Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: пара-клетос или пере-клетос  (Прочетена 1705 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 442

« Отговор #60 -: (Петък) 02 Март 2018, 16:18 »

Брех че хапливо... ши си намериш майстора ми са струва...
Активен
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 733

« Отговор #61 -: (Петък) 02 Март 2018, 16:24 »

Ми те всички го търсят и го викат, но малко стават като Него.
Предполагам подобна конфронтация няма да доведе до нищо хубаво?
Активен
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1209

« Отговор #62 -: (Петък) 02 Март 2018, 16:28 »

Призовахте бога на войната и сега ви трябва венера... Щото от борба, другата крайност се проявява в "привличане", неизбежно става "пижо" и "пенда". Нали това казвам, че иде реч за полюси. Обаче, когато няма център, сборен пункт, започваме да се караме, зависи кой коя страна е взел, според моментния заряд. Арес е една сила, може да предизвика страст, но и война. Баланса не е пасивност.
Войната и любовта се движат по една права. Мира е баланс на силите. Не резултат от война или привличане, те и двете са до време. Заради махалото, инерцията на системата.
Активен
Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 442

« Отговор #63 -: (Петък) 02 Март 2018, 16:35 »

Призовахте бога на войната и сега ви трябва венера... Щото от борба, другата крайност се проявява в "привличане", неизбежно става "пижо" и "пенда". Нали това казвам, че иде реч за полюси. Обаче, когато няма център, сборен пункт, започваме да се караме, зависи кой коя страна е взел, според моментния заряд. Арес е една сила, може да предизвика страст, но и война. Баланса не е пасивност.
Войната и любовта се движат по една права. Мира е баланс на силите. Не резултат от война или привличане, те и двете са до време. Заради махалото, инерцията на системата.
Войната е следствието... по скоро гневът и гордостта предизвикващи омраза, но в основата е гордостта.

Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #64 -: (Петък) 02 Март 2018, 16:37 »

Цитат
    Баланса не е пасивност.      
Мба, не е. Тъкмо си пасувах с кайсиева и салата преди да се включи  колегата. Grin
Чувствах се напълно балансиран. Wink
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #65 -: (Петък) 02 Март 2018, 17:01 »

Мила, одеве  ти споменах за антропософите.
Тук:
https://www.youtube.com/watch?v=rtKzMRCfKhE
Изключително финно и елегантно, между редовете, се усеща(напоследък модерна думичка) една скрита, не знам как да я нарека, индоктринация. С.С. го прави по същият начин, само че митака е доста по- обигран.
С други думи мераците на ония, умело прикрити в тъй наречената антропософска лекция.
Даже на места са доста явни.
Ма който им се върже. Да го духат.
Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #66 -: (Петък) 02 Март 2018, 18:13 »

Тук:
Изключително финно и елегантно, между редовете, се усеща(напоследък модерна думичка) една скрита, не знам как да я нарека, индоктринация. С.С. го прави по същият начин, само че митака е доста по- обигран.
С други думи мераците на ония, умело прикрити в тъй наречената антропософска лекция.

Оппа.
paci1, Не знаех, че антропософите изнасят лекции в You tube. Защото как ще го обяснят това, че всяка година трябва да се "ражда" в нас Натановата Душа и не било правилно "Хрстос в нас".  Може би е поредица от лекции. И пак. Напълно на опаки излиза. Защо трябва да се персонифицира Христос, и едновременно да се обвързва с Натановата душа? И какво се поражда в осъзнанието тогава?
Едва ли някое Висше съзнание би искало да се персонифицира, защото това би причнило  господство, а не освобождение за другите и след това как това ще подейства при намиране на вътрешна опорна точка, центъра на общение с Бога у всеки. И с "трябва" как ще влезе в сърцето?
Насила и дявола не може да влезе, камоли Господ да рече да "трябва".
Това са си мои задочни препирни с лектора, докато го слушам. Дано някой го разбира по-добре, и да сподели.

Къде го намери? А аз си мислех, че ще си почина днес.
Чакай да го догледам, докато имам мир в себе си.
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #67 -: (Петък) 02 Март 2018, 18:21 »

https://www.youtube.com/channel/UC9MWFmlv0-8t1SPRiKBiHdQ
Тук брат му на митака качва всяка една лекция. Има матрял поне за 2-3 месеца да гледаш.
Цъкаш на видеоклипове след като влезеш в канала.
Някои са дълги по 3-4 часа. Тоя сигурно е правен/заченат на някоя мелница. Като набере, няма спирка. Grin
« Последна редакция: (Петък) 02 Март 2018, 18:33 от paci1 » Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #68 -: (Събота) 03 Март 2018, 19:07 »

Тук:

Оппа.
paci1, Не знаех, че антропософите изнасят лекции в You tube. Защото как ще го обяснят това, че всяка година трябва да се "ражда" в нас Натановата Душа и не било правилно "Хрстос в нас".  Може би е поредица от лекции. И пак. Напълно на опаки излиза. Защо трябва да се персонифицира Христос, и едновременно да се обвързва с Натановата душа? И какво се поражда в осъзнанието тогава?
Едва ли някое Висше съзнание би искало да се персонифицира, защото това би причнило  господство, а не освобождение за другите и след това как това ще подейства при намиране на вътрешна опорна точка, центъра на общение с Бога у всеки. И с "трябва" как ще влезе в сърцето?
Насила и дявола не може да влезе, камоли Господ да рече да "трябва".
Това са си мои задочни препирни с лектора, докато го слушам. Дано някой го разбира по-добре, и да сподели.

Къде го намери? А аз си мислех, че ще си почина днес.
Чакай да го догледам, докато имам мир в себе си.

Грешката е моя! До края на лекцията човека си обяснява ясно за какво де реч.
paci1, Благодаря ти!

Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 814

« Отговор #69 -: (Събота) 03 Март 2018, 19:32 »

Мила, мисля си, че нещата някак се връзват. Ако човек признае вътрешната си божественост, Исус Христос става излишен, отпада.
В митовете за И.Х. Юда е предателя, лошия, а Йоан и Магдалина са добрите. Ако си представим И.Х. като доминантен гуру способен да обсeбва умовете на по-възприемчивите си ученици, има логика точно Йоан и Магдалина да са представени като най-способните му ученици, а Юда да е на другия полюс.
Не четох темата, но за евангелието на Варнава в друга тема май имаше нещо от сорта, че Юда освен, че предал И.Х. заел и неговото място? Дали И.Х. е объркал ума на Юда или има нещо друго? Ако евангелието на Варнава е от мюсулмани за мюсулмани, все пак да не забравяме, че почитат Авраам (историята с жертвоприношението на Исаак ) и Мохамед (историята за архангел Гавраил който дал на Мохамед Корана). От тяхна гледна точка историята за Юда и И.Х. от евангелието на Варнава може да звучи правдоподобно. Но дали наистина И.Х. е объркал ума на Юда, или Юда е бил просветлен/озарен и затова е представен като предател?  

Каква например е била представата на гностиците за Исус Христос?

http://xcombg.net/index.php?topic=2265.0

Приравнявали ли са старозаветния бог Йехова с лошия Демиург? Какво е бил за тях Исус Христос? Питам защото ако не признават старозаветния бог за бог и ако не признават И.Х. за бог, тогава в какво всъщност вярват?
Според мен има логика в това да се заформи някакъв вътрешен конфликт на противопоставяне между образите на добрите Йоан и Магдалина и лошия Юда. Йоан и Магдалина са добри, но пък И.Х. е представен в лоша светлина. Юда е лошия защото се отрича от И.Х., но пък И.Х. е представен в по-добра светлина. unknown Шантава работа.  
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен bg2
Hero Member

« Отговор #70 -: (Събота) 03 Март 2018, 19:46 »

Във връзка с горните разсъждения се сетих за една история, за някой си поп Каро, преведено от форум

Re:музиката, с която душата ми пее
« Отговор #250 -: (Неделя) 29 Ноември 2015, 12:17 »

http://xcombg.net/index.php?topic=599.msg31375#msg31375
Активен

Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #71 -: (Събота) 03 Март 2018, 21:53 »

Мила, мисля си, че нещата някак се връзват. Ако човек признае вътрешната си божественост, Исус Христос става излишен, отпада.
В митовете за И.Х. Юда е предателя, лошия, а Йоан и Магдалина са добрите. Ако си представим И.Х. като доминантен гуру способен да обсeбва умовете на по-възприемчивите си ученици, има логика точно Йоан и Магдалина да са представени като най-способните му ученици, а Юда да е на другия полюс.
Не четох темата, но за евангелието на Варнава в друга тема май имаше нещо от сорта, че Юда освен, че предал И.Х. заел и неговото място? Дали И.Х. е объркал ума на Юда или има нещо друго? Ако евангелието на Варнава е от мюсулмани за мюсулмани, все пак да не забравяме, че почитат Авраам (историята с жертвоприношението на Исаак ) и Мохамед (историята за архангел Гавраил който дал на Мохамед Корана). От тяхна гледна точка историята за Юда и И.Х. от евангелието на Варнава може да звучи правдоподобно. Но дали наистина И.Х. е объркал ума на Юда, или Юда е бил просветлен/озарен и затова е представен като предател?  

Каква например е била представата на гностиците за Исус Христос?

http://xcombg.net/index.php?topic=2265.0

Приравнявали ли са старозаветния бог Йехова с лошия Демиург? Какво е бил за тях Исус Христос? Питам защото ако не признават старозаветния бог за бог и ако не признават И.Х. за бог, тогава в какво всъщност вярват?
Според мен има логика в това да се заформи някакъв вътрешен конфликт на противопоставяне между образите на добрите Йоан и Магдалина и лошия Юда. Йоан и Магдалина са добри, но пък И.Х. е представен в лоша светлина. Юда е лошия защото се отрича от И.Х., но пък И.Х. е представен в по-добра светлина. unknown Шантава работа.  

bg2,
Това е и до което и аз стигам! Ето тук в тези думи усещам нещо:
Но дали наистина И.Х. е объркал ума на Юда, или Юда е бил просветлен/озарен и затова е представен като предател?  

Ето това усещам по-близо. Дори днес, не е съвпадение, но днес отново съзерцавах тези събития и точно това нахлу в мен - думите " С целувка ли предаваш Човешкия син, Юда?". Човешки син е родения в плът Син, какъвто е Адам. Какъвто е всеки човешки син, всеки от нас. Гностчески, Юда "предава" физическия Иисус, но този акт ражда Христос. Кой може да "предаде" нещо някому, ако не му е близък. Има едн стих на Руми, където казва, че на никой, освен на себе си, дори и на този, който му е скъп, не може да предаде душевните си осезания, това, до което е стигнало в него озарението. Т.е ако съдя по дълбочината на акта гностчески, без залитания в нтригата "добро-зло" , се получава, че  Юда е единен физчески с Иисус - човека и предава телесната му същност, (и Сатана влезе в Юда, от момента, в който Иисус му подава, потопения залък (залък хляб е пак материята, тялото), по време на Тайната вечеря, а Сатана е господар на материята, т.е е олицетворява проявеното в плът)  Христос се ражда по време на кръстната смърт. Ново тяло излиза после. И пак думите:"Защото, където двама или трима са събрани в Мое име, там съм и Аз посред тях " ...

Или както е казано (НЗ) (перфразирам): " Щом един е умрял всички сме умрели с него." Или " Нека идем да умрем и ние с него!" - звучи налудно като идея, ако не се потърси смисъл в друга светлина, че един дух оживява и изпълва всичко и всеки е част от едно тяло, един жизнен поток. И врага, предателя са наши партньори.  

И не ме напуска чувството, че тези два образа Иисус/Юда са част от една личност. Едната репрезентира този, който поема сянката, а другия извършва трансформацията и. Като състояния на един човек. Мисля, че това е алегория на етап от процеса, в който се ражда Христос (Голгота)
 И ми напомня етапите от разиграване на Мистерийна драма. Описание на процеса от началото на всяко Евангелие до края напомня процеса на това как Бога слиза вътре в Земята, в нас. Ние сме съда. Различен е съда, различно съдържание се влива в него. Духа и виното са подходяща алегория. Аз не помня Юда пие ли вино, или само хапката хапва, защото си мисля, че ако не е, то той е поел ролята на тялото. Може да се бъркам в момента. Един поема ролята на тялото, за да се влее Дух в чашите,  съдовете, телата на 12те... символ на всички човеци и човешки проявления. И Ето 13тия Дух, който е Първи, и изиграва ролята на "козела пуснат в пустинята".
Тук "Евангелието на Юда" говори много по въпроса!

« Последна редакция: (Събота) 03 Март 2018, 22:21 от Мила » Активен
Неактивен bg2
Hero Member

« Отговор #72 -: (Събота) 03 Март 2018, 23:36 »

Единственото за което се сещам е схемата от пътуването на героя.

https://davidrjolly.files.wordpress.com/2013/05/monomyth.jpg
пара-клетос или пере-клетос

На картинката е Apostasis но си мисля, че вероятно има връзка и с Apotheosis (Апотеоз)

По някаква причина може би смъртта и умирането свързва с някакво друго състояние на героя? Може би апотеоз? Сценката с Юда и Исус ми прилича на свързване и раздяла. Последно сбогом, раздяла с нещо старо, за да се роди нещо ново на негово място? Може би нещо от сорта на смърт и ново раждане? Връзка между Ego и Self, може би? Героят се "преобразява" и може би смъртта е преход между старото му ограничено съзнание и ново "по-разширено" съзнание?

В пътя на героя от схемата, изглежда, че не става дума за буквална смърт. Няма логика да се умира наистина - пътят на героя е цикъл - отиване и завръщане. Не прилича и на нещо свързано със състояние на медитация, осъзнато сънуване и т.н., защото героят вече е преминал прага на "специалния свят".

Честно казано нямам идея, само някакви спекулации по картинки.

За Адам също нямам идея, библейската история за сътворението ми звучи все едно Адам е бил създаден като Голем. За зодиака също нямам идея, единственото с което го свързвам са картинките от Ръкописа на Войнич и някакви шантави видео клипове в Youtube. свързани с мистерията Cicada 3301

Liber Secondus - Cicada 3301 email reference (в това видео има зодиак)

https://www.youtube.com/watch?v=VesUH54hrxM

Още странни видеа, ако на някой му се гледа:

Cicada 3301, a strange video linked to DarkWeb

https://www.youtube.com/watch?v=C53nG-IP5O4

a-stiga-be

Strange video linked to Cicada 3301, solving the puzzle Jan, 2016

https://www.youtube.com/watch?v=dbm4uodUyjk

Активен

Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #73 -: (Неделя) 04 Март 2018, 09:59 »

Единственото за което се сещам е схемата от пътуването на героя.

https://davidrjolly.files.wordpress.com/2013/05/monomyth.jpg
пара-клетос или пере-клетос

На картинката е Apostasis но си мисля, че вероятно има връзка и с Apotheosis (Апотеоз)

По някаква причина може би смъртта и умирането свързва с някакво друго състояние на героя? Може би апотеоз? Сценката с Юда и Исус ми прилича на свързване и раздяла. Последно сбогом, раздяла с нещо старо, за да се роди нещо ново на негово място? Може би нещо от сорта на смърт и ново раждане? Връзка между Ego и Self, може би? Героят се "преобразява" и може би смъртта е преход между старото му ограничено съзнание и ново "по-разширено" съзнание?

В пътя на героя от схемата, изглежда, че не става дума за буквална смърт. Няма логика да се умира наистина - пътят на героя е цикъл - отиване и завръщане. Не прилича и на нещо свързано със състояние на медитация, осъзнато сънуване и т.н., защото героят вече е преминал прага на "специалния свят".

Честно казано нямам идея, само някакви спекулации по картинки.

За Адам също нямам идея, библейската история за сътворението ми звучи все едно Адам е бил създаден като Голем. За зодиака също нямам идея, единственото с което го свързвам са картинките от Ръкописа на Войнич и някакви шантави видео клипове в Youtube. свързани с мистерията Cicada 3301

Liber Secondus - Cicada 3301 email reference (в това видео има зодиак)

https://www.youtube.com/watch?v=VesUH54hrxM

Още странни видеа, ако на някой му се гледа:

Cicada 3301, a strange video linked to DarkWeb

https://www.youtube.com/watch?v=C53nG-IP5O4

a-stiga-be

Strange video linked to Cicada 3301, solving the puzzle Jan, 2016

https://www.youtube.com/watch?v=dbm4uodUyjk

bg2,
Моментите от схемата са 17, не я анализирах подробно, но за мен е нещо подобно на мистерия в 17 акта. Както и мистерийните драми в да речем 17 или 12 акта, условно разделени етапи на осъзнаване на себето, селф, и толкова (12) са подвизите на Херкулес. Те отговарят на * 30 градуса за всеси знак от зодиакалния кръг, обаче са отделни характеристики, характери, които една личност може да "разиграе", в житейски драми дори, ако не ги прозира като работни игрови процеси, а просто живее живота дори без съзнание за това, че участва в тези сцени, просто защото всеки от нас е и астрално същество, т.е възприема астралните влияния и в момента на своето зачатие.  Мисля, че Тракийското познание е било на ниво, чрез наблюдения и откровения да разкрие тези космични, астрални влияния и да ги впрегне в работна схема за иницииране на определени личности, които са били стъпили "на Пътя", подобно е Орфей, Херакъл, Апостолите на Иисус Христос. И тези качества са представени от понятието Орфей, намираме ги и  в идеята за Христос.
 И колкото и посредствени да са статиите, натъкнах се на подобни идеи, линковете в края.
И сега. Юда предава Иисус и получава 30 сребърника. 1 дял от тортата разделена на 12 участъка. 11 остават апостолите без Юда. 13ти е Христовото Състояние, събраните 12 акта, осъзнати състояния на душата в своето събрано в центъра Себе, селф. Но тези тридесет сребърника отиват за закупуване на нива, за погребване на чужденци, отново алюзия за дялово участие в "мистерията".
Често срещана е асоциацията на Юда със знака на скорпиона. Обаче този знак представя и ниското...инкарнацията на Душата в Адам, и също полета на Орела, на Духа (висшата степен на скорпион), т.е таз фаза на трансформация на съзнанието Иисус / Юда е най-взривоопасния според мен момент от цялото,, но тук Системата превключва на високи обороти, а едновременно преживява акта като едно умиране.

http://evaandadam.blogspot.com.es/2010/07/blog-post.html

https://www.astrohoroscope.info/trakite.htm

(колкото и посредствени да са статиите съдържат данни, информация)

Но общото между всичките тракийски светилища е удивителната точност, с която са ориентирани към Слънцето - върховния бог на траките. Във всяко подмогилно съоръжение са открити знаци, които показват кога са лятното и зимното слънцестоене, както и есенното и пролетното равноденствие, обясни д-р Стоев. Тракийските владетели, които са били най-близко до Бога Слънце, са наблюдавали небето от светилищата и през деня, и през нощта. Те са гадаели по тях преди 25 века. Небето е давало на жреца-владетел възможност да синхронизира своите примитивни календар и часовник с движенията на небесните светила. Календарът предопределял в решаваща степен организацията на тогавашното общество, посочи астрономът. Според древногръцки хронисти тракийските владетели са познавали 500 звезди и са знаели имената им, каза д-р Стоев и допълни, че днес един професионален астроном не може да назове повече от 50-60, а общият им брой на небето е 6500. Траките са преподавали астрономия и на гръцките царе по онова време, за което също свидетелстват античните хронисти, отбеляза д-р Стоев.”

Всеки владетел, всеки жрец е следял събитията, които се случват на Небето, защото космичният закон, формулиран от Хермес Трисмегист гласи “Както е горе, така е и долу и както е долу, така е и горе”, т.е нищо не се случва на Земята, без за това да има знак на Небето.

астрологията е добре известно, че златото е метал, който според закона за съответствията се свързва със Слънцето. Именно този метал е бил използван от траките в техните религиозни церемонии и ритуали за връзка с енергиите, които произтичат от Слънцето. За тях златото не е било синоним на богатство, средство за размяна или за натрупване. Всеки жрец, всеки владетел е бил погребван заедно със златните предмети, които е използвал по време на религиозните церемонии, защото тази предмети вече са били попили неговата енергия, неговите вибрации и не е могло да бъдат използвани от друг. За новият жрец или владетел изкусните тракийски майстори са създавали нови предмети с ритуално предназначение.  В материал под заглавие “Тракия по-златоносна от Микена и Троя, признаха гърците” публикуван от www.News.dir.bg от 25.08.2005 г.  откриваме следните любопитни факти:  “Древна Тракия в днешна България се оказа по-златоносна дори от Микена и Троя и хвърли ръкавицата на предизвикателството към прочутото съкровище на Приам.  Това съобщава атинският вестник “Та неа” под заглавие “България – история, написана със злато" като разказва за откритото наскоро тракийско съкровище край село Дъбене, Карловско. Статията съобщава за 15 000  златни накити от 2300 г.пр.н.е., които бяха намерени в българското село, предаде БНР. Изключителната находка пише нова страница в ранната история на Югоизточните Балкани. Разкопките, които все още продължават, разкриват, че златните огърлици в гробовете на най-малко трима тракийски владетели, живели преди 4300 години, са със 180 години по-стари от съкровището на Приам в Троя. Находката е свидетелство, че древната история на България е написана със злато, тъй като оттам е започнала обработката на ценния метал преди 6700 години.” Именно златото обаче е станало една от главните причини за гибелта на цивилизацията на траките. Елините, които са били на много по-ниско ниво на културно и духовно развитие, но с по-развита материална култура и бит, по-рано са започнали да използват златото като средство за размяна.

Обаче наред със златото, елините (отчасти и римляните) взимат и нещо друго – учението на Орфей. Орфей е бил един от Великите посветени на древността, можем да го наречем и Духовен учител на траките. Той е използвал изкуството като метод за развитието на човешката душа и като средство за връзка с космическите сили.  Учението на Орфей става основата, върху която се развива впоследствие добре познатата ни древногръцката култура.  “Находките от археологическите разкопки край Татул потвърждават хипотезата, че светилището е на Орфей. Това посочи проф. Николай Овчаров на проведената в Смолян кръгла маса на тема "Магията на Орфей, фолклорът и младите хора". Със сигурност може да се каже, че това наистина е хероон, т.е. светилище на обожествен след смъртта си тракийски цар, голям и почитан в Родопите без съмнение, посочи проф. Овчаров. Той изказа предположение, че светилището край Татул действително може би е посветено на легендарния Орфей. Става дума за един много рядък обичай, описан от античните извори, в които тракийският цар се погребва не под могилен насип, а на върха на планината в пещера или колона, на място, от което и след смъртта си остава посредник между боговете и хората, обяснява археологът досегашната хипотеза. Според него този ритуал е описан за тракийските царе Орфей и Резус. Друг е въпросът, че дори не е известно дали Орфей е истинска реална личност, има хипотеза, че той може би е един сборен образ, коментира проф.Овчаров.” 

Аз все повече добивам схващането, че Мойсеевото Учение, което е получил в планината Нево е свързано с "помощта" на жреца Йотор, който също както Орфеевите царе живее в планината и съветва Мойсей (Мойсей се жени за дъщерята на този жрец). И мисля, че този жрец е посветил Мойсей, който вече е стъпил на Пътя на Познанието още в Египет, където хиксосите (царете-пастири), са посяли на по ранен етап същите тракийки идеи, посредством личността на Йосиф, т.н Йосиф прекрасния, който бил и везир при фараона Джосер и отговаря на описания Имхотеп, сторител при Джосер на степенната пирамида. И мисля, че така и Херметичното познание е дошло в Египет. А това познание е като есенция на всичко, което Орфей като жрец и цар владее.
 По пътя на хиксосите и техни родствени племена тези идеи са простряни от Тракия към Шумерия, Индия, Египет и така се е формирало, според региона някакво местно разбиране за боговете и техните взамовръзки с човешкото общество.

И мисля, че Йешуа е отрасъл в среда, запозната със запазено, херметизирано именно същото учение за 12 те подвига на Херакъл, и мисля, че в тези инициации са участвали не един посветени.

Има един особен разказ на Оскар Уайлд (който също е достигнал тези идеи, посредством личния си кръг и търсения). Разказа е кратък, но не го намирам он лайн, има го в последното издание, посветено на ОУ. В разказа един младеж по долна риза седи по пътя  и там го среща един човек, който го пита защо е тъй опечален, дали не е заради човека, който току що разпнали, и по комуто всички страдали. Младежа отвръща тъжно, че плаче за себе си, защото е могъл той да бъде на кръста, но друг е отишъл на негово място.

До после!

Активен
Неактивен Sht000
Newbie
*
Публикации: 40

« Отговор #74 -: (Неделя) 04 Март 2018, 10:16 »

"17 мига от пролетта"
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: