Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дядовата ръкавичка  (Прочетена 1441 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 733

« -: (Четвъртък) 22 Март 2018, 12:23 »

Предлагам спорове и дискусии, несвързани с темите да се доразвиват тук.
Примерно темите Любопитно и Смешки в нета като за начало.
Админа е харабия чиляк, но все пак нека не злоупотребяваме с добрината Му.
 Wink

Дидо, ти какво предлагаш? Да ги пуцаме с манлихерата, или да ги правим с марината в буркани?
Активен
Неактивен dido
Full Member
Публикации: 223

« Отговор #1 -: (Четвъртък) 22 Март 2018, 12:44 »

Предлагам спорове и дискусии, несвързани с темите да се доразвиват тук.
Примерно темите Любопитно и Смешки в нета като за начало.
Админа е харабия чиляк, но все пак нека не злоупотребяваме с добрината Му.
 Wink

Дидо, ти какво предлагаш? Да ги пуцаме с манлихерата, или да ги правим с марината в буркани?

Сега положението е повече от гадно, но "Винаги е най-тъмно преди изгрев".
Развитието е циклично, с превес ту на едната, ту на другата страна. Ако унищожиш изцяло една от страните, игра не може да има. Все едно всички останали фигури на шахматната дъска да са бели или черни.
Тогава не може да се играе повече шах. Може обаче да се измисли друга игра. Играчите на шах не искат играта да свърши, защото не могат да играят нищо друго.

Активен

Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #2 -: (Четвъртък) 22 Март 2018, 12:51 »

Хм.
Започвам да се досещам защо разсъждаваш така. Имам подозрение, че си попрекалил малко с паралелните(паралелна реалност драскачите).
Там говорят за някаква игра на Аза, както и оня гей в матрицата 5.
Това, дето става тук(Земята), на игра ли ти прилича?
Активен
Неактивен dido
Full Member

« Отговор #3 -: (Четвъртък) 22 Март 2018, 12:56 »

А на теб на какво ти прилича?
За някой е затвор, за други - училище, за трети -Ад, за четвърти Рай и т.н.т.
"Игра" е метафора за да обединя всички горепосочени в едно.
« Последна редакция: (Четвъртък) 22 Март 2018, 13:04 от dido » Активен

Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #4 -: (Четвъртък) 22 Март 2018, 13:09 »

Дидо, за мен Земята е Дом. Роден/Родина.
За теб ако е игрална площадка, играй си колкото ти Душа сака.
 Cool
Толкова от мен.
Активен
Неактивен dido
Full Member

« Отговор #5 -: (Четвъртък) 22 Март 2018, 13:27 »

Дидо, за мен Земята е Дом. Роден/Родина.
За теб ако е игрална площадка, играй си колкото ти Душа сака.
 Cool
Толкова от мен.

Навремето хората са смятали за дом само къщата си, по-нататък - населеното място, по нататък - държавата си, сега - планетата си. Виждаш ли градацията?
 Защо Галактиката не може да бъде смятана за дом, или Вселената, или Мулти вселената? Всичко е свързано.
Активен

Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #6 -: (Вторник) 27 Март 2018, 10:20 »

Някои упорито продължават да ползват цитати от тук, без да споменават от къде са. Пресен пример:
      Главите са две но дракона е един. Анунаките  воюват по между си ползвайки хората като оръжие. Земно отражение на тази вечна борба е сблъсъкът между Пазителите и Отцепниците или крадците. Сравнението с игра на шах е най-подходящо. Съмнително е дали играчите си дават сметка че пешките им са живи същества.

Дракона(тя) е двуглава.Що? Оня тапанар призоваваше черното слънце, на което разрушиха материалния дом тука в плюса. И предизвикаха големия взрив. Те бяха я налазили,и решиха че като унищожат едното проявления, ще могат със другото и, да завладеят живота и в двете.Та.
Всяка царица на света, е и царица в минуса, за това се изобразява двуглава. Тая на която разрушиха дома,е прибрана и е тука на Земята. Или, младата Царица на света Земята, е приютила в дома си, предишната.     

Това е копнато оттук:
http://paraatmajiwaatmavedaanta.blogspot.bg/

Даже и ключарчето, маминия златен, е ползвал мой пост да си направи темата за кемтрейлса в блога си, но щом го ощипеш, и подскача -  пицонката е манипулатор. Grin
http://keygiver.blogspot.bg/2017/04/chemtrails.html
Мангалче, пицонка ше викаш на майка си!
 Cool
Активен
Неактивен Ключарят
Full Member
Публикации: 187

« Отговор #7 -: (Вторник) 27 Март 2018, 19:40 »

Даже и ключарчето, маминия златен, е ползвал мой пост да си направи темата за кемтрейлса в блога си, но щом го ощипеш, и подскача -  пицонката е манипулатор. Grin

Пицонка, още в началото на темата ми за Кемтрейлс казах, че това са стари мои коментари от аналогичната тема в този форум. Всеки, който има минимално ниво на интелигентност, ще се досети или знае, че винаги цитирам с наклонен шрифт чужди думи (както сега съм направил). Винаги показвам източниците си, като този път си прав, че липсва единствено на кого бяха цитатите, защото в интерес на истината - твоя коментар за разлика от този на Форум и wildflower (наклонените шрифтове преди твоя, които също съм изпуснал неволно да спомена на кого са), въобще не е обогатяващ с личен опит, а представлява някакви жалки "догадки" на база прочетеното от твоя "езотеричен корифей". :)

Манипулираш отново, защото да казваш, че ползвайки твоя пост съм направил моята тема, е огромна неистина, защото подвеждаш читателите, че всичко в нея се базира или тръгва от някаква уникална информация, която си споделял, а аз умишлено не съм посочил източника й. А всъщност не е така.

Хайде, рипащо козленце, че тъкмо имам повече свободно време и трябва да продължа да превеждам и подготвям тема, която ще забие теб и останалите от нивото ти в дън земя. :P Но основният мотив и резултат са други, и те ще се разгърнат за всички останали хора. Наслаждавам се на процеса... :)

Активен

Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #8 -: (Вторник) 27 Март 2018, 21:32 »

Grin
Мангал.
Цитат
    подготвям тема, която ще забие теб и останалите от нивото ти в дън земя.       
Тъй като се каниш да вредиш не само на мен, а и на други хора, за втори път та обадих на майка ти.
И за да не останеш перманентно натъжен, предполагам няма да ми даваш повод да го правя и трети път?
Защо ли?
Ми сети се сам, нали си наУчен?
 Cool
Активен
Неактивен Sht000
Newbie
*
Публикации: 40

« Отговор #9 -: (Сряда) 28 Март 2018, 09:06 »

Ама напоследък много модерно доносниченето ..

Обаче Гал не си играе на дребно с родата,а направо на Всевишния обажда..

О,Ключарю,трепери от "страх",че безгранична е нищетата духовна..
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #10 -: (Сряда) 28 Март 2018, 09:23 »

Grin
Трътко, ти пък от къв зор си го вреш между два к - ра?
Сигур имаш сърбежи нейде?
 Tongue
Активен
Неактивен Sht000
Newbie
*

« Отговор #11 -: (Сряда) 28 Март 2018, 12:37 »

Ти пък с тези празни гащи де се слагаш у  кюпа с *уровете?М? Tongue
Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 814

« Отговор #12 -: (Сряда) 28 Март 2018, 20:07 »

Grin
 Tongue

Трите нули си е доказано интернет трол. Колкото повече внимание му се обръща, толкова по-нагло и безочливо ще става. Справка - другите профили с които се подвизаваше тук - Ribata28 и Psyhea.

Гледам, че  в темата "Любопитно", Мила поучава galapagos и се чудя, ако нечие мнението по адрес на тук пишещите е повод за порицание, Мила какво ще каже за приятелката си Психея? И Мила след като толкова държи да слага препратки към апокрифната академия,  знае ли поради какви причини примерно споменатия в цитираното по-долу мнението Митко бе изгонен от админа?

http://xcombg.net/index.php?topic=300.msg50639#msg50639

Доколкото знам админа няма навика да трие мнения, така че вероятно изписаното по адрес на Митко от "академиците" форум, Веско и Психея може да се прочете из темите.

Аз лично не очаквам отговор от Мила, а мненията на Sht000 въобще нямам и намерение да ги чета. Абе, направо да си пишат в "апокрифна академия", а тук да слагат линкове. Като в детската градина -  игра на развален телефон. Grin
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен Sht000
Newbie
*

« Отговор #13 -: (Четвъртък) 29 Март 2018, 07:27 »

Бая редове си ми отделила,поласкана съм,макар да си знам,че,симпатиите ни винаги са били взаимни.

п.п.Не разбрах,в омразата си към мен,защо намесваш Мила и с какво право?
Активен
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1209

« Отговор #14 -: (Четвъртък) 29 Март 2018, 10:34 »

Grin
 Tongue

Трите нули си е доказано интернет трол. Колкото повече внимание му се обръща, толкова по-нагло и безочливо ще става. Справка - другите профили с които се подвизаваше тук - Ribata28 и Psyhea.

Гледам, че  в темата "Любопитно", Мила поучава galapagos и се чудя, ако нечие мнението по адрес на тук пишещите е повод за порицание, Мила какво ще каже за приятелката си Психея? И Мила след като толкова държи да слага препратки към апокрифната академия,  знае ли поради какви причини примерно споменатия в цитираното по-долу мнението Митко бе изгонен от админа?

http://xcombg.net/index.php?topic=300.msg50639#msg50639

Доколкото знам админа няма навика да трие мнения, така че вероятно изписаното по адрес на Митко от "академиците" форум, Веско и Психея може да се прочете из темите.

Аз лично не очаквам отговор от Мила, а мненията на Sht000 въобще нямам и намерение да ги чета. Абе, направо да си пишат в "апокрифна академия", а тук да слагат линкове. Като в детската градина -  игра на развален телефон. Grin

bg2,

През изминалите последни три години си пиша основно с теб, тук в темите, тогава, когато съм имала интернет. За дълъг период от време имах интернет само по десетина минути сутрин.
Някой може ли да си представи как се публикува в тема, как се редактира текст, докато има десет минути сутрин, на улицата, застанал прав, през зимата, до него бебе в количка и публикува отговор, който е подготвял предварително, по догатки накъде се е развила темата, и по основната нишка, просто защото няма как да отвориш страница и да видиш какво са писали другарчетата, дори и в отговор от предния ден.... за по предния е недопустимо.  Така че за доста дълги периоди от време аз не съм била запозната с форумните интриги. Най-смешното и жалко случване тук бе, тогава, в онзи период, когато живеех най-тежко. И до ден днешен, когато се присетя се питам, кой ли бе толкова ненормален да напише в раздел "Анонимен" - коментар от мое име, оплюващ голаксис (!?). Коментара още си седи като клеймо, понеже след него точно Страшкоу затворил анонимния... И това докато нямах как, нямах възможност да пиша... Живеех буквално на улицата! Ако някой от вас не вярва, да публикувам снимки... аз и новородения ми син, в края на 2015 - В каравана!  И знаете ли как живеехме? Как се перат дрешки на едномесечно бебе с вода, разчетена да тече с такава скорост, че да не тече на струйка по улицата... защото разваля естетическата гледка на съседката от първия етаж. До тоалетна ( в караваната) също има вариант да идеш, но когато имаш консумативи. Когато също имаш и повече вода, можеш и да се измиеш! ( Изкъпах се цялата едва тук в планината в Сан Селони, ( на 30тина км., източно от Барселона), когато се преселихме от Англия с тримата ми сина и съпруга ми.... През април 2016.) Родих на 28. 10. 2015. ... Това са пет месеца и половина по-късно! В болницата не ми позволиха да се изкъпя, бяха ме вързали за леглото след раждането на сина ми, защото твърдяха, че губя кръв, поставиха ме на катетър и да аз тогава изгубих три литра кръв... !!! Мислите ли, че ми е било до глупости... После се появи някакъв тип от страна на социалните... Бе като в конспиративна история... Искаше да тръгна с него с новороденото някъде (!?)... На косъм не загубих детето си, защото ми бяха спретнали капан, за да спечелят пари от мен и сина ми!! Разбрах за това едва тук, когато прочетох едни документи, които и съпругът ми не ми бе показал! Хората, при което ни бе завел да живеем първоначално, и на които платих със последните си средства откраднаха и багажа ни, ... от всичко що имах спасих и понесох към Барселона децата си, и книги! И дрехите на гърба ми! Аз имах две дрехи само и  едни скъсани чехли. Събрах дрехите  на децата и един ден казах на съпруга ми, че просто тръгваме за Барселона, да се обади на един човек, негов приятел, който чувствах, знаех, че ще ни приеме, защото е човек. И тръгнахме с никакви пари... на голо доверие в човека, при когото отивахме. И как ни помогна Провидинието... На автобусната спирка трябваше да чакаме с децата и с целия ни наличен багаж до сутринта, с бебе и всьо, напуснали бяхме караваната към 2 часа нощта... не знаехме ще можем ли да успеем да качим целия ни наличен, останал багаж на самолета, не знаехме дали ще се справим с финансите, предстоеше ни да се изтърсим пред посолството в Лондон, заради документите на новородения ми син Михаил... И тогава там на тази автогара един човек, облечен в официални бели дрехи за всеки проповядващ исляма, човек, когото не познаваме и който стоя часове на автогарата, срещайки погледи с нас, наблюдавайки нашата Моисеева менажерия, се приближи и заговори съпруга ми... Поздрави го, казвайки на съпруга ми: - "Алах е Велик!" , прегърна го, задържа го в прегръдките си и му каза, че е искал да стори нещо ужасно, след което извади пари и ги постави в ръцете на мъжа ми, аз отвърнах "Бог да Ви Благослови" и мъжа прие думите ми! Бе дал на съпруга ми 500 лири, и с тези пари ние успяхме да стигнем необезпокоявани до Сан Селони, където пристигнахме едва на следващата вечер... Човека в бяло изчезна веднага щом се сбогувахме.
Защо Ви споделям това?! - За да видите как аз виждам и защо виждам, както виждам. На мен ми помогна един чужд по вяра човек, но той ми помогна, не "близките", не тези, които наричат себе си Христови!
И затова аз пиша назидателно на галапагос! Защото аз познавам нещо, което познавам и то е, че има призвани! И тези призвани следва да събудят сърцата си, а не да следват кощунството на суетатата си, догмата на фалша!
Кой е "ближен" е казал Христос Иисус, ако е забравено от Христовите, каква бе притчата, прочетете си я, докато можете! Защото и тук, където живея днес, аз се разбирам в пъти по-християнски с изповядващите Исляма, мили братя и сестри в Христа:

Лука 10: 25/37

И ето, един законник стана и, изкушавайки Го, рече: Учителю, какво да направя, за да наследя живот вечен?
   А Той му каза: в Закона що е писано? как четеш?  
Той отговори и рече: "Възлюби Господа, Бога твоего, от всичкото си сърце, и от всичката си душа, и с всичката си сила, и с всичкия си разум, и ближния си като себе си".
  Иисус му каза: право отговори; тъй постъпвай, и ще бъдеш жив.
  Но той, като искаше да се оправдае, рече на Иисуса: а кой е моят ближен?
 Отговори Иисус и каза: един човек слизаше от Иерусалим в Иерихон, и налетя на разбойници, които го съблякоха, изпонараниха го и си заминаха, като го оставиха полумъртъв. Случайно един свещеник слизаше по тоя път, и, като го видя, отмина. Също и един левит, като стигна до същото място, приближи се, погледна и отмина.   Един пък самарянин, който пътуваше, дойде до него, видя го и се смили,  и, като се приближи, превърза му раните, изливайки елей и вино; след това го качи на добичето си, откара го в странноприемницата и се погрижи за него.  А на другия ден, като си заминаваше, извади два динария, даде на съдържателя и му рече: погрижи се за него; и, ако потрошиш нещо повече, навръщане аз ще ти заплатя.  И тъй, кой от тези трима ти се вижда да е бил ближен на изпадналия в ръцете на разбойниците?
Той отговори: оня, който му стори милост.
 Тогава Иисус му каза: иди и ти прави също така.

И така в караваната - Ако има пари има и ток, плащаш си го като песен в заведение....
Интернет добих с помощта на някаква карта, която попадна в мен и използвах случая да пиша по малко, за да не свърши...  И точно тогава, докато живеех в някакъв фентази сценарий на мистър Бийн, на улицата в култовия град на Робин Худ - Нотингам, се случи някой да постави коментар от мое име и не знам какви сплетни се бяха понесли, нито разбирам защо?... И тогава някой от близките ми съфорумници ме информира за въпросния коментар, и не можах нищо да разбера, а после получих и намек за това на лични от paci1, който се опитваше да ме информира за това кой бил "гласа на истината", но аз не сващах абсурдността на тези взаимоотношения и ми се виждаха, простете - "глупости на безгрижни хора", защото не исках да приема, че може да са "безумията на зли хора". И най-нелепото и грозното за мен бе, че близките ми съфорумници вярваха, че аз собствено съм написала въпросния коментар относно галаксис/галапагос и "гласа на истината". Та това ме сломи тогава, защото разбрах, че не ме познават тези мои близки, понеже нито постъпката, нито стила на извършването и, нито дори и ред от написаното отговарят на нещо от мен, най-малкото не понасям изписването на препинателни знаци без отстояния помежду думите... който го бе написал, дори не ме познаваше и най-елементарно! И бях попитана от най-близък съфорумник, че как - "не е ли било точно в мой стил?" -  Ами не, не е в мой стил и нямам енергия, която да отделям за ненормални взаимоотношения. Достатъчно!

С galapagos водим нерегулирана лична кореспонденция от 2012. Която приключи тези дни. С Митко водя лична кореспонденция също от 2012. С психея също си пиша горе долу  от тогава. С нея се познаваме лично и ми е изключително близка, каквато и да ви се струва на тук присъстващите! А с форум имах интензивна кореспонденция през 2014. Аз му пиша и до ден днешен, когато имам какво да го попитам или да споделя с него, каквото и да е. Защото има усет, който за мен е необходим, за моето разбиране. Неговата гледна точка допълва моята собствена видимост! За мен той е уникална личност, независимо от това какво ще реши да направи или пише, било в спор с мен или в съгласие, все едно ми е, чувството на удовлетворение е изпълващо при всички случаи!

За мен собствено въобще не е ясно за какво са всички препирни. Спомням си, че и на лични говорих за това с съфорумника ни Митко, и съм сигурна, че  ще го потвърди! По една или друга причина с всичките тези съфорумници аз имам по-близки отношения, и това ще продължава, независимо от техните взаимоотношения помежду им, независимо от тяхното отношение към мен. Защото това е моето отношение.

Страшкоу е толкова почтен, че не вярвам нявга да е изгонил някого просто ей така. Ако е имало причина, съм сигурна, че е било, за да се прекратят интриги и сплетни от всякакъв характер! Ако е бил снизходителен, то е понеже така постъпват добрите човеци!
И така, в Апокрифна Академия открих, че мога да пиша спокойно, без това да пречи другиму, защото бих могла и ако реша, че отговорите му не са адекватни на изложението на темата ми да ги изтрия. Бих могла да му предложа да не спами, а да се изрази подобаващо... - ако има желание да продължи конкретно по темата, както това ми се случи тук, докато bg2 коментираше. За мен това бе конструктивно развитие на темата, дори в случаите, когато нямах възможност да отреагирам навреме в отговор, това се получи тук в Алтернативен Форум за конспирация, и аз затова изпитвам уважение към bg2 и до ден днешен това е така. Сега аз имам необходимост да развия идеите си в една по-завършена картина и за това ми дапада платформата на АА. И казах още, че материалите, които отговарят на търсенията ми, присъстват в Библиотеката на Апокрифна Академия. Така, че няма нужда да влача от сто кладенеца вода и да Ви убеждавам, че Водата извира от един и тоже Източник! И който иска си копае кладенец и си сипва с почерпало, от там, където му се види чиста водата.
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: