КУЛТУРАТА. Отговаряш ли ти на културната рамка, или не отговаряш. Ако не - почваш да се саботираш и да се премахваш, за да направиш услуга на културната рамка, понеже тя за теб е Бог. Комунистите знаят.

Богът трябва да се убие - това е неизбежен етап от еволюцията на съзнанието.
Активен

Неактивен user2
Sr. Member
Публикации: 296

« Отговор #71 -: (Неделя) 22 Юни 2014, 05:17 »

Цитат на форум:
Цитат
Богът трябва да се убие - това е неизбежен етап от еволюцията на съзнанието.
   Това и самия Бог го е казал: " Ако житното зърно не падне в земята и не умре, то си остава само; но ако умре, дава много плод." hi
   Образа умира, за да се роди Същността, и това се случва много пъти - приживе. Всяка 'малка смърт' е събуждане от безсъзнателен сън в Живот - един възможен поглед отвъд Навика да наричаме всичко с имена, узаконяващи временна проява. Този Навик не изчерпва Вечния поток на Съзнанието. Реката се слива с Океана. Навици, които не хармонират с Живота биват погълнати от времето си.
      Гладуването е природен механизъм даряващ необходимата почивка за уточняване на приоритетите, когато  много от навиците издишат  и псевдо полезните лекове не дават резултат.
     Дори животните се подлагат на глад при криза. Не поддържат едно болно състояние, а посредством глада постигат минимален разход на енергия,  нужна за справяне с кризисното състояние.
Всъщност само Човека се пазари с естеството си, наричайки това избор и право на Лична воля. За мен е непознаване на собствената природа и нужди. Не разбуден или забравен усет - безсъзнателност за Необходим Ресурс / Природа, Дух/ и в  следствие ползването на заместители от всякакъв вид - за компенсация.
Най-тъжното е, че се случва именно поради правото на избор... блажени 'бездуховните', поне не познават всички изкушения... и самооправдания.
Едно дете се сърди на камъка, в който се спъва, сърди му се, защото наслагва собственото си чувство връз него, но те не са идентични. Не камъка 'идва' да ни спъне, а ние се спъваме в него. - Ето на това прилича личната воля на Човека. Неговия ум по навик определяАза с обекта, с  който влиза в съприкосновение, нагнетява го със 'съдържание'- положително или отрицателно. И утре при подобна ситуация, вместо непринудено опознаване, се задейства навика да се разглежда случващото се с очите на едно заучено възприятие. Така Човек намира оправдание за съпротивата си да живее в хармония,- по навик му изглежда трудно, макар и да е по-просто, ала  ума, затормозен в пазарене с противоположни доводи не се ползва за осмисляне на ситуациите. Проявява силна емоция, затормозяваща процеса на Себе - познание, чувството не се изживява пълноценно, защото и там действа механизъм на навика -  да се възприемат нещата по познати белези, но не и по индивидуално послание... Тези мотиви спъват Духа ни  под мотото, че това е един свободен избор. Напротив това не е Избор, а последователно мотивирано Робство.

Активен

Неактивен Ключарят
Full Member
Публикации: 187

« Отговор #72 -: (Събота) 10 Октомври 2015, 21:07 »

Здравейте на всички! :) Реших да споделя личния си опит по темата.

За Инедията като начин на живот научих именно от тази тема и потребителя Спорт-Здраве/Форум. Хареса ми идеята да не съм зависим от храната като източник и още по-интересното е, че получих потвърждение от Душата си, че имам уменията, качествата и нужната физиология, за да постигна това. След това пуснах този поток и забравих за Инедията като цел, като се ориентирах към Източната медицина, философии и в малък аспект бойни изкуства в рамките на 5 месеца.

Настоящата ми статия я разделям на следните части:
1)   каква храна съм ял през годините и в какво състояние е било тялото ми преди да започна с Инедията;
2)   какво е било менталното ми състояние, качества и опит преди процеса;
3)   описание на дните по време на Инедията – менталното, емоционалното, физическото и 'енергийното' състояние на Духа и Тялото ми;
4)   заключение.

(Преди да започна искам да заявя (макар че ще бъде интерпретирано Егоцентрично от привържениците на Форум), че един от мотивите ми за Инедията беше да няма само един българин в лицето на Форум, при когото всички Съзнания да се стичат и да мислят за компетентен, и най-вече да са зависими от него. Защо? Защото този човек съм го опознал, занижавал съм умишлено Ян потока ми, за да се влее неговия дуален Ян в живота ми и просто знам какви неща се материализират и изплуват в живота на Съзнанията, имащи досег с него. Да не говоря за астрала или пък за мотивите му във взаимоотношенията с другите. Това бяха достатъчни причини да спра да взаимодействам с него и съм му го казвал, без да му давам преките доказателства за твърденията си. Всеки сам подбира Съзнанията, с които да взаимодейства.
Да, благодарен съм за информацията и споделения опит от този човек, но Не и за духовната му Незрялост в толкова много аспекти, както и липсата на Отвъд Дуален режим на Съзнанието (като естествено състояние на духа, а не симулирано чрез тялото за кратък период от време, зависещ от ‘външни фактори’). Аз винаги съм заемал позицията, че в едни взаимоотношения са важни духовната зрялост и качества, а не дали имаш информация и магнетизъм (вид енергия), с които да „зарибяваш“ другите и да се стичат при теб само и единствено защото имаш неща, които те временно нямат.)

Толкова с това въведение. Да започвам с информацията и опита ми. Приятно и обогатяващо четене. :)

Част I:

Като малко бебе съм бил доста пухкаво и дебело същество. След третата ми година вече съм почнал да отслабвам. От тогава, през годините, винаги хората (родата, децата, съучениците) са правели саркастични изказвания, защото бидейки висок малкото килограми още повече си личат. Радвам се, че вътрешно съм бил Уверен в себе си и съм подминавал без емоции тези забележки, но просто идва момент (примерно в пубертета), в който ти писва да слушаш едно и също нещо почти всеки ден. И да им викаш, и нормално да подходиш, и да се пошегуваш че повтарят думите си и вече знаеш позицията им – няма промяна или узряване в другата страна ... След години развих някои способности и добих информацията, че 80% са животински Съзнания, така че вече ми бе ясно защо тези „хора“ Не се променят и изплюват (Не)съзнателно едно и също нещо.

Винаги съм виждал ребрата си или вените по ръцете и ходилата, без изобщо да го изживявам тежко, или да се имам за по-различен и специален от другите. Спортувал съм като всяко дете, като втората половина от пубертета премина в повече застояване и играене на компютърни игри. Така аз имам невероятната възможност да Оценя двете поколения и заниманията им, за които отделна тема ще направя в някой слънчев ден. :)

Преди се тъпчех автоматично по три пъти на ден, защото такъв е общоприетият модел, но към 10 клас започна промяната в мен. Бих го нарекъл етапа на 'интелектуалното съзряване' – да не се бърка с духовния или емоционалния такъв. Винаги съм бил любознателно момче, но когато нямаш компютър, пък и телевизия не гледах – любознанието ми стигаше само до четене на учебниците или разни странични енциклопедии и художествена литература. Когато навлезе Интернет в живота ми, се породи възможността за информация от всякакъв род – статии, филми, музика. Случайно бях попаднал на филма „Food Inc“, който остави траен отпечатък върху Съзнанието ми. Помня, че показваха как в „любимата и свободолюбива“ Америка кравите са държани в обори и не им позволяват да пасят трева, а ги тъпчат с ГМО царевица. Кокошките ги държат в клетки, инжектирам им хормони (с цел да дадат повече бяло месо) – а когато бъдат пуснати ‘на разходка’, те не могат да се движат, защото костите на краката им са слаби и неизползвани, строшаващи се под прекалено голямата и изкуствена тежест. Филмчето не бе едностранчиво и показваше няколко останали читави фермери, отглеждащи реколтата и животните по старомодния начин. Радващи за мен бяха моментите, в които американски семейства изминават стотици километри, за да си купят качествена храна! :)

За първи път в живота си започнах да се интересувам от това какво слагат в храните и какво ям аз. Направо се бях шашнал в един „плодов пунш“ (от магазините) колко Е-та имаше. А сок от този пунш + две филии, намазани с шоколад Finetti, ми бяха толкова сладки и подготвяха за училище. :) Тогава консумирах каквото нагъваха родата и семейството – всякакъв вид храни. На всичкото отгоре редовно консумирах сладки неща и пиех безалкохолни (без противната ми Кола или Пепси). Въпреки всичко това – аз Не напълнявах, нито съм страдал от болки или болести. Вече знам защо това е така, но читателят ще разбере във втората част от текста ми. :)

~~~

В периода на това 'Интелектуално съзряване' бях решил (освен да променя начина си на хранене) да започна със силови физически упражнения, подобрявайки тялото си. Естествено следвах общоприетите западни и силови упражнения – без да имам  информацията и перспективата за тялото, които сега имам – така че тези упражнения в такива случаи повече вредят, ако не се следват определени принципи и нямате добра връзка с тялото си – като сбор от сухожилия, мускули, стави и водна част.

Промяната на Съзнанието ми и грижата за тялото ме заземиха малко, свързайки ме с него – защото си бях отявлен Светулчо, живеейки с мотото „Нетленното/духовното е важно, пък материалното е временно и го оставям на втори план“; както и желанието да спра за една седмица безалкохолните и сладките неща – доведоха до някаква промяна във вкуса и реакцията ми относно колбасите. Правя си любимия (пекан на скара) кренвирш на Кен с кашкавал – и ... бам, Тялото го изповръща. Пробвах идните дни саламите – включително любимия ми телешки на Камчия – отново го повърнах, без значение суров или пекан ... Отказах всякакви колбаси и меса. Като резултат косата ми започна да става мазна (в същото време попаднах на коментар от някакъв потребител на xnet, който заявяваше че този процес се дължи на детоксификация на тялото – ама че „случайност”. Тепърва навлизах и преживявах това, което е известно като синхроничност'.), а езикът да отделя рано сутрин гадна слуз и дъх, но след седмица този дъх, който забелязах, че все се появяваше след като предния ден съм ял колбаси – изчезна.

~~~

Какви храни включва(ше) менюто ми години наред, след като спрях с горе-описаните неща:
1)   фасул (както и зелената му версия :D);
2)   леща;
3)   грах;
4)   супа със спанак или лапад;
5)   обикновени зеленчукови супи;
6)   супа с картофи;
7)   манджа с картофи;
8)   пържени картофи (във фритюрник или на тиган);
9)   пържени тиквички (но такива на тиган с брашно);
10)   бял ориз – варен или печен;
11)   мекици, тенурки, тутманик, питки, палачинки, катми, кекс;
12)   кисело мляко, сирене и кашкавал – кравешки;
13)   яйца;
14)   плодове: праскови, кайсии, череши, банани, сливи, боровинки, ягоди, смокини, киви, грозде;
15)   зеленчуци: домати, краставици, моркови, репички, марули, лук, чесън, чушки, зеле;
16)   магданоз, кервиз, карфиол, копър, чубрица, канела …
17)   маслини – има един вид, гръцки ли са, какви са, но са най-големите, сочни и черни маслини, които ще ги видите в големите хранителни вериги, че и в малките. Това са най-сочните и любими маслини – обожавам ги. :)
18)   ядки: бадеми, кашу, лешници, фъстъци, орехи;
19)   ще завърша ударно с ... :D горещ бял хляб, току-що изваден от фурна (от работливите ръце на някой младеж или арна мома) + домашна чубрица с всякакви подправки! В началото на тази година ми дойде спомена именно как като дете (5-6-годишно) фурната беше на няколко минути път пеш и как ме пареше хляба в чантите рано сутрин, а после нагъвахме и се радвахме! Затова почнах да търся фурни и ядох доста честичко топъл и хубав бял хляб с чубрица тази година. И сега читателите си мислят: „Но в стомаха ти всичко става на топка!“ или „Белият хляб е бавен убиец за тялото ...“ :D ; Зависи от настройката на Съзнанието ви, какви съставки има хляба, как се произвежда и от кого, така че нека Не се изказваме предубедено, с клишета, повтарящи като папагали лъжи или умишлена пропаганда …

~~~

Повечето продукти (плодове и зеленчуци) са отглеждани от баба ми на село. Кокошките си тичат по тревата и нагъват здраво каквото се гледа на двора като храна. Млякото ми идва от чужди кравички, пуснати да пасат – нищо общо със случаите във Food Inc. И да излизат някакви пишман писатели или псевдо учени, и да ми казват „колко вредно е киселото мляко”, всявайки страх и смут –> е нелепо не само поради горната причина и начина на отглеждане на животните, но и поради следните:
1.   много народи с произход от Европа, Близкия изток или Индия имат способност на генетично ниво да обработват латкозата! Тези народи са гледали стотици години наред кози, овце, крави или биволи. Начинът им на живот е причината тялото им да еволюира и да се приспособи към приема на мляко след кърмаческа възраст. :) Разбира се, че американците Не са от тези народи и затова да приемат кисело мляко е вредно за тях. Капиш?
2.   в кои страни има Лактобацилус булгарикус или подобна бактерия? Дали ако правим „кисело мляко” по друг начин (за което загатвам след 3.) няма да е вредно за организма на който и да е? (Реторичен въпрос)
3.   лактозата е съставена от глюкоза и галактоза. Според някои научни теории мозъкът предпочита лактата като гориво отколкото небезизвестната глюкоза. :)

Относно огромна част от продаваните млека по магазините – за домашно от вас се иска да разберете какви суровини и закваска слагат, след като изкупуват прясното мляко от мандрите на фермерите. :( Да не говоря, че съм тествал 4% масленост от български марки и отново не се равняват на половината на маслеността и вкуса на моето домашно подквасено мляко. Отделно, че купените може да ги оставиш с дни/седмици и всичко ще им е наред, без никаква промяна във външен или вътрешен план … :( 1 литър прясно краве мляко ми е лев или лев и 30 максимум! Много голяма надценка от страна на ‘големите и утвърдени български производители’, които на всичкото отгоре не правят и качествено мляко в тези кофички … Затова си намирате кравари (по селата или градовете), или отивате до някоя мандра за прясно мляко, или сами гледате крава, или обикаляте из всякакви магазини и опитвате млеката (може да има останали читави за подкваска – ако не намерите стара баба/дядо в някое село :) Гарантирам Ви, че ще намерите стари хора по селата – само се иска да поразмърдате дупето си, т.е. Съзнателно действие, а не оплаквания от 1001 нощи и мързелуване/бездействие).

~~~

Няколко години след този период си позволявах два пъти в месеца да ям месо от кокошки, отгледани на село от баба ми, и веднъж в месеца някаква риба. Нито чувствах хубаво месото, но и не беше лошо и вредно, нито тялото го повръщаше. Просто така и така имах достъп до качествено месо – защо да не го ям и изследвам организма ми как ще го приема? Също така се връщах 2-3 пъти в седмицата за някакви любими сладки храни. Тогава не знаех причината за това мое Неосъзнато желание и страст към сладкото.

Започнах да ям само по два пъти на ден. Струваше ми се малоумно да пълня стомаха си рано сутрин, без да чувствам празнота или глад – даже напротив: събуждах се изпълнен и чувствайки Енергията на Духа ми, придаваща една ефирност и бодрост. :) Както ще разберете в част III –> това чувство и състояние се усилват и остават с вас през целия ден при определени условия, а именно – без дуалност на Съзнанието (критикуване, желание за манипулиране, съмнения, притеснения, циклични нерешени мисъл-форми и всякакви емоционални блокажи) и без заземяващата/материална храна! :) Възможно е да си ядете и отново да сте в това състояние, но в зависимост от храната и храносмилателната Ви система ще има периоди на спад или неприятни изживявания, ако фокусът Ви е върху тялото, а не духа Ви. Ще дам пример по-надолу в текста с кит-кат експеримента, който бях провел.

Интересно е да се отбележи, че аз вода по принцип много рядко пия. Дори в жегите – повече от половин литър на ден не. Вярно е, че плодовете и общо 1 литър на ден айрян в съотношение от 80% епично краве мляко и 20% вода през по-голямата част от дните ми през годините са присъствали, но то е било по-скоро желание да се насладя на храната, а не нужда. :)
В днешни дни пия вода по нужда когато например ще тичам 8 километра и ходя 2км на 25+ градуса, и то от не-чешмяна и не-градска такава. Едва ли е повече от 300ml, въпреки километрите и жегата, ако щете вярвайте. :)

Активен

Неактивен Ключарят
Full Member

« Отговор #73 -: (Събота) 10 Октомври 2015, 21:27 »

Част II:

Един от Ключовите мигове в съществуването Ви е този, в който се убедите лично как вашите мисли, емоции и действия изграждат вашата реалност. Преживяванията и Съзнанията, които привличате в живота си (в миналото, настоящето и бъдещето), качествата и уменията Ви – всичко зависи от Вас! :) На теория, на най-абстрактно ниво – това е факт! (Когато преживеете този факт, няма да има и капчица съмнение в теорията.) Въпросът е дали сте Съзнателни или Несъзнателни за изборите, които правите, както и за последствията им. Писал съм отчасти и съм давал примери в темата си за Интимността, Ин и Ян.
Няма как нещо на мисловен, емоционален или чувствен план да няма проявление на физическо ниво. Въпросът е да го намерите. Може да тръгнете от изследване на физическия слой, преминаващ към по-вътрешните пластове на Аз-а Ви – това, което наричам Външен път. Или от най-вътрешните слоеве на съществото Ви да изплувате към най-външните – Вътрешният път. И двата Пътя ще Ви доведат до корена на нещата, защото са свързани. Няма ‘по-верен’ или ‘по-морален’ в случая. Дали има по-ефективен (спестяващ време, усилия и енергия)? Зависи от Вас самите – дали от малки сте ориентирани повече към тялото си – свързване с него, опознаване и наблюдаване, анализ и експериментиране, трениране и т.н.т. … или по-естествен за вас е другия път (в който бях аз).

Разберете ли на теория някакъв абстрактен принцип или явление, то ще започнете да виждате конкретните им проявления в различни сфери от живота Ви. Ще дам три примера, като преди това ще споделя нещо общоизвестно и на пръв поглед елементарно, с нищо незаслужаващо вниманието на средностатистическия човек, върху което малко хора се замислят, а именно –> Устата приема храната, зъбите я смилат, след което тя преминава през фаринкса, ларинкса, гръкляна и хранопровода, за да стигне до стомаха. Стомахът е като временно хранилище, в което храната се преработва и престоява известно време. По-нататък с храносмилателната система в следващите примери и обяснения няма да продължавам. Защо подчертах с болднат текст глаголите? Трябва да има причина – да, има. :)))
1)   Нека хипопетично приемем, че имате неутолима жажда или склонност към сладките храни. Такъв беше и моят случай, продължаващ години наред. Тогава не се бях задълбочил върху материалния план, затова темата ‘защо физическото ми тяло обича сладките храни’ – беше на заден план. Иронично, разсъждавах и чувствах с Духа си точно върху корена на темата, която след години Осъзнах колко свързана е специално със сладкото и че е напълно закономерно във физически план това нещо да се случва – желанието на тялото за сладки храни. С две думи – липсата на Любов и щастие в живота Ви създават дисбаланс, който Душата Ви трябва да хармонизира. Защо „трябва” и какъв е вторият вариант са две отделни теми – не за тук. :) За да го направи има няколко варианта, като ще разгледам единия. Душата трябва някак да предаде информацията за дисбаланса на Духа, оживяващ това тяло. Единият начин е чрез сънища. В конкретния пример ще се опита да Ви мобилизира да намерите щастието и любовта вътре във вас чрез ‘езика на сънищата’. Ако не успеете и се провалите и чрез другите знаци на Душата в будно състояние, съобщението (за дисбаланса) се предава надолу по веригата, стигайки до физическото тяло. :) Тялото ще има желание да яде определен тип храни и/или да върши конкретни занимания, които ще го накарат да отделя хормона ендорфин и още една дузина други неща – да не задълбаваме в биохимията, че ще се изгуби нишката. :D Будният читател веднага ще направи връзката, че яденето на сладки храни е единият начин тялото химически да създаде състояние на щастие и потокът да се балансира за известно време. Но … тънкият момент е, че този цикъл ще се повтаря, ако на мисловно и емоционално ниво не решите проблема. Всеки път, в който изплуват неприятните преживявания и реакции, вие ще търсите сладките храни, за да „решите трудността със стреса и липсата на любов в живота ви”. Но това Не е решение, а временно закърпване – „утолявайки жаждата”, вие създавате временен баланс. Дори качеството на преживяването не е същото, защото перспективата е на ниво физическо тяло (а не Дух или Душа). На всичкото отгоре ще си останете зависими от външния инструмент и няма да излезете от цикъла. При мен нещата се развиха така, че първо реших проблемната тема (любовта и щастието) – която окупираше Духа ми (с мисли, емоции и страдания на тази тематика, както и сънища), а впоследствие забелязах как на ниво Тяло спрях да изпитвам нужда от сладки храни. И точно в този миг ме осени прозрението, че двете теми са свързани – общо взето всичко, което прочетохте дотук. :) Получих доза вътрешен оргазъм при сърдечния и коронния център – което винаги се случва, когато Осъзнаете или решите нещо в тази реалност. Такива вълшебни мигове на екстаз! :) Който ги е имал и е успял Истински поне една своя незряла характеристика да оправи в живота си – той ще го е изпитал и ще знае за какво пиша. Към тези Съзнания, които търсят решения за проблемите си – изпитвам радост и уважение към любознателната им и изследователска натура и им пожелавам успех, преживявайки такива моменти на Незаменимо вътрешно удоволствие. :) Имайки вътрешна радост и любов в живота си (думата ‘сладост’ е хубав синоним в случая), нямах нужда от индустриалната сладост (сладкарските изделия). След това започнах да проверявам личния си Опит по темата с други Съзнания. Винаги забелязвах споменатия модел/шаблон/pattern. Разбира се, някои хора стимулират ендорфина си по друг начин, но в над 90% от случаите хората действат Неосъзнато, спрямо програмирането от най-малка възраст, а именно –> когато бебето или ходещият дребосък плаче, повечето от родителите напълват стомаха му с храна. Заместват вътрешната празнота с външни инструменти (в случая храна). Още от най-малка възраст Тялото бива научено да задоволява състоянията на тъга, депресия или неизпълнени желания с храна! Когато малкото човече порасне и изпадне в такива състояния (или просто му е тъпо и няма какво да прави), какво мислите че ще извърши? Ще напазарува храна или ще отвори чекмеджето, за да смекчи болката – но проблемният участък отново ще изплува в близкото бъдеще, защото е нерешен. Хранителната индустрия също ще съществува, за да ни „помага”, възползвайки се от слабостите ни, и на всичкото отгоре допълнително ще вкарва определени стимуланти, активиращи конкретни програми и състояния у вас – след като приемете даден тип храна или лекарство ...
2)   В този пример ще разгледам друг интересен случай, в който приемате храната, без да я смилате добре със зъбите. Тогава аз веднага мога да направя метафизичната връзка между храна-информация и смилане-раздробяване. Вие ще имате един от следните възможни мисловни модели – ще сте човек, който или Съзнателно обича да чете и приема много информация, без да се фокусира и анализира детайлите (раздробяването на храната на по-малки части – функцията на зъбите), или Душата чрез тялото трябва да балансира вашата Неосъзната липса в тази област – затова не се усещате, че обичате да хапвате по много – защото Ви липсва ‘духовната храна’ – т.е. апетитът/жаждата да търсите информация, която да преработвате. :) Забележете, че в случая разглеждах характеристиката ‘обем’ на погълнатата храната.
Ако разгледаме друга характеристика – ‘скоростта’, с която поглъщате храната – това ще отговаря за съвсем различни теми. Наблюдавайте колкото се може повече характеристики и елементи, както и включените органи (за които ще дам последния трети пример) – доказващ Ви колко сложна и индивидуална започва да става интерпретацията, защото колкото повече елемента имате в една система – толкова повече взаимовръзки ще съществуват. На всичкото отгоре нещата винаги са многоаспектни – нямат само едно значение, което още повече прави почти невъзможно друг човек да анализира вас самите, ако той не Ви познава до най-малкото кътче на Духа Ви.
3)   Този пример ще се различава от другите два по това, че тук при проблемната област на ниво мисли или емоции – ще изпитвате болка. Горните случаи са по-неуловими – освен ако не изследвате абсолютно всичко в живота си, докато тук става дума за ситуация, в която има натрупване на незряло поведение/мисли/емоции (включително и за периода преди да се родите в това тяло) – водещи до болки или генетическа предразположеност към нещо-си. По-следващият етап е болест, а най-бруталният е загубата на орган. Загубата на частица от Вас … (Нима това не е отражение/проявление, че наистина можем да загубим частици от Духа или Душата си? Може би. Ако сме чак толкова Незаинтересовани към себе си, анихилирайки Индивидуалността си …)
В този последен пример ще разгледам проблемите със зъбите – нека цялостно Ви болят, когато например пиете студени течности или се храните със студени храни. С какво свързвате студа като концепция? С много неща, но конкретното нещо ще е различно или подобно за всеки един човек – точно както при сънищата. За мен символът на буйна, жива и неконтролируема Вода (в която плувам) може да носи съвсем различен смисъл, отколкото за вас – особено ако се различаваме като начин на мислене, на чувстване, на желания, на интереси, на изживени преживявания и сегашно състояние на Духа. Другият елемент освен температурата в примера – дали само при определен тип храни/питиета се случва? Нима имате някакъв неприятен спомен в миналото, свързан с точно тази храна – който сте решили да забравите? Друг елемент – сигурен ли сте, че само зъбите Ви болят, а не са венците? Какво ще се случи, ако разгледаме болки само в конкретни зъби – как да се интерпретират те? Едно, че всеки зъб е свързан с различни части на тялото, второ че проблемът може да е на повърхността на зъба или в корена му. Веднъж изследвах и се потопих в единия ми зъб, чудейки се какво означава кариеса му – като резултат в същата нощ имах сън, в който осъзнах нещо елементарно, което обаче не се бях сетил в будно състояние – дупката означава липса в някакъв аспект! Валидно тълкувание е и пропаст/пропадане. (Защо ли има много дупки по пътищата в родната ни страна? :D) След това трябва да разберете конкретния зъб с какво е свързан – дали с някой друг ваш орган или има неотработени емоционални проблеми, които са останали в ДНК-то Ви, предадени от предците. В последния случай ще видите това, което погрешно хората интерпретират като техен минал живот … Не, може и да не е техен. Но това е друга тема.

Виждате ли – няма неща като „незаслужаващи вниманието ни” или „малки преживявания и жестове”. Нима една усмивка, прегръдка, целувка или дори съставянето на този текст за другите е „нещо малко” в сравнение с „грандиозни планове и събития в бъдещето”? А това бъдеще на какво се крепи – каква е основата му? Настоящето Ви – менталното, емоционалното, чувственото и физическото Ви състояние – осъзнато и неосъзнато. :) „Простичкото” решение дали ще продължите по темата ми, или вече се отчайвате от размера и философията й – също ще доведе до различно бъдеще за вас.
А сега да продължаваме напред към самата Инедия и защо трябваше да прочетете всичко това – освен, че по-горната информация бе предвидена за начинаещи и навлизащи във Вътрешния път.

Форум е описал много добре разликата между Инедията и гладуването в този коментар от същата тема. Това е начин на живот, чрез който си набавяте Енергията по всякакъв друг начин, но не и задължително и единствено чрез самата храна. Може да сте Инеяд и пак да ядете – какъвто е и моя настоящ случай с цел акумулиране на още енергия, заземяване или просто наслаждаване на преживяването. :) Но няма нужда, няма глад, няма празен стомах. Забелязах, че когато разказвах за това на другите – предразсъдъците им излизат на преден план. Както се случи и в настоящата тема – вместо да се коментира от личен опит, участниците започнаха да развиват разни общоприети теории (за това как работи организма), предубеждения и страхове.
Както бях написал в началото, аз бях решил да се занимавам с изследването на източната култура (китайската), забравяйки за Инедията като цел. Експериментирайки с упражненията/практиките им, успях да подобря усещането ми за свързаност с тялото. Първите два месеца предимно се потапях навътре към него, чувствайки и направлявайки течната среда. След това се фокусирах върху костите и сухожилията. Изследвайки тези три слоя на тялото, достигнах до интересни изводи. В зависимост от Фокуса на Съзнанието преживяванията са различни, възможностите пред Съзнанието в тялото са различни. Например не може да вършиш физически силова работа, ако Фокусът ти е върху течностите на тялото – ще бъдеш мек, гъвкав и неконтролируем! (Ще преживявате внезапни движения, рефлекси или подскачания – когато чувствате как кръвта и лимфата циркулират по тялото Ви.) :))) И обратно – ако фокусът е върху структурата (костите), Съзнанието в тялото е способно на физически труд. Интересни се явяват междинните слоеве – на мускулите и на сухожилията, защото тяхното чувстване зависи дали преди си бил в слоя на течностите, или в слоя на ставите. Много беше странно за мен, когато ги преживявах първите пъти. :)

След това ми дойде и прозрението, че когато човек прави упражнения тип стояща медитация (изправени като дърво за половин-един … колкото-си-искате часа), по-лесно му е да чувства движещите се течности. Т.е. 90% ще е Съзнателна работа върху слоя с течностите и 10% е Несъзнателна работа върху костите (твърдата част). Ако структурата/формата на Тялото е с по-малко грешки, то ще се заздрави и няма да има изкривявания на костите и органите. Същото важи и ако човек е седнал или легнал – т.е. в трите случая, когато човек не движи ставите и тялото си.
В случай че човек почне да движи тялото си (чрез някакви упражнения/практики), по-лесно е да чувства слоя със ставите. 90% ще е Съзнателен за тях, а останалите 10% ще бъдат Несъзнателния ефект върху течностите, които ще следват движенията на ставите. И ако движенията са изпълнени правилно, спазващи определени принципи (да няма скованост, да няма остри ъгли на тялото, да няма насечени движения, тежестта да не пада в конкретни области, а да е в други и т.н.т.), тогава и кръвта ще стига до уречените места, и цялата тренировка ще е ползотворна и ще се чувствате страхотно. Вие трябва да сте Съзнателни и да присъствате тук и сега – ако искате резултати.
Уникално е например да стоиш като Дърво, потъвайки навътре към себе си и едновременно с това да наблюдаваш и изправяш стойката си, да коригираш ръцете и краката си, да Наблюдаваш и Чувстваш … Без значение с отворени или затворени очи. Веднага ще видите къде имате блокажи, напрежение и кръвта не стига, къде има леки изкривявания, къде кръвообращението е по-слабо, кои са по-малко активните органи. Например ако сте десничар, то е ясно че циркулацията на дясната Ви страна ще е по-добра. Десният бъбрек ще е по-активен от левия например. Седмици наред следва Съзнателност и практикуване предимно с лявата половина на тялото, а после и с двете заедно – ако желаете да хармонизирате и подобрите двете си половини. (Което е отражение на (не)осъзнатото Ви желание да хармонизирате Ин и Ян отвъд физическия аспект.) Едната когато е активна, другата е пасивна, а след това ги сменяте. Наблюдавате всяка стъпка, когато ходите – не само десния или левия крак да Ви е водещ, а двата да се редуват … Ядене с двете ръце, физически труд с двете ръце и т.н.т. В началото е по-трудно – когато натрупаният навик взима превес над Съзнателността. Затова постоянна Съзнателност и присъствие тук и сега. :))) Колкото повече органи и фактори едновременно следите, толкова по-трудно става. :) Но и по-приятно. Отделно, че това ще развие някои ваши способности и ще привличате по време на сън (или в будно състояние) преживявания, характерни за по-горните плътности – където Едновременно и Активно се обработват много потоци от информация. :)

Написах „органи и фактори”, а ето че 30 минути по-късно попаднах (без да търся Съзнателно) на клипче, носещо усещането за едновременност и комплексност. Много гении и творци в него и един музикален Дишащ орган! :))) Всеки натиснат клавиш с ръцете и краката правят разликата … :)

~~~

Междувременно си оправях и всякакви незрели мисловни и емоционални модели – това нещо не спира преди и след смъртта. Мързелът или оставянето на работата за друг ден/живот/бъдещето не е приемлива опция за мен. :) Сега ще пиша конкретно за ползите от упражненията ми Съзнание-Тяло в контекста на Инедията. Бяха нужни само 9 страници на Word. Тъкмо да оцелеят само най-любознателните, неплашещи се от обема. :D

Спрямо двата Пътя, за които писах по-горе, има три основни начина да практикувате Инедия:
1)   Външен – стимулирате костите, мускулите, течностите и определени органи, за да секретирате редица хормони, един от които е отговорен за сигнала, който се дава на главния мозък, че организма е сит и няма нужда от материална субстанция. Стимулират се червата и стомаха с разширяване и свиване, както и симулирате със зъбите процеса на сдъвкване – т.е. тракате зъбите със затворена уста. Бъдете съзнателни за всяко зъбче (дали поотделно или едновременно всички) и потапяйки се, ще почувствате определени части от главния си мозък. След това свивате и разширявате всякакви мускули на главата. Резултатът – никакво чувство на празен стомах!
2)   Вътрешен – боравите с течностите и хормоните на тялото и Енергията на Духа си, изпълнявайки малката космическа орбита. Друг начин е да се „храните” с Енергията на Душата си – Съзнателни за тази по-голяма и отвъд това измерение ваша същност, от която може да черпите вдъхновения, музи, желания, мисли, качества и т.н.т.
3)   Обединеният Път (Вътрешният и Външният). :) Този, който практикувам/живея и евентуално препоръчвам на Съзнанията, които са тръгнали по един от двата пътя. Когато времето Ви за този момент настъпи – да Цените и Обичате всеки компонент от вашия организъм (душа-дух-тяло), няма връщане назад. Дори другите хора да Ви мислят за луд, когато им споделите или пред тях целувате ръцете си, или галите краката си, или говорите на клетките си и чувате отговора им (който е невербален) – на вас няма да Ви пука или да сте афектирани от оценките им. Тъкмо ще е тест за това дали си струва да споделяте и бъдете покрай тях. :)

Докато си правих упражненията и виждах енергийните подобрения на ниво тяло и дух, забелязах че започнах да ям не защото усещах празнота в стомаха, а по навик или желание да се насладя на храната, практикувайки отново състоянието на тук и сега при всяка хапка, смилане и гълтане. :)) Започна да ми просветва как е възможно едно време даоистите в Китай или йогите в Индия да медитират със седмици наред, без храна или вода. Започнах да експериментирам с 24-часови дни без храна и почти никакви течности. Дори се поставях умишлено в състояния, в които съм спал само 4 часа и трябва да върша интензивен умствен труд. Стигнах до интересни наблюдения –> когато се отдалеча от Вътрешния си център (долния дантиен) и започна да отдавам енергията си под формата на гледане на други хора – след известно време започвах да усещам празнота в стомаха! Забелязах, че нямам психическия компонент „нужда от ядене” – т.е. това, което Вие му казвате ‘глад’. Установих, че гладът е на ментална основа, и че хората бъркат състоянието на празен стомах със състоянието на глад! Това са две съвсем различни неща. Едното е на ниво Тяло, а другото е на ниво Ум. Когато изпитвате глад – това идва от мислите Ви, а самите мисли идват от вярванията Ви че не можете без храна, както и от програмите/инстинктите на тялото, генериращи мисли на глад. Програмите на тялото могат да се преодолеят и пренапишат, мислите на Съзнанието също. Усещането за празнота е белег, че изразходвате от складираната си Енергия – неслучайно третият енергиен център (чакра) има функцията за съхраняване на енергията Ви спрямо индийските и китайските философии. За да възстановите Енергията си може или да ядете, или да канализирате Енергията от по-горните центрове надолу към дантиена – изпълвайки го. Възможно е и от по-долните центрове нагоре към дантиена. Веднъж насочили Енергията на Духа си към дантиена – автоматично телесните течности я следват и усещането за празен стомах изчезва. :) Спирайки да отдавам енергията си на другите, ориентирайки се към себе си – беше формулата за успех. Другата формула беше да съм сред природата, зареждайки се с Енергия от Дърветата например. Третата формула беше да спортувам или разговарям с часове пред Приятели. Тогава, макар и да не практикувах даоистки практики и предимно да говорех – тъй като другата страна Не беше Енергиен вампир, се осъществяваше обмен между двамата (или повечето хора). Ето как спортувайки и говорейки (взаимодействайки) с Отвъд Дуални Съзнания – нямаше дисбаланс и точене на Енергията ми. Нямаше празен стомах. (Нямаше и глад.) Имаше приятни и хубави преживявания, имаше обмен и двупосочност! :)

Ще споделя и за следния си експеримент – на предния ден ядох постна гозба, след което направих 24 часа без храна (и 0-100мл вода :D). Взех си един кит-кат и след това 10 минути седях и се чудих дали да го ям. :D Голямо шоу беше на ментален план, но накрая премахнах всякакви мисли и си поседях. След това отворих Непредубедено опаковката и го изядох целия. Изправих се на двата си крака, продължавах да съм ориентиран навътре към тялото и да следя какво ще се случи с него. Тук за съжаление не си спомням (и на мен ми се случва 2-3 пъти в годината да забравя :D) колко минути чаках за резултат, но едва ли са били повече от 5. Веднага почувствах болка в черния дроб, а след секунди болка в мозъка. Това състояние продължи 5-10 минути! „Какво си причиних аз …” ; Когато разказвах разпалено, очи в очи на един Приятел – той се засмя чистосърдечно и ми рече: „Ти представяш ли си ако беше опитал Nestle Lion King Size или Corny?!” ; а аз му отвърнах: „Труп щях да бъда. :D Едно време обичах Nestle Lion, но дори в най-депресивните ми състояния съм избягвал карамелизираните Corny и прочие продукти … Карамелът и свръх сладкото не ми понасят – дори изцяло шоколадови торти не съм обичал никога. Ванилови или плодови FTW! :) ”.

Месеците се нижеха един след друг, като накрая реших да премина за неопределено време без храна. Целта ми беше да си докажа, че мога да го направя, както и да премина през процеса на пълна детоксификация и следващия етап на регенерация на тялото – за които всеки Инеяд и гладуващ говори, че се случват, когато оставиш вътрешните органи да изпълняват функциите си, а не само да ги заангажираш с храна. Вече имах познания какви уникални функции притежават определени вътрешни органи, така че всякакви такива изказвания и опит (от българи, руснаци, американци и прочие) за регенерация се припокриваха с хилядолетните практики и теоретично знание на китайците. :) Оставяше само да го изпитам на собствен гръб. Да видим какво се случи, скъпи читатели. :)

Активен

Неактивен Ключарят
Full Member

« Отговор #74 -: (Събота) 10 Октомври 2015, 21:55 »

Част III:

Прекарах пет дни само на плодове + една чиния леща и една чиния супа. Работих върху свиването на стомаха (по-малко храна да приемам) и червата (стимулирането им, за да се изхождам и премахна останалата храна) – естествено, че Не съм чувствал глад или състояние за празен стомах, за които писах в предходната част. :) Ето как протекоха следващите дни:

1)   10км ходене по равен път, при 30+ градуса, с туристическа раница (тежаща ~ 8кг). 2 литра изпити вода. Никаква мускулна треска или болки. Бързо възстановяване след спане върху земята в горичка;
2)   13км ходене, защото бях разочарован от водните източници, които откривах в равнинните местности. Казах си, че аз компромис с Водата няма да правя. Напълно Осъзнах какво е да си жаден (30+ градуса) и да ти се пие качествена вода, а такава да няма. Съчувствие към всички в такова положение, живеещи целия си живот в такива условия, не само за ден-два! После задълбах още по-навътре защо Съзнанието се е вкопчило толкоз за темата на Водата и изплуваха разбира се аспекти и теми, свързани с Ин. :) Както на личностно ниво, така и отново разсъждения на глобално ниво; Изпих 1 литър минерална вода;
3)   минаване на план Б и отсядане при потребителя Dido, който беше единственото Съзнание, което хем ми предостави къща извън градски условия, хем има Зрялост и нямаше да ме критикува за избора ми с Инедията. Дори самият той беше отзивчив и пое инициативата, без да го моля или питам за евентуален подслон, ако нещата сред природата не се развият по моите планове. Пък и за първи път се срещнахме лично. :) Говорихме с часове на различни теми. Изпил съм не повече от 300мл вода ... Гостоприемството и смисълът от тоалетна и баня си проличаха в следващите дни, а именно:
4)   Енергията на Духа ми се усилваше с всеки ден, а вече не можех да върша нищо физически. Лежах през по-голямата част от деня и нощта. Едновременно с това за първи път почувствах огромна и пареща болка в червата. Цял ден имах парещата болка, а тя се усили след като все пак реших да отлепя от леглото и да изчистя с прахосмукачката помещенията, в които щях временно да живея. Легнах на леглото, но веднага ми проблесна че ще повръщам – а аз Не съм го правил от дете! Надигнах се веднага от леглото и добре че се запътих към банята – тогава ми се повдигна и повръщах 1 минута ... Беше гадно преживяване, но къде-къде по-брутални съм имал на физическо или емоционално ниво ; Също така, в същия ден и нощ, усетих малки камъчета от бъбреците да се стичат по уретрата, което бе болезнено; Изпих 1 литър вода;
5)   2 пъти през нощта ставах и повръщах по 1 минута. Сутринта се събудих свеж и изпълнен с Енергия. Щях да правя физически упражнения, но от хармонията и блаженството на Духа ми – пак заспах и стана обяд. А вън вече беше 35+ градуса и се отказах да правя силови упражнения. Реших да ползвам компютъра на Dido, докато той бе на работа, и един час слушах музика. Толкова много се е изострила и без това Чувствителната ми натура, че чак думи нямам ... На физически план: венците се оправиха и заздравиха. Единият зъб леко се клатеше, но имах теоретичната информация, че това със зъбите е възможно да се случва и не бива да се паникьосва човек, нито да яде твърда храна – защото може да си загуби зъба. Предвидливо отидох на зъболекар преди да почна експеримента си с Инедията – имаше за оправяне един малък кариес + премахване на зъбна плака и малко зъбен камък. При положение, че не бях ходил от 2 години на зъболекар – всичко мина както очаквах. Без някакви усложнения или проблеми със зъбите;
6)   Събудих се като предните дни – зареден и пълен с Енергия. Станах рано и гледах 1 минута директно слънцето, а след това 20 минути се раздвижвах. Това доведе до:

***   забързване на метаболизма и отидох до тоалетната. Изсрах 2 средни топки неидентифицирано лайно, каквото бе на четвъртия ден. В следващите дни имах само по 3-4 газа и още 1 изхождане с 2 по-малки топки. С това завърши очистването на черния дроб и бъбреците;

***   След изхождането днес и упражнения по свиването на аналния сфинктер, се почувствах толкова лек нагоре, че Енергията неконтролируемо си стигна до коронния център и щях да ... отлетя. :))) Рядко ми се е случвало внезапно така да се надигне до коронния център и черепа, защото по принцип аз я насърчавам Съзнателно и съумявам да определям обема на Енергията ... Тук обаче за първи път бях изправен пред нещо неконтролируемо и в огромно количество. Веднага интуитивно през главата ми прелетя информацията за Даоистите, които вместо да продължават нагоре Енергията (през коронния център към Душата си) и да напуснат физическото тяло завинаги – или я циркулират из другите центрове, или изпълват обемно черепа (във всички възможни посоки (без тази нагоре), стимулирайки и подхранвайки мозъка). Това е за тези, които все още искаме да живеем във физическо тяло, а не да напуснем Земята .... или казано с други думи: „да гушнем букета“. :) Веднага започнах циркулирането и заземяването, защото да чувствате ‘центърът на Енергийната си тежест’ в главицата си (горния дантиен) и да съумявате да ходите е меко казано смешно и трудно. :D Такава хармония и енергия, успех да правиш каквото и да е във физически план. Хората погрешно смятат, че това са периоди на Слабост! Не, както от години – още докато ядох, Знаех, че това е Енергията и излъчването на Вътрешното Ви същество, оживяващо тялото (Духът). Имал съм такива преживявания, че и по време на сън, които като се събудиш – тъй като са били мноооого Интензивни и Дълбоки като емоции и Енергия, Тялото Не може да отлепи с минути/часове от леглото или стола! Пълно е с хармония и не можеш да вършиш физически труд или каквото и да е занимание. :) Дали това е „слабост“? Не мисля така. Това Енергийно състояние е естествено за Дух формата Ви, а Матрицата дотолкова е програмирала по-голямата част от хората, че нискочестотните енергийни импулси на тялото ги мислят за 'мигове на щастие' .... Много ще се изненадате колко бъркате. Никаква материална субстанция не може да замени такъв тип качество на Енергията, камо ли пък бездушна технология ... Както казах: не е нужно да спрете храната – за да имате такъв тип Интензивни преживявания. Вътрешният Път, премахването на незрелите мисловни и емоционални модели, и притежаването на добродетели – ще Ви донесат такива преживявания …

***   През тези дни забелязах как не само чувствителността към музиката, но и мирисът ми се е променил драстично! Миришех с голяма радост всякакви плодове и зеленчуци от градината на Dido, както и каквато вечеря си приготвяше той – а аз го наблюдавах отстрани и му се радвах мълчаливо. :) Не изпитвах глад, нито каквато и да е телесна команда (инстинкт на генетично ниво записан) да ям. Просто се наслаждавах на мириса! На новия ми мирис към всичко. На всичкото отгоре се подобри и слуха ми, който и без това си беше добре. Но сега започнах да чувам по-ясно звуците, излизащи от устата ми и тези на другите. За зрението нищо не мога да кажа – то винаги си е било перфектно при мен. Знам причината за известното ми от мъничък далекогледство (на което околните все се удивляват) –> отражение на умението и желанието ми да виждам нещата в перспектива, в бъдеще, отвъд моята личност и Его. Съзнанията, родени генетично с дефекти в очите, или губейки зрението си с възрастта на далечно разстояние – имат проблеми точно на тези теми. ‘Не виждат по-далеч от носа си’ (Егото си) или ‘Не изпитват желание да виждат и опознават света (хората, обстановката) извън тях’ … :) Научихте от част II (или вече си знаете), че няма нищо случайно във физическия Ви слой – включително „бавен метаболизъм” или „непоносимост/страст към тип храна” …
***   В същия ден реших да пробвам нещо, което не знаех + или – ще се окаже за мен. Dido имаше в хладилника праскови. Той предните дни ми бе казал, че мога каквото си поискам да ям, макар аз това да не го правих. Ето че на този ден (номер 6) изкарах 2 праскови от хладилника и така сладко ухаеха – както никога досега! :) Само човек, преминал през гладуване, детоксификация и изостряне на осезанията – би ме разбрал. Ухаех прасковата поне минута и после започнах да я ям. Такова неописуемо удоволствие от вкуса й изпитвах! :) И изядох втората след това – бавничко сдъвках, на малки хапки поглъщах, наслаждавайки се на процеса! След това правих 1 час физически упражнения. Изпил съм не повече от 300ml вода за целия ден;

7)   Реших да последвам една рецепта за очистване на черния дроб и дебелото черво (хем да проверя има ли още нещо за изчистване) – тази с лимонен сок, но без зехтин, вода или стръкчета магданоз. Като малък не съм харесвал лимоните – много кисели ми бяха и абсурд да ги поглъщам или слагам на супи. Но ... този път реших да експериментирам … и за моя почуда без проблеми изпих сок от два изстискани лимона, като остатъкът – който пак е от лимона, но не дава сок – го смуча с устата. Хвърлям само кората и семките. Направих го чак следобяд това нещо със сока. Преди това се събудих както обикновено, а след 10 минути ходене и лека гимнастика, вече можех да правя физически упражнения, а не Енергията на Духа ми + ленивостта от предходните дни да надделяват над желанието за движение и използване на мускулите, сухожилията и ставите.  Правих 1 час упражнения, без да се изморявам, да изпитвам болки или жажда. Почувствах по-късно внезапно прилив на Енергия и още желание за физическа активност, така че още 1 час раздвижвания правих; В този ден забелязах и чувствах как самите ми кости се заздравяват и усещането им е по съвсем различен начин!
8)   Подобен на предходния ден. Малко гимнастика и разтягане, после силови физически упражнения, след това пак разтягане + масаж на тялото зона по зона. Отделно 30 минути правих специални дихателни упражнения. Отново изпих 2 лимона наведнъж, като преди това реших 50ml топла вода и горещ душ за коремната област.
9)   През нощта изпитах желание за вода, пък и устата ми беше пресъхнала. Изпих ~1500ml вода за целия ден. Уви, чувствам как от едната ми амалганена пломба излизат отровите, преминавайки през точно специфичен меридиан и бял дроб. :( Засега само дишам и оставам организма сам да се пречисти. Ако до 15 дни все още усещам гадните вещества – направо отивам да ми я сменят с по-новите, в които нямат живак и други глупости. Карах на сок от 4 лимона наведнъж (оказаха се около 200-300ml) – което вече беше малко зор, защото сълзи и сополи потекоха. :D А върхът на езика така киселееше, че цяла вечер си продължи. Вечерта тествах една прасковка и ефекта върху мен. Бях поставил изрично въпросът дали Енергията идва от храната, или Вътрешното ми същество. Резултатът беше, че когато ядох – освен радостта от вкуса и мириса, нямах желание за физическа активност. Когато стомахът и червата преработват храната – съм ленив и мързелив (нещо, което пролича и в следващите дни). В случая това продължи кратките 15 минути. Когато след това реших отвътре да „избухна“ волево с Енергия – веднага се освежих и макар жегата на обяд (30+ градуса) се разхождах и правих силови физически упражнения;
10)   През нощта реших спонтанно, събуждайки се на два пъти – да изпия общо 600ml минерална вода. Да, отслабнал съм и мога вече да си виждам всеки прешлен по гръбначния стълб – а преди Инедията само някои. :D Горе в главата виждам изпъкнали вени от няколко дни, а преди не си личаха толкоз. Сутринта, след като се изпиках, изпих отново по желание още 300ml, а след това 2 часа активно раздвижване на стави + мускули + сухожилия. В последните 20 минути вече упражненията бяха по-силови. След това 30 минути стречинг. За първи път от десет дни реших да си масажирам фалоса, а оттам да стимулирам всички жлези едновременно. Такава игра падна, че не усетих как са минали 45 минути – без желание за еякулация, просто масажирах фалоса си и чувствах всичките жлези, които са свързани с него. Забелязах, че паточето ми се е увеличило на дължина, но пък не е толкова дебело, каквото си го познавам. :D Ама че откритие нали ... :) Искам си дебелото паточе! :D
11)   Днес си станах зареден с Енергия и без проблеми си правя физически упражнения час-два, както и на всеки 10 минути. Постоянно работя върху някаква група мускули, сухожилия и кости. А когато не – или дишам и управлявам течностите на тялото, или само ги управлявам, без да използвам и Съзнателно дишане. На обяд реших да пробвам какво ще стане ако си откъсна две големи чепки грозде и пия сока им, без шлюпките. Наслаждавах се на вкуса, а (глюкозата от) гроздето направо ме удари приятно в главицата. Естествено се потвърди теорията ми, че когато човек има пълен стомах (да, 2 праскови или 2 чепки грозде и стомахът е пълен) – му е трудно да върши физически упражнения, защото организмът трябва да фокусира ресурсите си върху обработването на храната! В случая 10 минути масажирах коремната област и после пак се върна способността за упражнения – без тялото да се занимава с храносмилателната система. :) След няколко часа откъснах 2 средни домата от градината на Dido и изпих сока и семето им, без кората. Умишлено така направих – иначе преди и в бъдещето ще ги ям с кората. Пак 10 минути неспособност и нежелание на тялото (ленивост) да върши физически труд. Също така на следващия ден напускам къщата на Dido, Благодарейки му за разбирането, зрелостта му и гостоприемството. :) Време е да се върна в дома си и да видя как ще се чувствам в големите градове.

(По-горните записки си ги водих на една тетрадка с химикал, а сега ги записах на компютъра. :) )

Видях се с един Любим и дългогодишен Приятел в родния ми град. :)) Минавайки пеша през замърсеното и оживено място, имайки Вътрешните умения и качества – успях да направя това, в което други са се проваляли (включително Форум). Бяхме си писали преди доста време с него относно Инедията, когато той сподели, че е прекъснал защото самите хора са причината да изсмукват енергията в и без това замърсеното в градовете пространство. Но ако в такива случаи сложиш дори малко храна в стомаха си, гадното чувство (когато си в тази ‘задушена обстановка’) изчезва и може да си сред тълпата. Както прочетохте в предходната глава – аз също виждах как ако съм Екстровертен, просто почти всички Съзнания са в дуален режим и най-вече са нещастни и празни откъмто енергия … или казано по друг начин – са „енергийни вампири”. Без значение дали го правят Съзнателно или не – това е факт и по-чувствителните от вас ще забележат това. Дори например да станете свидетел на двама спорещи човека – ако сте екстроверт и сте се потопили в обстановката, ще се чувствате изтощени и изпразнени. Исках да докажа на Себе си и другите, че комбинирайки двата метода и залагайки на Вътрешния (който е пренебрегнат в Западния начин на мислене и живот, търсещ щастието и ползите извън себе си!) – това ще даде положителен резултат. Ето защо в моментите, когато обстановката е ‘неблагоприятна’ – уменията да вътрепребивавате, да преодолеете страховете и дразнителите си, да останете незасегнати/невъзмутими от случващото се – са незаменими и ще Ви помогнат както приживе, така и след смъртта. Дори пред вас да стоят 20 необуздани деца в автобуса (издаващи знаете какъв шум, че и повърхностни теми за разговор), или съседът да коси тревата си с не-хубаво-звучната косачка, или да гърми силно на няма и 500 метра, или срещу вас да идва огромно и джавкащо куче …. Да бъдете силен Вътрешно! :) Нима не си струва да се ‘инвестира’ в тези неща?

Вредата от фанатичното залитане в тези неща води до краен Субективизъм (нямащ нищо общо с глобалната действителност) и до Безчувственост към всичко извън Себе-то (другите, природата …). Виждал съм и двете страни на монетата (ползите и вредите) и затова съм решил да избера алтернативен път – хармоничното обединение на Вътрешния и Външния.

Описах Ви предимно физическия и енергийния аспект на Инедията досега в тази част. Сега ще се спра върху менталния и емоционалния. Четейки от опита на другите хора в тази област (инеядите + гладуващите), всеки казва че едва ли не се изправя пред огромна камара от нерешени мисли, страхове и теми, които изплуват на повърхността. Да – така е, само че при мен темите бяха 2, като едната си беше наистина проблемна и полу-Осъзната, а другата също си я знаех, но и на нея не й виждах решението. Аз много се зарадвах от този факт! (Само 2 нерешени теми!) Защо? Защото това си е вид проверка до колко познавате страховете, слабостите, привързаностите си и нерешените страдания (ако има такива). Нямах проблеми с нито едно от тях, защото Не съм чакал гладуването да изкара на повърхността ‘замитаното под килима’, а съм се занимавал и ще продължавам да се занимавам със Себе си всеки ден. :))) Бях толкова радостен от начина, по който съм подходил към живота преди ‘експеримента ми с Инедията’ – че това обясняваше изключително бързите процеси на детоксификация и регенериране + качествената Енергия, излъчваща се от Духа ми. :)

(Чел съм, че повечето хора например седмица-две са приковани за леглото, докато тялото им се прочиства - много повръщания, виене на свят, пожълтяване на кожата и прочие ...)

Дали Егото се изостря – в моя случай не, защото толкова години дълбая на тази тема и свързаното с него Дуално и Отвъд Дуално Съзнание, че се усещам и виждам къде Егото забуксува и циклично връща теми и преживявания, които са неотработени. :)

Освен, че си реших двете теми – чрез Интуитивни и Вътрешни преживявания, продължавах да дълбая към себе си, защото исках да Знам дали да продължавам с живота си в тази реалност, или да отлитам … :))) Веднага последваха отговори, вдъхновения и бъдещи преживявания, които да ме обогатят … и ето ме … тук – все още в тази реалност и тяло, пишейки и споделяйки с другите опита си. :)

Тъй като едно от бъдещите ми занимания ще изисква силна физическа структура на тялото ми, то реших да се върна към храненето – защото заземяването си бе трудно постижимо. Едно е да си тупнеш дупето и да медитираш по 24 часа, друго е ако ще трябва да вършиш физически занимания с тялото и искаш да го ползваш активно в тази реалност. Затова реших да се върна към храната, като този път щях да подходя изключително внимателно към всеки тип храна и обработването й. Внимателно и изследователски! :))) Преди да продължа ще кажа, че ако след Инедията се върнете само на плодове и зеленчуци (+ чиста вода) – то можете преспокойно да си живеете заземено, но ако не тренирате мускулите, сухожилията и ставите си – не виждам как ще извършвате физически-силови занимания. Иначе всякакви други, предимно интелектуални – абсолютно Да! Даже ще сте много ефективни и полу-литнали, полу-заземени. Зависи от плодовете и зеленчуците, които хапвате. Тези, които се отглеждат на земята – са повече Ин и Ви заземяват (картофите и чесънът например). Само трябва да внимавате със Слънцето – защото ако го използвате като Енергиен източник – ще имате тенденция към излитане на Духа от тялото. :D Леки, ефирни и чувстващи Духа си, както и течностите в тялото … :) Дори аз, който ще разберете какви храни консумирам – ако сменя Фокуса на Съзнанието и се ориентирам към по-меката част от организма ми – също изпитвам тези неща и в такива ситуации трябва пак да превключвам към костите и мускулите, за да свърша каквото и да е – както и да спра свързването ми със Слънцето. Обичам те, Слънчо! :)

Не се шашкайте, нито слушайте другите (които нито имат опита, нито имат знанията и разбирането) – както казах, това не е слабост … Вие Чувствате какво е да си Жив! Идеята на създателите зад хуманоидната форма е била това да е Чувстваш и Разумен вид (просто Интуитивно знание, без да имам подробности или среща със самите Създатели в по-горни плътности – но и това време ще дойде :) ) … Толкова балансиран и хармонизиран е бил Хуманоидът като концепция и реализация … но с времената други са подкастряли самия организъм и променяли днк-то му … превръщайки телата ни в това, което са днес. От една страна това си е падение, от друга – следствие от свободни избори, а от трета – перфектна предпоставка за развитие и напредък на Души, които искат да се инкарнират в сегашната версия на човешките тела. :) Защо? Питайте Себе си, за да разберете вашите причини защо сте тук … :)

Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: