Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В търсене на знания  (Прочетена 810 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1719
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #30 -: (Събота) 10 Февруари 2018, 13:26 »

Grin
Волквич
Не ма вземай на сериозно,но тая която питаш е част от проблемите ти.Няма да влизам в подробности.
Ако искаш спри всякакви литературни подвизи,и гурута и се разгледай във форума щото има бая отговори на твоя проблем.Това че зееш като гардже и искаш всичко да ти е в устата без да се потрудиш е основната част от проблема ти.
Разгледай форума подробно и чак тогава си задай въпросите ако обичаш.
 Cool
П.п А и картинката която си я избрал също говори за проблема ти.
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Волквич
Newbie
*
Публикации: 15

« Отговор #31 -: (Събота) 10 Февруари 2018, 13:39 »

Добре ,добре ,но исках да видя и друго мнение.Сега попаднах точно на една статия "Екстрасензорни възприятия" .Подбирам т.е не чета всичко дословно и не приемам всичко за абсолютно вярно.
  Снимката просто много ми харесва.Самия начин на рисуване и цветовете.Не съм го сложил с някаква умисъл ,а защото ми харесва .Имам много такива (не само с индянци а и други). И всъщност си прав и то много  Smiley Ще се поправя
Активен
Неактивен Antistar
Sr. Member
Публикации: 425
Ние сме очите на небето.

« Отговор #32 -: (Събота) 10 Февруари 2018, 14:01 »

Мила ,
Доста се рових за ектоплазмата и за Екстрасензорните възприятия.Може ли да ми дадете някакви насоки как да намеря начина си за да опитомя това "6-то чувство"?На скоро например майка ми говореше за 1 момче ,което е сменило медицината (защото ,тъй като е платено са го изцеждали до дупка само и само повече да плаща ) с инжинерство.Майка ми не си спомняше с какво направление  и ми изникна думата "Геодезист " от никъде  в съзнанието. Като и казах тя възкликна "Да!кой ти каза?Познаваш ли го момчето?" .Аз съответно не го познавах.
Усещал съм и  удари в гърба от въздуха.Буквално си ходех надолу по стълбите и усетих юмрук (лекичък) в областта на бъбреците .Ясен и отчетлив. Чат пат чувам как скърцат дъските по у нас докато съм сам (Странно ,защо не се смущавам... а скърцането на пода винаги става ако има някаква тежест върху него т.е човек... не влизат крадци у нас) или 1 път чух ясен ,нежен глас да ми извиква името.Сякаш от горният етаж някой ме вика да си говорим. Просто ми трябва насока ,как да го самоусъвършенствам това сетиво.Не искам формула (тъй като разбрах-за всеки е различно).

Ще отворя тема за ектоплазмата и свързани с нея неща. Обаче почти не ми остава време и енергия, затова не знам кога ще мога.

Аз съм виждала призраци в стъкло, по принцип.. по-нисши същности, чувала съм НЛО кораб как засмуква атмосферата, когато минава ( и на другия ден една жена беше починала по същото време..), чувала съм мисли на хора, от малка усещам аурите на останалите, ако имат някакъв проблем, по време на път съм усещала болки в моята аура(колкото и странно да звучи) и световъртеж, като после се оказа, че надолу е станала катастрофа и други странни неща.
 И никога не съм търсила необикновени причини затова, естествено е, защото всичко и всички сме свързани и разделени в това пространство.

Усъвършенствай себе си - така всичките ти сетива ще се подобрят. Може да си водиш дневник, да следиш моделите си на мислене, да погледнеш критично на чертите от характера си, които може да подобриш.. Да си поставиш цели - духовни, материални..
 В началото спомена, че не си взимал наркотици през времето на случките. Ако през другото време взимаш - спри  Grin
 Обърни си внимание и на здравето..

Активен
Неактивен Волквич
Newbie
*

« Отговор #33 -: (Събота) 10 Февруари 2018, 18:43 »

Не ,въобще не съм взимал .1 път пушех трева за да видя какво толкова и се радват ...но разбрах ,че е простотия и няма нищо толкова магическо.Просто седиш вдървен и се смееш на простотии и не те дразни нищо.Всъщност нямам време за нищо такова.Дните ми са почти еднообразни(училище, пиано(или карате в зависимост от деня),учене ,почивка,сън и повтаряне на цикъла  Grin ).Споменах го това ,защото тъй като говорим за Кастанеда и Дон Хуан може тези ,които четат случките ми да си помислят ,че съм ползвал книгите му за справочник и пътеводител.
Активен
Неактивен Antistar
Sr. Member
Ние сме очите на небето.

« Отговор #34 -: (Събота) 10 Февруари 2018, 19:32 »

А учителя ти по карате какви съвети ти дава относно разискваните въпроси?
Активен
Неактивен Antistar
Sr. Member
Ние сме очите на небето.

« Отговор #35 -: (Събота) 10 Февруари 2018, 20:05 »

Тук ще използам ситуацията, за да изкажа мнението си по един въпрос, който току изниква в това форумно пространство - "форума на форум". Това, което форум създаде дойде навреме и на място. На мястото на една дупка, която зееше в това информационно форумно пространство, в което може да се казва всичко дори и безотговорно, зощото без-отговорното остава без отговор.

Няма как без база, която да уточнява понятията в дадена област на познанието, да общуваме на един език. Респективно обаче възниква проблема за присъствената маса в един форум, съставен от хора, готови да отделят нужното време, за да си уточнят понятията и да общуват помежду си плодотворно. Защото създаването на подобно пространство изисква повече отдаденост, а обикновенно хората предпочитат неангажиращата атмосфера. Т.е често хората обичат да пишат по форуми, защото убиват времето, а поемането на отговорност, често бележи преходи, равностойни именно на обяснението на дон Хуан за преместването на "събирателната точка", и алегоричното му представяне в думите - "Всяко изместване е своего умиране" . Т.е явно "напускането на зоната на комфорт", постигната от някого, би могло да бъде възприето като "своегорода умиране". Аз изпитах това, когато напуснах преди пет години родния си дом в София. Тази ми привързаност към мястото, на което бях израстнала ме пре-пращаше в сънища, в които виждах как строят още старата къща, виждах там как мъртвата ми вече баба  засажда растения, усещах дори аромата на пръстта, когато слизах да бера кокичета и уханието на пръст се смесва със снега... постепенно обаче забелязах една особеност, която с времето се подсилваше... Сякаш сънувах къщата все повече като мъглива картичка, все едно е стара снимка на нещо неприсъстващо вече... И разбрах с времето, че домът ми е вътре в мен, и е все още там, където усещам уханието на земята...

Мила, всеки се ангажира с нещо доколкото си прецени. Никой не е длъжен да отговаря на лутанията ти из темите - това се казва събирателна точка. Място на което всеки би могъл да остане.
 Ако искаш да обсъждаш нещо, задай въпроса за обсъждане правилно. Без зададен въпрос могат да си общуват само приятели, защото знаят един за друг какво ги интересува. А не защото са решили да се полеят с по една кофа студена вода.
Активен
Неактивен Волквич
Newbie
*

« Отговор #36 -: (Събота) 10 Февруари 2018, 20:16 »

Ми като цяло почти всеки (говоря за баща ми и сенсея) казват много общи работи.Много,много общи.Баща ми много ми говори за траките ,орфизма,богомилите , гърците (като един крадлив на история народ),за моето семейство(от негова страна сме много докоснати до мистика.Дори пра пра баба ми е била билкарка). Като цяло основите говорим със сенсея.Обаче нещо много ме заинтригува всеки път когато говоря с тате.Казва ,че това знание има цена.Например баба ми ,която била лечителка и билкарка и помагала не само на животни,но и на хора и независимо от делата си ,лявото и око било сляпо.Наистина ли има цена за това знание и практиката му или просто ме плаши.
Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #37 -: (Събота) 10 Февруари 2018, 20:19 »

Grin
Има ако не се ползва правилно.Или го открадеш по неправилен начин.И още бая неща.За това сам юнак на коня е най добрата версия.А не да си качен на гърба на някакъв сенсей(какво ли значи).
 Cool
Активен

Активен Мила
Hero Member
Публикации: 1039

« Отговор #38 -: (Събота) 10 Февруари 2018, 20:22 »

Antistar:

Без зададен въпрос могат да си общуват само приятели, защото знаят един за друг какво ги интересува. А не защото са решили да се полеят с по една кофа студена вода.

Вярно е, Antistar! Приемам забележката ти! Благодаря ти, че си отчела това. Намирам, че приятелството се изгражда точно по този начин, който ти току що показа - искрено отношение.
Активен
Неактивен Antistar
Sr. Member
Ние сме очите на небето.

« Отговор #39 -: (Събота) 10 Февруари 2018, 20:26 »

Grin
Има ако не се ползва правилно.Или го открадеш по неправилен начин.И още бая неща.За това сам юнак на коня е най добрата версия.А не да си качен на гърба на някакъв сенсей(какво ли значи).
 Cool

Да, всичко си има цена, Волквич. Затова е важно да имаш цел (и/или да знаеш какво искаш като същество на този свят), която да направи тази цена значима и в крайна сметка плащането на цената да бъде истинско постижение, вместо риск за живота на теб и на близките ти.

Активен
Неактивен Волквич
Newbie
*

« Отговор #40 -: (Събота) 10 Февруари 2018, 20:55 »

Първо Сенсей означава учител.В бойните изкуства такъв е етикета и затова се използва.
Второ значи да се пробвам сам да си бъхтя главата.Мисля да започна тогава,когато си отговоря на този въпрос който вече споменах по в началото,а той е "Какъв е смисъла ?"
Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #41 -: (Събота) 10 Февруари 2018, 21:55 »

Grin
Смисъла е че да бъдеш мъж не ти трябват учители.Щото тогава ще си ученик а не мъж.И това ти променя живота бая.Ако искаш да си мъж сам юнак на коня и докъдето се докараш.Мъжа си развива сам знанията и уменията ,може да взима личен пример от някого ма по правилата и да не го учат а да му покажат.И квото хване хване.
 Cool
Активен

Неактивен Волквич
Newbie
*

« Отговор #42 -: (Събота) 10 Февруари 2018, 22:30 »

Moже ли това съждение да го използвам ?  Grin
Активен
Неактивен dido
Full Member
Публикации: 130

« Отговор #43 -: (Събота) 10 Февруари 2018, 22:36 »

Второ значи да се пробвам сам да си бъхтя главата.Мисля да започна тогава,когато си отговоря на този въпрос който вече споменах по в началото,а той е "Какъв е смисъла ?"

Откъс от книга 3 от Пътеводител на галактическия стопаджия - "Живота, вселената и всичко останало"

"— Знаеш ли — попита Прак, — историята за Причината?
Артър каза, че не я знае и Прак каза, че знае, че Артър не я знае.
Той му я разказа.
Една нощ — каза той — един космически кораб се появил в небето над една планета, която никога не била виждала такива неща. Планетата била Далфорсас, а корабът бил този. Появил се като брилянтна нова звезда, движеща се тихо през небесата.
Примитивните туземци, които седяли скупчени на Студените хълмови склонове, гледайки над димящите си нощни питиета и сочели с треперещи пръсти, кълнейки се че току-що са видяли знак от боговете си, който означавал, че те най-накрая трябва да се надигнат и да отидат да убият злите Принцове на Равнините.
От високите кули на своите замъци Принцовете на Равнините погледнали нагоре и видяли светещата звезда и приели непогрешимо, че това е знак от боговете им, че трябва да се надигнат и да смажат злите Туземци от Студените хълмови склонове.
А между тях Обитателите на Горите погледнали нагоре в небето и видяли въздишката на новата звезда, видяха я със страх и благоговение, защото никога не били виждали подобно нещо преди; те също така знаели какво точно предвещава тя и свели глави от отчаяние.
Те знаели, че когато дойдат дъждовете, това е знак.
Когато дъждовете свършат, това е знак.
Когато духне вятър, това е знак.
Когато вятърът спре, това е знак.
Когато на земята се роди в полунощ коза с три глави, това е знак.
Когато на земята по някое време следобяд се раждало напълно нормална котка или прасе без изобщо никакви усложнения по рождение или просто дете с чип нос, това също било разглеждано като знак.
Така че изобщо нямало съмнение, че появата на нова звезда в небето е знак за особено грандиозна заповед.
И всеки нов знак потвърждавал същото нещо — че Принцовете от Равнините и Туземците от Студените хълмови склонове отново ще се избиват.
Това само по себе си нямало да бъде толкова лошо, само че Принцовете от Равнините и Туземците от Студените хълмови склонове винаги избирали да се избиват в Горите и винаги тези, за които ставало лошо от тези действия, били Обитателите на Горите, въпреки че откакто се помнели, те нямали нищо общо с другите.
И понякога след някои от най-големите жестокости Обитателите на Горите пращали парламентьор — или при водача на Принцовете или при водача на Туземците — който да помоли да му бъде обяснена причината за това нетолерантно отношение.
И водачът, който и да бил, отвеждал парламентьора настрана и му обяснявал Причината бавно и внимателно, и с голямо внимание на дребните детайли.
И ужасното нещо било, че това било много добро обяснение. То било много ясно и много грубо. Парламентьорът увесвал глава и чувствувал тъжно и глупаво, че не разбира колко грубо и сложно място е света и какви трудности и парадокси предизвиква желанието на някой да живее в него.
— Сега разбираш ли? — казвал водачът.
Парламентьорът кимал глупаво.
— И виждаш ли, че трябва да има такива битки?
Друго глупаво кимване.
— И защо трябва да се провеждат точно в гората и защо е в интерес на всички да участвуват, и Обитателите на Гората също да участвуват?
— Хм…
— В дългия бяг.
— Хм, да.
И пратеникът разбирал Причината и се връщал при своя народ в гората. Но докато стигнел до тях, докато вървял през гората и между дърветата той усещал, че всичко, което си спомня от Причината, е колко ужасно ясни са били доводите. Не можел да си спомни обаче какви всъщност били те."

Същото е и със Смисъла. Щом си задаваш въпроса, отговора вече присъства в теб. Трябва само да си го спомниш...
Активен

Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: