Страници: 1 ... 4 5 [6]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: пара-клетос или пере-клетос  (Прочетена 1867 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 814

« Отговор #75 -: (Неделя) 04 Март 2018, 12:00 »

Мила, ако за теб евангелията са някакъв вид мистерийна драма в 12 действия, къде в картинката се вписват другите 11 "парчета от тортата". Исус и Юда, ами другите апостоли?

unknown

св. ап. Андрей Първозвани, празник на 30 ноември
    св. ап. Петър (рождено име Шимон, Симеон[1] ), празници на 16 януари и 29 юни
    св. ап. Яков Зеведеев, празник на 30 април
    св. ап. Йоан Богослов, празници на 26 септември и 8 май
    св. ап. Симон Зилот (Шимон (Симеон)[2] Кананит), празник на 10 май
    св. ап. Вартоломей (Натанаил), празници на 11 юни и 25 август
    св. ап. Юда Яковов (Тадей, Левий), празник на 19 юни
    св. ап. Матей, празник на 9 август и 16 ноември
    св. ап. Тома, 6 октомври
    св. ап. Яков Алфеев, 9 октомври
    св. ап. Филип, 14 ноември
    Сред най-приближените ученици на Иисус е Юда Искариотски, който след отричането си от Христос губи своя „статут“. На негово място останалите апостоли избират Матий (Деян. 1:26).

https://bg.wikipedia.org/wiki/Апостол

Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 733

« Отговор #76 -: (Неделя) 04 Март 2018, 12:13 »

Цитат
  Ма ще се чуе явно астрала изтънява, и почват да се мяркат по скритите неща.

То че изтънява, изтънява. Само че май става отдолу нагоре. Хоризонта вече е по-светъл от небето и се вижда с просто око.

п.п.
Цитат
 Мила, ако за теб евангелията са някакъв вид мистерийна драма в 12 действия, къде в картинката се вписват другите 11 "парчета от тортата". Исус и Юда, ами другите апостоли?

Струва ми се 12-тте са Аз-овете/чакри, образуващи тялото, а 13-тият е АЗ -носителя на Живот "управляващ" самото тяло и носи пълната отговорност какво се случва със самото тяло. И май е Българин. Undecided
Яз.
Имаме и 13 юдейски племена. Всяко едно контролира съответен Аз/чакра, като 13-тото племе е контролирало Яз-ът. Обаче подочувам, че е дало фира. Какво ли следва от това? Wink
« Последна редакция: (Неделя) 04 Март 2018, 12:24 от paci1 » Активен
Неактивен bg2
Hero Member

« Отговор #77 -: (Неделя) 04 Март 2018, 12:43 »

от Уикипедия: Дванадесетте подвига на Херкулес

Херкулес извършва 12 подвига по заповед на Евристей, при когото бил пратен на служба от Хера:

1.  убива Немейския лъв
   2.  убива Лернейската хидра
   3.  улавя Керинейската кошута
   4.  улавя Еримантския глиган
   5.  изчиства Авгиевите обори
   6.  избива стимфалийските птици
   7.  укротява критския бик
   8.   побеждава тракийския цар Диомед и улавя кобилите му
   9.   взима колана на царицата на амазонките Хиполита
   10. отвлича кравите на великана Герион
   11. отнася златните ябълки от градината на Хесперидите
   12. улавя и извежда от подземното царство Цербер

Поне аз не виждам каква може да е връзката между евангелията и подвизите на Херкулес.

Предполагам идеята е всичко да се извърта към евреите и Йешуа и после да четем някакви неща от сорта, че нямало българи защото всички хора произхождали от Адам, Ной, Моисей и другите герои от еврейската митология?  Или пък да четем как християнството било реформиран юдеизъм и затова евреите били заблудените, защото не признавали Месията Йешуа, Орфей, Херкулес, апостол Павел, Мохамед, писаниците на антропософи, теософи и всичко друго каквото може да роди нечий промит мозък?

Цитат от темата:

Grin

http://kzone.blog.bg/photos/188000/dionysus_on_cross.gif
Я виж тоя еврей ли е.И ако не е каква е разликата между тоя и еврея,който уж е разпнатия.А дефакто това което ни врат в очите е вуду прецакване на човека/тялото.
Ставаш смешна вече с тея евреи.И тоя медальон показва нещо което евреите искат да скрият.
Белята стана и е ясно  за какво става въпрос.Че християнството храни енергийно исляма а той от своя страна обслужва евреите и тората им.Хитро но рева е голям.
 Cool
сниката е копната оттука-  http://kzone.blog.bg/history/2018/02/27/orfei-predi-hristos.1596033

християнството храни енергийно исляма а той от своя страна обслужва евреите и тората им.Хитро но рева е голям.

Алелуя!
А на картинката бас държа, че ще прочета С*базии... Орфей. Ти ми кажи дали греша?! Аз няма и да я погледна!

Кой кого храни енергийно и защо християнството и исляма да обслужват енергийно евреите и тората им? Някой си присвоя нечия митология/религия, съчинява си някакви неща и после обвинява тези от които е присвоил митологията за заблудените и грешниците? Супер тъпо е!
Активен

Неактивен bg2
Hero Member

« Отговор #78 -: (Неделя) 04 Март 2018, 13:33 »

Цитат
  Ма ще се чуе явно астрала изтънява, и почват да се мяркат по скритите неща.

То че изтънява, изтънява. Само че май става отдолу нагоре. Хоризонта вече е по-светъл от небето и се вижда с просто око.

п.п.
Цитат

Струва ми се 12-тте са Аз-овете/чакри, образуващи тялото, а 13-тият е АЗ -носителя на Живот "управляващ" самото тяло и носи пълната отговорност какво се случва със самото тяло. И май е Българин. Undecided
Яз.
Имаме и 13 юдейски племена. Всяко едно контролира съответен Аз/чакра, като 13-тото племе е контролирало Яз-ът. Обаче подочувам, че е дало фира. Какво ли следва от това? Wink

От къде ти хрумна, това че 13 чакри/Аз се контролирали от 13 юдейски племена?
Активен

Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #79 -: (Неделя) 04 Март 2018, 14:25 »

Ми  unknown
Сигурно  rifle
 Wink
Активен
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1209

« Отговор #80 -: (Неделя) 04 Март 2018, 15:18 »

Привет!

Връщам се назад преди два три отговора, в отговора на bg2, относно фазата с апотеоса, Иисус/Юда.

Отворих НЗ, и какво говори Павел за Възкресение на тялото ( I Коритяни 15 / 42 -../), няма да го цитирам цялото, но, което има логична връзка с коментарите дотук, т.е мисля може да се изведе по-ясно като смисъл, на този момент:

[15:37]  И когато сееш, не сееш тялото, което има да стане, а голо зърно, например: пшенично или друго някое;
[15:38]  но Бог му дава тяло, каквото си иска, и на всяко семе собственото му тяло.
 [15:39]  Не всяка плът е все еднаква плът: друга е човешката плът, друга е скотската плът, друга - рибената, друга - птичата.
 [15:40]  Има тела небесни и тела земни, ала друг е блясъкът на небесните и друг на земните;
 [15:41]  един е блясъкът на слънцето; друг е блясъкът на месечината, друг е пък на звездите; па и звезда от звезда се различава по блясък.
 [15:42]  Тъй е и възкресението на мъртвите: сее се в тление - възкръсва в нетление;
[15:43]  сее се в безчестие - възкръсва в слава; сее се в немощ - възкръсва в сила;
 [15:44]  сее се тяло душевно - възкръсва тяло духовно. Има тяло душевно, има и тяло духовно. [15:45]  Тъй е и писано: "първият човек Адам стана жива душа", а последният Адам - животворен дух.
[15:46]  Но първом не иде духовното, а душевното, и после духовното.
[15:47]  Първият човек е от земя, земен; вторият човек е Господ от небето.
 [15:48]  Какъвто е земният, такива са и земните; и какъвто е Небесният, такива са и небесните; [15:49]  и както сме носили образа на земния, тъй ще носим и образа на Небесния.
[15:50]  И това ви казвам, братя, че плът и кръв не могат да наследят царството Божие, нито тлението може да наследи нетление.
 [15:51]  Ето, тайна ви казвам: всинца няма да умрем, ала всинца ще се изменим
 [15:52]  изведнъж, в един миг, при последната тръба: ще затръби, и мъртвите ще възкръснат нетленни, а ние ще се изменим;
[15:53]  защото това тленното трябва да се облече в нетление, а това смъртното - да се облече в безсмъртие.
 [15:54]  А щом това тленно тяло се облече в нетление, и това смъртното тяло се облече в безсмъртие, тогава ще се сбъдне думата написана: "смъртта биде погълната с победа".
 [15:55]  "Де ти е, смърте, жилото? Де ти е, аде, победата?"
[15:56]  Жилото на смъртта е грехът, а силата на греха е законът.
[15:57]  Да въздадем благодарение Богу, Който ни дарява победата чрез Господа нашего Иисуса Христа.
[15:58]  И тъй, братя мои възлюбени, бъдете твърди, непоколебими и напредвайте винаги в делото Господне, като знаете, че трудът ви не е напразен пред Господа.

Ето има две дървета в Райската градина. Не са само две, но тези двете, които визирам са двата полюса. Едното е полето, сферата на Цялото, Живота, Неговия плод дарява безсмъртие; Другото Дърво е Дървото на Познанието, то обаче причинява смърт. Смърт - безсъзнание за Цялото, Живота вътре в нас, Потока, който ни храни. И изборът да опитаме "играта" на живот-смърт е Отражението, Сянката на Пръвата сфера - Дървото на живота.

Две сфери: Осъзнание-Живот-Постоянен Поток      Несъзнаваното-безсъзнание- смърт/живот, плюс/минус, добро/лошо - накъсан поток.

И пред Адам сега стои задачата чрез своята воля и игра (добро/зло), да припознане тази сфера на илюзията, като отражение на Същинската Хармония, олицетворена от Дървото на Живота.
Т.е да впрегне сили и да хармонизира полето, което му е предоставено, докато честотите и трептенията на двете дървета затрептят в един резонанс, и тогава Адам се е възвърнал в Дома. Не ходи никъде на Небето. Небето идва в сърцето му. Съзнанието му се прояснява отвъд астралните образи, които проникват сетивната душа и чрез които реализираме на тази земя игрите на тези светлини и сенки, (добро/зло) неосъзнатата потънала светлина, матерната тъкан на всичко проявено, от прашинката и минерала до човека. И за човека тази мистерия се проявява в 12 нишки, съзнание, образи, през кото разиграва двата полюса на проявление на всеки образ.

И затова в Откровение от Иисус на Йоан се говори в глава 21 за слизането на Новия Ерусалим, но аз ще пропусна глава 21, защото в 22 глава е съвсем ясно:

22:1]  И показа ми чиста река с вода на живота, бистра като кристал, изтичаща от престола на Бога и на Агнеца.
 [22:2]  Посред главната му улица и от двете страни на реката стои дърво на живота, което дава дванайсет пъти плодове, като всеки месец ражда своя плод; листата на дървото служат за изцеление на народите.
[22:3]  И не ще има вече никакво проклятие: престолът на Бога и на Агнеца ще бъде в града; Неговите раби ще Му служат
 [22:4]  и ще видят лицето Му, а името Му ще бъде на челата им.
[22:5]  И нощ не ще има там, и не ще имат нужда нито от светило, нито от слънчева светлина, защото Господ Бог ги осветлява; и ще царуват вовеки веков.
 [22:6]  И рече ми: тия думи са верни и истински; Господ, Бог на светите пророци, изпрати Ангела Си, за да покаже на Своите раби, какво трябва да стане наскоро.
[22:7]  Ето, ида скоро: блажен е, който пази пророчествените думи на тая книга.
 [22:8]  И аз, Иоан, гледах и чувах това. А когато чух и видях, паднах да се поклоня пред нозете на Ангела, който ми казваше това;
[22:9]  а той ми казваше: стой, не прави това! понеже аз съм съслужител твой и на братята ти пророци и на ония, които пазят думите на тая книга; Богу се поклони.
[22:10]  И ми каза: не запечатвай пророчествените думи на тая книга, понеже времето е близко. [22:11]  Неправедният нека върши още неправда; нечистият нека се още скверни; праведният нека върши още правда, а светият нека се още осветява.
[22:12]  Ето, ида скоро, и отплатата Ми е с Мене, за да въздам всекиму според делата му.
 [22:13]  Аз съм Алфа и Омега, начало и край, Първият и Последният.
[22:14]  Блажени са, които изпълняват заповедите Му, за да имат право да ядат от дървото на живота и да влязат в града през портите.
[22:15]  А отвън са псетата, магьосниците, блудниците, убийците, идолослужителите и всеки, който обича и върши лъжа.
 [22:16]  Аз, Иисус, изпратих Своя Ангел да ви засвидетелствува това в църквите. Аз съм коренът и родът Давидов, утрената и светла звезда.
[22:17]  И Духът и невестата казват: дойди! и който чува, да каже: дойди! и който е жаден, да дойде, и който желае, нека взема от водата на живота даром.
 [22:18]  И аз свидетелствувам всекиму, който слуша пророчествените думи на тая книга: ако някой прибави нещо към тях, нему Бог ще наложи поразите, за които е писано в тая книга;
[22:19]  и ако някой отнеме нещо от думите на книгата на това пророчество, Бог ще отнеме дела му от книгата на живота и от светия град и от написаното в тая книга.
[22:20]  Който свидетелствува за това, казва: да, ида скоро! Амин, да, дойди, Господи Иисусе!
 [22:21]  Благодатта на Господа нашего Иисуса Христа да бъде с всички вас. Амин.

Ето тези две дървета, които растнат от двете страни на реката на Живота, представляват Дървото на Живота в Райската Обител и Дървото на Познанието, превърнато от Усилията на Човешката воля от Дърво спускащо ни в най-ниската матерна точка Земята, в Дърво на Човешкото Осъзнание за Бог като за Един Поток, Едно Съзнание, от което всичко се поражда и низпостила. Човека в себе си отглежда Дървото на живота, (посято в тление и в забрава), поради това, че е избрал да живее в безсъзнание за приодата си, но така се учи да провиди, че това е пелена, която с времето се прокъсва, и светлинките, които виждаме като звезди на нощното небе са един поток, който се движи и проблясва и така и когато падне булото от образа на Матерната тъкан (забулената Изида), прозира, че потока е единен и нищо не е отделено едно от друго никога. Подобно перде на дупки, което вятъра отдръпва и се открива една светлина. Прокъсаните места по пердето наподобяват отделености, които се движат, подобно звездите, но всъщност движи се цялото, всичко, както една река...
« Последна редакция: (Неделя) 04 Март 2018, 16:19 от Мила » Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #81 -: (Неделя) 04 Март 2018, 21:52 »

http://www.chudesa.net/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0-
%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B8-%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D0%B3/

Лияна Фероли
Коледа – новорождение за Доброто и Благото

http://www.chudesa.net/wp-content/uploads/2011/12/%D0%9D%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0.png
пара-клетос или пере-клетос

Има и една друга звезда, свързана с Коледа и това е осмолъчната Полярна звезда. Тя заема привилегировано място в универсалната символика. Разглежда се като абсолютен център, около който вечно се върти небосвода. По тази звезда се определят позициите на другите звезди, тя е пътеводител на пустинните хора, на номадите, керванджиите, моряците и навигаторите. В повечето азиатски традиции тя олицетворява Пъпа на Света, разположен на върха на Световната планина и проявата на Бога през нощта. В Индия, в Централна и Мала Азия, Полярната звезда сочи дома на Висшия небесен Бог.В китайската астрология имало две полярни звезди – Тиен-йи / около 2667 г. пр. Хр./ и Рай-йи /през 23 в.пр.н.е./, както уверява Сосюр. Първата половина на името им идвала от думата Тиен – Небе, разбирана от Конфуций като Върховния Бог, затова звездите имали значение на небесно единство. И двете звезди са били едва видими, и свидетелствали за голямата астрономическа точност, с която са работили китайците. Те избират една „малка и почти невидима звезда, като Тиен-йи /Полярната/, защото именно тя била за тях върховното божество, върховният император, великото единство, символът на небесната и земната хармония, отправната точка към свръхестествената цялост на Вселената.Именно тази звезда била върховният непостижим Богъ и за Хунобългарите. Тя и до днес е запазена като космическа образност в безчислените осмолъчни звезди в елбетиците, свастиките, комките, двуглавците в нашите тъкани и в някои други предмети и съдове.Окултната символика на звездата като център на светлината е разработена също и в ХVІІІ-та Голяма Аркана на Таро.Една много древна и интересна карта /вж.чертежа/ показва, че Тиен/Тай-Йи, Поларната звезда, винаги е в центъра на небесния свод с разположените в него звезди, особено в полунощ на зимното слънцестоене. И в малката окръжност / звездата е изобразена с кръст/ с положението на звездите през 2200г.пр.Р.Х., и в голямата окръжност, показваща звездното небе около ХХІV в.пр.Р.Х.В представите на древните Вселената се изобразява като Световно, Космическо дърво. В основата му стои свита на кълбо Змия, символ на мъдростта, а на неговия връх свети Полярната звезда. От тук идва и коледната елха, и звездата на върха й.

Коледа е чествана дълго преди появата на християнството. Езичниците са я чествали като рожден ден на слънчевия бог. После християнските отци провъзгласяват Христос за Lux mundi, Светлината на света, истинското слънце, спасило човечеството от мрака и превръщат Коледа в рожден ден на Христос. А това истинско, незалязващо слънце в древността се е асоцирало с Полярната звезда, която стои в центъра на северния небосклон. А долу на земята получава своята знаковост като център на хармана, на гумното, където се осъществява връзката с божеството.Той е кръгъл и умален модел на небето. В центъра му е забит стожера, т.е Полярната звезда. Този модел идва от вярването, че това, което става на Земята, предварително може да се види от посветените изписано на небето. Харманът се възприема като въплъщение на благоденствието, от него потича „реката” на благословеното жито, тук се увенчават целогодишните усилия на земеделския труд. Там се е вършеело житото, а в центъра му е бил забит стълб-стожер – царят, брадата или китката на нивата /фитоморфният образ на житния дух/. Затова и селският площад, селското сборище, също се наричали „хармани”, от който се отправяли благодарности към божеството на плодородието.Чрез този минимодел на неспирния кръговратен ход на живота и на звездите около полюса човекът в древността си е обяснявал цялостното битие.Така денонощната небесна графика, изписана от съзвездието Голямата мечка /Колата/, служи и при определяне начина на вършитба, и за възприемане на космическия модел, който се позиционира около звездния център като пространство на благополучие, на неизчерпаемо богатство. Като място, където се вършее небесното и земното „жито”.Тази представа за Златния стожер е била изградена на базата на особеното разположение на съзвездието Голямата мечка, което е най-ясното видимо образувание на северното звездно небе. За жителите на нашия звезден пояс то не залязва зад хоризонта, като другите съзвездия от зодиака, и може да се наблюдава по всяко време на нощта. А поради близостта си до Северния полюс се вижда как около него се затваря един кръг. Съзвездието прави един пълен оборот около полюсната звезда за двадесет и четири часа. От тук идва и етиологичният мит за Калисто, представящ отговора на въпроса защо Голямата мечка не се потопява в „Океана” като другите съзвездия. Хитроумният цар на Итака се ориентирал в своето мистериално плаване също по това съзвездие. Омир го описва в Илиада / 9, V, 231-275 / така:“Сън не спохождаше никак очите му будни, следящизорко Плеядите и Воловаря, що бавно захожда,още Голямата мечка, която наричат Колата-тя се на място обръща и скритом Орион поглежда,а в океанската пазва едничка не се потопява.”

Когато А.Калоянов изследва фолклорната традиция, достига до извода,че Полярната звезда в митологичните представи е не само Златния стожер, но и Златната ябълка, която също е смятана за небесен център – извор на плодородие, изобилие, благоденствие и безсмъртие. Затова в нашите приказки, подобно на библейската история, тя е била строго охранявана. А за да се откъсне плодът, трябвало да бъде убит хтоничният противник. И така да се възвърнат благата, да се укрепи хармонията, чийто център се явява дървото със златните плодове. В Гръцката митологична традиция ябълката е свещеното дърво на Аполон. А скъпоценните плодове са присъждани като награда в състезанията в чест на годеника слънце. Маслиненото клонче в игрите пък е било посвещавано на Луната.Херакъл, според преданията, се добрал до заветния плод в градината на Хесперидите едва след дванадесетия си и последен подвиг. Тази чудна райска градина е разполагана ту на запад до Херкулесовите стълбове, ту на Канарските острови, ту в земите на изчезналата Атлантида. Но Аполодор е убеден, че тя се намирала при Атлант, в страната на хипербореите и че Гея подарила Златната ябълка на Зевс, когато се оженил за Хера. Според тази логична версия, дървото със златните ябълки се намира на север, в сакралния небесен център, където Атлант поддържа звездния свод. В земята на вечното изобилие, в мястото на вечността, населявано от хипербореите, където ежегодно се оттегля на своята величествена колесница златният Аполон.Питагор, който изучавал тайнствата в Египет, назовава съзвездията с особени имена. Двете небесни мечки за него са “Ръцете на Рея”. А в египетското канонично изкуство образите на Великата майка – хранителка, защитница, помощница и въплъщаваща силата на неизтощимите оплодителни води, често са изписвани като женски дървесни същества-нумени /инкарнации на богините на небето Нут и Хатхор/, които израстват като неделима част от короната на дървото. Основната им функция е да раздават храна и вода. Това са “Ръцете на Рея”, които даряват блага, имащи отношение към пространството на небесния център.Етруските жреци също структурират заобикалящата човека среда съобразно звездните знаци. Разпределението, актът на организирането на пространството било извършвано от посветените по време, когато забитият в центъра на свещеното пространство кол в земята не давал сянка. А стоящият в този център жрец първо се обръщал на север със своя жезъл, съединявал линията с Тин /при китайците Тиен, а при българите Тангра/, върховно божество при етруските, а после определял другите посоки. Така организираното пространство римляните наричали templum.Нашият Тервел, когато бил на върха на благополучието си, изправял копието си на земята и до краищата му натрупвал голям куп дрехи от коприна, според лексикона на Суидас. Иван Венедиков разглежда това очертаване на познатата ни небесно-земна графика като провокиращо изобилието магическо действие на царя. В приказките ни това свещенодействие се извършва с вълшебната пръчица, която може да извърши чудеса – от изпълването на трапезата с вкусни ястия, до построяването на царски дворец. Тя, вероятно, е първият прототип на царския жезъл, кадуцей, инсигния на владетеля и знак на могъщество.Това изправяне по вертикалата отбелязва центъра на магическото действие, водещо до благополучие. При египтяните се фиксира с възвисяването на стълба Джед, а в хедските митове с получаването двореца от Инара. А също и с повесеното на дървото овче руно, символизирщо рога на изобилието.Всички тези действия търсят ефекта на възвръщане на хармонията, като се застопорява космическият център, точката на покоя, символът на уравновесяващите сили и основен структуриращ елемент на пространството. Това е крайната точка на задгробното плаване на фараоните, но и залог за осигуряване на изобилие и благоденствие, за новото раждане след смъртта. Към същия топос се е отправил и Одисей в последното си пътуване, след възстановяване на царската си власт.
Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #82 -: (Понеделник) 05 Март 2018, 09:38 »

Българския произход на дядо Коледа

“Болг се роди, Коладе, тази вечер, Коладе…“

http://www.orthodox.bg/0006_articles/0007_the-true-ancient-bulgarian-civilization_vs-03.html
https://patriciakirilova.blogspot.com.es/2016/12/blog-post_37.html

Болг и Брем са двамата легендарни братя, основали българската народност според един малко известен ръкопис на йеросхимонах Спиридон от 1792 г.
Този български монах, родом от Габрово, служи в Рилския манастир, където написва своята българска история, наречена:
 „История во кратце о болгарском наред славенском“.
Ето какво пише в нея монахът Спиридон:
„След смъртта на Колад    (това е според историята на Спиридон третият български цар, живял 823 г. преди Христа. Когато се родил неговият първи син Болг, народът запял песента, която в България се пее и днес:“Болг се роди, Коладе, тази вечер, Коладе…“ – б. а.) дойдоха синовете му Болг и Брем в годината от сътворението на света 4785 или 723 пр. Хр. и защото много крале победиха и много земи завладяха, възгордяха се и не мируваха помежду си; разделиха своята земя на две части, сиреч Брем взе земите на север от Дунав и на запад и завоюва земите даже до Балтийско море, до Померания и се заселиха там и народа му се назова по името на своя крал бреми или пеми – сегашните чехи, Померания, която е земята Брандербурия и не само Брандербурия, но и Сведия и великата Скандинавия, която сега се нарича Данимарко. И когато се върна оттам, отиде срещу сарматите и русите и ги победи, и град построи  в земята им и го нарече Нов-город. Дотогава русите нямаха град, ни села, живееха като диви в къщи по полята, сиреч прехождаха от място на място. И когато се върна оттам в Сармация, бе убит от своите.“А ето и разказа на монаха Спиридон за Болг, „петия крал илирически“: „Болг беше брат Бремов и завоюва Тракия, Македония, Далмация, стигна даже до Бяло море и Рим. И той бе подобен на своя баща – голям мъчител, заповяда на народа да се нарича на неговото име – болгаре, а не както някои мислят, че от река (Волга) иде името болгари. Гърците като нямат словото „буке“, буквата „Б“, не могат да кажат болгаре, а римляните, имащи буквата „Б“, могат да кажат болгари.“/21/.От този разказ на Спиридон става ясно че български крал е владял земите на днешния Балкански полуостров много преди Христа и освен това негови родственици са населили Западна и Северна Европа. Тук може да се направи връзката с народа Фир Болг, описан в келтската история /22/ като много древен и силен народ. Този народ е народът на старите българи, които не са пришълци от азиатските степи, а са автохтонното (коренното) население на Европа и Балканите отпреди 7-8 хиляди години. 

paci1, Докато слушах лекцията, която постави преди дни (Антропософската лекция за Рождество",) се сетих за думите, цтирани в началото на отговора ми днес: " - “Болг се роди, Коладе, тази вечер, Коладе…“ – б. а.) дойдоха синовете му Болг и Брем в годината от сътворението на света 4785 или 723 пр. Хр. ...
Не намерих днес друг исторически текст, но може да се намери много по въпроса.

hi

Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #83 -: (Понеделник) 05 Март 2018, 10:06 »

Даже и антропософите не са на едно мнение. Обърни внимание на включването на Мангуров и Филипов, и ако искаш сподели какво разбра от това, за което спорят.
https://www.youtube.com/watch?v=VhldBxATU74
Аз лично не им се вързвам, следя им изявите чисто информативно.
Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #84 -: (Понеделник) 05 Март 2018, 12:06 »

Даже и антропософите не са на едно мнение. Обърни внимание на включването на Мангуров и Филипов, и ако искаш сподели какво разбра от това, за което спорят.
https://www.youtube.com/watch?v=VhldBxATU74
Аз лично не им се вързвам, следя им изявите чисто информативно.

И аз правя същото. Сравнявам им аргументите в спора, и гледам кой към какво придърпва вниманието.

Самия Щайнер споделя, че дори когато човек провиди следва да е в пъти по-предпазлив от към наместване на данните, изводите, които прави (към самия себе си следва да е най-критичен). (перефразирам много общо). Затова тук спора за мен е полезен. Честността при опита да се разбере лично посланието, не означава да се облече в представите на виждащия, а напротив.  Човека надраства предрасъдъците си, когато провиди, че картината, която е приспособил към разбиранията си се разширява, при досег с картината на другите, с които общува. Инак се създават образни мисъл-форми, които обслужват нечие становище, нечия доктрина, нечий интерес. И за съжаление, точно, когато нещо изглежда хаотично като информационен поток, точно там още не е обременено от към мнения, но тогава идват препирните и вместо мисловния процес да протече гладко, се получава, че чувствения елемент от пристрастията ни, се прехвърля в мисловния модел и вместо чиста мисъл излиза преднамерна емоционална схватка и прочие неовладяни емоции излизат напред.

С удоволствие ще споделя каквото разбера от спора на господата! Аз също намирам неточности у Щайнер, но после ми се случва да видя защо не е доуточнил или пък е казал нещо, не винаги написаното съвпада с видяното от мен. И все пак лекциите са преписвани, превеждани. Понякога една дума обърква смисъла. Да речм Р.Щ. споделя едно видение, за Иисус в пещерата. Как след като е оставено там тялото, следва силен трус, и той "вижда" (Акаша) една цепнатина се отваря в пещрата, и земята поглъща тялото! Т.е земята по всички нива се свързва с Христос. По всички нива (тила) Христовия дух се влива и етерено със Земята. Заедно са. И сега вчра, докато четях за тракийските ритуали, за Орфей и погребнията в пещери, високо в Планината, обичай на древните ни предци да имат жрец-цар, някой, който и след смъртта си да е в общение с Небесния Поток (Отец), то сетх се и да видението на Рудолф Щайнер. И понеже самия той казва, че може да ВИДИ, но не винаги с точност да определи момента времево, заради самия характер на подаване на видяното от Хрониките на Акаша, (нщо не е линейно в потока), то тогава е напълно вероятно по силата на този обичай, тялото да се втъкмява в отвор в скалите, и тялото на Иисус да е било "погр*бано", според тази традиция.
Ето как може да се сравняват фактите, подадени от Полето, с тези, кото присъстват, запсани в историческите документи. И пак човек не бива да ги съотнася било националистично, било лично, било суетно, понеже всьо и все черпят от този Поток и ние като скачени съдове подаваме тази информация и я осмисляме.  още повече тези, които имат претенции да са "по-големи" имат и по силно осъзнание за Потока, следователно те служат на другите, а не обратното. Т.е няма по по най, докато има гнет и препирни. Щото колата не върви дори без едно от колелата само! Земята също!

За мен това, което bg2 сподели преди седмица подейства много силно. Мисли, с които се борех последните години си дойдоха на място. Едва ли bg2 се опитва да извърши акта на Кръщенето с Дух. Но за мен откритието, което усетих, от информацията, която ми подаде, подейства освобождаващо. И затова не мисля, че процеси като вътрешното осъзнание се идвършват единствено с помоща на свещеник в Църква, понеже най-малкото bg2  има претенции да е свещеник. А за мен Църква е понятие, каквото е душата. И душа с душа се свързват по всяко време и също човеци всякога недоволстват. Аз избирам да видя, не да недоволствам.

« Последна редакция: (Понеделник) 05 Март 2018, 12:25 от Мила » Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #85 -: (Понеделник) 05 Март 2018, 15:25 »

"Евангелие на Юда"; Полярната Звезда

Откъси:

Тайният разказ на Откровението, което Исус даде в разговор с Юда Искариотски, по време на седмицата и трите дни преди празнуването на Пасха. 
...
Той започна да говори с тях за мистериите отвъд света, и какво ще се случи в края.
Често той не се появяваше между учениците като себе си, а се намираше между тях като дете.
...

Учениците [му] казаха:
„Господарю, защо се смееш на [нашата] благодарствена молитва? Ние направихме което е право.”Той им отговори, казвайки:
„Аз не се смея на вас. <Вие> не правите товаот собствената си воля, но защото така вашия бог [ще бъде] възхвален.”
Те казаха, “Господарю, ти си […] синът на нашия бог.”
Исус им каза, “От къде ме познавате? Истина ви казавам, никое поколение от хората, които са измежду ви, няма да ме познава.
”Когато учениците му чуха това, те се ядосаха и разгневиха и започнаха да богохулстват срещу него в сърцата си.
Когато Исус забеляза тяхната липса на [разбиране, той] им каза, “Защо този разговор ви вкара в ярост? Вашият бог, който е във вас и […] [35] ви провокиракъм ярост [във] вашите души. [Нека] всеки един от вас, който е [достатъчно силен] измежду човешките същества, да изкара перфектния човек (от себе си) и застане пред лицето ми.”
Те всички казаха, „Ние имаме силата.”Но техните духове не посмяха да застанат пред [него], освен Юда Искариотски. Той можа да застане пред него, но не можа да го погледне в очите и обърна лицето си на страни.
Юда му [каза], „Аз знам кой си ти и от къде си дошъл. Ти си от безсмъртното царство на Barbelo. И аз не съм достоен да произнеса името на онзи, който те е изпратил”
Знаейки, че Юда говори за нещо възвишено, Исус му каза:
„Ела на страни и аз ще ти разкажа за мистерията на царството. За тебе е възможно да го достигнеш, но ти ще се мъчиш много. [36] И един друг ще те замести, за да могат дванандесетте [ученици] отново да бъдат в пълнота със своя бог.”
Юда му каза: „Кога ще ми кажеш тия неща и [кога] великият ден на светлината ще зазори за това поколение?”
...
На следващата утрин, след като това се случи, Исус [се яви] на учениците си отново.Те му казаха: “Господарю, къде беше и какво прави, когато ни остави?”
Исус им каза: “Отидох при друго велико и свято поколение.”
Неговите ученици му казаха: “Господи, кое е това велико поколение, което е по-висше от нас и по-свято от нас, и което не е сега в този свят?”
Когато Исус чу това, той се изсмя и им каза: “Защо мислите в сърцата си за това силно и свято поколение? [37] Истина ви казвам, нито един роден [от]този аеон няма да види това [поколение], и няма ангелска звездна дружина, която да властва над това поколение, и никоя смъртна личност не може да бъде свързана с него, защото това поколение не идва от […] което е станало […]. Поколението на хората измежду [вас] е от поколението на човеците […] сила, която […] други сили […] чрез [които] вие управлявате.”
...
Друг ден Исус дохожда при [тях].
 Те [му] казаха:
“Господарю, ние те видяхме във [видение], защото имахме велик [сън …] нощ […].”
[Той каза], “Защо сте [… когато] се криете?” [38]
Те [казаха: „Ние видяхме] величествен(а) [сграда с голям] олтар [в нея и] дванадесет мъже – те са свещениците, бихме казали – и име; и тълпа от хора чака пред този олтар, [докато] свещениците [… и получи] приносът. [Но] ние продължавахме да чакаме.”
[Исус каза:] “Как изглеждат [свещениците]?”
Te [казаха: „Някои] две седмици; [някои] принасяха в жертва своите собствени деца, други – своите съпруги, и възхваляваха [и] смиреност един към друг; някои бяха спали с мъже; някои са намесени в [кланета]; някои са извършили множество грехове и дела на беззаконие. И мъжете, които стояха [пред] олтара, призоваваха твоето [име], [39] и във всичките дела на техния недоимък, жертвоприношенията са доведени до пълнота […].”След като казаха това, те останаха мълчаливи, защото бяха разтревожени.
Исус им каза: „Защо сте разтревожени? Истина ви казвам, всички свещеници, които стоят пред онзи олтар, призовават моето име. Пак ви казвам, моето име е било написано на този […] на поколенията на звездите, чрез човешките поколения. [И те] засаждаха неплодородни дървета, в мое име, по срамен начин.”
Исус им каза: „Тези, които сте видели да приемат приносите при олтара – това е, което сте вие. Това е богът на който служите, и вие сте тези дванадест мъже, които сте видели. Телетата, които сте видели, доведени за жертвоприношение са многото хора, които вие сте водили в заблуда [40] пред онзи олтар. […] ще застане и ще ползва името ми по този начин, и поколенията на набожните ще му останат верни. След него, друг мъж ще застане там от [развратниците], и друг [ще] застане там от погубителите на деца, и друг, от тези, които са спали с мъже, и онези които се въздържат, и останалите, от осквернителите, беззаконниците и грешниците, и онези, които казват, ‘Ние сме като ангели’; те са звезди, които довеждат всичко до своя завършек. Защото на човешкото поколение е било казано: „Виж, Бог получи твоят принос от ръката на свещеника” – който е служител на заблудата. Но само Господ, Господ на вселената е този, който заповядва, ‘В последния ден, те ще бъдат посрамени’ [41] Исус [им] каза: „Спрете да прин[асяте...] което имате [...] на олтара, докато те са върху вашите звезди и вашите ангели, и вече са дошли до своя завършек там. Така че, нека те бъдат [впримчени] пред вас, и ги оставете да си отидат [ около 15 липсващи реда ] поколения […] Един пекар не може да нахрани цялото творение [42] под [небето]. И […] на тях […] и […] на нас и […]. Исус им каза: „Спрете да се мъчите с мене. Всеки от вас има своята собствена звезда, и всеки [един – около 17 липсващи реда -- ] [43] в […] който е дошъл [… пролет] за дървото […] на този аеон […] за времето […] но той е дошъл да полее Божият рай, и [поколенията] които ще останат, защото [той] няма да оскверни [пътеката на живота на] онова поколение, но […] за цялата вечност.” 

Юда [му] каза:
 „[Раб]и, какъв плод ражда това поколение?” 
Исус каза: „Душите на всяко човешко поколение ще умрат. Когато тези човеци обаче, завършат времето на царството и духът ги напусне, техните тела ще умрат, но техните духове ще са живи, и ще бъдат взети горе.” 
Юда каза: „И какво ще прави остатъка от човешкото поколение?” 
Исус каза: „Невъзможно е [44] да посееш семе върху [скала] и да събираш плод. [Това] е също начинът […] [замърсеното]то поколение […] и покварената Мъдрост […] ръката, която е създала смъртни човеци, така че техните души да отидат горе във вечните светове отвъд. [Истина] ви казвам, […] ангел […] ще може да види това […] онези на които […] святи поколения[…].” 
След като Исус каза това, той си отиде. 

Следва
Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #86 -: (Вторник) 06 Март 2018, 08:42 »

https://m.youtube.com/watch?v=L1v7hXEQhsQ
David Gilmour - Rattle That Lock (Official Music Video)

Привет на Всички!

П.П:
https://m.youtube.com/watch?v=OA1V7cI28hI
Chris Rea - The road to hell (long version CD) HD

« Последна редакция: (Вторник) 06 Март 2018, 08:54 от Мила » Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #87 -: (Вторник) 06 Март 2018, 11:35 »

https://m.youtube.com/watch?v=L1v7hXEQhsQ
David Gilmour - Rattle That Lock (Official Music Video)

Привет на Всички!

П.П:
https://m.youtube.com/watch?v=OA1V7cI28hI
Chris Rea - The road to hell (long version CD) HD

В първото видео, което поставих, това на Дейвид Гилмор ( Rattle That Lock ), виждам "картината" на следното описание, цитирано тук:

Форум:

Самата система е студена, непосредствено преди бягството на енергията. "Топлината" е следствие от взаемодействието на бягащата навън енергия и външен предмет, по начин, създаващ безпорядък. Вътре в системата, преди бягството й навън, енергията е подредена, и следователно - студена.

Тоест тук става дума за Сътворението като процес, отвътре-навън. Затова става дума за хаос (Тиамат, Ципахтли) и за огън (море от сяра, която алхимически се свързва с духа, тоест извътрешното).

А "воден кон, плуващ в първичния океан", е игра на думи. Защото огънят води до вода. Оксиводородната горелка например развива между 3000 и 6000 градуса Целзий, което е ПОВЕЧЕ от температурата на Слънцето. И след себе си оксиводородното изгаряне не оставя сажди, а водни пари - оставя воден конденз, защото кислородът и водородът, изгаряйки в пламък, образуват вода.Така че това е игра на думи, описваща как първият океан е огнен, а вторичният е воден.
В подкрепа на това е мнението на алхимията, че сярата (огъня и сухото) е родителя на живака (влажното и мокрото).

Идеята ми е да представя образно коментар към следния абзац, публикуван от bg2:
(от темата: Re:Лична "опитност", http://xcombg.net/index.php?topic=1265.msg50347#msg50347 )
Коментарът на Р. Щайнер към мистерийните му драми ме накара да се замисля дали нещата които се пишат и четат в този форум не влияят по някакъв начин на по-чувствителните хора? Чувствителни, в смисъл, четенето да предизвиква "оживяване" на образи в ума и от този сорт неща.Преди се чудих на акъла на meander, какво толкова има против четенето на книги, но като гледам дискусиите във форума се замислям дали има и нещо друго?

Ето какво мисля. Влиянията, които достигат до нас, прихващаме и пре-предаваме сетивно на всички нива ( всяко ниво има своя език на възприятие и излъчване). Дори и безсъзнателно, ние обработваме този поток нформация и предаваме. Несъзнаваното се явява в образи, често пъти ужасяващи. (както бе споделно във видеото, което bg2 подаде https://www.youtube.com/watch?v=u8Ayi7txDmE ). Образите прииждащи в процеса на "сънуваното", както и намират отражение в Мистерийните драми, от там в последствие преливат в Театралното изкуство, и в наши дни в Кино продукциите, видеата и рекламите... И представляват езика на непознаваемото - отражение на  "хаоса" на необработената информация, сигналите, кото подсъзнанието подава, за да бъдат приведени от ирационалното поле на осезание в приложимо осмисляне. Изведени от полето на хаотичните възприятия, тези образи престават да носят отенака на астрални картини и пред-разсъдъчни форми, и постпенно се превръщат в чиста информация, по въпросите, кото ние вътрешно вече сме задали като намерение да провидим.

В този смисъл, действително човек се самопрограмира (пред-разсъдъчно) да види колкото си позволи, колкото вътрешния светоглед, който е възприел за себе си му позволява да види. Влтози смисъл може и да се поддаде на манипулативно възприемане - пре-програмиране.
Може едно и също да предизвика у един ужас у друг екстаз. Това е относително. Тази относителност рухва, когато символа и образа, който извиква бива пре-осмислен. Ако това не се направи, човек може да се плаши и от собствената си сянка и тогава е жертва на всякакви образни манипулации, в които остава впримчен.
Ако се опитва да избегне сянката си, тя става още по драстично плашеща. И ето от къде извират явления като: Светата инквизиция; Ловът на вещици; Господството на Догматиката; Сектите; и прочие катинари, заключващи полето на непознаваемото, почвата, в която е заровено озарението, светлината на Съзнанието. Стремежа към конрол на Непознаваемото на всяка цена, заради стрмжа и неспособността да бъде "овладяно", държи  в контрол Осъзнанието! Бягайки от Сянката си Човека създава външни огранчители, огради, окови. И не научава езика на своята сянка. Оградата е самата сянка. Оградата е полезна, защото формира личната зона на светоусет, и така обръгва волята. Но тази ограда  разширява своя периметър при всяко интегриране -  измества  полето на влияние на образа, сянката, от скритото, подсъзнанието, игрите на вътрешните образите (светлина, сянка) в зоната на съзнателното. т.е превжда/привежда в смисъл образа, за да бъде приложен в живота.

По повод същото, за което пиша, отново цитирам Никола Тесла:
може да има съмнение, че, от всички триещи съпротивления, онова, което най-много спъва човешкото движение, е невежеството. Не напразно този човек на разума, Буда, каза: “Невежеството е най-голямото зло на света”. Триенето, което е в резултат от невежеството, и което много се засилва поради многобройността на езиците и националностите, може да се намали единствено чрез разпространението на знание и сливане на хетерогенните елементи на човечеството. Никое усилие не може да бъде по-добре похарчено.  

Видеото на Д. Гилмор поставих по още една немаловажна причина, сега ще потърся цитата:
http://xcombg.net/index.php?topic=894.msg27082#msg27082

форум:
"... Това е поради причината, че те СА били дракони, защото ангелите от християнския пантеон са семейство хора, родено от еволюционния път на влечуги, и те СА обладали преход в своето развитие под формата на дракони... преди да достигнат платото на еволюцията (еволюирайки в хора, или "ангели" - след корекция на мащаба според нашата позиция и преценка)." HomerCat:" Преди години в една книга(не помня заглавието и автора) четох подобна теза за родството между ангели и дракони и че казвайки например "Ангел Михаил", равностойно можем да кажем "Дракон Михаил"."

...

С всичко това казвам, че Човешкия Син е Син на Бога, но ако предпочита би могъл да остане Раб на Сянката си!

« Последна редакция: (Вторник) 06 Март 2018, 12:36 от Мила » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: