Веган Начин На Живот
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Веган Начин На Живот  (Прочетена 1430 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Sht000
Newbie
*
Публикации: 40

« Отговор #15 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 07:18 »

Избийте си от главите това, че воювам,отдавна съм спряла.

Е как да си те избият от главите ,като ти си агресивна в присъствието си и не спираш да заливаш форума със спам?
От три години хората тук ти казват да се пръждосаш,но ти три години упорито продължаваш да ги поучаваш и да ги заливаш  с логореята си..
Пасивна агресия граничеща с нечовешка дебилност.
Но си права.Това твоето не е война,а най-обикновен тормоз

Активен
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 2135
Не разменям човечността с патриотизъм!

« Отговор #16 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 07:23 »

А не бе, ще гледам как се лъжат и ще си мълча  Grin  Аз лично, ако смятам някой за луд го игнорирам. Или ако знам как бих му помогнала. А ти какво каза за тези 3 години? Или се включваш да си изкараш нервите някъде?   Grin
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен dido
Full Member
Публикации: 223

« Отговор #17 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 07:51 »

... че ще е по-коректно да бъда "цитатник", вместо да ви заблудя с недоизмислени твърдения от личен опит.
Това е сериозен форум
Беше.Преди много време.

Ами хайде пак да го превърнем в такъв. От кого смятате че зависи?

Дора, не те наричам бездарна, констатирам че се държиш като такава. Има огромна разлика. И въобше не искам да те обидя - това сама си го сътворяваш. Исках да посоча твоята незрялост, за да могат четящите САМИ да преценят. Всички ние сме като актьори в театър и публиката Сама е избрала да дойде в залата, за да реши своите собствени проблеми.

Ще ти кажа защо проучване над 100 или 1000 човека не върши работа. Защото се работи със средна величина- А огромната част от хората СА бездарни - това са Органични портали, които не са способни да сътворят нещо. Не можеш да сравняваш, да речем Айнщайн с Бай Киро Малката ракия. От тези средни величини хората формират мнение че някои неща са невъзможни. Например съществуват хора, които могат да не ядат със седмици без да увредят здравето си, тъкмо напротив. И когато ги комбинираш с масата тези случай се "изгубват". Друг пример е Новия Световен Ред - огромната част от хората формират вярване че това не съществува и така се изгубват тези, които могат от личен опит да дадат "доказателства". Доказателства е в кавички защото големия проблем е че различните хора приемат различни неща за доказателства. Всъщност ако приемеш дадени постулати в основата може да докажеш абсолютно всичко.

За Истината - това вероятно е най-важното което съм написал досега.
Аз Знам че не съществува Универсална Истина и Смисъл - съществува само това, което ние определяме като такава. Съществуването на Универсална Истина е в разрез с Безусловната любов на Източника/Твореца. Безусловната любов неизбежно води до Свободен избор, а такъв не може да има ако трябва да се постигне само една задача. Ако искаш да изведеш Универсална истина - това е до което съм стигнал аз и което приемам и живея за такава.

Универсална Истина = Безусловна любов = Свободен избор = Отговорност = Интеграция

Приемането на съществуване на Универсална Истина, различна от посочената от мен, е довело до всички войни и търкания между хората. Вместо те да приемат че всеки сътворява своя Истина и съответното коопериране за постигане на сходни цели хората са постоянно на нож едни с други.
Тук има цяла тема - Криворазбраната моралност.
А всъщност тя е грешна в самото си заглавие. Темата би трябвало да се казва "Обективизъм И Релативизъм". Защото това са просто две гледни точки при преживяване на Реалността, които съществуват едновременно. И ДВЕТЕ имат своята стойност и приложение.
А как Знам че не съществува Универсална Обективна Истина? Като съм преживявал различни "паралелни физически реалности", всяка със своя версия на Истината. Във всички обаче важеше
"Универсална Истина = Безусловна любов = Свободен избор = Отговорност = Интеграция". Това обаче едва ли е "доказателство" за универсалността на това твърдение.
И неизбежно изниква въпроса - Коя Реалност е Реална?
Отговорът е че Всички са Реални. Как може нещо да е нереално, щом води до израстване?
Отделно от това, докато пребивавах в "паралелна реалност" усещането за реалност беше даже по-силно от настоящото ми усещане.

Зрелостта на Съзнанието се постига, когато всеки сам, по собствен избор, достигне до своята версия на Универсална Истина. А може да използва всички инструменти, включително и Лъжата - тя е много мощен инструмент.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #18 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 08:07 »

Не си измислям,  ти обяви ,че нищо не съм сътворила.  Прав си за много неща.  Не съм достатъчно зряла. За 32 колко да съм зряла. Но мисля. Няма да имам време сега да пиша надълго,  че е и празник и съм на работа,  но по-късно ще ти кажа с кое не съм съгласна Smiley
Активен

Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен dido
Full Member

« Отговор #19 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 08:26 »

Не си измислям,  ти обяви ,че нищо не съм сътворила. 

Дай линк с това, с което смяташ че си допринесла за намаляване на невежеството.
Както сама пишеш "Няма какво ново да се измисли, но могат да се комбинират идеи, както правят иноваторите. " Дай пример как си пречупила това "нищо ново" през твоята личност, как ти си иноваторът. Точно това направих с притчата за овцете и овчаря - комбинирах "Пътеводител на галактическия стопаджия" с моята лична творческа сила. И между другото там никъде не написах твоето име - ти сама се припозна.

П.П. Аз също имам много свободно време и няма да спра да показвам незрялостта ти. Форума може да се превърне в сериозно място само с влагане на лични усилия и точно това ще направя! Освен ако админа, като творец на тази Платформа, не се съгласи.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #20 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 08:31 »

Това,  че не оценявате опита , който ви показах чрез разговори,  а не чрез дълги постове,  не значи,  че не съм допринесла.  Хванах лъжи в крачка,  докато говорим. Smiley))))
Активен

Неактивен dido
Full Member

« Отговор #21 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 08:38 »

Както писах "Лъжата - тя е много мощен инструмент. "
Това означава че си лишила хората от този инструмент. Тоест си отрекла част от Реалността, вместо да разбереш нейното приложение. Това е фрагментирането, за което пиша.
Означава и че ти знаеш път за достигане на истината, изключващ лъжата, "която си хванала в крачка". Това е пътя на фрагментирането, водещ до лудницата. Именно изключването на части от реалността води и до фрагментиране на личността, докато накрая се получава поредния социален робот, реагиращ стандартно на стандартните команди. Новопроизведен Органичен портал.

П.П. "За 32 колко да съм зряла." Това не е извинение - познавам хора на 53 които са по-незрели и от теб. И това не са Органични портали, а Съзнания с възможности! Познавам и Съзнания на двадесетина години, които са много по-зрели от мен.
« Последна редакция: (Четвъртък) 24 Май 2018, 08:45 от dido » Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #22 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 08:45 »

Разбирам те,  разбери ме и ти.  Има благородни лъжи. Но когато е с цел хранене на егото или зловредна е друг въпрос. Не мога да отделя много време сега за да обяснявам.
Активен

Неактивен dido
Full Member

« Отговор #23 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 08:48 »

Разбирам те,  разбери ме и ти.  Има благородни лъжи. Но когато е с цел хранене на егото или зловредна е друг въпрос. Не мога да отделя много време сега за да обяснявам.

Лъжата е просто инструмент. Не е добра, лоша или благородна.
Приеми го като преминаващ влак - той не е нито добър нито лош. Зависи обаче къде се намира Съзнанието, наблюдаващо влака. Ако е на релсите ще оцени влака като трагичен.
Така се формира съденето.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #24 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 08:54 »

Съденето- като съдия- безпристрастно.  За такова съдене  говоря аз в постовете си. А нали видя Психея как се как се изложи.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #25 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 08:58 »

Изложи- разкри намеренията си,  не в лошия смисъл.
Активен

Неактивен dido
Full Member

« Отговор #26 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 09:08 »

Съденето- като съдия- безпристрастно.  За такова съдене  говоря аз в постовете си. А нали видя Психея как се как се изложи.

Не съществува такова нещо като безпристрастно съдене. Защото е от Ума, той съди всичко извън комфортната му зона, в която той винаги е прав.
Психея реагира така по много дълбока причина. Така Зрелостта реагира на Незрялостта, претендираща за Зрялост, така се реагира на Увеличаването на невежеството.
Ето така, без да включваш Ума/Егото можеш да разбереш хората без да ги съдиш.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #27 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 09:11 »

А не,  не съм съгласна, сега ще ме изкараш насилник.  А това не е така.  Казваш в момента,  че насилието е нещо добро,  като не е истина. 
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #28 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 09:15 »

Истината е,  че не може с обиди, нападения и бой да се реши проблем.  А с разбиране и разговори. За достигане до истината.  И затова има сарказам,  а не обществено нарицание.
Активен

Неактивен dido
Full Member

« Отговор #29 -: (Четвъртък) 24 Май 2018, 09:28 »

Че ние да не сме Светци?!
Щом сме все още тук, значи имаме още неща за интегриране.

Вместо да разбереш смисъла/мотивите на човека за това, което ти се казва ти реагираш от рептилоидния мозък - бягство или борба. И ти избираш борбата, защото всъщност няма конкретна физическа заплаха, от която да избягаш.

Жертва/насилник са двете страни на монетата, докато не ги интегрираш в едно цяло (каквото те така или иначе са!). Това е дуалността в действие.
Пак ти препоръчвам статията от "паралелна реалност". Абстрахирай се от параноичността и вникни в смисъла.
Проблем се решава от друго ниво, от което е създаден.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: