Виждането
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Виждането  (Прочетена 581 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Волквич
Newbie
*
Публикации: 28

« -: (Събота) 17 Март 2018, 12:43 »

Чували сте за Кастанеда.Отново пиша за него и бих искал насоки ,защото някак си бия леко на камък заради твърде много размисли на сляпо.Ако сте чели литературата му,ще знаете за виждането като понятие.Опитвам да го разбера като смисъл.От недна страна мисля ,че Кастанеда малко го украсява самото виждане ,защото все пак трудно се продава скучна литература (ако ме разбирате  Grin ) .От моя гледна точка самото виждане ,като действие би било просто казано проницателен и детайлен поглед върху нещата.Или наистина е толкова магически ,че можеш да видиш как отхарата(областта около пъпа ,от която е енергиен възел от където се разпределя цялата енергия на удара получен чрез мускулна щафета от земната опора...абе занимавам се с източни бойни изкуства та затова го давам като пример) бликва енергия или ,че пот там излизат нишките за които се хващаш за земята и си силен и стабилен(доста сходна идея с "харата"),че можеш да виждаш съюзниците и т.н . Въпросът ми следва да е кое е по правилно от двете съждения?От друга страна  самото виждане се тренира с виждане или има нещо по специфично?Не бих използвал психотропни вещества ,защото осмятам ,че това са примитивни методи ,които макар и бързи ,са опасни.Фен съм на бавните ,осъзнатите и сигурни методи на самоусъвършенстване(истината е ,че не бързам за никъде)  Grin Просто казано, трябват ми допълнителни насоки.
« Последна редакция: (Събота) 17 Март 2018, 14:08 от Волквич » Активен
Неактивен dido
Full Member
Публикации: 223

« Отговор #1 -: (Събота) 17 Март 2018, 17:53 »

Не знам какво точно имаш в предвид като виждане, цитирай нещо от Кастанеда, не съм го чел. Мила е човека, който предложи да обсъдите Кастанеда.

Мога да ти кажа как аз "виждам" нещата. С изключение на два случая за които споменах в друг пост и които просто не подлежат на описване, нещата просто изникват в теб. Изведнъж цели концепции добиват неповторима яснота и връзка с други хора и концепции, когато си с притихнал Ум и си изцяло в сегашния момент, независимо какво вършиш. 
А преди време четох някъде как могат да се виждат аури и постигнах някакъв резултат, но вече не ми е интересно. Става дума за разсредоточаване на погледа и фиксиране на вниманието отвъд фокуса. Първоначално почваш да виждаш някаква мъгла и впоследствие цветове. Сега се се тих за книгата - Целестинското пророчество.

А, ето подходяща демонтрация, видях правописната грешка в горното изречение - се тих. Тоест трябва да си в Се Тих Ум за да получаваш вътрешна информация.
Активен

Неактивен Sht000
Newbie
*
Публикации: 40

« Отговор #2 -: (Събота) 17 Март 2018, 18:12 »

Чували сте за Кастанеда.Отново пиша за него и бих искал насоки ,защото някак си бия леко на камък заради твърде много размисли на сляпо.Ако сте чели литературата му,ще знаете за виждането като понятие.Опитвам да го разбера като смисъл.От недна страна мисля ,че Кастанеда малко го украсява самото виждане ,защото все пак трудно се продава скучна литература (ако ме разбирате  Grin ) .От моя гледна точка самото виждане ,като действие би било просто казано проницателен и детайлен поглед върху нещата.Или наистина е толкова магически ,че можеш да видиш как отхарата(областта около пъпа ,от която е енергиен възел от където се разпределя цялата енергия на удара получен чрез мускулна щафета от земната опора...абе занимавам се с източни бойни изкуства та затова го давам като пример) бликва енергия или ,че пот там излизат нишките за които се хващаш за земята и си силен и стабилен(доста сходна идея с "харата"),че можеш да виждаш съюзниците и т.н . Въпросът ми следва да е кое е по правилно от двете съждения?От друга страна  самото виждане се тренира с виждане или има нещо по специфично?Не бих използвал психотропни вещества ,защото осмятам ,че това са примитивни методи ,които макар и бързи ,са опасни.Фен съм на бавните ,осъзнатите и сигурни методи на самоусъвършенстване(истината е ,че не бързам за никъде)  Grin Просто казано, трябват ми допълнителни насоки.

Когато стигнеш до там,няма изобщо да ти пука какво пише Кастенада или който и да било друг.
Просто знаеш,осезаваш информацията,и то е толкова различно от всичко друго,че няма как да объркаш състоянието..
И да,един може да наблюдава потока не енергията в тялото на събеседника си,а друг може да наблюдава потока на енергиите в галактическото слънце..Зависи от фокуса и намерението
Активен
Неактивен Волквич
Newbie
*

« Отговор #3 -: (Събота) 17 Март 2018, 19:36 »

Като става въпрос за цветове ,вчера преди да заспя ,в момента когато затворих очи ми се привидя тревисто зелена светлина пред очите. Не беше статична а блуждаеше. Все още не знам какво би трябвало да означава. Може ли да ми дадете насоки за :
Цитат
Когато стигнеш до там,няма изобщо да ти пука какво пише Кастенада или който и да било друг.
Просто знаеш,осезаваш информацията,и то е толкова различно от всичко друго,че няма как да объркаш състоянието..
И да,един може да наблюдава потока не енергията в тялото на събеседника си,а друг може да наблюдава потока на енергиите в галактическото слънце..Зависи от фокуса и намерението
.
-Как да стигна до там?
Всъщност съм имал такива случай ,когато сякаш изпадам в транс без причина (просто почвам да витая някак си). Погледа ми е все едно като в сън с странна неописуема светлина и се случват много шантави работи.Преливат мисли ,които дефакто не бих си и помислил.Идват някакви отговори просто от нищото .В последният случай (колкото и странно да звучи) имах среща с една изпаднала в беда муха  Grin . По принцип мухите не идват току тей на дланта ти,а не бях се потял,нямаше нищо хранително в/у мен.Просто си бях сух и се препичах на слънце.Долетя от никъде и се въртеше в кръг по часовниковата стренка на главата си  .Кацна върху ръката ми (докато бях в това неописуемо състояние). По някаква случайност видях ,че си е оплела главата в една супер финна ,малка,тънка връвчица която имаше нейните размери и беше с доста особен светъл цвят. Просто нещо ми каза в главата "Махни и примката" и аз без мисъл я махнах... просто така .Издърпах я леко дори не я усетих. В момента когато махнах странната бримка мухата отлетя. отново в нищото.След като се прибрах в къщи ,тогава погледа ми се изясни. Обзе ме лек срам ... колко ли трябва да съм луд да си говоря с мухи  Shocked
Активен
Неактивен Sht000
Newbie
*

« Отговор #4 -: (Събота) 17 Март 2018, 19:37 »

-Как да стигна до там?

Звъниш тук и си решаваш проблема Smiley

https://www.oktaxi.net
Активен
Неактивен Волквич
Newbie
*

« Отговор #5 -: (Събота) 17 Март 2018, 19:43 »

-Как да стигна до там?

Звъниш тук и си решаваш проблема Smiley

https://www.oktaxi.net
  Grin Grin Grin .В кърпа ми е вързано  Cool
Активен
Неактивен Sht000
Newbie
*

« Отговор #6 -: (Събота) 17 Март 2018, 20:30 »

Виж,който и да те заведе до кладенеца,невъзможно е да пие вода вместо теб!
Запомни го хубаво това.
И не питай как и кога и какво..При всеки е различно..
Когато се случи,ще знаеш.

А ако те интересуват конкретни техники,то е друго.
И в нета има инфо колкото искаш.

Моята техника е..Не се шегувам!  "Седи една гъска и мисли..По едно време гледа..Само си седи.." Grin
Никакви релаксове,дишане,концентрации..нищо подобно..Просто помислям за нещо и се "отнасям"
Активен
Неактивен dido
Full Member

« Отговор #7 -: (Събота) 17 Март 2018, 20:41 »

Как е въпрос от Ума. Други въпроси от Ума са Кога, Колко и т.н.т.
Don't mind...
Няма правилно и грешно, всичко е в различна степен правилно.
С техника или без техника - в единия случай ще го постигнеш за година, а в другия за 365 дена. След като имаш намерението - ще стане.
Тоя паляк "цар на българите" беше казал нещо изключително точно - "Като му дойде времето". Всичко е тайминг.
Активен

Неактивен Волквич
Newbie
*

« Отговор #8 -: (Събота) 17 Март 2018, 20:44 »

Като спомена за мисленето на нещо и отнасяането . В моля случай като го правя това пред мен излизат образи на това което мисля сякаш съм там.Все едно сънувам .Буквално всичко е ясно и отчетливо.Обаче ,не е това което търся  unknown
Активен
Неактивен dido
Full Member

« Отговор #9 -: (Събота) 17 Март 2018, 21:11 »

Намираш не това което търсиш, а това, което е (било)(ще бъде) необходимо да намериш.
Виж смисъла в това което имаш.
Активен

Неактивен Ключарят
Full Member
Публикации: 187

« Отговор #10 -: (Събота) 17 Март 2018, 23:36 »

Цитат
От недна страна мисля ,че Кастанеда малко го украсява самото виждане ,защото все пак трудно се продава скучна литература (ако ме разбирате  Grin)
[/i]

Цитатът ти е прекрасен пример (за теб и аудиторията) да наблюдаваш как умът е склонен да е преводач на такъв тип програмирани мисли, чиято цел е да омаловажават или вменят невъзможността на определен процес/събитие. Това са първите два защитни механизма на програмите в теб, които трябва да преодолееш. Въобще не си ти този, който "мисли по такъв начин".

Другият урок е: ако градиш теза върху незнание, в повечето случаи ще стигнеш до неверен извод.

Цитат
Въпросът ми следва да е кое е по правилно от двете съждения?

И двете са верни! Просто описвате два различни аспекта на виждането, но тъй като ти нямаше опит в едното, рационализира чуждия опит. Да, Кастанеда говори за друг тип виждане - модерно е да се нарича "енергийно виждане", което е нелепо, защото дори материята, която гледаме с двете си очи, е енергийна. Понякога езотериката ме изумява с неадекватните си термини.

Идеята е, че можеш да виждаш отвъд спектъра на видимост, програмиран за двете ти физически очи. Тогава можеш да наблюдаваш процеси и създания, които казваме, че са невидими и нефизически.

Харата е на японски, а на китайски е Дантиен. Прочети статията.

Цитат
Не бих използвал психотропни вещества ,защото осмятам ,че това са примитивни методи ,които макар и бързи ,са опасни.

В днешната хранителна и фармацевтична индустрия какво ли не съдържа психотропно вещество... :) Не бих казал че са примитивни и не бива да се подценяват, защото чрез контрола над тялото (с химия и физика) може да се въздейства на духа.

Цитат
Фен съм на бавните ,осъзнатите и сигурни методи на самоусъвършенстване(истината е ,че не бързам за никъде [/i

Похвално! Затова и ти пиша, защото виждам потенциал и вътрешна красота.

Цитат
От друга страна  самото виждане се тренира с виждане или има нещо по специфично?

Цитат
Просто казано, трябват ми допълнителни насоки.

Зависи от много фактори - описал съм ти ги в последния ми параграф в съседната ти тема.

Активен

Неактивен Волквич
Newbie
*

« Отговор #11 -: (Неделя) 18 Март 2018, 12:12 »

Вчера имах необикновен случай. Ходих си с един стар приятел по пътя и го изпратих до вкъщи. Избрах да мина по тъмните улички след като се прибирах. Внезапно погледа ми стана уникално ясен и прорязващ материята. Просто така от нищото. Гледах например дърво в хоризонта ,но не виждах самото дърво. Виждах буквално всичко що може да се види в зрителният ми радиус. Виждах сенчици наподобяващи хора ,но мимолетни. Минавайки под пътните знаци и гледайки ги те бяха доста високо в небето ,а по принцип съм висок човек и не съм виждал света си по този начимн.Всичко беше сякаш е ново. Буквално нямаше нищо общо с нормалният ми поглед към нещата.Колите преминавайки по пътя профучаваха ред мен ,а после се забавяха когато бяха пред очите ми. Всичко беше на забавен каданс и същевременно бързо и кристално ясно. Проблем беше обаче ,че като се прибрах в къщи и преди да легна ми се виеше свят и имах някак странно чувство. Нямам представа какво беше това явление. Има ли нещо общо с виждането или нещо свързано с темата или просто твърде много се вкарвам във филма  unknown
Активен
Неактивен Ключарят
Full Member
Публикации: 187

« Отговор #12 -: (Вторник) 10 Април 2018, 09:44 »

Има ли нещо общо с виждането или нещо свързано с темата или просто твърде много се вкарвам във филма  :unknown:

Не се вкарваш във филма. Просто си усетил моя (Ин-Ян) поток, защото два часа писах грижовно коментара си към теб и желаех да разбереш разликата. Това е прекрасен пример да се убедиш сам как можем да си влияем един на друг. :) Както и какво визират писанията под "когато имаме повече енергия на разположение, можем да имаме ??? преживявания". Само че читавите философии ти казват, че качеството е по-важно от количеството, като първото зависи от добродетелите, които притежаваш.

Сега си представи хилядите Съзнания, които вярват в например идеята или персонажа Исус. После защо "той" можел да излекува и помага на нуждаещите се. Елементарна мета физика е. Добър аналог в настоящата реалност са скачени съдове, които преливат един в друг есенцията си. Друг (макар и абстрактен за мнозина, защото не го преживяват или не го виждат) пример е този с клъстерите/групите от Души и обмена помежду им, само че еднаквото равнището се случва 'след време' и само ако индивидът в групата пожелае и извърши необходимите действия.
Активен

Неактивен Робинзон
Full Member
Публикации: 138
Мисля, следователно...мисля!

« Отговор #13 -: (Четвъртък) 03 Май 2018, 18:16 »

Здравейте отново Grin

Ключар, това си е чист егрегор - рожба и фокус на съзнателното (но не винаги осъзнато) "претворяване"...
Има легенди, че древните друиди са успявали дори да създават физическо проявление/материализация на подобни същества...не знам доколко е вярно.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: