Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво е Джин?  (Прочетена 1572 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен galapagos
Jr. Member
**
Публикации: 90

« Отговор #45 -: (Понеделник) 14 Май 2018, 23:08 »

Малко смях в залата от темата  Smiley

Цитат
. Сега карам *урс, който показва блокажите в тялото според говора на човек, но съм на 4 урок, като го мина след 2 месеца, ще ти обясня по-точно Smiley ако темата е твоя, извинявай,не съм видяла, форума е свободен Smiley Ако ви е интересно на другите, *урсa е от Christie Mary Sheldon  и се казва Ultimited Abundance, платих 300 долара за него

*урса е на английски от някакъв си/ някаква си Mary Shreldon  Wink

Пише ли кога господ им разбърка езиците във Вавилон или иска да изкара тази авторка , англиския като  Mutter Sprache във цялата Вселена. И защо трябва да се водим от " Дефектния език и ГОВОР  на англичаните и американците ", че и 300 долара да им дадем   Grin
Най - противния език, от дете ми беше англиския, усешах вибрациите му и когато го проговорих  го отхвърлих  от съзнанието си, съвсем съзнателно - имаше нещо гнило, което усещах - нечисто и гнило.  А и най-голямото зло идва от Америка и Англия.

Говор
от Уикипедия, свободната енциклопедия

Емблема за пояснителна страница Вижте пояснителната страница за други значения на Говор.

Говорът, още и субдиалектът, е разновидност на езика и социолингвистичен термин (идиолект) за обозначение на неголяма, като правило териториално свързана общност от носители на даден език. Говорът е основна структурна единица на езика.[1] Отличава се в рамките на езика с някои свои специфични черти на ниво езикова структура - например фонетични като в случая със западнобългарските и източнобългарски говори разделяни от ятовата граница.

На ниво сравнително езикознание, говорът също е общоприет като най-ниска величина на раздробяване на даден език, която притежава във висша степен определени и постоянни (неизменни) характеристики способни несъмнено да го идентифицират. Говорът като правило се отнася за сравнително малки демографски общности и служи между членовете им за общи потребности при постоянство в езиковата комуникация. По тези причини даден говор може да се отнася и за съвсем малки и обособени общности - градчета, паланки, села. Някои говори представляват изключително интересен феномен и по тази причина са обект на специално изследване и изучаване като например говорът на т.нар. галиполски сърби, на чийто говор известния сръбски езиковед и диалектолог Павле Ивич е посветил специална студия.[1]

По принцип делението на говорите е на териториален признак, но може да бъде и на социален, в който случай обектът на изследване и изучаване от социолингвистиката са жаргоните, които на по-високо социално ниво прерастват в групов говор. Други видове социални диалекти са тайните говори, известни още като арго, както и класовите говори, които днес са напълно изчезнали в Европа.

Териториалните говори от своя страна се поделят на преходни, смесени, майчини, преселнически и островни говори (тук се имат предвид останали в пълна изолация чуждоезикови общности), пример за които е говорът на т.нар. галиполски сърби които по преданията им са от Поморавието и са определяни от сръбските езиковеди като общност успяла да опази говорът си в гръцка и турска езикова среда, и чийто говор е старопоморавски и отнасян от Павле Ивич към севернопоморавския днешен такъв, класифициран като старощокавски сръбски диалект, чийто диалектен континуум достига досами Белград. Също така интересен феномен са малоазийските български говори сред малоазийските българи.

Активен
Неактивен galapagos
Jr. Member
**

« Отговор #46 -: (Понеделник) 14 Май 2018, 23:28 »

Dora
П.п. Гърците се гордеят с 200-300 философа, а какво да кажем ние с нашите 6-7 милиона...

И ти се гордееш с дървени философи?
Имах един  любим професор на времето в унито, който беше много навътре в нещата за България и казваше така - " Проблемът на България е че ние нямаме СПЕЦИАЛИСТИ, а дженералсти" и образованието и системата ни създават такива.
 Това са хора уж, специалисти по всичко, но без знания на специалисти. А специалистите са винаги контролирали дженералистите.
 От там идват и всичките проблеми в държавата, дървени философи-разбират уж от всичко, а се оказва, че за нищо нямат достатъчно познание и освен да говорят и философстват за друго кво стават в системата?
Те сигурно и затова си заминаха гърците с философите и апокрифите  Wink
Активен
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 2135
Не разменям човечността с патриотизъм!

« Отговор #47 -: (Понеделник) 14 Май 2018, 23:31 »

А аз пък не мога да разбера още ти някакъв критик ли си или  поредния хейтър...  Ще се изясни..
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен galapagos
Jr. Member
**

« Отговор #48 -: (Вторник) 15 Май 2018, 00:02 »

Опитвам се да ти покажа блокажите, без да ти вземам 300 евро.
И що предлагаш *урсове на английски, като си българка? - проблемът ти?
Майка ти..баща ти..на български ли те блокираха, като съзнание че търсиш изход в *урсове от Mary Shreldon за говора си  - на английски ?

Показвам ти пътя, да не се излагаш повече  Smiley
« Последна редакция: (Вторник) 15 Май 2018, 00:35 от galapagos » Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #49 -: (Вторник) 15 Май 2018, 07:23 »

За голям умник се мислиш явно Smiley sorry,  im not sorry Smiley като го преведеш каква е разликата?  Един съвет,  вместо да си пилееш енергията в дребнави забележки от всакакъв вид,  по добре я канализирай в градивен спор и не се ограничавай в един език. 
« Последна редакция: (Вторник) 15 Май 2018, 07:44 от Dora » Активен

Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #50 -: (Вторник) 15 Май 2018, 08:47 »

И не ме разбирайте погрешно,  ако ги имаше тези знания на български,  разбира се че тях щях да уча,  както примерно чета дънов.  Но ги няма и съм принудена да търся навън.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #51 -: (Вторник) 15 Май 2018, 09:12 »

Някакси ми звучиш така, все едно си отворил 15 страници в интернет,  3 са забили,  а ти се чудиш от къде идва музиката,  а?! И аз горе долу,  но не се притеснявам и изнервям от това.  Ще синхронизирам накрая , защото си следя мисълта.

П.п.  Грешници съдят грешници,  за различните си грехове...  Я да изиграем едно хоро,  та да си вдигнем вибрацията.  Аз бих си разменила крилата,  защото съм емпат,  та да видя белезите ви и да целуна престъплението ви,  а вие?
« Последна редакция: (Вторник) 15 Май 2018, 09:22 от Dora » Активен

Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: