Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: АФОРИЗМИ  (Прочетена 202 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7220
мислите определят съдбата ти

« -: (Понеделник) 21 Май 2018, 18:03 »

Михаил Николаевич Задорнов е съветски и руски писател сатирик, хуморист, драматург.
Роден е в Юрмала, Латвия и за съжаление умира на 69 години на 10 ноември миналата година.
Избрала съм няколко негови афоризми, които ми харесват.
Някои от тях ме препращат към други автори и определени хора, но това е само мое мнение.

1. Да живееш - това е професия, но за съжаление мнозинството се занимава със самодейност.

2.Най-вредното нещо е живота - от него всички умират.

3. Ако, празнувайки Нова Година е дошло време за тортата, значи празникът не се е получил.

4.Кой представлява по-голям интерес за жените - мъжете със загадъчно минало, голямо бъдеще или загадъчно настояще?

5.Да лъжете жена си е безнравственост. Да лъжете колегите, клиентите, купувачите е мошеничество. Да лъжете целия народ е политика.

6.Професионалист е не този, който не прави грешки, а този, който не ги повтаря втори път.

7.Как е възможно да наричаме "слабия пол", тези които ни отнемат толкова сили?

8.Ако повече от един ден се чувствате щастливи, значи от вас скриват нещо.

9.Ако са ви нарекли "идиот" и вие сте се обидили, значи вие наистина сте идиот.

10.Ако сте се влюбили и не знаете как да се избавите от това чувство - просто се оженете!

11.Културата е зло, което разрушава духовния свят на ТВ зрителя.

12.Ако кажеш на някого, че във Вселената има 300 милиарда звезди - той ще ти повярва. Ако му кажеш, че скамейката е боядисана той непременно ще я докосне, за да провери.

13.Децата са Богове! А възрастните са тези, които от тях правят хора.

14.Творецът е създал хората, за да може те да донаправят това, което на Него не му се е отдало.

15.С възрастта жените утешават себе си с козметика, а мъжете с чувство за хумор.

16.Ние обичаме работата си безкайно. С часове можем да седим и да гледаме как тя се трупа, трупа, трупа ...

17. За приятелството е нужно време, а за любовта - място.

18.По принцип съм оптимист. А оптимистът е човек, който като отиде на гробище вместо кръстове вижда плюсове.

19.Не разбирам как нашите лекари се учат на мъртвите, а лекуват живите?

20.Хората, които не познават миналото, плюят на бъдещето.
Активен

bojinkata
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: