Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В търсене на знания  (Прочетена 1583 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 733

« Отговор #45 -: (Неделя) 18 Март 2018, 09:20 »

Ключарче,
Locksmith е ключар
Keygiver e даващият ключове/печати/програми. Програмиста.
Цитат
 В останалите случаи ти няма да подозираш (освен ако не знаеш/виждаш), че говориш не със самите хора, а с разумните програми/агентите в тях, които не желаят да срещат различни и развиващи се Съзнания и ще направят всичко, за да спрат начинанието ти.  
А разправяш,че малкият трябвало да се пази от мен, след като всъщност е нужно да се пази от теб.
Смешник/клоун!
 Laugh
И да не се притесняваш,
онова в червеното при мен отдавна замина в кенефа.
Друго:
Цитат
     Цитат
Усещал съм и  удари в гърба от въздуха.Буквално си ходех надолу по стълбите и усетих юмрук (лекичък) в областта на бъбреците .Ясен и отчетлив.

Нарича се empty force. Западът не признава този термин и затова платените невежи от wikipedia изтриха страницата. В миналото, на изток, тези неща се знаят и практикуват. Възможно е от разстояние да влияеш на другите. Всеки го прави дали съзнателно или не. Може да се ползва не само за атака или самозащита, но и за лечение, за трансфер на качества, информация, енергия.     
Интересно ми стана откъде си толкова запознат с тия неща? М?

п.п.
Цитат
  В днешната хранителна и фармацевтична индустрия какво ли не съдържа психотропно вещество... Smiley Не бих казал че са примитивни и не бива да се подценяват, защото чрез контрола над тялото (с химия и физика) може да се въздейства на духа.    
Бре!
Ма ти верно си бил мноо проз чиляк. Че си и нагъл. Предлагаш на непълнолетен да взима наркотици? Lips Sealed
Тъпанар!!!
« Последна редакция: (Неделя) 18 Март 2018, 10:14 от paci1 » Активен
Неактивен Волквич
Newbie
*
Публикации: 28

« Отговор #46 -: (Неделя) 18 Март 2018, 12:00 »

Цитат
Цитат
  В днешната хранителна и фармацевтична индустрия какво ли не съдържа психотропно вещество... Smiley Не бих казал че са примитивни и не бива да се подценяват, защото чрез контрола над тялото (с химия и физика) може да се въздейства на духа.

Бре!
Ма ти верно си бил мноо проз чиляк. Че си и нагъл. Предлагаш на непълнолетен да взима наркотици? Lips Sealed
Тъпанар!!!
Всъщност  почти всяка билка в България може да се използва като наркотик.Пълнолетен съм и имам глава на раменете.Знам за какво става въпрос ,но самото използване на билки точно за такава цел е тежко.Знанията, които идват са в голямо количество и не те пита кога си се наситил.Проблема на използването на наркотици е ,че повечето хора си ги купуват .Имам познати ,които си отглеждат трева в къщи и не съм много убеден ,че искам изобщо да си имам работа с това.Това което знам е ,че поливат с малко кръв за да "чуква " повече.Или с мляко(не помня какво). Като няма да ползвам този метод с "купи си за знания  Grin (ако знаете за какво имам предвид)" остава да ходя да търся по гората. В горист район съм и гората ми е на 30 минути път.Все пак съм в планина  Smiley .Намирал съм Cannabis Sativa (обикновен коноп) и се използва за кашлица, задух, запек, трудно уриниране, катар на пикочно - половата система, простатит, епилепсия освен за "пътуване". Имал съм случай в който съм ползвал див коноп точно за това и беше на 3 часа път навътре в гората далеч от всякаква цивилизация . По време на това състояние имах доста разнообразни видения (Буквално) (Пъпките ги взех за лечение на по горе написаните заболявания). Проблема беше ,че бяха много и не спряха когато исках. Чисто физиологически двете граници ми се доближиха много. Повръщах,бях отпаднал .Баща ми беше на среща (макар и да не знаеше какво съм правил) като се прибрах и ме разтри доста обилно.Термометрите не ми отмерваха телесната температура.На другия ден всичко беше сякаш е дар след тежката среща. Със сигурност много неща се промениха за 1 ден, но не мисля ,че бих прибягвал отново до методите "бързо ,лесно ,вкусно" .Истината е ,че трябват топки, а аз въпреки ,че имам и то доста солидни  Grin  не мисля ,че ще прибягвам то този метод.
Като за край подканвам да не се обиждате един други му ,защото все пак сте големи хора ,а това поведение е признак на слабост и ниска култура.
Благодаря Ви!
Надявам се всеки да вземе поука сам за себе си и ще се радвам да влезна в блога на Ключарят .
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #47 -: (Неделя) 18 Март 2018, 12:55 »

Grin
Цитат
     остава да ходя да търся по гората   
Имаме поговорка: Това, което сам си направиш, никой друг не може да ти го направи.
Ти явно твърдо си си наумил да се прецакаш, и кой съм Аз, че да ти преча?
Проблемът е, че тук надничат бая такива като теб, юнаци, дето търсят инфо за мераците си.
Ако някой от тях се прецака лошо, щото е решил че си по-голям юнак от него, и е хубаво да прави както правиш ти/да те следва, отговорността за вредата я носиш ти, и енергията за "ремонта" на пострадалия е за твоя сметка. Но предполагам това го знаеш? Или не?
Знаеш ли го, юнако? М? И имаш ли достатъчно енергия да покриеш щетите? Сигурен съм, че нямаш. А който остане без пауър, знаеш ли какво го чака?
Ще се радваш да "влезеш" в блога на ключаря/заключващият?
И той много ще ти се радва, но едва ли разбираш за какво говоря.
 Cool

Активен
Неактивен Волквич
Newbie
*

« Отговор #48 -: (Неделя) 18 Март 2018, 13:18 »

Всеки си има глава на раменете . Сигурно не прочете по на долу ,че няма да прибягвам до тези методи отново. Те и да тръгнат , тръгват на своя глава. Не бих препоръчал на хора които не разбират какво правят , изобщо да го правят. Не знаят как да отрежат едно цвете,как да го изсушат , рандеман ,подготовка и прочие. Хербализма не е за всекиго. Изпатих си  и видях какво е .Разминах се на косъм , и това ще ми е като обица на ухото.
Цитат
Ще се радваш да "влезеш" в блога на ключаря/заключващият?
И той много ще ти се радва, но едва ли разбираш за какво говоря.
.
Виждам къде има проблем . Не съм дошъл тук да плагиятствам с методи. Търся гледна точка .
Защо все да минаваме по опасния път вместо да се учим понякога от опита на други . Ако някой се пореже с нож , нужно ли е винаги и аз да се порязвам за да знам ,че боли. Да , ще го усетя ,но няма ли да е огнетяване на собственото ми тяло за нарочно. Знанията си идват дори и без да ги търся и да се ровя в интернет . И това баща ми го е казвал . Каза ми "Когато му дойде времето само си идва." И така е за всичко. Защо мислиш ,че ще ида там например да ми каже "хвърли се от моста" и аз да го послушам ?
Цитат
Това, което сам си направиш, никой друг не може да ти го направи.
Сега да го погледнем от хубавата страна на нещата. Това което сам си направя , няма кой друг да ми го направи. Затова сам юнак на коня. Но за разлика от коня  аз не съм с капаци и не мога да гледам само на пред. Трябва да виждам на широко.
Дон Хуан има доста добро изказване :
- Започването да учиш е като тръгването на война.
Според теб на война с превръзка на очите ли се ходи ? Нужно ли е като прострелят мой другар и аз да се хвърля пред *уршумите за да знам какво е и повече да не го правя ?
На война се ходи с волята, самосъхранението и предпазливостта ... освен с пушка и знания   
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #49 -: (Неделя) 18 Март 2018, 13:30 »

Цитат
    Виждам къде има проблем . Не съм дошъл тук да плагиятствам с методи. Търся гледна точка .
Защо все да минаваме по опасния път вместо да се учим понякога от опита на други . Ако някой се пореже с нож , нужно ли е винаги и аз да се порязвам за да знам ,че боли.   
Ми не виждаш. Ако виждаше, нямаше да напишеш онова в червеното.
Цитат
   На война се ходи с волята, самосъхранението и предпазливостта ... освен с пушка и знания       
Тренираш за да се правиш на бабаит ли?
Имаме приказка: Кротките ще пребъдат/оцелеят.
Ако се замислиш, това също е гледна точка, ма ти си знаеш.
 Cool
Активен
Неактивен Волквич
Newbie
*

« Отговор #50 -: (Неделя) 18 Март 2018, 13:38 »

Разбрах те ,но няма да се впускам в безсмислени спорове.Губи време и енергия.
Ти си си прав ,но това не изкючва факта ,че и аз съм си прав.
Явно и аз и ти сме се изгубили в превода
Пожелавам успех и късмет за напред !
Активен
Неактивен Ключарят
Full Member
Публикации: 187

« Отговор #51 -: (Неделя) 18 Март 2018, 15:17 »

Пицонка, отново си хубав пример, доказващ на мен и останалите за пореден път защо избрах все по-рядко да пиша във форума - защото ти си от онази група пишещи, които са ненадминати в това да изопачават една качествена информация (която не разбирате или просто не можете да преглътнете с егото си факта, че някой може да е пред вас в някакъв аспект; на другите просто им плащат или ги карат от сектата да влизат на контра на всеки инакомислещ), набързо съчинявайки подобие на текст, без да положите определени добродетели, като на всичкото отгоре влияете на мнението на новите и все още лутащи се по пътя им. Така е било и с други публикации, дори не само с мои такива.

Цитат
Locksmith е ключар
Keygiver e даващият ключове/печати/програми. Програмиста.

Знам английски. :) Когато тръгвах да си правя блог, се чудих коя точно дума да използвам, но тъй като етимологията на lock-smith не ми харесва, защото носи смисъла на 'затварящият ковач' (мъчител на метала), то избрах 'даващият ключове'. Всеки, който не е във вашата групичка, и ме чете внимателно и наистина може да усеща и вижда какви са намеренията и мотивите ми, знае какво влагам под думата ключ и през ум не може да му мине, че делото или избраното име са носител на нещо негативно, свързано с програмирането. Всъщност е точно обратното - и съм го казвал неведнъж: давайки ключове (не винаги те са само двуизмерни думи) аз отварям невидими врати (реалности) за другите, от които зависи дали ще ги изберат и минат през тях, като до момента всеки, който е нямал его, притежавал е чисто сърце и добри мотиви и е преминавал през тях, не се е оплакал от вътрешното богатство и хармонизирането на живота му, които се материализират след като се справи с трудностите по пътя му. :)

Цитат
Интересно ми стана откъде си толкова запознат с тия неща? М?

Всичко започна от желанието ми да проявявам любовта си към другите преди много години. С времето се убедих, че мога да им влияя/помагам от разстояние. След години разбрах, че мога по този начин да ги закрилям (както и себе си). Започнах даже да попадам на такъв тип ключове във филми и литература, така че не съм открил нещо ново под слънцето.

Ето ти пример, че не е нужно да имаш достъп до някаква стара книга в някаква жалка секта или това да ти е професията и да ис на държавна хранилка, упражнявайки "способността си" години наред, като във втория случай си използван като пси-оръжие срещу инакомислещите.

В бъдещето планирам да обясня и дам на хората това познание - да разберат механиката зад всички способности, основните принципи и познания, които умишлено се пазят от определени фракции. Да знаят как е възможно някой без духовна зрялост да има способности. Как ще се ползва това знание си зависи от свободната воля на индивида, като винаги неразбирането на основни принципи и вървенето против тях, носят тежки последици.

Цитат

Класически пример за манипулация и изкривяване - никъде не съм казал или имал предвид това! Казах на Волквич, че трябва да не подценява психотропните вещества (и е хубаво пицонка да се ограмотиш, че тук спадат не само наркотиците), а и всеки, който поне бегло знае за MK-Ultra - има едно на ум. Двете индустрии, които споменах, също ги използват, за да манипулират Духа индиректно - атакувайки тялото.

Но вашата групичка може да продължи да си пие пърцуцата и хапва мезета - не очаквам адекватност и дълбоки познания. Дори вече и мъжественост не очаквам - една Мила постъпи по-смело от Вас, разкривайки се и отговаряйки право на въпросите си, а Вие отново - завиден пример за ню ейдж езотериците, не й върнахте жеста и не отговорихте на същите въпроси (кои сте и с какво се занимавате).

Достатъчно време отделих за теб.

~~~

С билките определено трябва да се внимава, Волквич. Може да се каже, че за момента съм пеленаче в тази област. Макар че обичам да прекалявам със здравословни храни, напук на това, което казват "учените" за нормална доза на ден - при билките нещата са по-различни, защото са по-фини и въздействат повече, особено ако тялото е чисто и са растели на българска и благодатна земя. Голяма област за учене и практикуване са - в бъдещето ще ги изследвам повече. Неслучайно съм направил и такъв раздел в блога си.

Успех по пътищата ни! :)
Активен

Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1209

« Отговор #52 -: (Неделя) 18 Март 2018, 18:02 »

Ключарят, Привет!

Чета постовете ти с интерес. Обикновенно коментирам, когато нещо уточнявам. Не коментирам написаното от теб, защото го приемам лесно.
Присетих се, докато четох:

С билките определено трябва да се внимава, Волквич. Може да се каже, че за момента съм пеленаче в тази област. Макар че обичам да прекалявам със здравословни храни, напук на това, което казват "учените" за нормална доза на ден - при билките нещата са по-различни, защото са по-фини и въздействат повече, особено ако тялото е чисто и са растели на българска и благодатна земя. Голяма област за учене и практикуване са - в бъдещето ще ги изследвам повече. Неслучайно съм направил и такъв раздел в блога си.

Познавам един прекрасен човек, който е на ти с билките! Ето тук си отворил тема за него:
http://xcombg.net/index.php?topic=2205.msg36085#msg36085
21 години в Рила (Венци Златарев)

Не сме се виждали от десет години с Венци, но това е човек, който запазва своя вътрешен заряд неопетнен, а е способен за всичкото време да присъства като новороден, прероден всеки път.
Спомням си, че при една от срещите ни бях впечатлена, че от дългия му престой в планината очите му бяха променили цвета си! Не съм срещала у друг този ефект. Пречистване.
Ни знам, но предполагам, че все още е хижар, защото начена още преди време усилието да развие там средище и да се обособи възможност да приижда поток от интересни люде. Доколкото зная събираше отбрани заглавия и създаде и Библиотека.
Вярвам, че когато и да идеш ще те приеме, просто защото е човек. Уникален и прям. И ако се решиш да се разходиш натам предай му поздрави от Мила! Аз не ползвам телефон и не колекционрам контакти. Разчитам, че Пътя среща човек с човека.

Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #53 -: (Вторник) 20 Март 2018, 12:31 »

Grin
Ключарят
Цитат
Всичко започна от желанието ми да проявявам любовта си към другите преди много години. С времето се убедих, че мога да им влияя/помагам от разстояние. След години разбрах, че мога по този начин да ги закрилям (както и себе си). Започнах даже да попадам на такъв тип ключове във филми и литература, така че не съм открил нещо ново под слънцето.
Всеки може да прави каквото си иска но си носи отговорноста и последствията.
И аз като другите си имам дертища и хфърлям по едно око на това което пишеш.Но?
Ти какво правиш освен че се тупкаш в гърдите.Обръщаш внимание и показваш ключовете в разни филми.Обаче тези ключове са енергийни въздействия.Обръщайки внимание и обяснявайки  ги тези които са ги пропуснали при гледането наново им обръщат внимание.При което вникват чрез това което им обясняваш в дадения ключ/въздействие.Щом те вникват в него и то вниква във тях.Каде е ключа от бараката.
Ключовете не са твои,ти им правиш само реклама.Като пропускаш да кажеш на читателите какво им е въздействието и как могат да се предпазят или изчистят от него.
Така че реално си един мизерник който помага да се навреди на будалите .
Твоя работа.
А пъченето ти със инедии зарзавати води до една мисъл.Тея които ни вредят обичат да са в 'чисто" тяло щото папайки месо в него са и деянията им.Тъй че вега  манията има опашчица.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен stillfree
Jr. Member
**
Публикации: 71

« Отговор #54 -: (Вторник) 20 Март 2018, 15:49 »

Меандърчо защо се напъваш като от километри си личи че ключаря е съвсем друга класа? Ти си един обикновен селски бот който никога не казва нeщо съществено. Интелигентните и тези които имат какво да кажат си личат просто, ти и пацката си пишете за парцуцата и мама ви земя, за друго не ви бива. Wink
« Последна редакция: (Вторник) 20 Март 2018, 17:04 от stillfree » Активен
Неактивен Волквич
Newbie
*

« Отговор #55 -: (Вторник) 20 Март 2018, 21:06 »

Разбирам ,че имате някакви несъответствия по между си, но крайно много Ви моля ако има да казвате нещо свързано по темата ще се радвам да го прочета. Тук не е бойно поле и не държа да има словесни атаки. По-умния отстъпва (щом и поговорки ще се използват). Ако сте достатъчно интелигентни да разберете ,че споровете няма да доведат до нищо добро ще спрете. Просто съм дошъл за насоки и не значи ,че това което чета ще го правя ,използвам или следвам като идея на 100% (Подбирам). Все пак не съм кон с капаци. Но колкото и да го повтарям ,навярно няма да го разберете...
Активен
Неактивен dido
Full Member
Публикации: 223

« Отговор #56 -: (Вторник) 20 Март 2018, 22:24 »

Волквич, да разбереш защо нещо те дразни може де е велик учител. Сянката в теб...
Активен

Неактивен Волквич
Newbie
*

« Отговор #57 -: (Вторник) 20 Март 2018, 22:28 »

Не се дразня в случая.Дори въобще... Просто искам да им кажа ,че не искам да си губя времето в безсмислени, мимолетни работи.
Активен
Неактивен dido
Full Member
Публикации: 223

« Отговор #58 -: (Вторник) 20 Март 2018, 22:42 »

Друго имах впредвид, не този конкретен случай.
Всички се дразним от нещо, всички носим това в себе си. Осветлявайки сянката вътре в нас ни помага да разберем по-добре себе си. Дава ни възможност да разберем причините поради които реагираме на едно или друго нещо.
Или пък защо се радваме на нещо, защо нещо кара "Душата ми да пее"?
Опознай себе си... Всъщност това е ултимативния начин за постигане на каквото и да е, това е основата. Ако нямаш основа, градежа ще е нетраен.

В процеса на опознаване на себе си (а това е процес, който тече през целия живот) има два основни пътя.
Първия е този на Ключаря. Той всъщност ясно посочва какво е въздействието на неговите материали:
който е нямал его, притежавал е чисто сърце и добри мотиви и е преминавал през тях, не се е оплакал от вътрешното богатство и хармонизирането на живота му, които се материализират след като се справи с трудностите по пътя му. Smiley
Пътя на Ключаря се върви с лекота от неопетнените съзнания. Изисква време и търпение, защото развитието е постепенно. Обаче в сравнение с втория път е много по-бързо.

Втория път е този на "грешника". Тук затъваш в най-различни пороци. Накрая се оказва че толкова дълбоко си потънал, че нямаш друг изход освен да се откажеш от този/тези пороци, защото си го/ги разбрал в пълнота от лично преживяване. И на мястото на порока внезапно развиваш добродетел. Развитието е внезапно и на тласъци. Пътя е по-дълъг, защото отнема много време да затънеш до дъното. Аз знам, защото точно него съм изминал (и продължавам да го изминавам, пускайки ненужните "навици"). Ето затова аз много добре разбирам Паци, той обаче не е стигнал дъното. Всеки притежава потенциал.

Опасността от първия път е да се откажеш от него и да избереш втория. При втория път може да не намериш сили да пуснеш пороците си. Опасност винаги има.

И двата пътя водят до едно и също - интегрирано разбиране на себе си и реалността. Това въобще не може да се сравни с разни "екзотични" преживявания, те така или иначе се появяват, когато са необходими. Дали ще са "астрално виждане", "ОИТ", "изживяване на паралелни реалности", "срещи с извънземни" - това са помощни инструменти в опознаването на себе си.

Опознай себе си...
« Последна редакция: (Вторник) 20 Март 2018, 23:19 от dido » Активен

Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #59 -: (Сряда) 21 Март 2018, 10:32 »

Grin

Цитат
Все пак не съм кон с капаци
Да, ама си.
Щото четенето не е като да вземеш личен пример от някого, който го може със ръцете си,освен това това което прави със ръцете си не трябва да нанася вреди,единствено когато трябва да си защити неговото.Защото това което правиш със ръцете си е пряко свързано със живота ти,устата може да пречи много.
Май сега няма да схванеш на какво се опитвам да ти обърна внимание,но някой ден може би.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: