Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лечебно гладуване <> инедия; и разликите  (Прочетена 13332 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #15 -: (Понеделник) 25 Март 2013, 20:57 »

Всеки го дава - кой както може. Последствията и резултатите дават ориентир кой как го е давал. hi

П.П. - Само да уточня - ти да не си мислиш, че и досега ям само салати и лападец.  Grin
Това беше само за очистването на организма, не за постоянно.
« Последна редакция: (Понеделник) 25 Март 2013, 21:07 от Страшку » Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #16 -: (Понеделник) 25 Март 2013, 21:06 »

Та мисълта ми е, за едните здраве е да гладуват за други да се хранят, но с мярка  Wink!
« Последна редакция: (Понеделник) 25 Март 2013, 21:17 от old4 » Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #17 -: (Понеделник) 25 Март 2013, 21:14 »

Та мисълта ми е, за едните здраве е да гладуват за други да се хранят, но с мярка  Wink!
Няма гладуване. Едно е въздържането от храна за някакъв период, друго е хранителният режим в ежедневието.

Нивото на осъзнатост между духа и тялото, показва здравето на личността. ...ама само как го написах това изречение.

Здрав дух в здраво тяло. hi
Активен

Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #18 -: (Понеделник) 25 Март 2013, 21:20 »

Това е и моята истина, получаваш от сърце  hi.

П.С.Трийнах си двата поста, те бяха за теб можех и на лини да ти ги пратя  Wink, няма защо да цапам темата на форума с моите житиета битиета  Grin.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #19 -: (Понеделник) 25 Март 2013, 21:25 »

gimmefive
После и аз ще мина с метлата ако трябва.  Smiley
Активен

Неактивен user3
Full Member
Публикации: 163

« Отговор #20 -: (Понеделник) 25 Март 2013, 23:28 »

Та мисълта ми е, за едните здраве е да гладуват за други да се хранят, но с мярка  Wink!
Няма гладуване. Едно е въздържането от храна за някакъв период, друго е хранителният режим в ежедневието.

Нивото на осъзнатост между духа и тялото, показва здравето на личността. ...ама само как го написах това изречение.

Страшку! Това изречение е златно: 'Нивото на осъзнатост между духа и тялото, показва здравето на личността.'
То и при осъзнатост има баланс, а при баланс нуждата от телесно пречистване е минимална, защото тялото 'чува' какво му е истински нужно, иначе плътта подвежда...
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #21 -: (Понеделник) 25 Март 2013, 23:52 »

Страшку! Това изречение е златно: 'Нивото на осъзнатост между духа и тялото, показва здравето на личността.'
То и при осъзнатост има баланс, а при баланс нуждата от телесно пречистване е минимална, защото тялото 'чува' какво му е истински нужно, иначе плътта подвежда...
Здравей mila. Smiley Начина по който ми разтълкува изречението е точно отзад-напред на начина по който аз направих сентенцията, за да напиша това изречение. hi
Активен

Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #22 -: (Понеделник) 25 Март 2013, 23:53 »

Аз пък ще ви препоръчам един филм Smiley

http://www.youtube.com/watch?v=3MvAM97VDE8

Hungry For Change
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #23 -: (Вторник) 26 Март 2013, 02:05 »

Има го в замунда http://zamunda.net/details.php?id=351761&hit=1
Ще го изгледам тия дни.

Но не съм фен на гладуването. Ама хич. Щото от това се повредих като тийн. А то нямах нужда тогава. Ама детски капризи. Предпочитам както казаха по-горе разтоварването. Един ден в седмицата е достатъчен да е човек на малко плодове и много чай или вода. Е то и аз не винаги ми е възможно. Но гледам поне два пъти в месеца да го правя. Течността ми предимно чай, но без мед или захар. С лимонче.
Може и в другия форум преди да съм ви разказвала. Не помня. Леля ми с този метод преди години отслабна. И не само. Ами и се подмлади. На 60 години е. Изглежда на 30. А има много жени изглеждат на 60, а са на 30.  Grin Разбира се тя е фен на йога, медитация, разделно хранене. Също така рядко яде месо.
« Последна редакция: (Вторник) 26 Март 2013, 02:13 от kalan » Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #24 -: (Вторник) 26 Март 2013, 02:16 »

Олд, не съм забелязъл да пада мускулна маса кой знае колко. Виж мазнините чувствително.
И по-същественото! Силата на мускула се запазва, дори се засилва.
Май Спорта беше писал миналата година по това време в хнета, при предишното ми прочистване (което беше 40-45дена), че реално дори мускулната маса да пада, масата на мускулната ТЪКАН остава.
Това, което се маха от мускула, са вода, фино набити мазнини, между мускулната тъкан, и разни соли и отрови.

А мое предположение, (но май съм го чувал и другаде), че тялото хронично е в постоянни отоци. Не се забелязват, защото са буквално в цялото тяло. Аз лично нямам мерак да "вадя" голям обем бицепс. Ако е само вода и отекло болно месо.
Досещам се, че си щангист. И вас са ви втълпявали други работи. Сега е трудно да вярваш на нови неща.

Разумното хранене не е лошо, но тук изобщо не говорим само за контролиране на теглото. То е най-несъщественото.
На корпуса на един кораб за да му се направи профилактика, се вдига на док. За да е на сухо. И тогава се работи. Принципът е същия. Тялото има нужда от периодични профилактики.

Освен това, също както една физическа тренировка уврежда и консумира мускула, но пък той става по-силен заради предизвикателството, по същия начин и периодични гладувания (разбира се, в разумна степен) са предизвикателство за организма. Именно недостигът на енергия тласка организма да се приспособява към алтернативните методи за получаване на енергия.
Разбира се, след това балансираш и започваш да ядеш. Поне докато привикнеш към тези алтернативни методи.

Има го и моментът с извисяването на съзнанието. Чистото тяло много по-осезателно усеща всичко. Усеща се гигантски прилив на психическа енергия и изобщо енергия и сила за живот.

Определено масата читатели във форума са хора, без особени цели и амбиции. За тях е критерий да не си конкретно болен от някоя болест и да нямаш корем. Да ходиш без бастун и да можеш да си връзваш връзките на обувките.
Тая тема, обаче, и тоя тип гладувания са за хора с по-специфични цели. Хора, които искат да са свръх силни, свръх издрдържливи, свръх енергизирани, да се запазят млади за по-дълго време и тн.
Хора, които ценят живота си, тук и сега, и искат да извлекат максимума от него.
А не да чакат следващото прераждане да ги възвиси и да ги направи по-щастливи.
Лошо няма, никой не е принуден на сила да се зори. По желание е.

А и май имаше въпрос. Не постя от религиозни съображения. Даже ще спра преди да дойде Великден. (поне преди православния. Другия е тая неделя.)
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #25 -: (Вторник) 26 Март 2013, 08:15 »

Тангра-точно от гладуване получих първия си проблясък.Направих го несъзнателно,но от тогава знам значението на постите,от опит-не от четене,а от опит.Никога не съм била религиозна,но пък винаги съм била силно влюбена,от което почти не ми остава време да се храня.Като казвам влюбена-ако не е мъж,ще е музиката,вътрешните пориви,Живота.Та освен гладуването,помага и това да впрегнеш цялото си същество към реализиране на отдавна подтиснати детски мечти.Детски-не като наивни и неизпълними,детски като чисти.Успех!
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #26 -: (Вторник) 26 Март 2013, 21:11 »

Сигурно не сте се замисляли колко неща стават видими, когато човек говори за глад. Тази тема и коментарите в нея са достатъчни за завършен психопортрет на всеки един участник : )

Мислех, че поне някой ще пита нещо. Това, че никой не попита какво всъщност се случва и какви са първопричините на нещата, говори само за нивото на запознатост с тази материя. Което ниво е нулево. И колкото по-нулева е запознатостта с нещото, толкова по-смело е коментирането. Не че този форум се отличава с нещо от всички останали де...

И все пак, в името на "вечно четящия анонимен"...

Аритмията задължително ще се случи в ранните етапи на пречистване, по това именно човек може да познае дали процесите са в ход.

Това, което се мери като холестерол, е само онзи, който е разтворен в кръвта. Холестеролът е по-висок след хранене, защото е разтворен в кръвта от току що поетото, и е минимален преди хранене, когато скоро не е била поемана храна.
Действителният холестерол обаче се наслагва по стените на кръвоносните съдове и образува мазни наноси, които стесняват диаметъра на съдовете. Тъй като той не участва активно в кръвния поток, не може и да бъде засечен по начините, по които се измерва масово в момента.

Когато киселинността нарастне и се влезе в ацидозната криза, кръвта започва да разтваря тези наслагвания. Преди гладуването може да не е засечен никакъв холестерол, и най-често е така. В пика на ацидозната криза обаче, при измерване като по чудо холестеролът се оказва в много над безопасните норми.

Но не само това.
Токсините се наричат токсини, защото се отлагат. Те се обграждат от мастни клетки, които ги изолират от активната обмяна на веществата, докато тялото не измисли начин за отърваване от тях, което се проточва с години, и с десетки години, ако не се гладува. При ацидозната криза всяка една отрова, където и да е била изолирана в организма, се освобождава и се насочва към кръвния поток. Защото единствено чрез кръвния поток тя може да стигне до черния дроб и да получи изходящо направление.

Това е известно като авто-отравяне по време на глад. Точно затова казах, че една завършена свиня може да не издържи ацидозната криза - колкото и да са като количество и концентрация, всички отрови ще бъдат освободени в кръвта едновременно.

И не само това...

Когато холестеролните отлагания бъдат разтворени в кръвта, те променят дебита на кръвоносните съдове. Кръвното налягане е пропорция от два фактора - сърдечно налягане и артериално налягане. В определен момент се оказва, че артериалното налягане пада драстично, поради увеличения дебит на съдовете, след като разтварянето на холестеролните отлагания е започнало.
Това означава, че сърцето не поддържа адекватен ритъм спрямо новите условия. Започват флуктоации на сърдечния ритъм, който се опитва да постигне равновесие с постоянно променящия се дебит и налягане в кръвоносните съдове, което създава и аритмията.

Това винаги отнема кратко време (няколко часа) ако е драстично, и няколко дни, ако се случва постепено. Когато сърдечният ритъм и артериалното налягане отново влязат в унисон, вече може да се каже, че кръвоносната система се е върнала до първородните си параметри и ще отговаря на учебниковите норми.

Всяка една система трябва да премине възродяване, преди човек да си даде сметка за резултатите и да може да прави сравнения между преди и сега.
Активен

Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #27 -: (Вторник) 26 Март 2013, 21:24 »

Твърде много ли ще са Великденските пости за всичките почитатели на библията тук? Да не се окаже, че с богохулството си съм най-вярващия наоколо : )
Активен

Неактивен Deus Romanorum
Restricted
*
Публикации: 136

« Отговор #28 -: (Вторник) 26 Март 2013, 22:02 »

Твърде много ли ще са Великденските пости за всичките почитатели на библията тук? Да не се окаже, че с богохулството си съм най-вярващия наоколо : )

Великденските пости, нямат общо с Библията!

Цитат
Да не се окаже, че с богохулството си съм най-вярващия наоколо : )

Да така излиза,  "богохулството е понятие свързано с невежеството на човека ", а не с Бог!
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #29 -: (Вторник) 26 Март 2013, 22:24 »

Великденските пости, нямат общо с Библията!

Цитат
Да не се окаже, че с богохулството си съм най-вярващия наоколо : )

Да така излиза,  "богохулството е понятие свързано с невежеството на човека ", а не с Бог!

Абе ти коя секта си? Grin Grin Grin

Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: